agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   gokcegokce / Balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/27996.htm)

gokcegokce 03-06-2015 13:37

Tamam ablacım görüşelim finalleri kolayla da sen. Sen memlekete gitmiyor musun seçim için? Ben gülleri Fatih abinin iş yerine gönderdim ilaçlanması için. Ben ilaçlayamazdım canım. Tarım ilacı kimyasal ve bebeğimi korumalıyım o tür şeylerden. Yalnızca arap sabunu karışımı püskürtüyorum. Küpelerdeki bitlerle mücadeleye yetti. Diğer küpelimde de tomurcuk göründü. Darısı seninkilere. Finallerde başarılar...

bay tömürcek 04-06-2015 00:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce (Mesaj 1384573)
Tamam ablacım görüşelim finalleri kolayla da sen. Sen memlekete gitmiyor musun seçim için? Ben gülleri Fatih abinin iş yerine gönderdim ilaçlanması için. Ben ilaçlayamazdım canım. Tarım ilacı kimyasal ve bebeğimi korumalıyım o tür şeylerden. Yalnızca arap sabunu karışımı püskürtüyorum. Küpelerdeki bitlerle mücadeleye yetti. Diğer küpelimde de tomurcuk göründü. Darısı seninkilere. Finallerde başarılar...

Yok ablacım gitmicem memlekete finallerim de ertelendi gidip gelirsem çalışamam. Bi ara görüşelim emanetleri verelim ;) Abla ben bebişi unutmuşum kusura bakma :p İnşallah güller kurtulur benim küpelerden biri tomurcuk yapmış nasıl açıcak çok merak ediyorum ;)

YeniGine 04-06-2015 00:29

:) Tömürceek bebişi nasıl unutursuun?..

bay tömürcek 04-06-2015 00:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1384812)
:) Tömürceek bebişi nasıl unutursuun?..

Abla çiçekleri bit böcek sardı deyince gökçe abla diğer küçük böceği unutmuşum işte ben ;) Hele bi hayırlısıyla sevelim bebişi de ozaman unutmayız yenigine ablacım ;) Daha biz o küçük böcekle sinek ilacı arabasının arkasına tutunup pisiklet sürcez :p

gokcegokce 04-06-2015 09:15

Ooooo hayaller sinek aracı arabası hayatlar anne azarı Tömürcekcim. :) Ha sen yapmadın mı abla zamanında dersen yaptım tabii ki ama azarı da yedim afiyetle. Siz yakındaki parkta sürün en iyisi bisikletleri hem ağaçları, bitkileri öğretirsin abisi. Görüşme işini o zaman konuşalım bugün işim var ama yarın olabilir. Detaylarını konuşuruz mesengerdan.

Yeni Gine Ablacım final stresinden unutmuştur Tömürcek Abisi yoksa unutmaz biliyorum.

Sevgiler herkese...

Sudenur 04-06-2015 09:32

Gökçem beklenen gün yaklaşıyor, bebişimizi sağlıkla alacaksın inşallah kucağına.:) Yaz bir tülü gelmiyor, Ankara durmaksızın yağmurlu, elimde bir bardak çayımla kaçamak yaptım balkonunu gezdim gizli gizli.. yakalanmadan işime döneyim. :p Öpüyorum güzel anne, eline emeğine sağlık.. içimi açtı yine balkonun.. :)

hira 12-06-2015 14:31

Gökce'cim, şimdi eski sayfalara göz atarken 397. Sayfanda gardenya ve açelyadan bahsetmişsin. Rahatsız görünüyorlarmış o zamanlar, şimdi hayattalar mı? Meraklandım :o

gokcegokce 14-06-2015 16:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hira (Mesaj 1387036)
Gökce'cim, şimdi eski sayfalara göz atarken 397. Sayfanda gardenya ve açelyadan bahsetmişsin. Rahatsız görünüyorlarmış o zamanlar, şimdi hayattalar mı? Meraklandım :o

Bu balkonumda açelya yok almadım. Gardenyaya tövbemi bozmuştum ama keşke yapmasaymışım. Koçtaştan kışın aldığım gardenya da can çekişiyor. Bakımını çözemediğim bitkiler arasına girdiler afrika menekşeleri ile maalesef. :(

gokcegokce 19-06-2015 10:34

Balkondan gelişmeler

5 Eklenti(ler)
Merhaba, yağmurlu bir Denizli gününde balkondaki son gelişmeler...

Mavişim çiçeklendi sonunda.
Eklenti 560285

Diğer küpelim de açtı. Tomurcuğu katmerli gibiydi ama yalınkat açtı. Olsun yine de çok güzel bir renkmiş.
Eklenti 560286

Söğüt begonya da şeker pembesi çiçekleriyle çok güzel görünüyor...
Eklenti 560287

Gerberamın bu rengi biraz dinlendikten sonra yeniden açmaya başladı. Diğer şeker pembe yeniden çiçeklenmiyor.
Eklenti 560288

Alaca yapraklı sardunyam ve somon çiçekleri yine sahnede. Çok seviyorum bu sardunyayı.
Eklenti 560289

gokcegokce 19-06-2015 10:47

Balkon

3 Eklenti(ler)
Geniş açıdan balkon...

hira 19-06-2015 10:59

Evet görebiliyorum :) hepsi çok güzel maşallah, tabii bu kadar sevgi ve ilgiyle doguyor bu güzellikler. Bu arada; Ben o mesajı silmiştim sorun çözülünce :)

gokcegokce 10-07-2015 13:48

Temmuzda balkon

1 Eklenti(ler)
Sıcaklardan bitkiler de bunaldı artık. Sakızlar ve karanfilim bir ay dinlenmeden sonra yeniden çiçeklendiler. Maviş ve söğüt begonyam çiçeksiz bırakmıyorlar maşallah. Tekrar olmasın diye onların fotoğraflarını eklemiyorum. Esas prenses lilyumum çünkü, pembem açtı.

gokcegokce 04-05-2016 11:59

3 Eklenti(ler)
Merhaba uzun bir aradan sonra... Bu sene malum en güzel çiçeklerden bile güzel ve nadide bir çiçeğim olduğu için fazla ilgilenemiyorum ama yine de dayanamadım baharın coşkusuna ve bir kaç bitki edindim.

Ceyaln sardunya, kırmızı beyaz sakız sardunya ve petunyalar yeni. Gerbera geçen seneden.
Eklenti 609735

Orkidelerimden ikisi bu sene açtı. Mor orkidemin çiçek sapını yanlışlıkla kırmasaydım o da çiçeklenecekti.
Eklenti 609736

Bu da en nadide çiçeğim. Maşallahınızı esirgemeyiniz. ;)
Eklenti 609737

Sevgi Durul 04-05-2016 12:52

Sevgili gokçegokçe,

Çiçekler orkideler bir yana, en nadide çiçek bir yana. Maşallah, ömürlü olsun. Sevgiler...

münevver48 04-05-2016 13:05

:) sevgili gökçe gökçe, 41 kere maşallah çiçeklerin en güzeli çok tatlı, hoş gelmişsin sen ve meleğin hayırlı ömürlü olur inşallah.....

uyap 04-05-2016 15:53

Allah yaşını uzun etsin, dallanıp budaklansın, mis kokulu nadide çiçeğiniz.

Sudenur 04-05-2016 17:16

Gökçecim bebeğinizi sağlıkla büyütün inşallah tatlımm. :eek:

Maşallah, subanallah.. Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin. Hayırlı bir evlat olsun temennim. Benim yerime de öp, kokla, gıdısına göm burnunu. Ne güzel kokuyordur şimdi küçük meleğin, öyle çabuk büyüyorlar ki gün gelecek kucağına sığmayacak. ;) Ben de uzun süredir yoktum, baktım sen de uğrayamamışsın, çay molamda gizli kaçamak bakınayım dedim sayfanı aktif görünce mutlu oldum. :)

akçabardak 04-05-2016 21:56

Sevgili gökçe gökçe maşallah pek tatlı, gerçekten en nadide çiçeklerden bir çiçek. Güle güle büyütün bebişinizi, Allah uzun uzun ömürler versin dileğimle.

YeniGine 04-05-2016 23:50

Sevgili gökçe en güzel çiçeğinle hoşgelmişsiniz. Rabbim analı babalı büyütsün, şansını bol etsin inşallah... Maşallah o güzele...

gokcegokce 08-05-2016 17:11

Yorumlarıyla ve beğenileriyle sayfama uğrayan tüm dostlarıma teşekkür ederim. Sizin için öpüp kokladım çiçeklerin en güzelini en nadidesini. Zira bugün anneler günü. Biyolojik olarak anne olmak çok güzel ancak anneliği yüreğinde hisseden onu bir çocuğa, bir hayvana ya da bir bitkiye açan herkesin anneler gününü kutlarım. Anne demek sevgi demek. Herkese sevgiler..

gokcegokce 09-05-2016 16:22

Amaryllisim

2 Eklenti(ler)
Mis kokulum da açtı.

gokcegokce 10-06-2016 14:06

Balkonum

3 Eklenti(ler)
Mavişim ve frezyalar da çiçeklerini açtılar.

YeniGine 10-06-2016 23:48

Sevgili Gökçe, hoşgelmişsin. Freyzalarının renkleri çok güzelmiş, çiçeklerinin devamını bekliyoruz artık...

gokcegokce 11-10-2018 16:27

2 yıl ara

2 Eklenti(ler)
Merhaba herkese bu 2 yıl arada hayatımın altı üstüne geldi. Ama yine de Mevlana'nın değişiyle altının üstünden iyi olmadığını bilemiyor insan elindekilere sarılıp devam etmeyi öğreniyorsun zamanla. Zaman herşeyin ilacı ve tabii ki doğa. Balkonumla fazla ilgilenemedimbu sürede ama bir bitki var ki bana bu siteden bir büyüğümün armağanıydı. Küçücük tohumdu koydum toprağa büyüdü. Sonra da çiçek açtı. 2 senedir de açıyor. Bana güzel haberler müjdeliyor. Sizinle de bu güzelliği paylaşmak istedim. Sevgiler...

nevgül 11-10-2018 18:20

Çoook güzel. Sayın gokcegokce ellerinize sağlık. Tohumdan bu hale gelmesine şahit olmak çok güzel olmalı. Ne kadar sürede çiçek açtı?

Aysel Yavuz 16-10-2018 22:17

Sevgili gökçe.. insallah herşey yolundadır. Bebisler 3 yasinda oldu. Onlarla çiçek büyütmek hayli zor. Saglicakla kal.. Minigin gözlerinden öperim..

gokcegokce 21-10-2018 00:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nevgül (Mesaj 1549634)
Çoook güzel. Sayın gokcegokce ellerinize sağlık. Tohumdan bu hale gelmesine şahit olmak çok güzel olmalı. Ne kadar sürede çiçek açtı?

Merhaba,
4 yılda çiçek açtı. Adı üzerinde çöl gülü deniyor adeniyuma tam güneş istiyor bu bitki yeteri olgunluğa ulaşınca da açtı bendeki. Sitedeki ustalar tohum da oluşturuyor ama ben beceremedim tozlaştırmayı.

gokcegokce 21-10-2018 00:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Aysel Yavuz (Mesaj 1550018)
Sevgili gökçe.. insallah herşey yolundadır. Bebisler 3 yasinda oldu. Onlarla çiçek büyütmek hayli zor. Saglicakla kal.. Minigin gözlerinden öperim..

Canım Ayselciğim! Sağlıklı olduktan sonra aşılmayacak bir şey yokmuş hayatta öğrendim doğrusu... Çok şükür yavaş yavaş yoluna koyuyoruz hayatımızı. Evet 3 yaşında oldu artık Altay Tamer'im çok şükür. Ben de senin kızının gözlerinden öperim. Trakyayı çok özledim. Sevgiler...

gokcegokce 23-10-2018 13:13

Diğer yüz güldürenler

2 Eklenti(ler)
Merhaba,
Geçen senenin yüz güldürenlerinden ikisiyle devam etmek istiyorum. Benekli orkidem 5 yıllık küskünkükten sonra tomurcuklanarak benimle barıştı. Bu muhteşem güzellik için sabretmeye değer bence.

Eklenti 682558

Diğer bir yüz güldürenim de sitenin sevgili üyesi Güler Hanım'ın beni kırmayarak gönderdiği atlas oldu. 4 sene sonunda ilk defa atlasım çiçeklendi. Ben de çiçeği geçince onu güzel bir budama ile ödüllendirdim. Umarım gelecek yaz bana daha çok çiçekle teşekkür eder.

Eklenti 682557

birgecelikgelin 23-10-2018 19:10

Sayın gökçegökçe orkidenize ve atlas çiçeğinize bayıldım ellerinize ve emeğinize sağlık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024