agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   yesavas / Balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/26361.htm)

yesavas 23-02-2012 19:59

1 Eklenti(ler)
Burada da tek dal reyhanımız:)

yesavas 23-02-2012 19:59

Diğer tohumlarımızda ise sabırla beklemeye devam:):)

alcen 23-02-2012 21:29

Sevgili savaş,
Ben sizin nasıl heyecanlandığınızı, devamlı saksıların başında oldugunuzu tahmin edebiliyorum.
İnşallah herşey gönlünüze göre olur, yanlız fasulye saksıda nasıl olacak onu düşünüyorum.
Neyse bu sene bende sebze ekeceğim, fasulyeleri ben gönderirim.Tohumları takipteyim
salkım, salkım domatesleriniz olsun inşallah hepsi balkonlarınızı doldursun.
Sevgiler selamlar.

yesavas 24-02-2012 08:36

Bende size domates getiririm inşallah bir iki küçük chery de olsa artık:)

Fasulye için büyük ve genişce bir saksı kullanıp sırıkla uzatmayı düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim Sn Alcen.

Beklemeye devam...

toprak 24-02-2012 12:30

Merhaba Sn. yesavas,
Umarım saksılarınız bol bol, güzel güzel ürün verir.
Ben de sayfalarınızı takip edeceğim.
Hoşçakalın.

yesavas 24-02-2012 19:10

4 gün oldu ve reyhanımız tek iken artık iki oldu:)

Ve de ilk sebzemiz de uzaktan uzağa görünmeye başladı sanki:)

Yarına resim için uygun olursa çekip ekleyeceğim..

Hadi Allahtan hayırlısı....

yesavas 24-02-2012 19:11

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi toprak (Mesaj 916067)
Merhaba Sn. yesavas,
Umarım saksılarınız bol bol, güzel güzel ürün verir.
Ben de sayfalarınızı takip edeceğim.
Hoşçakalın.

Teşekkürler Sn. Toprak, teşekkürlerimi iletiyorum...

Bende inşallah mümkün oldukça resimleyeceğim...

Selamlar.

alcen 24-02-2012 19:16

Daha biz bahçeleri kazmadık, maşşallah sizin sebzeler saksılarda salınmaya başladı.
Saksıların dolduğunuda görürüz inşallah.
sevgiler selamlar...

yesavas 24-02-2012 19:29

Teşekkürler Sn. Alcen:)

Ama haftaya salı gibi kar geliyor galiba inşallah o zamana ışıksız kalmaz yeni çıkan fidelerimiz...

alcen 24-02-2012 20:03

Saksılar sitreçli değilmi,balkonda açıktamı duruyor kar görmeyen bir yerde dursunlar
hiç birşey olmaz..

yesavas 25-02-2012 10:17

Streçliler ama artık çıkaracağım bugunden itibaren çok nemli kalıp boy atmasınlar diye, içerideler zaten ama hava tam açmıyor karanlık oluyor ya ondan dolayı dedim boya verirler kalınlaşmazlar diye.

yesavas 25-02-2012 19:14

5. Gün

4 Eklenti(ler)
Ve arkadaşlar rokalarımız, küçücük reyhanlar, çalışkan salatalık ve hemen arkasından gelen salatalığımız:):)

yesavas 25-02-2012 19:15

Rokalarımız fazlaca mı uzuyorlar ne dersiniz?

alcen 25-02-2012 19:45

Sevgili yesavaş,
rokalar çok hızlı büyür zaten, anlıyamadım son resimdeki rokamı birtanemi ektin
neyse hasat erken olacak demektir.Afiyet olsun.

yesavas 25-02-2012 19:47

Son resimdeki salatalık Sn Alcen,

Rokalar yuvarlak saksıdakiler, kare saksı reyhan, bardaktaki küçük ve büyük ise salatalık.

Cemil B. 27-02-2012 14:39

Sizi Takipteyim, bende rokayla basladım, http://www.agaclar.net/forum/fidan-v...i/23363-20.htm

bakalım artık,

CEBECİ 28-02-2012 09:43

Sayın yesavas, sayfanız hayırlı olsun.Gelişmeleri merakla takip edeceğim.Selamlar..

yesavas 02-03-2012 08:05

Sevgili Arkadaşlar, bir kaç gündür nete giremedim.

Şimdi oncelikle 27.02.2012 tarihine ait resimleri sonrasında ise 01.03.2012 tarihine ait resimleri ekleyeceğim, yorumlarınızı bekliyorum...

yesavas 02-03-2012 08:18

27.02.2012

5 Eklenti(ler)
Büyüme yavaşladı artık...

Sırasıyla..

Fasulyeler yeni yeni çimleniyor...

Bodur Çeri Domateslerimiz...

Salatalıklardan birisi boya gidiyor...

Kokulu ve Sırık Çeri Domatesler....

Salatalık ve domatesler yeni yeni çimleniyor..

yesavas 02-03-2012 08:20

Devam...

4 Eklenti(ler)
Sırasıyla yine,

Roka...

Reyhan..

Kekik...

Nane...

yesavas 02-03-2012 08:25

01.02.2012

2 Eklenti(ler)
Kar üç gündür hiç durmadan yağıyor ve hava neredeyse hiç açmıyor içerisi çok karanlık kaldı. Ve büyümeler durma noktasına geldi **** eski büyüme hızı kalmadı. Fasulyeler hariç. (Sn Alcen'e duyurulur:)) Onlar maşallah inatla büyümeye devam ediyorlar...

Ve çözüm olarak hanımın masa ışıklarından bir tanesini rica ettim ve ışık kaynağımızı oluşturdum...

Bugun ise büyümenin artık farkedilebilir olduğunu gördüm özellikle salatalıklar ve fasulyelerde, yarına görüntüleyip yüklerim inşallah.

Sn Zeki YAĞLI'nın tavsiyesi üzerine de ışığımızı gece 3 saat kadar kapatıyorum...

alcen 02-03-2012 12:20

Sevgili savaş, bıcır bıcır büyüyorlar maşşallah.Fasulyeler yerlerine geçene kadar
küçük saksılarda nasıl olacak merak ediyorum.Havalar bu sene sert vurdu bizi.
ama sen üzülme fasulyelerin bende, bu sene küçük çapta tarımla uğraşmaya kararlıyım.
gelemediğinizde otobüsle yollarım.
**** hafta sonları yardıma gelirsiniz.
Eşinede sanada çok selamlar.

yesavas 02-03-2012 17:23

Tesekkürler Sn Alcen, ama kar berekettir inşallah...

Ben fasulyeden yana rahatım bu sene:)

Geliriz inşallah bir iki çapa su yapar döneriz:)

Teşekkür ediyor eşim onunda selamı var...

Eşinize de bizden selamlar gelip dinleyeceğiz Adıyamanı unutmadık:)

ddmk 02-03-2012 18:00

Yesavaş sizde aynı benim gibi yeni bir yetiştiricisiniz aynı heyecanı bende yaşıyorum ama benim heyecan bugun yerini üzüntiye bıraktı domates fidelerimde sıkıntı var çünkü :(
Bende sizin gibi tek dal hallerini bile fotoluyorum :)) http://www.agaclar.net/forum/uyeleri...lari/26275.htm

yesavas 03-03-2012 21:41

Bugun resim koymak istemiştim fakat yarın daha güzel resimler yükleyeceğim inşallah,

Salatalık ve fasulyeler Allah nazardan saklasın güzelce büyüyorlar.

Domates ve biberlerimizde ise gerçek yapraklar iğne ucu kadar görünmeye başladılar.

Reyhan ve rokada ise gerçek yapraklar belirli olmaya başladılar sayılır.

Pazartesi hava düzelirse fasulyeleri ve salatalıkları gerçek saksılarına almayı planlıyoruz en geç cumaya kadar diyeyim de kendimi sınırlandırmayayım en iyisi:):)

ddmk 04-03-2012 14:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi yesavas (Mesaj 920134)
Bugun resim koymak istemiştim fakat yarın daha güzel resimler yükleyeceğim inşallah,

Salatalık ve fasulyeler Allah nazardan saklasın güzelce büyüyorlar.

Domates ve biberlerimizde ise gerçek yapraklar iğne ucu kadar görünmeye başladılar.

Reyhan ve rokada ise gerçek yapraklar belirli olmaya başladılar sayılır.

Pazartesi hava düzelirse fasulyeleri ve salatalıkları gerçek saksılarına almayı planlıyoruz en geç cumaya kadar diyeyim de kendimi sınırlandırmayayım en iyisi:):)

Merhaba yesavaş, ben de dün tekrardan 2 tür domates çimlendirmek için ektim. Diğerlerinden ümit kestim artık :( Dün eşimle tekzenden kornişon salatalık, salçalık kırmızı biber ve yuvarlak patlıcan tohumuda alıp ektik (sebze ailemiz bayagı genişledi manav mı kursam ne :))). Ama burdan okuduğum kadarıyla salatalıkta şaşırtma olmadığını anladım büyük bir saksının içine 4 tane tohum ektim orası gerçek yerleri olacak ve salatalığı balkonda bıraktım içeri almayacağım bakalım durum ne olacak .

yesavas 04-03-2012 18:38

Sn Ddmk bence dışarıda bırakmayın havalar hala çok soğuk, ve bence şaşırtma yapılmayacaksa bile ilk gerçek yapraklar çıkana kadar ve çimlenene kadar ışık ve nemi ayarlayabilmek açısından küçük bir yer daha faydalı olur...

Merak etmeyin çok olursa bizlere gönderirsiniz :)

Bu sefer bereketli olsun inşallah:)

ddmk 04-03-2012 22:49

Sn yesavaş ben Adana yaşıyorum ve don tehlikesi yok biraz gecikecek çimlenme onu biliyorum ama dışarda çimlenmeyi denemek adına almıyorum içeri bakalım sonuç ne olacak

yesavas 05-03-2012 12:37

Güzel olur inşallah Sn. Ddmk:)

yesavas 05-03-2012 13:12

05.03.2012

5 Eklenti(ler)
Bitkilerimizde son durumlar aşağıdaki gibidir;

Sırasıyla,

Fasulye

Nane

Reyhan

Roka

Kekik

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024