agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   selcuk44 / balkon seram (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/25874.htm)

vehibe 20-11-2013 16:08

2 Eklenti(ler)
Sayın Seçuk44. bunlar sizin gönderdiğiniz tohumların mahsulü:)[ATTACH][ATTACH]455500

[/ATTACH][/ATTACH]

olcim 20-11-2013 16:11

Kıskandım :(

vehibe 20-11-2013 16:23

Sayın olcim, yaklaşık 26 27 tohumdan sadece 8 tane tutturabildim.

selcuk44 20-11-2013 22:58

Vehibe hanım iyi akşamlar,

Mesajınızı ve dolayısıyla adeniumlarınızı görünce ne kadar sevindim bilemezsiniz.Nazar değmesin hepsi çok sağlıklı .İnşaallah istediğiniz renkte de açarlarda siz resimlerini paylaşırsanız keyifle seyrederiz .

Benim iki saksı adenium bitkim hariçinde evdeki bütün çiçeklerim geçen yaz sıcağına dayanamayıp öldüler ancak Çeşme'de bol miktarda crassula ovata gollum ve crassula ovata bitkilerim duruyor .

Elimdeki Adebium bitkimin (ki bu bitkimi Allah şifalar versin Sayın Mehmet bey'den almıştım) resmini kısmet olursa yarın beğenilerinize sunacağım

Tekrar bitkilerinizi ;sağlıkla ve keyifle büyütmenizi ve çiçeklerini görmenizi dilerim

vehibe 21-11-2013 22:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selcuk44 (Mesaj 1221208)
Vehibe hanım iyi akşamlar,

Mesajınızı ve dolayısıyla adeniumlarınızı görünce ne kadar sevindim bilemezsiniz.Nazar değmesin hepsi çok sağlıklı .İnşaallah istediğiniz renkte de açarlarda siz resimlerini paylaşırsanız keyifle seyrederiz .

Benim iki saksı adenium bitkim hariçinde evdeki bütün çiçeklerim geçen yaz sıcağına dayanamayıp öldüler ancak Çeşme'de bol miktarda crassula ovata gollum ve crassula ovata bitkilerim duruyor .

Elimdeki Adebium bitkimin (ki bu bitkimi Allah şifalar versin Sayın Mehmet bey'den almıştım) resmini kısmet olursa yarın beğenilerinize sunacağım

Tekrar bitkilerinizi ;sağlıkla ve keyifle büyütmenizi ve çiçeklerini görmenizi dilerim

Çoktandır sizi forumda göremiyordum doğrusunu isterseniz merak etmiştim:)
Temennileriniz için çok teşekkür ederim, maalesef aşırı sıcaklardan bende geçen yaz paskalya kaktüslerimin bir kısmını kaybettim.
Bu sene tekrar yeniledim ama çok şükür kurtardım.

selcuk44 21-11-2013 22:57

Vehibe hanım çok haklısınız,elimde üç tane adenium dan başka hiç bitkim kalmadığı için sitemizde yazışmalara katılamıyordum ama hem sitemize girerek yazılanları devamlı okuyor hem de İzmir'de ki yapılan toplantılara katılıyorum .

Yeni kaktüslerinizle sağlıklı bir yaşam dilerim.

selcuk44 22-11-2013 14:03

İki gün önce bu seneki sıcaklardan bütün balkonumdaki bitkilerin kavrulup kuruduğunu yazmıştım ancak elimde Adenium(çöl gülü)olarak üç tane bitkim kaldı bunlardan en iri gövdeli olanı allah şifalar versin şimdi hastahanede yatmakta olan Mehmet beyden yaklaşık üç sene önce almıştım,diğer aşılı olanı da üyelerimizden mutlu kutlu beyden almıştım yaklaşık onlarda üç senedir ben de büyüyorlar en küçük olanı da DR.Hasan Egeli beyden aldığım tohumlardan yetiştirdiklerimden sağ olarak kalan yegane adenium mum.

Bu bitkilerimle ilgili resimleri sunuyorum,Çeşme de kendim elimdeki anaçlardan fidan olarak yetiştirdiğim yaklaşık 15 adet te crassula gollum ,crassula ovata ve bosai adayı olarak yetiştirmek istediğim yeşim ağacı bitkisi mevcut.Resimlerini çekince onları da beğenilerinize sunacağım

Şimdi resimler .

selcuk44 22-11-2013 14:05

Adeniumlarım

2 Eklenti(ler)
resimler

selcuk44 22-11-2013 14:08

Adeniumlarım

3 Eklenti(ler)
resimler devam ediyor

selcuk44 22-11-2013 14:13

Adeniumlarım

4 Eklenti(ler)
Acil şifalar dilediğim sayın Mehmet bey'den yaklaşık üç sene evvel aldığım adeniumum

selcuk44 22-11-2013 14:15

Adeniumlarım

2 Eklenti(ler)
resimlerin devamı

drhegeli 22-11-2013 14:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selcuk44 (Mesaj 1221802)
resimler devam ediyor

Ağabey, bu sende var mıydı? Yoksa çok mu büyüdü?

drhegeli 22-11-2013 14:19

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selcuk44 (Mesaj 1221806)
Acil şifalar dilediğim sayın Mehmet bey'den yaklaşık üç sene evvel aldığım adeniumum

Bunu hatırlıyorum. Güzeldi, daha da güzelleşmiş. Memet, verdiğine pişman olmuştur. :D

selcuk44 22-11-2013 14:27

Hasan bey selam ,vardı eh sıcaklar iyi gelmiş büyüdü tabii siz gördüğünüzde hem küçük hemde az dallı idi.

selcuk44 22-11-2013 14:31

Hasan bey ,Mehmet bey den aldığımı bu sene mayısta uzun dallarının ucundan kestim çok dallanacak zannettim ama en fazla iki küçük dal verdi ve bu sene hiç çiçek açmadı halbuki internetten okuduğumda uzak doğuda böyle dal üzerleri alınınca hem çok dallanıyor hem de çiçekten yıkılıyor diye biliyordum benimkinin sanki büyümesi durdu budanınca

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024