agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni10111Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-11-2015, 11:41   #211
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Ayşe (senecio rowleyanus) henüz kendine gelemedi ama annem için yetiştirdiğim yavrusu sürpriz bir atak yaparak tomurcuklandı, beni çiçeksiz bırakmaya gönlü razı olmadı belli ki...

Name:  fotoğraf2425_001.jpg
Views: 654
Size:  48.3 KB

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2015, 18:02   #212
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Sevgili A-NOMAD,tesbih çiçeğinden arıyorum,arayan bulurmuş diyorum,ola ki bulamazsam tesbih tanelerinizden isteyeceğim.Ona iyi bakın lütfen.Öyle çarpıp marmıp düşürmeyin oldu mu?.Sevgilerimle.

sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2015, 18:14   #213
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca Mesajı Göster
...Öyle çarpıp marmıp düşürmeyin oldu mu?.
Ben çocukken ayaklarıma ip gibi şeyler bağlayıp, bir takım dualar okuyarak kestiklerini anımsıyorum. Bu ritüele de 'kuşak kesmek' diyorlardı, benim gibi sakar çocukların sözümona düzelmesi için yapıyorlardı ihtiyarlar ama bana en ufak tesiri olmadı

En son kazadan sonra bitkilerime güvenli mesafeden fazla yaklaş(a)mıyorum zaten, merak etmeyin

(Bana hanımeli çeliği veren cici komşuma ben de senecio rowleyanus yetiştirip hediye etmiştim, çok sevinmişti. Bugün ona uğradım ve seneciosunun üstünün komple tomurcuklarla kaplandığını gördüm nasıl göğsüm kabardı anlatamam, harika bir duygu, herkes yaşamalı...)

Düzenleyen A_NOMAD : 28-11-2015 saat 19:14 Neden: İlave
Eski 28-11-2015, 20:33   #214
Ağaç Dostu

Galip Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD Mesajı Göster
Ayşe (senecio rowleyanus) henüz kendine gelemedi ama annem için yetiştirdiğim yavrusu sürpriz bir atak yaparak tomurcuklandı, beni çiçeksiz bırakmaya gönlü razı olmadı belli ki...

Eklenti 586898
Ne güzel, harika vede mükemmel bir çiçek sayın:A NOMAD bayıldım

Galip Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 16:59   #215
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Pencereye tünemiş muhabbet kuşu edasıyla günlerdir heyecanla beklediğim kargo aracı sokağın köşesinde göründü nihayet, çok sevinçliyim!

Name:  Fotoğraf2451.jpg
Views: 503
Size:  31.3 KB

Kargomu teslim almak için kapıyı çalmalarını bekleyemeden, benim için şu sıralar çok zor da olsa (bir süredir bel fıtığım coştuğu için rahat yürüyemiyorum) aşağı inerek karşıladım kargo görevlisini

Ve işte (her ne kadar acele çektiğim fotoğrafa yansımamış olsa da) kargo görevlisinin ''deliye mi çattık ne'' gülüşü eşliğinde kıymetli paketimi teslim alıyorum

Name:  Fotoğraf2452.jpg
Views: 502
Size:  35.6 KB

O paketten dünyalar çıktı! Allahım, mutluluktan diş etlerim bile karıncalandı! Kucak kucak güzellik göndermiş sevgili SDurul Her birini itina ile hazırlamış, paketleri açarken ellerinin sıcacıklığını hissettim, elleri-yüreği dert görmesin...

Name:  Fotoğraf2453.jpg
Views: 489
Size:  52.5 KB

Dünya güzeli ve yol yorgunu menekşeleri hemen alelacele pencereye dizdim, bu gece dinlensinler de yarın konforlarını sağlarım artık...

Name:  Fotoğraf2457.jpg
Views: 489
Size:  41.5 KB

Kuracağım hiçbir teşekkür cümlesi yaşadığım duyguların güzelliğini ifade edemeyecek, bu mutluluğa paha biçilemez!

Çok teşekkürler sevgili SDurul.
Güzellerinize sizin kadar olamasa da elimden geldiğince iyi bakmaya çalışacağım, Allah bana yaşattığınız mutluluğun çok daha fazlasını sonsuza kadar size yaşatsın, kucak dolusu sevgiler...

Eski 07-12-2015, 17:17   #216
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Sevgili A_NOMAD mutluluğunuzu yazmış olduğunuz mesajları okuduğumda inanın sizin adınıza ben de sizin kadar mutlu oldum, kargo bekleme duygusunu bildiğim için kargo kamyonunu görünce aynı duyguyu ben de yaşadım.

Güle güle büyütün güzelliklerinizi, hayırlı olsun, gönlü zengin eli cömert arkadaşımız sevgili SDurul'un da emeklerine sağlık.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 18:19   #217
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Bir bitki severden bir diğer bitki severe hazine gitmiş ne kadar güzel ne kadar mutlu olduğunu ne kadar sevindiğini çok iyi anlaya biliyorum A_NOMAD güzellerini güle güle büyüt
( ayrıca hiçbirimize normal gözüyle bakmıyorlar emin olabilirsin)

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 19:56   #218
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Sayın A_NOMAD; Kargonuzun gelişini hikaye diliyle anlatan sıcacık içten mesajınız çok hoşuma gitti doğrusu...

telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 19:58   #219
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Bir bitki severden bir diğer bitki severe hazine gitmiş ne kadar güzel ne kadar mutlu olduğunu ne kadar sevindiğini çok iyi anlaya biliyorum A_NOMAD güzellerini güle güle büyüt
( ayrıca hiçbirimize normal gözüyle bakmıyorlar emin olabilirsin)
Katılıyorum size...

Eski 07-12-2015, 20:09   #220
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Kahve de hünnapları görünce, hemen koşturdum kargo sevincinizi paylaşmaya. Sevgili gönlü bol Sdurul ablacım,bana gelen kargodan biliyorum , her güzeliği hak ediyorsun sevgili Nomad çok sevindim. Güle güle büyüt çiçeklerini.

aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 20:34   #221
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Kıymetli beğenileriniz ve sevincimi paylaştığınız için çok teşekkürler hepinize, umarım yeni kuzucukları hakkıyla yetiştirebilirim

Bu arada birkaç gündür bu kargoyu bekleyişimi ve bugünkü kavuşmayı canlı olarak seyreden eşim, bir yandan benim sevincimi görmek hoşuna gitse de iyiden iyiye kargoları kıskanmaya başladı artık
İçine sığabileceği bir kutu bulmayı planlıyordu, sonrasında onu da saksılamaya kalkışacağımı düşününce şimdilik bu planını erteledi gibi bakalım

Eski 07-12-2015, 21:09   #222
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Sn. A_NOMAD bu nasıl bir sevinç böyle iŞte O an yüzünüzde kırmızı güller açtığını tahmin etmek hiç te zor değil ..

Mutluluğunuz daim çeçekleriniz bol olsun. Saygılar efendim

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 21:12   #223
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Çiçek paketiniz harika,menekşeler pencereye çok yakışmış.Hepsini güle güle büyütün.Daha detaylı fotoğrafları bekleriz.

sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 21:16   #224
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili A_NOMAD, şu İstanbul kargolarını anlayamıyorum, dün erken saatte ulaştı, dağıtıma çıkarmaları 1,5 günü buldu. Bir de adreste bulunamadı yazmazlar mı, çok sinir.

Menekşeler epey hırpalanmış ama çabuk toparlanırlar, hele fitilli sulama ile devam ederlerse çabuk çabuk açarlar. Toprakta devam edecekseniz çok küçük saksı öneririm. Bu, çok sayıda menekşeyi kök çürümesinden kaybetmiş birinin tavsiyesidir.

Güle güle, güzel günlerde büyütmeniz dileklerimle... Sevgiler...

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 21:33   #225
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-09-2015
Kargo heyecanı öyle içten anlatmiski biz bile heyecanlandik

SambaMustafa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 21:49   #226
Ağaç Dostu

cengizildas's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2013
Allah, Sn. Sdurul gibi, gönlü zengin, kişiliği yüce arkadaşların yokluğunu vermesin. Ki, onların sayesinde sevinebilelim.

cengizildas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 21:56   #227
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Teşekkürler arkadaşlar, benimle birlikte heyecanlandığınızı/sevindiğinizi hissedebiliyorum ve bu çok hoşuma gidiyor. Yüzümde açan gülleri bile görebilmişsiniz, ne mutlu bana

Sevgili sevgihoca, inşallah yarından itibaren daha ayrıntılı paylaşımlar yapacağım. Penceremi güzelleştirdiler şimdiden

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Sevgili A_NOMAD, şu İstanbul kargolarını anlayamıyorum, dün erken saatte ulaştı, dağıtıma çıkarmaları 1,5 günü buldu. Bir de adreste bulunamadı yazmazlar mı, çok sinir.

Menekşeler epey hırpalanmış ama çabuk toparlanırlar, hele fitilli sulama ile devam ederlerse çabuk çabuk açarlar. Toprakta devam edecekseniz çok küçük saksı öneririm. Bu, çok sayıda menekşeyi kök çürümesinden kaybetmiş birinin tavsiyesidir.

Güle güle, güzel günlerde büyütmeniz dileklerimle... Sevgiler...
Sanırım hafta sonuna denk gelince işgüzarlık yaptılar, o nedenle bu gecikmeyi yaşadık. Evden çıkmadığım, hatta pencerelerde yollarını beklediğim halde adreste bulunamadı yazmalarına deli oldum ben de ama olsun, şükür ki artık geldiler ve biraz hırpalanmış olsalar da iyi durumdalar.

Menekşelere fitilli sulama ile devam etmek niyetindeyim, hazır fitilleri de üzerindeyken onları alıştıkları sistemden mahrum bırakmak olmaz. Bir menekşe acemisi olarak kıymetli tavsiyenizin başımın üstünde yeri var

Tekrar teşekkürler ve sevgiler...

Eski 07-12-2015, 22:10   #228
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Hangi kargo şirketiydi bu...

Eski 07-12-2015, 22:17   #229
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi telato Mesajı Göster
Hangi kargo şirketiydi bu...
Kimse okumasın, fısıltıyla yazıyorum

Yurt içi kargo

Eski 07-12-2015, 23:12   #230
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Maşallah maşallah çok güzel bir kargo gelmiş dolu dolu, gözün aydın sevgili A-NOMAD, yarın da yine bir güzellik dikilecekler inşallah... Güle güle büyüt sevgili A-NOMAD...

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 23:20   #231
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Teşekkür ederim sevgili YeniGine, gerçekten de dolu doluydu
Kısmetse yarın bol bol yeni paylaşım yaparak herkesi bezdireceğim

Eski 07-12-2015, 23:32   #232
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Bezmek ne demek, haydi inşallah heyecanla yarın geceyi bekleyeceğim o güzelleri görebilmek için. Rastgelsin inşallah!..

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2015, 06:51   #233
Ağaç Dostu

Jakin's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Gözünüz aydın sevgili A_NOMAD.. Bizler de böyle resimlerini görmekten bile mutlu oluyoruz, hakkımızda hayırlısı.. Güle güle büyütün çiçeklerinizi, dolup taşsınlar.. )

Jakin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2015, 07:29   #234
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-09-2015
Aslında aras kargo özelliklede mersin deki metropol şubesi bunu yapıyor 2 kez evde iken önce adres eksik deyip sonra kıvırıp adrese gelmiş evde yokmussunuz aramışlar acmamissiniz diyerek yalan söylediler tabi şikayet ettikten sonra her seferinde ozur dileselerde her seferinde aynısını yapıyorlar. Bence suç yurt içi kargoda değil işgüzar şubede.

SambaMustafa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2015, 14:05   #235
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SambaMustafa Mesajı Göster
...Bence suç yurt içi kargoda değil işgüzar şubede.
Kesinlikle haklısınız. Zaten maksadım x kargoyu hedef göstermek değildi, aslına bakarsanız maalesef genel olarak 'kargo şirketleri' pek sorumluluk sahibi değiller...

Cuma günü yola çıkıp, ta pazartesi akşamı ancak elime geçen yavrucukların ne kadar hırpalandıkları bugün daha net görünür oldu.

Akşam gerek heyecandan, gerek gün ışığında değerlendirme şansım olmadığından hasar tespitini gerçekçi yapamamışım.

En fazla zarar gören ne yazık ki güzelim menekşeler ve menekşe yaprak çelikleri olmuş. Sanki suyun içinde beklemiş gibi yaprakları erimiş gariplerin

Sukulentler ve ful çelikleri tamamen sağlamlar, atlas çelikleri epey buruşmuş ama onlardan yana çok tedirgin değilim, toparlanırlar...

Menekşeler bu halde olunca fitilli sulamaya geçmek için birkaç gün daha beklemeye karar verdim, şoku atlatmaları kısa sürmeyecek gibi görünüyor.

Sevgili SDurul bu görüntülere çok üzülecektir ama göbeklerinde minik sağlam yapraklar var hala, yani üzülmeyin yavaş da olsa iyileşeceklerini düşünüyorum ben.

Bu ufaklığın bütün çiçekleri ve yapraklarının bir kısmı etkilenmiş ama genel olarak en iyi durumda olanları:

Name:  menekşecik-1.jpg
Views: 742
Size:  50.2 KB

Birkaç yaprağının etkilenmesi ve formunun bozulması dışında bu da iyi durumda sayılır.

Name:  menekşecik-2.jpg
Views: 449
Size:  34.0 KB

İşte en büyük hasarı alan güzellik Görünürde hiç sağlam yeri kalmamış gibi ama göbek kısmından sağlam yaprak verebileceğini umuyorum.

Name:  menekşecik-3.jpg
Views: 760
Size:  39.3 KB

Bu arkadaşın hasarı da küçük sayılmaz ama göbeğimiz sağlam görünüyor

Name:  menekşecik-4.jpg
Views: 468
Size:  38.4 KB

Eski 08-12-2015, 14:11   #236
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alaca yapraklı fıstık nispeten ucuz atlatmış

Name:  menekşecik-5.jpg
Views: 443
Size:  38.9 KB

Bu garibimin de bütün çiçekleri ve yapraklarının bir kısmı hasarlı ama göbek kısmı sağlam kalmış...

Name:  menekşecik-6.jpg
Views: 420
Size:  42.5 KB

Yaprak çeliklerimiz genel olarak benzer şekilde hasarlı olsalar da saplarında yumuşama olmayanları kurtarmaya çalışacağım. Bir yumurta kutusu bu konuda epey işime yaradı, bakalım bu kez başarılı olabilecek miyim zira maalesef sevgili eneskrky'den gelen yaprak çeliklerini kaybettim

Name:  menekşe yaprakları.jpg
Views: 766
Size:  46.7 KB

Eski 08-12-2015, 14:20   #237
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Sukulentlerin sapasağlam geldiklerini söylemiştim, bugün onları saksılarıyla buluşturdum. Saksıların derin olduğuna bakmayın altlarını straforla yükselterek topraklarını doldurdum, elbiseleri de kullanılmayan çoraplardan yapıldı

Sempervivum bebeklerimiz:

Name:  Sempervivumlar.jpg
Views: 456
Size:  57.9 KB

Graptopetalum, cotyledon ve adını bilmediğim (bir sedum türü olsa gerek) ufaklık:

Name:  Graptopetalumlar.jpg
Views: 440
Size:  49.2 KB
*Düzeltme: Adını bilmediğim arkadaş ''sedum nusbaumerianum'' imiş. Teşekkürler sevgili SDurul

Sieboldiiler de yerleşti:

Name:  Sieboldiiler.jpg
Views: 437
Size:  38.1 KB

Şöyle bir de toplu poz verelim dediler

Name:  toplu poz.jpg
Views: 464
Size:  40.2 KB

Eski 08-12-2015, 14:23   #238
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili A_NOMAD, üzüldüm gerçekten fakat telafisi mümkün. Kargoda uzun süre beklemesi, soğuktan etkilenmesin diye benim fazlaca sarıp sarmalamam sebep olmuş. Sağlık olsun.

Kötülemiş yaprak ve çiçekleri temizleyin, kökleri sağlamdır inşallah. Toprağı kuruyana kadar sulamayın, toparlanmalarını umalım. Olmazsa söylediğim gibi telafisi mümkün.

Sağlam yaprakları önce suda köklendirin derim ben, toprakta nem oranını ayarlayamadığımızda tutmuyor maalesef.

Sizi de strese soktum, üzgünüm.

Sukulentleri iyi görünce sevindim. Adını bilmediğiniz sedum nusbaumerianum. Sevgilerimle...

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2015, 14:26   #239
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD Mesajı Göster
...

Şöyle bir de toplu poz verelim dediler

Eklenti 588146
Son pozları şok şeker olmuş, ellerinize sağlık

Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2015, 14:34   #240
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Sedum rubrotinctum ve burrito ise senecio çeliklerimin yanına yerleştirildi, birlikte tombiklik yarışı yapsınlar

Name:  Sedumlar.jpg
Views: 492
Size:  54.6 KB

Dökülmüş olan sukulent yapraklarını atmaya kıyamadım, belki yavru verirler

Name:  dökülen yapraklar.jpg
Views: 469
Size:  65.0 KB

Ful çelikleri suya kondu, mevsime rağmen umutla köklendirmeye çalışacağım.

Name:  ful çelikleri.jpg
Views: 532
Size:  38.0 KB

Atlas çeliklerini fotoğraflamayı unutmuşum, demek ki biraz toparlanıp öyle poz vermek istiyorlar

Sevgili eneskrky'den gelen ve beni çok mutlu eden orkideciği sanırım ben mutlu edemedim Orkidelerle (phal.) ilgili sayfaları da çalıştım ama ufaklık sararmaya devam ediyor...

Name:  orkide.jpg
Views: 2880
Size:  33.7 KB

Kocaman menekşem ise şükür ki halinden memnun, yeni tomurcuklar çıkarıyoruz

Name:  Enes menekşe.jpg
Views: 487
Size:  41.2 KB

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024