agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni4813Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-05-2015, 11:34   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-02-2014
Sayfanız hayırlı olsun Sayın Resulgur, hoş geldiniz. Maşallah taa nerelerde, zor şartlar altında neler yapıyorsunuz, başarılar dilerim size, Allah kolaylık versin...

Laleci_03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2015, 13:03   #32
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Sayın Resulgur aramıza hoş geldiniz, sayfanız hayırlı bitkileriniz bol olsun. Başarılar dileğimle size kolay gelsin.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2015, 19:39   #33
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Laleci_03 Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun Sayın Resulgur, hoş geldiniz. Maşallah taa nerelerde, zor şartlar altında neler yapıyorsunuz, başarılar dilerim size, Allah kolaylık versin...
Aynen çok soğuk bir yer burası işimiz baya zor. Ama bitki yetiştirmek çok güzel bir duygu şartlar ne olursa olsun insanın içinden geliyorsa hiç bir engel tanimaz .. Saygılarımla

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2015, 19:40   #34
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Sayın Resulgur aramıza hoş geldiniz, sayfanız hayırlı bitkileriniz bol olsun. Başarılar dileğimle size kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim. Sayın Akçabardak .. saygılar efendim

Eski 23-05-2015, 20:42   #35
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Allah kolaylık versin şartlarınız zor, zor olduğu oranda da güzel. Van'da yedi sene yaşadık. Hayatıma çok şeyler kattı diyebilirim.

Van'dayken hep heveslenip Akdeniz iklimine uyumlu bitkiler yetiştirmeye çalışıyordum. Tabi ki bir kısmı yaşamıyordu bir kısmı da zor bela yaşama savaşı veriyordu. Keşke soğuk seven bitkilere ağırlık verseymişim diyorum, daha tatmin edici sonuçlar alırdım. Açelya, cyclamen, hercai menekşe ilk aklıma gelenler. Tavsiye ederim, oldukça da güzel sonuçlar alırsınız Muş'ta.

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2015, 08:44   #36
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Allah kolaylık versin şartlarınız zor, zor olduğu oranda da güzel. Van'da yedi sene yaşadık. Hayatıma çok şeyler kattı diyebilirim.

Van'dayken hep heveslenip Akdeniz iklimine uyumlu bitkiler yetiştirmeye çalışıyordum. Tabi ki bir kısmı yaşamıyordu bir kısmı da zor bela yaşama savaşı veriyordu. Keşke soğuk seven bitkilere ağırlık verseymişim diyorum, daha tatmin edici sonuçlar alırdım. Açelya, cyclamen, hercai menekşe ilk aklıma gelenler. Tavsiye ederim, oldukça da güzel sonuçlar alırsınız Muş'ta.
Bu iklimde yaşamış biri olarak tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Bu aralar domates biber patlıcan fide satışları başladı buralarda havalar biraz ısınınca bostan ekmeye başladı millet . İş yerime de bir kaç fide ektim resimlerini atarım sizlere birazdan ...

Eski 24-05-2015, 09:06   #37
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Smile Muş - Bulanık - 24 Mayıs Pazar

Bunlar da iş yerinden görüntüler ..

Demet halinde (ortalama 15 -20 adet) demeti 1TL satılan açık köklü dolmalık ve sivri biber fideleri ..
Name:  1.jpg
Views: 920
Size:  70.7 KB
Yine aynı şekilde demet halinde (ortalama 15 -20 adet) demeti 1TL ye satılan açık köklü domates fideleri, cinsi ne bilmiyoruz . Zaten satıcıda sallıyor oda bilmiyor
Name:  2.jpg
Views: 644
Size:  69.3 KB

Name:  3.jpg
Views: 827
Size:  70.4 KB
Bu rokalarda evde tohumdan yetiştirmiştim sonra buraya şaşırtma yaptım. Gelişimleri çok güzel ..
Name:  4.jpg
Views: 884
Size:  70.1 KB
Bu ağaçta bahçeye renk kattı ve mis gibi kokuyor. beyaz ve mor çiçekleri var forumdan edindiğim bilgiye bakılırsa cinsi Ligustrum.
Name:  5.jpg
Views: 839
Size:  55.1 KB[/CENTER]

Sonuç olarak aylarca kar altında kalan topraktan alınan verim bakım yapıldığında baya fazla ürün bırakıyor burada fakat güneşli gün sayısı çok az ve mevsim genelde çok soğuk !..

Düzenleyen Güler : 14-06-2015 saat 21:42
Eski 24-05-2015, 11:25   #38
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Sayın Resulgur biber, domates ve rokalarınız çok güzel ve sağlıklı görünümdeler ellerinize sağlık bol bol ürün almanız dileklerimle.

Benim merak ettiğim son fotoğrafta sağda mor açmış olan Leylak ağacıdır, ligustrum demişsiniz ama netten baktığımda başka bir şey çıkıyor, ben mi yanlış biliyorum acaba diye tereddütte kaldım. Kolay gelsin

Eski 24-05-2015, 19:17   #39
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Sayın Resulgur biber, domates ve rokalarınız çok güzel ve sağlıklı görünümdeler ellerinize sağlık bol bol ürün almanız dileklerimle.

Benim merak ettiğim son fotoğrafta sağda mor açmış olan Leylak ağacıdır, ligustrum demişsiniz ama netten baktığımda başka bir şey çıkıyor, ben mi yanlış biliyorum acaba diye tereddütte kaldım. Kolay gelsin
Çok teşekkür ederim. Ben resimlere bakarak söyledim aslında tam emin değilim leylak olabilir..

Eski 24-05-2015, 19:20   #40
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Tohumdan yetiştirdiğim Tiny tim domateslerim büyüdü , bir tanesini büyük saksıya şaşırtma yaptım yaprakları açık yeşil ve taptaze insanın yiyesi geliyor. Name:  uploadfromtaptalk1432488034424.jpg
Views: 936
Size:  20.1 KB

Eski 24-05-2015, 23:59   #41
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sayın Resulgur merhaba, aramıza hoşgelmişsiniz... Sayfanız hayrlı olsun, emekleriniz boşa gitmesin, herşey gönlünüzce. Rastgelsin...

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2015, 19:13   #42
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Cool

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sayın Resulgur merhaba, aramıza hoşgelmişsiniz... Sayfanız hayrlı olsun, emekleriniz boşa gitmesin, herşey gönlünüzce. Rastgelsin...
Çok teşekkür ederim YeniGine .. Saygılar

YeniGine ve aleydi beğendi.
Eski 25-05-2015, 19:22   #43
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Unhappy Bu Canavarlar Çıldırdı iyice ..

Soldaki 7 fide Kabak çekirdeğinden çıktı .. Sağdaki iki fide de börülce çok çabuk büyüyor bunları durduramıyorum ne yapmam lazım ?

Tohumları Celalim01 göndermişti ayrıca gönderdiği çiçek tohumlarıda çimlendi resimleri ileriki zamanlarda atarım kendisine buradan tekrar çok teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

Eski 25-05-2015, 19:34   #44
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Soldaki 7 fide Kabak çekirdeğinden çıktı .. Sağdaki iki fide de börülce çok çabuk büyüyor bunları durduramıyorum ne yapmam lazım ?

Tohumları Celalim01 göndermişti ayrıca gönderdiği çiçek tohumlarıda çimlendi resimleri ileriki zamanlarda atarım kendisine buradan tekrar çok teşekkür ederim.
Ya çok az güneş görüyor ya da çok suluyorsunuz çok uzamışlar ..

Düzenleyen Tilki Mete : 25-05-2015 saat 21:57 Neden: **** Ya da düzeltildi
Tilki Mete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2015, 21:44   #45
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tilki Mete Mesajı Göster
Ya çok az güneş görüyor **** çok suluyorsunuz çok uzamışlar ..
Normal değil mi yani büyümesi bu şekilde ..

YeniGine beğendi.
Eski 25-05-2015, 21:56   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2014
Alıntı:
Normal değil mi yani büyümesi bu şekilde ..
Şöyle göstereyim diyecektim benim kabakların fotosunu silmişim Tp sayfasında olucaktı ordan bak'arsınız' istiyors"anız" birden bu kadar uzayıp gövde yapması buna işaret muhtemelen güneşten uzak da duruyor ya da az güneş alıyor evdeyse çıkartın dışarıya zaten havalar sıcak ama benim gibi ihmal edip sarartma bütün fideleri

Düzenleyen Tilki Mete : 25-05-2015 saat 22:11 Neden: hitap :(
Tilki Mete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2015, 22:00   #47
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Fidecikler belli bir yöne doğru eğilerek ve anormal gövde uzatarak büyümüşler. Bu da demek olur ki yeterli güneş ışığı alamamışlar.
Yeterli güneş ışığı alan fidecikler daha kısa olur, gövdeleri de türü öyle değilse sizdeki kadar şeffaf olmaz.

Direk öğle güneşi almayan ya da cam arkası olmayan bir yeriniz varsa bitkilerinizi oraya bırakmanızı tavsiye ederim. Yeterli güneş ışığı gelişimlerini de normale döndürecektir. Ancak güneş ışığının yakıcı şekilde gelmemesine dikkat etmeniz gerek.

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2015, 22:09   #48
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Fidecikler belli bir yöne doğru eğilerek ve anormal gövde uzatarak büyümüşler. Bu da demek olur ki yeterli güneş ışığı alamamışlar.
Yeterli güneş ışığı alan fidecikler daha kısa olur, gövdeleri de türü öyle değilse sizdeki kadar şeffaf olmaz.

Direk öğle güneşi almayan ya da cam arkası olmayan bir yeriniz varsa bitkilerinizi oraya bırakmanızı tavsiye ederim. Yeterli güneş ışığı gelişimlerini de normale döndürecektir. Ancak güneş ışığının yakıcı şekilde gelmemesine dikkat etmeniz gerek.
Anladım cam önündeydi bunlar dışarı çıkardım bugün bakalım zamanla ne olacak ..

Eski 03-06-2015, 18:09   #49
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Aramıza yeni katılan mor fesleğenler. Çarşıda demet halinde demetini 1 tl ye aldım 5 tanesini iş yerindeki yere ektik , 4 tanesini bir abime hediye ettim geriye kalan 9 tanesini de saksıya ektim. Toplam 18 kök !..

Eski 03-06-2015, 19:41   #50
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

A101 den aldığım frezya soğanı son hali bu .. Ne zaman çiçek verir acaba bilginiz var mı ?

Eski 03-06-2015, 23:20   #51
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Sayın resul gür merhaba ,kolaylıklar dilerim. Son günlerde çok aktif olamadım. 29. mesajda görünen fideler selluka olması lazım. Arkadaşlarında dediği gibi güneşi az aldıklarından boyları uzamış güneşe bakmaya çalışıyorlar.

1996 yıllarında muş -Hasköy yolu üzerinde tekkeyol köyünde görev yaptım. Bulunduğunuz yerin hava şartları mutlaka bitkiler üzerinde etkilenme yapmaktadır. Bulanık biraz daha soğuk bölgedir muş merkeze göre.

Benim çalıştığım köyde. Karpuzdan tutunda domates ,patlıcan ,fasulye gibi her ürün yetişmekteydi topraklarda.Denemekten zarar çıkmaz belki ürün az olur ,biraz daha normalden küçük olur ama başarırsınız.

Dediğiniz gibi sosyal hayat ev iş arasında gidip gelmek. Biraz bahçe ,çiçekler varsa en güzel yapılacak iş odur. Görüşürüz kolay gelsin. İhtiyaç olduğunda biliyorsun bir tık ötedeyiz. Araman yeterlidir.

celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2015, 23:28   #52
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 Mesajı Göster
Sayın resul gür merhaba ,kolaylıklar dilerim. Son günlerde çok aktif olamadım. 29. mesajda görünen fideler selluka olması lazım. Arkadaşlarında dediği gibi güneşi az aldıklarından boyları uzamış güneşe bakmaya çalışıyorlar.

1996 yıllarında muş -Hasköy yolu üzerinde tekkeyol köyünde görev yaptım. Bulunduğunuz yerin hava şartları mutlaka bitkiler üzerinde etkilenme yapmaktadır. Bulanık biraz daha soğuk bölgedir muş merkeze göre.

Benim çalıştığım köyde. Karpuzdan tutunda domates ,patlıcan ,fasulye gibi her ürün yetişmekteydi topraklarda.Denemekten zarar çıkmaz belki ürün az olur ,biraz daha normalden küçük olur ama başarırsınız.

Dediğiniz gibi sosyal hayat ev iş arasında gidip gelmek. Biraz bahçe ,çiçekler varsa en güzel yapılacak iş odur. Görüşürüz kolay gelsin. İhtiyaç olduğunda biliyorsun bir tık ötedeyiz. Araman yeterlidir.
Çok teşekkür ederim hocam iyi dilekleriniz için aynen dediginiz gibi .. Sizin gönderdiğiniz çiçek tohumları hep çimlendi büyüdükçe resimleri paylaşırım , onları gördükçe mutlu oluyorum eve ne zaman gelsem genelde ilk yaptığım iş bitkileri kontrol etmek oluyor.

Eski 03-06-2015, 23:32   #53
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Çok mutlu oldum. Elimde daha fazlası olsaydı da gönderebilseydim. Oralarda aradığını bulamamayı bilirim.

celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2015, 23:16   #54
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking Çiçeklerimiz deki son durum

Eski 04-06-2015, 23:39   #55
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sayın Resulgur maşallah çok güzel çimlenmişler. Sanırım bazılarını şaşırtmanız gerekiyor artık, hâlâ torftalar değil mi?

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2015, 00:53   #56
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:

Sayın Resulgur çokgüzel ve sağlıklı görünüyorlar, iyi günlerde sağlıkla büyütmeniz dileğimle, kolay gelsin.

Eski 05-06-2015, 09:49   #57
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-02-2013
Sayfanız hayırlı olsun .MAŞALLAH emeğinize sağlık.

Resulgur beğendi.
ahmetondul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2015, 13:29   #58
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmetondul Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun .MAŞALLAH emeğinize sağlık.
Sağolun efendim çok teşekkür ederim.

Eski 05-06-2015, 13:44   #59
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sayın Resulgur maşallah çok güzel çimlenmişler. Sanırım bazılarını şaşırtmanız gerekiyor artık, hâlâ torftalar değil mi?
Cocopeat + torf + perlit + az kuş gübresi leonardit + candem organik sıvı gübre den karışım yapmıştım o harcı hazırlarken .. Şu an iyiler bitkiler , bir avuç kuş gübresi 5lt suya karıştırdım suyu eksildikçe ekliyorum sulama yapiyorum arada .. ne yapmamı önerirsiniz bu aşamadan sonra ?

aleydi, Selma_321 ve Alp.er beğendi.
Eski 05-06-2015, 13:49   #60
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Sayın Resulgur çokgüzel ve sağlıklı görünüyorlar, iyi günlerde sağlıkla büyütmeniz dileğimle, kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim.

akçabardak beğendi.

Etiketler
soğuk

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024