agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni4813Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-03-2017, 20:38   #541
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Tohumluklar

Sonbahar da ektiğimiz tohumlar zor hava koşullarını atlatıp sn. akçabardak ın da dediği gibi ilk sıcaklarda tohuma kalktılar. Sert geçen kış şartlarında ve günlerce kar altında kalan bu fideciklerden çok güçlü tohumlar elde edeceğimi tahmin ediyorum. Bu şekilde daha önce Muş'ta aldığım -etkinlikte eşe dosta dağıttığım- tohumlar 3 yıl sonra bile %100 çimlenme eyilimi gösterdiler.

Tere

Name:  ter.jpg
Views: 780
Size:  70.5 KB

Roka

Name:  rok.jpg
Views: 754

ilk defa yetiştirdiğim çeşit turp , sanırım ilk ve son olacak

Name:  turp.jpg
Views: 821
Size:  71.4 KB

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2017, 23:25   #542
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Gümüş Düğmesi

Sn. akçabardak tan gelen tohumlardan çimlendirip Adana da babama emanet ettiğim gümüş düğmesi çiçeği 2. yılına girdi. Bu yıl bol çiçekli bir yıl olmasını bekliyoruz.

Name:  bal1.jpg
Views: 782
Size:  50.9 KB

Eski 28-03-2017, 23:35   #543
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Kekik - Çıbrıka

Adana dan ..

Tohumlar alınmış da saksı dibinde fideler hazırlanmış, fırsat bu fırsat dedik hemen Niksar a götürmek üzere 6 adet fide kaplara alındı. Babam sağ olsun

Name:  bal2.jpg
Views: 746
Size:  64.9 KB

Name:  bal3.jpg
Views: 807
Size:  68.7 KB

Name:  bal4.jpg
Views: 792
Size:  44.9 KB

Eski 03-04-2017, 15:33   #544
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Pazılı Isırganlı Börek

Adana dan ..

Dün akşam börek yapmaya karar verdik .. İç malzemeleri kendi mahsüllerimizden tedarik ettik .. Tenekelerde kendiliğinden çıkan ısırganlar ve babamın geçen yıl ilk defa yetiştirdiği pazılar tohumlarını saçmış ortalığa büyümüşler de tekrar tohuma kalkmış, daha önce yeterince tohum aldığımızdan akşama börek oldular

Name:  p1.jpg
Views: 736
Size:  50.2 KB

Dikkat etmek gerek yoksa çok kötü ısırıyor, itinayla toplandılar

Name:  p2.jpg
Views: 748
Size:  59.9 KB

Name:  p3.jpg
Views: 675
Size:  40.0 KB

Name:  p4.jpg
Views: 697
Size:  45.1 KB

Mutlu son .. Tadı çok lezzetli oldu yeni bir börek malzemesi kazanmış olduk .

Name:  p5.jpg
Views: 714
Size:  70.4 KB

Eski 03-04-2017, 15:42   #545
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Kekik Salatası

Geçen yıl ektiğimiz tohumlardan saksıda kalan kekikler bu yıl kışı atlatıp bir kısmı tekrar tohuma kalkmış .. Yeni çıkan sürgünlerini toplayıp kekik salatası yaptık .. kekikler doğrandı üzerine biraz soğan domates nar ekşisi tuz zeytin yağı birlikteliği ile iştah açıcı bir besin oldu.

Name:  k1.jpg
Views: 767
Size:  44.7 KB

Name:  k2.jpg
Views: 736
Size:  48.6 KB

Name:  k3.jpg
Views: 752
Size:  47.7 KB

Eski 04-04-2017, 16:26   #546
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Börekler ve kekikli salata çok nefis görünüyor, birden canım çok çekti en kısa zamanda ben de yapacağım, ellerinize sağlık, afiyet bal şeker olsun sn. Resulgur .

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2017, 16:56   #547
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Biraz önce Sn.Erdal hoca biberiyeden bahsetmiş,siz de kekikler,efendim ısırganlar,özellikle de o mutlu sonlar.Neyse ki karnım toktu,yoksa bir yanım şişebilirdi.Böyle iştah açıcı sayfalar iyi oluyor,maşallah her şey yolunda görünüyor.Bol çalışmalar.

sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2017, 19:36   #548
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Börekler ve kekikli salata çok nefis görünüyor, birden canım çok çekti en kısa zamanda ben de yapacağım, ellerinize sağlık, afiyet bal şeker olsun sn. Resulgur .
Sn. akçabardak çok teşekkür ederim. Özellikle kekikli salata sabah kahvaltıda çok güzel gidiyor iştah açıcı ve çok sağlıklı bir salata mutlaka deneyin

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca Mesajı Göster
Biraz önce Sn.Erdal hoca biberiyeden bahsetmiş,siz de kekikler,efendim ısırganlar,özellikle de o mutlu sonlar.Neyse ki karnım toktu,yoksa bir yanım şişebilirdi.Böyle iştah açıcı sayfalar iyi oluyor,maşallah her şey yolunda görünüyor.Bol çalışmalar.
Sn. sevgihoca teşekkürler. Aynen size katılıyorum hasat edilen ürünlerden yapılan yemekler salatalar içecekler reçeller vb. benimde çok hoşuma gidiyor. Biz örnek olalım herkes paylaşsın

Eski 08-04-2017, 19:52   #549
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Karma Ekim

Adana dan .. 23.08.2017

Babam damda genelde yazın domates biber yetiştirirdi. Karışık ek dedim yeşillikte yetiştir boş kalmasın dediydim, baya bir gelişme var anlaşılan.

Yeşil soğanlar , sarımsaklar, pazı , marul . roka . kara lahana .. ne varsa doldurmuş

Name:  krsk.jpg
Views: 619
Size:  55.4 KB

Bir çeşit marul da ben attım araya 5 adet kıvırcık yağlı marul

Name:  krsk1.jpg
Views: 646
Size:  54.9 KB

Eski 10-04-2017, 21:52   #550
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Naneler

Adana dan ..

Geçen yılın gözdesi naneler, bu yıl yine formunu koruyor.

Mentolsüz , Salatalarda taze olarak, kurutup yemeklerde ve cacık olarak kullanıyoruz.

Name:  nn1.jpg
Views: 605
Size:  69.8 KB

Mentollü nane , kurutup çay olarak tüketiyoruz.

Name:  nn2.jpg
Views: 627

Eski 10-04-2017, 22:12   #551
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Kırmızı Malabar Ispanağı

Geçen yıl 10 lt lik saksıda yetişen tohumlarını ortalığa saçan malabar ıspanağımız 2. senesine giriyor.

Bir karış üzerinden budandı, gelişimini izlemeye devam edeceğiz.

Name:  mlbr.jpg
Views: 620
Size:  48.4 KB

Yeteri kadar tohum alındı.

Name:  mlbr1.jpg
Views: 614
Size:  73.1 KB

Eski 15-04-2017, 14:22   #552
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Cyclamen Tohum Kapsülleri

Karbeyazı Cyclamenimiz tohum kapsüllerini kurutmaya başladı.

İlk defa tanık olduğum bu olayda , tohumların görünüşü bana bir garip geldi , bir de siz göz atın bakalım.

Name:  cyclamen.jpg
Views: 562
Size:  22.7 KB

Name:  cyclamenn.jpg
Views: 575
Size:  30.0 KB

Name:  cyclamen1.jpg
Views: 576
Size:  59.7 KB

Name:  cyclamen2.jpg
Views: 610
Size:  66.8 KB

Eski 24-04-2017, 21:43   #553
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Nane

Adana dan getirdiğimiz salatalar için ve kurutmalık bir başka nane çeşidimiz. Köklü olarak getirdim ve saksıya yerleştirdim tuttu ..

Çoğaltmayı düşünüyorum

Name:  nne.jpg
Views: 541
Size:  34.9 KB

Eski 26-04-2017, 12:03   #554
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Latin Dansı

Bu resmi hoşuma gittiğinden paylaşmak istedim. Halay çeker gibi latinler dans ediyor resmen , güneş neredeyse kafa orada ; sürekli güneşe dönüyorlar.

Name:  Ltn4.jpg
Views: 498
Size:  25.1 KB

Eski 26-04-2017, 12:11   #555
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Lale Sümbül Soğanları

Aracımla giderken baktım 0rta reflüjde belediye lale sümbül soğanlarını söküp siyah torbalara dolduruyor. Yolun ortasında durdurdum aracımı kucak kucak doldurdum bagaja, bir bagaj dolusu aldım karışık renklerden . Halen gözüm aç o torbanın birini de bagaja atsamıydım diye düşündüm bir an.. Sonra hiç soğanım kalmadı, belki bana kızacaksınız ama tüm soğanları Nazım abiye hediye ettim, çok kısa sürdü bu macera

Name:  lle.jpg
Views: 509
Size:  45.2 KB

Name:  lle1.jpg
Views: 519

Eski 27-04-2017, 13:56   #556
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Bhut Jolokia Biber

Bu yıl elimizde baya bir bhut jolokia biber fidesi oldu.

30.03.2017 den bir kare .. Babam ille tutturdu bu biberden turşu yapacam diye

Name:  bht j.jpg
Views: 536
Size:  70.0 KB

Eski 28-04-2017, 09:51   #557
Ağaç Dostu

Erdal Hoca's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Geçen yıl ektiğimiz tohumlardan saksıda kalan kekikler bu yıl kışı atlatıp bir kısmı tekrar tohuma kalkmış .. Yeni çıkan sürgünlerini toplayıp kekik salatası yaptık .. kekikler doğrandı üzerine biraz soğan domates nar ekşisi tuz zeytin yağı birlikteliği ile iştah açıcı bir besin oldu.

Eklenti 642674

Eklenti 642675

Eklenti 642676

Sayın Resulgur, kekiklere ve sizin salata tarifinize bayıldım. Bu tür kekiklerin özel bir adı var mı, ayrıca tohumunu elde etmek mümkün mü? Nereden bulabiliriz? Bu mevsimde ekilse bir sakıncası olur mu?

Saygılar,

Düzenleyen Erdal Hoca : 28-04-2017 saat 10:01 Neden: ekleme yapıldı
Erdal Hoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2017, 22:19   #558
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Erdal Hoca Mesajı Göster
Sayın Resulgur, kekiklere ve sizin salata tarifinize bayıldım. Bu tür kekiklerin özel bir adı var mı, ayrıca tohumunu elde etmek mümkün mü? Nereden bulabiliriz? Bu mevsimde ekilse bir sakıncası olur mu?

Saygılar,
Sn. Erdal Hocam Eşim Hataylı bu yörelerde sabah kahvaltıları çok zengin oluyor. Antakya çarşısında geçen yıl yarım çuvaldan fazla kekik satın aldık buz dolabı poşetlerinde uzun zamandır saklanabiliyor. Her daim çıkarıp lezzetli mis gibi salatanızı hazırlayabilirsiniz.

Bu tür kekik adı ; Çıbrıka, Çıbrıtsa, Çobrisa, Çibirsi diye geçiyor. Etkinlikte tohum paylaşımı olmuştu .. Bizde tohum elde ettik elimde biraz tohum var size göndereyim. Bu mevsimde tohum ekimi yapabilirsiniz.

• Çeşidin Hikayesi: Trakya'da Çıbrıka, Bulgaristan'da Çıbrıtsa, Pomaklarda Çobrisa ve agaclar.nette adı Sater otu, Çuprika, Çibirsi olarak geçen bitki. Özellikle Bulgaristan’dan göçen ve bilhassa da Pomak kökenli yurttaşlarımızın Trakya ve Marmara bölgesindeki bazı kırsal yerleşim alanlarında evsel kullanım için yetiştirdikleri bir baharat türüdür.

Tarhana yaparken eğer evde bebek yoksa mutlaka kullanılır, diğer çorba çeşitlerinde ve köfte harcında da kullanılır, özellikle etli yemeklerde tercih edilir, pişmiş kuru fasulyenin üzerine serpilir, haşlanmış yumurta veya haşlanmış patatesle mükemmel olur, kızarmış ekmeğin üzerine sürülen yağa serpilir...

Her baharatçıda bulamayacağınız bir çeşittir.

Adana da babama çimlendirdiğim tohumlar büyümüş de kendi tohumlarını saksı dibine dökmüş, onlarda fide olmuşlar. Bardaklara aldım Niksar a getirdim. Bir resim atayım sizin için

Name:  çbrıka.jpg
Views: 506
Size:  54.6 KB

Eski 28-04-2017, 22:38   #559
Ağaç Dostu

Erdal Hoca's Avatar

Sayın Resulgur, cevabınız beni çok mutlu etti, çok teşekkür ederim. Hataylı öğretmen arkadaşlardan ve biraz da tv kanallarından o yörenin dillere destan kahvaltılıklarını az biraz biliyorum.

Benim de böyle baharatlı, keskin aromalı ot türlerine özel ilgim var. Biberiye gibi, kekik-nane vb. gibi.. Zeytinyağı dolu küçük bir kaseye bunların tamamından ve bolca da acı pul biber koyup sabah-öğle-akşam 3 öğün yiyorum.

Sizin kekiğin yine o yörelerde çok meşhur olan "ZAHTER" le bir ilgisi var mı, bilmiyorum. Mesajınızın bir yerinde "sater otu" ifadesi var.

Şimdiden göndereceğiniz tohumları merakla bekliyorum.Onları balkonlarda kullandığımız 15cm civarında yüksekliği olan diktörtgen saksıya ekmeyi düşünüyorum

İlginize çok teşekkürler, saygılar.

YeniGine ve Resulgur beğendi.
Eski 29-04-2017, 10:57   #560
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Sayın Resulgur, cevabınız beni çok mutlu etti, çok teşekkür ederim. Hataylı öğretmen arkadaşlardan ve biraz da tv kanallarından o yörenin dillere destan kahvaltılıklarını az biraz biliyorum.

Benim de böyle baharatlı, keskin aromalı ot türlerine özel ilgim var. Biberiye gibi, kekik-nane vb. gibi.. Zeytinyağı dolu küçük bir kaseye bunların tamamından ve bolca da acı pul biber koyup sabah-öğle-akşam 3 öğün yiyorum.

Sizin kekiğin yine o yörelerde çok meşhur olan "ZAHTER" le bir ilgisi var mı, bilmiyorum. Mesajınızın bir yerinde "sater otu" ifadesi var.

Şimdiden göndereceğiniz tohumları merakla bekliyorum.Onları balkonlarda kullandığımız 15cm civarında yüksekliği olan diktörtgen saksıya ekmeyi düşünüyorum

İlginize çok teşekkürler, saygılar.

Rica ederim Hocam. Bu tür keskin aromalı bitkiler zeytin yağ tuz ve limon ile çok uyumlu oluyor. Bende bu yıl değişik bir nane türü yetiştiriyorum Resulgur / Balkon burada paylaştım. Damak tadına ve lezzete önem veren biriyim.

Bahsettiğim yörelerde ZAHTER , ZAHTER HALİL yöresel halk dilinde söylenen kekik türleri evet var fakat bizim bu tür etkinlikte olan türden çıbrıka diye temin ettik öyle biliyoruz. Aroması daha keskin geldi bana biraz acımtrak ..

Araştırmalarımda ;

-Zahter ülkemizde özellikle doğal ortamı olan dağlardan toplanan ve dağ kekiği olarakta anılan fakat kekik ailesinden olmayan şifalı yeşillik türüdür. Zahter çok eski tarihlerden bu yana ülkemizde yetiştirip tüketilmektedir. Tadı kekiği andırır ve aromatiktir, ayrıca kokusuda çok güzeldir. Kolayca yetiştireceğiniz zahterin yapraklarını kurutarak çay yapabilir, içinde bekleterek aromasının zeytinyağına geçmesini sağlayarak kullanabilir ve sağlığınıza sağlık katabilirsiniz.

Zahter mide ve kalp için çok faydalıdır, idrar söktürücüdür, vücuttaki kan akışını hızlandırır, kan şekerini düzenler, cinsel gücü arttırır ve daha bir çok faydaya sahiptir. Denmiş .. Satın aldığımız bitki buydu diye düşünüyorum. Merak edenler için tarif de paylaşalım.

Zahter Salatası
250 gr. zahter
1 çay kaşığı nar ekşisi
1 orta boy soğan
1 tatlı kaşığı salça veya toz biber
1 çorba kaşığı zeytinyağı
Yarım demet maydanoz

Zahterin taze yaprakları alınır, yıkanır. Doğranıp acı suyu çıksın diye tuzla ovulur. Tekrar yıkanır. Soğan ince doğranıp zaterle ovulur. Biber, nar ekşisi, maydanoz ve zeytinyağı ilave edilerek karıştırılır.

Name:  zahter.jpg
Views: 443
Size:  57.6 KB
Resim Alıntıdır.

Bahsettiğiniz saksılarda yetiştirebilirsiniz. Kolay gelsin.

Eski 29-04-2017, 13:13   #561
Ağaç Dostu

Erdal Hoca's Avatar

Tam bir salata delisi olduğum için bu tarifler çok işime yarayacak.. Teşekkürler tekrar tekrar...

Daha önce de bahsettiğim gibi en çok hoşuma giden lezzet sizin de açıklamanızda geçen " içinde bekleterek aromasının zeytinyağına geçmesini sağlayarak kullanmak"

Yaşadığım yörede zeytinyağının da mümkün olduğunca az işlem görmüşünü bulabildiğimiz için şanslıyız.

Tekrar selamlar, saygılar

YeniGine ve Resulgur beğendi.
Eski 29-04-2017, 22:50   #562
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sayın Resulgur bu sayfanız harika oldu. Ne kadar yeşillik varsa maşallah hepsini ektiniz - diktiniz ürettiniz; salatasını yaptınız. Emeklerinize sağlık...

Hele o kekikli salata yok mu; süper...

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2017, 23:17   #563
Ağaç Dostu

Erdal Hoca's Avatar

Sayın YeniGine, canı gönülden size katılıyorum. Ben de her kekik ve salata tarifine balıklama atlıyorum. Bu gidişle sayın Resulgur, rahatsız olacak.

Sayfa balkon tanıtmından çıktı, şifalı otlar ve salata tariflerine doğru gidiyor.

YeniGine beğendi.
Eski 30-04-2017, 00:00   #564
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Alıntı:
Sayın YeniGine, canı gönülden size katılıyorum. Ben de her kekik ve salata tarifine balıklama atlıyorum. Bu gidişle sayın Resulgur, rahatsız olacak.

Sayfa balkon tanıtmından çıktı, şifalı otlar ve salata tariflerine doğru gidiyor.
Sayın Erdal Hoca rahatsızlık söz konusu değildir bence. Bu sayfanın bitimine kadar da devam etse Sayın Resulgur yeşilliklerini paylaşmaya.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2017, 21:55   #565
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Ali's Pembe Domates Çiçeği

Daha küçücük, minik saksıda duruyorken bile Sn. Meyvelitepe'den gelen Ali's Pembe Kiraz Domates çiçeklerini saydım tam 11 tane oluşmuş, hemen kestim

Dün pikniğe gitmiştik baktım orman altı toprağı var, şu satılan torf lardan kat kat üstün pamuk gibi olmuş biraz getirmiştim. Büyük saksıya taşıdım balkondaki tek kök domatesimi, meyve tutumu olduğunda tekrar resim paylaşmayı düşünüyorum.

Name:  als.jpg
Views: 434
Size:  42.6 KB

Eski 13-05-2017, 08:41   #566
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Nane köklendirme

Adana dan getirip saksıya aldığımız naneler gevşek yapılı hazırladığımız toprakta çok kısa sürede mükemmel köklenme yapmış zor ayırdım kökleri , hayret ettim.

Nazim abinin bahçesine 5 kök dikdik çoğaltmak için .. 5 kökte kendi serama diktim.

Name:  nn1.jpg
Views: 354
Size:  70.7 KB

Eşelenen toprağı fırsat bulan fırsatçı tavuklar hemen koştular tabi

Name:  nn2.jpg
Views: 410
Size:  70.6 KB

Eski 16-05-2017, 20:31   #567
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Yer Kirazı

Sn. Meyvelitepe'den gelen tohumlar.

7x9 cm üretim saksı içerisinde gelişimi çok güzel oldu. Daha şimdiden üzerinde 5ten fazla meyvesi var.

Name:  20170513_135134.jpg
Views: 311
Size:  63.6 KB

Eski 18-05-2017, 19:56   #568
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Cyclamen Bakımı

Cyclamenimiz çiçeklerini bitirdi, tohum toplarını oluşturdu. Sanırım artık uyku dönemine geçiyor. Yapraklar sararmaya başladı çok az yeni yaprak çıkıyor. Daha önce küçük saksıdan biraz daha büyük bir saksıya alıp hazırlamış olduğumuz toprağa dikimini yapmıştık . Humuslu toprağı seven bu çiçek koyduğumuz toprağı sevmiş anlaşılan, yumrusu baya bir büyümüş hatta toprak dışına taşmış

Name:  20170517_122743.jpg
Views: 287
Size:  28.9 KB

Name:  20170517_122816.jpg
Views: 282
Size:  55.7 KB

Bilgi: Esintisizlik en büyük zararlısıdır. Bitki bitleri, mantar hastalıkları siklamenlere pek ilişmez. Siklamenler daima esintili, canlı hava akımları olabilen yerlerde yaşayabilirler.

Eski 18-05-2017, 21:00   #569
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Balkon Sakinleri

Jalepano Tam Biberler ve Alis' Pembe Kiraz Domates

Name:  20170517_183242.jpg
Views: 283
Size:  29.6 KB

2 Adet te Tinytim domatesimiz var. Yeterince boylandılar meyve tutumu yakındır

Name:  20170517_183216.jpg
Views: 268
Size:  36.6 KB

Yapraklarını traşladığımız nanelerin saplarından köklendirdiklerimiz.

Name:  20170517_183220.jpg
Views: 304
Size:  31.8 KB

ve diğerleri ..

Name:  20170517_183232.jpg
Views: 278
Size:  32.1 KB

Eski 29-05-2017, 07:53   #570
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking Çiçekler

Balkonda bulunan çiçeklerimiz.

Kokuları çok güzel

Saksı içerisine karışık renklerde diktiğim Frezya soğanlarından çıkan ilk rengimiz bu şekilde . Diğer tomurcuklardan anladığım kadarıyla sarı kırmızı frezyamız da açmak üzere

Name:  20170528_182501.jpg
Views: 260
Size:  29.2 KB

Name:  20170528_182506.jpg
Views: 246
Size:  69.6 KB

Burada 3 çeşit çiçek var. Pek ilgi göstermedik kendi haline bıraktık.

Malesef Muş lalesi çiçek vermedi ve yaprakları kurumaya başladı. Endemik bitki olan bu lale türünü baka bir mevsimde çiçek açtıramadık

Name:  20170528_074033.jpg
Views: 249
Size:  49.3 KB

Etiketler
soğuk

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024