agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni13658Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-04-2013, 23:43   #721
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Giriş Tarihi: 12-12-2012
Galeri: 39
Merhabalar,okurken pişmiş kelle gibi sırıtakalmışım.Allah herkesin muhabbetini artırsın.
Bay tömürcek üzülme,aynı şey bize de oldu.3 yıl önce sokaktan bir -erkek- köpek edindik.Adını da cesur koyduk.Bizim cesur bir gece başladı eşinmeye.Yattığı yeri kaz babam kaz.Bir de sabah oldu ne görelim,3 adet enik.Hayvanın dişi olduğu şoku bir yana,kendine lohusa yatağı hazırlaması öbür yana.Güler misin ağlar mısın?

mügem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2013, 23:46   #722
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Bu hiç aklıma gelmediydi, doğru ya...Naciye'ninkinin de Cevdet de gözü varsaydı ya? Nereden biliciiiz değil mi? Fatmagül'ün suçu ne hesabı, Cevdet'in suçu ne oldu (hiç sevmem o diziyi ama). Bahtsız Cevdet, yıllarca onu herkes "oğlum, aslanım, koçum" diye sevdi, oncağız kimselere diyemedi derdini ve de sonunda... Bu yapılır mı Naciye Yinge veya Tenzile? Kimbilir belki de Tömürceğin böyle bir sürü çok güzel çiçeği olunca kıskançlıktan, hasetlerinden yaptılar bunu, azmettiriciler

Kamyona gelelim, sen düşünmemişsin ama ben düşündüm şekerim, dönüşte Tömürcekte ne çiçek görürsek yükler götürürüz kamyonla:dilli Nasılsa bonkör ve bizi de seviyor, ses edemez yazık yavrum Nıhaha Gerçi kamyonun damperi dolana kadar alırsak da evi kuruturuz gibime geliyor, ona çiçek kalmaz, bilmiyorum acaba şu eskiden önü üç tekerlekli arkası açık - pikap türü misminik bir araç vardı, hatırlarmısınız bilmem, triportör sıkış tepiş üçümüz ona mı binip gitsek?

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 16:39   #723
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2012
Uh büyük şoklardayım.
Bu arada ben ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim. Çiçeklere mi sevineyim? Cevdet'e (!) mi şaşırayım? Yoksa size mi güleyim?

Resmen pembe dizi tadında fantastik komedi içeren korku filmi senaryolamışsınız. Biz de kedicik dayak yiyor diye üzülüyoruz. Vay Cevdeti, Enes' in arkasından iş çevirmiş Cevdet'i anneannemin kediyle evermek farz oldu.

Elma Kurdu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 17:06   #724
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Bu sayfaya bayılıyorum, sevgi ve samimiyet fışkırıyor. Bay Tömürcek'in sayfası ziyaret edilmeden bahçe ve balkon bölümünden çıkılmıyor. Bu arada inci menekşe afrika menekşesinin bir türü müdür? İlk defa görüyorum, çok güzelmiş. Herkese bol muhabbetler ve sevgiler...

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 20:01   #725
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Elma Kurdu Mesajı Göster
Uh büyük şoklardayım.
Bu arada ben ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim. Çiçeklere mi sevineyim? Cevdet'e (!) mi şaşırayım? Yoksa size mi güleyim?

Resmen pembe dizi tadında fantastik komedi içeren korku filmi senaryolamışsınız. Biz de kedicik dayak yiyor diye üzülüyoruz. Vay Cevdeti, Enes' in arkasından iş çevirmiş Cevdet'i anneannemin kediyle evermek farz oldu.
Elma kurducum şok evresini atlatmış aklı başında bir birey olarak konuşmam gerekirse şoku atlattıktan sonra sevindim çünkü bebeklerimiz olcak Ve bu da yıllar geçse de unutamayacağımız bir anımız olarak kalır bi zamanlar sene kaçtı tam bilemiyorum da böle böle bişey olmuştu bizim çocukluğumuzda deriz abdullah gül zamanlarıydı ozamanlar heyyy hey deriz Yaşlılar bişey anlatırken hep derler ya özal zamanındaydı onlar diye bizde abdullah gül zamanındaydı deriz

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 20:04   #726
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Bu sayfaya bayılıyorum, sevgi ve samimiyet fışkırıyor. Bay Tömürcek'in sayfası ziyaret edilmeden bahçe ve balkon bölümünden çıkılmıyor. Bu arada inci menekşe afrika menekşesinin bir türü müdür? İlk defa görüyorum, çok güzelmiş. Herkese bol muhabbetler ve sevgiler...
Çok teşekkür ederim gökçegökçe ablacım güzel, içten ve samimi dileklerin için herzaman beklerim sayfama Tam olarak bilmiyorum ablacım ama afrika menekşesinin türüdür heralde çünkü yapraklar falan aynı bildiğimiz menekşe sadece yaprakları tatlı kaşığı kadar var yok

Eski 27-04-2013, 20:19   #727
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-06-2012
En kısa zamanda Cevdet'in fotoğrafını da görmek istiyorum bu sayfada.
İsmi Cevdet olarak kalacak sanırım?

Tuğçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 20:28   #728
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tuğçe Mesajı Göster
En kısa zamanda Cevdet'in fotoğrafını da görmek istiyorum bu sayfada.
İsmi Cevdet olarak kalacak sanırım?
Merak etme tuğçe bi yavrulasın resimleri paylaşıcam Evet ismi cevdet kalıcak çünkü öyle alıştı ve öyle alıştık Arkadaşın babannesinin adı dursundu 10 kardeşlermiş babannesinin annesi demiş ki yeter artık dursun demiş yani çocuk işi dursun demiş bunun da doğunca adını dursun koyucam ama kız ama erkek olsun demiş malesef kız olmuş ve dursun yengemiz vardı

Eski 27-04-2013, 22:01   #729
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-06-2012
Merakla bekliyorum, habersiz bırakma buraları, pek tatlı olur o enikler şimdi. Bizim de köyde bir kedimiz vardı. Ben küçüğüm o zamanlar. Kara kız her bahar yavrulardı. Nasıl severdim ben o yavruları. 2 gün sonra yavruları alır giderdi bir dönerdi ki yavrular yok. Nasıl bir hayal kırıklığı bendeki Aman dikkat et sen Cevdet'e

Tuğçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 23:24   #730
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Tömürcekciğim hayırlı uğurlu olsun demeyi unuttum kusura bakma. Şok hâli . malum.
Artık hayvanlarını tanıtacağın bir sayfa iyi olacak baksana yeni ferdler yolda. O Tenzile yengene de söyle. Elin namuslu kedilerini baştan çıkartan kedisine ne ceza verecekse artık. Dikkat etsin.

Öhöm öhöm. Şöyle bir sakinleşeyim.
İnci menekşene bayıldım kardeşim . Senin kuyu suyunda var bir hikmet. Senin elinin yeşilliği de eklenince bitkilerin harika ötesi oluyorlar.
Bak senin sardunyalar için haince planlar görüyorum. Falında çıktı. İki tane hanım ellerinde akide şekerler var. Aaaaa bak bak bakkkk. Leylek var falında. Yakında bir kaç küçük misafirin olacak senin.
Neyse ben gidip yatayım yine rotayı şaşırdım ben iyice dağıtmadan kaybolayım. Veee gittim

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 23:45   #731
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Ah cymbelina ablam sen başıma geleni bilmiyon cevdet dedin ya saçını yolcak sabriyenin diye, cevdetin yerinden kalkmaya hali mi kaldı karnı burnunda! Şaşırdın dimi ablacım valla bende çok şaşırdım aslında benim cevdetim cevriyeymiş nasıl anlamadım cinsiyetini hala aklım almıyor çok şaşırdım ve bunu 1 hafta önce öğrendim daha... şimdi piti piti bebeklerimiz olcak çok yakında babannem patik örmeye başladı bile
Amanın, az daha benim Fincan Hanım'ı gelin edecektik Cevdet'e

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 23:49   #732
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Ablacım sizi tandığım için çok şanslıyım hatta ablalarım olduğunuz için çok şanslıyım ben şu samimi sıcak mesajlar öyle içten yazılıyor ki yürekten teşekkür ederim size Cevdet şokunu atlatırsın ablacım ya hele de yeğenlerini bi gör bak nasıl da şok mok kalkacak ortadan ayrıca patikleri de yeşil sarı beyaz falan ör de abla iş cevdetin işine dönmesin yani hem kız hem erkek bebek giyecek renkte olsunlar

Ablacım öyle bir sayfa açmayı düşünüyorum kanatlılar bölümüne şuan 3 adet ördeğim var kuluçkada 1 adet tavuğum yatıyor bunların yavrularını falan paylaşıyım sizlerle e hindilerim var tavuklarım piliçlerim yani sayfa açmaya değecek kadar hayvanım olduğunu düşünüyorum

Sardunyaların hepsi sizin olsun ablalarım ama akide şekeri almazsnız olmaz Kuyu suyunu sadece dışardaki çiçeklerde kullanıyorum ablacım menekşelerimi musluk suyuyla suluyorum belki menekşelere sert gelebilir kuyu suyu Hadi iyi geceler ablam bende yatayım yarına çok iş var

Eski 27-04-2013, 23:51   #733
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Amanın, az daha benim Fincan Hanım'ı gelin edecektik Cevdet'e
Olsun ablacım ya kardeş kardeş geçinip çocuk bakarlardı Elti olurlardı elti

Eski 28-04-2013, 18:06   #734
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Tömürcekciğim artık giderek daha da imrendirmektesin beni, feci.

Ve de sanırım biraz sinirlendim - ama şu an gülüyorum Niçin onca değişik türünü bizden saklıyorsun a çocuk? Bak sayfalarda gezinmesem bilmeyeceğim.
Derhal şu çiçeklerin resimlerini talep ediyoruz:

- Kartopu
- Gelin tacı
- Kına çiçeği

Bakın ey cemaati müslimin, bu kardeşimiz elindekileri hep kendine saklamakta, canı isterse şöyle kıyısından az birşey bahsedip geçiştirmekte. Fekat ben mesajlarında yakaladım İneğinin yediği portakal fidesini bile zor itiraf ettirmiş biriyim ben Ben o kartopunu çok severim - ben de ne görsem severim diyorum ama ne yapayım seviyorum - yalan mı?- ortancaya benzetirim onu hep.

Gelintacını ilk kez gördüm sanırım, onu da bekliyoruz. Kına çiçeğinin de açmış halini merak ediyorum, geçen sene beceremedim.

Neyse maaşallah diyeyim gene de, nazarım filan değmesin.

Cevdet'in yavrularından biri beyaz olursa bana ayırır mısın? Yani sen bak ama manen yarısı benim olsun Aklımda kaç gündür, adını Pamuk koymayı düşünüyorum (ve ciddiyim)- kız da olsa erkek de olsa. Ve ona iyi bak lütfen, sizin yengeler sağlam pabuç değilmiş

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2013, 20:55   #735
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Cymbelina ablacım aslında okadar fazla çeşidim yok sadece olanlardan biraz fazlaca kök var tek kökle yetinmeyi öğrenemedim bir türlü Öncelikle belirteyim ablacım kartopum yok bahçemde yengemde var daha getirip bahçeme dikmek nasip olmadı oda olcak inşallah. Kına çiçeklerininde hiç resmi yok ki ablacım geçen seneden çekilmiş bu senekiler daha topraktan yeni çıktılar onları da açınca eklerim olur mu?

Ama gelin tacımın resmini ekliyeyim

Name:  Fotoğraf2189.jpg
Views: 663
Size:  72.7 KB

Name:  Fotoğraf2190.jpg
Views: 666
Size:  70.0 KB

Name:  Fotoğraf2204.jpg
Views: 662
Size:  71.0 KB

Eski 28-04-2013, 21:16   #736
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Oy oy oyyyy
Çocukluğumun çiçeği. Allah nazardan saklasın. Çok güzelmiş.

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2013, 21:36   #737
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Oy oy oyyyy
Çocukluğumun çiçeği. Allah nazardan saklasın. Çok güzelmiş.
Haminnemin hatırası dağçiçeği ablacım Tam olarak kaç yıllık bilmiyorum ama 50 seneyi geçkin kesinlikle babannem gelin geldiğinde varmış Ama çok kartladı diye ben 4 5 sene önce tazeledim bu yeni yetişen filizinden ama kök yine aynı haminnemin diktiği kök hatırası büyük

Eski 29-04-2013, 10:47   #738
Ağaçsever

savas84's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2009
merhaba,balkon gerçekten çok güzelmiş maşallah.Bitki çeşitlerin çokmuş bende eskiden öyleydim.şimdi daha çok sardunya,kaktüs ve begonya türlerine ilgim var.çok çeşidin bakımıda zor oluyor.Eski çiçekleri yetiştirmekte güzel,bulmak zor oluyor.Başarılar...

savas84 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2013, 20:29   #739
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi savas84 Mesajı Göster
merhaba,balkon gerçekten çok güzelmiş maşallah.Bitki çeşitlerin çokmuş bende eskiden öyleydim.şimdi daha çok sardunya,kaktüs ve begonya türlerine ilgim var.çok çeşidin bakımıda zor oluyor.Eski çiçekleri yetiştirmekte güzel,bulmak zor oluyor.Başarılar...
Beğenmene sevindim abicim Her heves ettiğimi beğendiğimi yetiştirmeye çalışıyorum ama dediğin gibi bakımı zor oluyor abi her türün isteği farklı kimi az güneş, kimi bol su kimi içersi falan derken heryer çiçek dolu ama seviyorum ya bakımları okadar da zor gelmiyor aslında Eski türlere ayrıca bir ilgim var onları da olabildiğine bulup yetiştirmeye çalışıyorum

YeniGine beğendi.
Eski 30-04-2013, 21:10   #740
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2011
Şu an ne söyleyeceğimi bilemiyorum canım Tömürcek Çok şaşkınım yani Hem çiçeklerine hem de Cevdet'e..Bak sen şu sinsi minnoşa Tömürcek'imi ayakta uyutmuş maşallah Allah analı babalı büyütsün tatlım ne diyelim.. Bahar geldi ya sayfan ve Cevdet coşmuş da coçmuş Hadi hayırlısı..Bu arada gelin tacı harika sanırım ben görmedim daha önce ondan çok güzelmiş canım..Tebrikler..

rukiyeözgür Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2013, 22:54   #741
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Merhaba bay tömürcek,sence gelin tacı tenekede yetişir mi?

Eski 30-04-2013, 23:01   #742
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rukiyeözgür Mesajı Göster
Şu an ne söyleyeceğimi bilemiyorum canım Tömürcek Çok şaşkınım yani Hem çiçeklerine hem de Cevdet'e..Bak sen şu sinsi minnoşa Tömürcek'imi ayakta uyutmuş maşallah Allah analı babalı büyütsün tatlım ne diyelim.. Bahar geldi ya sayfan ve Cevdet coşmuş da coçmuş Hadi hayırlısı..Bu arada gelin tacı harika sanırım ben görmedim daha önce ondan çok güzelmiş canım..Tebrikler..
Ablacım şaşkınlığın geçer benim bile geçmişken yani gözümün önünde hergün cevdetim şimdi dört gözle yavrularını bekliyorum Baharla birlikte herşey coştu rukiye ablacım şuan sakızlarım çok güzel bir ara eklerim onları da açmadan aldım hepsi farklı renk çıktı ve çok istiyordum bitane de beyaz sakız çıktı Gelin tacı bizim burda hemen hemen herkesin kapısında vardır ablacım çok yaygın buralarda

Eski 30-04-2013, 23:04   #743
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mügem Mesajı Göster
Merhaba bay tömürcek,sence gelin tacı tenekede yetişir mi?
Merhaba müge ablacım Evet tenekede oluyor hatta yuvarlak büyük tenekeler olursa daha iyi olur ve gayette güzel çiçek açıyor tenekede

Eski 30-04-2013, 23:09   #744
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Hızlı cevap için teşekkürler.Kayınvalidemde 25-30 yıllık var.Ondan çelik alıp dikeyim.Gölgede tutarsam herhalde tutururum.

Eski 30-04-2013, 23:14   #745
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Hızlı cevap için teşekkürler.Kayınvalidemde 25-30 yıllık var.Ondan çelik alıp dikeyim.Gölgede tutarsam herhalde tutururum.
Ne demek ablacım rica ederim Acele etme müge abla şimdi çiçekteler, zaten yaprak çıkardılar tutmaz bundan sonra kasımda dikersin kolay köklenen bişey dibindekilerden ya köklü çıkar ya da dalını sıyırma yaparak kopar dik kasımda tenekeye tutmama ihtimali çok küçük ama bu aylarda olmaz zannedersem

YeniGine beğendi.
Eski 01-05-2013, 01:06   #746
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-06-2012
bay tömürcek merhaba. çiçeklerinin maşallahı var hepsi çok güzeller arapsaçında baya güzel olmuş dallanmış ve sarkmış birde inci menekşeni gördüm. nerdeyse bir aydır bu güzellikten arıyorum bulamadım. hala elinde mevcut mu?

baytar87 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2013, 08:18   #747
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Özellikle çalıların sonbaharda çelikle üretimi daha kolay.Ama ben çelik kelimesini o anlamda kullanmadım.Bazı çiçekler ilkbaharda göz çıkarıp filizlenince,o taze filizi yerinden ayırıp dikebiliriz.Bizde -yartmak- denir,çalılarda mümkün mü bilmiyorum,denemek istedim.
Senin gelin tacı oldukça açmış ama bizimki anca açacak.İklim farkı işte.

Eski 01-05-2013, 20:30   #748
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi baytar87 Mesajı Göster
bay tömürcek merhaba. çiçeklerinin maşallahı var hepsi çok güzeller arapsaçında baya güzel olmuş dallanmış ve sarkmış birde inci menekşeni gördüm. nerdeyse bir aydır bu güzellikten arıyorum bulamadım. hala elinde mevcut mu?
Beğenmenize sevindim baytar87 Tabi arap saçımın güzelliğini size borçluyum siz demeseniz içerde gölgede durabilirdi hala İnci menekşem var şuan açık ama ne elimde yavrusu var ne bişey sadece o tek kök yaprak çıkarmaya bile korkuyor elimde olsaydı gerçekten çok isterdim yardımcı olmak

Eski 01-05-2013, 20:32   #749
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Özellikle çalıların sonbaharda çelikle üretimi daha kolay.Ama ben çelik kelimesini o anlamda kullanmadım.Bazı çiçekler ilkbaharda göz çıkarıp filizlenince,o taze filizi yerinden ayırıp dikebiliriz.Bizde -yartmak- denir,çalılarda mümkün mü bilmiyorum,denemek istedim.
Senin gelin tacı oldukça açmış ama bizimki anca açacak.İklim farkı işte.
Müge ablacım bak o taze filizler benim aklıma gelmemişti ama çok büyük ihtimal tutarlar arsız çünkü dene derim bizde de çıtmak denir çelik kimse bilmiyor bende site sayesinde öğrendim Ben ortancaları öyle de dikiyorum tazelerden tutuyor bence bu da tutar

mügem beğendi.
Eski 01-05-2013, 20:48   #750
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-06-2012
sağ olasın

baytar87 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024