agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni7776Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-09-2013, 18:41   #511
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Süt ağacınız çok güzel büyümüş maşallah bizim mahallemiz de bir komşuda var istemeye çekiniyorum.Ben de olmadığı için mi acaba bu kadar çok seviyorum bu bitkiyi.Hemen edinmem lazım yoksa geceleri uyuyamam rüyalarıma girer.Ben en iyisi gidip komşudan rica edeyim.En güzeli satın almak fakat pek satışta olmayan bir bitki.

Bu arada gerçekten terasınız muhteşem ötesi

berçin ve YeniGine beğendi.
sumeyra47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2013, 19:29   #512
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Maşallah!.. Sanki berçin'in terası değil de berçin'in serası... Çiçekçiye gelmiş gibi hissettim kendimi. Harikalar sevgili berçin harikalar, ellerine, gönlüne sağlık...
berçiin 505 nolu mesajında kırmızı çiçekli yanındaki beyaz çiçekli tüm karelerde var nedir o bitkinin adı.?
Bir de harika ateş dikeni ya da çitlenbik bizim site bahçesinde de mevcut vallahi senin çiçeğin kadar gösterişli, bakımlı değiller hiç budama yapılmıyor onlara acaba ondan mı? Hoş ben de sanki budama yapmayı çok iyi bilirmişim gibi de soruyorum... Gülleri bile buduyorum diyerek bir de üstüne hasta oldular mahvettim.
Güzel sözlerin için teşekkür ederim YeniGinem, Çüçü gidince bitkilerde kendine geldi. Mesela ismini sorduğun sundavillenin beyaz olanının bütün tomurcuklarını yolmuştu, sundavillenin üç rengi var kırmızı, pembe ve beyaz. Çok sevdiğim sarmaşık türlerinden, diğer bir adı da mandevilla. Beyaz ve pembeyi bu yıl edindim, Allah izin verirse önümüz sene güzel bir kedi merdiveni yaptırıp sardıracağım üç güzeli birden...

Ateş dikenini baharda açan çiçekleri de çok güzel, terastaki karınca kolonisi yuvalarına taşımadan resmedip paylaşmak istedim. Meyveler olgunlaşınca karıncalar bir tane bırakmıyor. Özel bir bakım yapmıyorum, kuruyan ve gözüme hoş görünmeyen dalları buduyorum. Belki kış gelmeden saksı değişikliği yaparım, diğerlerinden sıra gelirse tabii... Güllerde bir çoğumuz aynı sorunu yaşadık bu sene YeniGinem, üzülme önümüz bahar küllerinden doğar o güzeller...

berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2013, 19:41   #513
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Merhaba sevgili berçin, terasınız çok güzel, e böyle büyük bir terasa böyle güzellikler yakışır.
Bitkileriniz çok güzel, derli toplu, bakımlı, canlı ve çok sağlıklılar, o terasta kim bilir nasıl
keyifli çaylar kahveler içilir, çok hoşuma gitti.
Güle güle sefasını sürün. Sevgiler
Samsun'a yolunuz düşerse mutlaka beklerim sevgili akçabardak, beraber içeriz çayı, kahveyi. Güzel sözlerinize teşekkür ederim.

Teras evet büyük, iki apartman dairesinin üstü, hikayesi de var ama burada anlatmak istemiyorum. Çünkü apartmanla davalı, davacı olduk tatsız bir hikaye... Sevgi ve selamlar...

akçabardak ve YeniGine beğendi.
Eski 29-09-2013, 20:21   #514
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi helin-123 Mesajı Göster
çok güzeller gerçekten sevgili berçin. bu güzellikleri bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim. ellerize ve emeğinize sağlık izlemekten büyük keyif aldım. birçok çiçek çeşidiniz var ben bunları çiçekçilerde bile görmedim.özellikle küpe çiçekleriniz harikalar.
Bitki merakım çocukluğumda başlayıp devam eden ağaçlar.netle tavan yapan bir bağımlılık oldu. Küpeler çocukluk aşkım, nette araştırma yaparken başka bir bitkiyle karşılaşıp bu güzellik bende de olmalı diyorum, anlayacağın aç gözlülüğüm çeşitleri de artırdı. Ayrıca güzel sözlerin beni mutlu etti sevgili helin, sevgiler...

YeniGine ve ahsenn beğendi.
Eski 29-09-2013, 20:30   #515
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sumeyra47 Mesajı Göster
Süt ağacınız çok güzel büyümüş maşallah bizim mahallemiz de bir komşuda var istemeye çekiniyorum.Ben de olmadığı için mi acaba bu kadar çok seviyorum bu bitkiyi.Hemen edinmem lazım yoksa geceleri uyuyamam rüyalarıma girer.Ben en iyisi gidip komşudan rica edeyim.En güzeli satın almak fakat pek satışta olmayan bir bitki.

Bu arada gerçekten terasınız muhteşem ötesi
Sevgili sumeyra, İsteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü demiş atalarımız. Olmadı vermedi, bendeki biraz daha gelişsin dalları biraz daha uzasın sana seve seve gönderirim. Yeter ki haberim olsun hiç çekinme...Sevgiler...

Eski 29-09-2013, 23:07   #516
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili berçin, sundavilla nın görsellerine baktım gerçekten harika bir sarmaşık türü imiş. Kırmızısı çok güzelmiş derken pembesini gördüm o da çok güzelmiş... İnşallah seneye merdivenlerini de yapmak nasip olur.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2013, 14:27   #517
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Sevgili berçin hanım havalar iyice soğumaya başladı bu kadar bitkiyi soğuktan nasıl muhafaza edeceksin çok merak ettim.Benimkiler az olduğu halde nasıl bu kışı geçireceğiz diye kara kara düşünmeye başladım.Böyle güzellikleri kaybetmek çok üzücü oluyor.

sumeyra47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2013, 21:57   #518
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Sevgili berçin, sundavilla nın görsellerine baktım gerçekten harika bir sarmaşık türü imiş. Kırmızısı çok güzelmiş derken pembesini gördüm o da çok güzelmiş... İnşallah seneye merdivenlerini de yapmak nasip olur.
Bu güzelle yine başka bir araştırma yaparken rastlamış ve aşık olmuştum (ne ayran gönüllü diyebilirsin bu arada, elimde değil her gördüğüm güzele aşık oluyorum ). Çok soğuk havayı sevmiyor ama kırmızı sundavilla geçen kışı dışarıda rüzgar almayan bir köşede geçirdi, umarım yeni arkadaşları da onun kadar dayanıklıdır sevgili YeniGine

Eski 04-10-2013, 22:05   #519
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sumeyra47 Mesajı Göster
Sevgili berçin hanım havalar iyice soğumaya başladı bu kadar bitkiyi soğuktan nasıl muhafaza edeceksin çok merak ettim.Benimkiler az olduğu halde nasıl bu kışı geçireceğiz diye kara kara düşünmeye başladım.Böyle güzellikleri kaybetmek çok üzücü oluyor.
Bitkilerin birbirlerine göre istekleri ve dayanıklılık özellikleri farklı, bende buna göre terasta yer belirleyip yerleştiriyorum. Farklılık olarak bu sene terasa basit ama kullanışlı bir sera yaptırdım, eksikler tamamlanınca resimlerini paylaşacağım sevgili sumeyra...

YeniGine ve sumeyra47 beğendi.
Eski 04-10-2013, 22:16   #520
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Sevgili YeniGine, üretme yöntemlerini iyice bir öğreneyim paylaşmaktan mutluluk duyarım. Kırmızı ve pembeyi belitmişsin, bende beyazı da hatırlatayım istedim...

Eklenen Resimler

Eski 04-10-2013, 23:15   #521
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili berçin evet ya beyazı da çok güzelmiş, harika çiçekleri var. Ve inşallah üremesini öğrenince paylaşırsan ben de mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler, sağolasın...

Eski 04-10-2013, 23:32   #522
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

İlk karedeki küpenin öyküsünü daha önce sayfamda paylaşmıştım, Bursa anısı iki çelikten bir tanesini yaşatmayı başarabildim... İkinci karedeki küpeyi paylaştım ama o zaman böyle güzel açmamıştı... Beyaz küpenin dalları tomurcuk dolu fakat, açan bu iki tomurcuk onlar açana kadar solmuş olacak... Güller hastalanmalarına rağmen arada bir açarak kendilerini unutturmuyor...

Son kare Atatürk çiçeği, kızım Aslı geçen sonbahar aldı bu adı güzeli(elbette kendi de güzel), balkonda soldu da soldu ölecek, Aslı ''neden benim çiçeğim le ilgilenmiyorsun o nun adı Atatürk'' içten ağlamaklı, gözleri dolmuş ağlamaya başlayacak ''Atatürk ün çiçeği o nasıl ilgilenmessin, seni affetmeyeceğim''. Çiçeğin durumunu anlatsam da nafile, balkondan terasa çıkardım saksısını değiştirdim ve ölecek bitki yeniden canlandı...

Eklenen Resimler

Eski 04-10-2013, 23:42   #523
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Sevgili berçin evet ya beyazı da çok güzelmiş, harika çiçekleri var. Ve inşallah üremesini öğrenince paylaşırsan ben de mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler, sağolasın...
Seve seve, site bahçende benim yapamadıklarımı sen yaparsın inşallah, çünkü sen daha dirayetli ve sabırlısın...

YeniGine beğendi.
Eski 04-10-2013, 23:52   #524
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Tamam inşallah sevgili berçin. İnşallah bana da üretip gönderirsen o zaman sorarım inşallah nereye dikeceğim, güneş, gölge vs. vs. Valla 4 senedir uğraşıyorum fakat zor zira ektiğim, diktiğim üzerlerine basıldığını, çocuklar toplarıyla dallarını kırdığını, koparıldığını, saz ekibimin gelip üzerlerinde yattığını, gece sulamasından dolayı yok mantar, yok çürüdüklerini de gördükçe üzülüyorum. 10 gün önce bina görevlisi yine otları biçerken yine tekrar benim fide gül hatmilerimin hepsini biçmiş geçmiş. Yani sabırdan öte zarar görmelerine üzülüyorum. Artık seneye nasip, kısmet bakalım.
Teşekkür ediyorum sabırlıyım fakaat sen benden daha güzel bakıyorsun çiçeklerine, senin bitkilerin daha bakımlı, daha sağlıklı, daha güzeller. berçin'in hakkı berçin'e.

berçin beğendi.
Eski 15-10-2013, 18:57   #525
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Sizin ve ailenizin bayramını kutlarım sevgili Berçin Hanım, sevgiler...

berçin ve loveforlife beğendi.
gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2013, 01:16   #526
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Sevgili berçin hanım, bitkileriniz, terasınız, özellikle dolup taşan ecveria saksınız ve küpelileriniz yıkıyor yine ortalığı. Kırk bin kere maşallah..

Not: Zarif hediyeniz küpelimi kaybettim çok üzgünüm.. Unlu bit musallat oldu kurtaramadım, dibe yakın budayıp geldim gittim kontrol ettim ama kurudu gitti gözümün önünde.. çok üzgünüm çok..

berçin beğendi.
Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2013, 21:34   #527
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Tamam inşallah sevgili berçin. İnşallah bana da üretip gönderirsen o zaman sorarım inşallah nereye dikeceğim, güneş, gölge vs. vs. Valla 4 senedir uğraşıyorum fakat zor zira ektiğim, diktiğim üzerlerine basıldığını, çocuklar toplarıyla dallarını kırdığını, koparıldığını, saz ekibimin gelip üzerlerinde yattığını, gece sulamasından dolayı yok mantar, yok çürüdüklerini de gördükçe üzülüyorum. 10 gün önce bina görevlisi yine otları biçerken yine tekrar benim fide gül hatmilerimin hepsini biçmiş geçmiş. Yani sabırdan öte zarar görmelerine üzülüyorum. Artık seneye nasip, kısmet bakalım.
Teşekkür ediyorum sabırlıyım fakaat sen benden daha güzel bakıyorsun çiçeklerine, senin bitkilerin daha bakımlı, daha sağlıklı, daha güzeller. berçin'in hakkı berçin'e.

Yine güzel sözlerin beni ezmiş geçmiş YeniGinem utandırıyorsun beni, kendine de haksızlık ediyorsun. İçinde bulunduğun şartların bütün olumsuzluklarına rağmen pes etmeyen, yılmayan çevre savaşçısısın, bana göre insanların kendilerine örnek almaları gereken en iyi çevrecilerden birisin...

Sundavillenin ilk çelik denemesini yaptım, şimdilik iyi ve kök gelişiminde gibi görünüyor. Bakalım ya kısmet dedik denemeye devam...

Mesaja geç döndüğüm için üzgün olduğumu da bil lütfen

Eski 31-10-2013, 21:41   #528
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Sizin ve ailenizin bayramını kutlarım sevgili Berçin Hanım, sevgiler...
Geç bir teşekkür Gökçe Kız (umarım bu hitap seni rahatsız etmiyordur, yakın bulduklarıma kendimce hitap şeklim.) Teşekkür ederim, İnşallah sende gönlünce bir bayram geçirmişsindir tüm sevdiklerinle...

YeniGine ve loveforlife beğendi.
Eski 31-10-2013, 21:51   #529
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur Mesajı Göster
Sevgili berçin hanım, bitkileriniz, terasınız, özellikle dolup taşan ecveria saksınız ve küpelileriniz yıkıyor yine ortalığı. Kırk bin kere maşallah..

Not: Zarif hediyeniz küpelimi kaybettim çok üzgünüm.. Unlu bit musallat oldu kurtaramadım, dibe yakın budayıp geldim gittim kontrol ettim ama kurudu gitti gözümün önünde.. çok üzgünüm çok..
Son baktığımda senin bahçen yıkılıyordu sevgili Sudenur, şimdiki hali kim bilir nasıl cennet köşesi...

Canın sağolsun, önümüz bahar Allah nasip ederse yeni çelikler gönderirim tekrar denersin. Unlu bit, tırtıl, kırmızı örümcek bu yıl genel bir sıkıntıydı galiba, küpelerde yok ama dört beş çeşit karantinada...

Eski 31-10-2013, 22:17   #530
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Hayat şartları bazen hobilerimize ara vermemize neden olsa da, güzel insanlar unutmamıza izin vermiyor, Sevgili SDurul'un gönderdiği emanetler gibi...

Sayfasında bir sukulene ''hiç görmedim çok farklı'' gibi bir yoruma ''İstiyorsanız göndereyim'' deyip, birin yanına on beş koyup gönderen güzel insan teşekkür ederim... Ağaçlar. net ailesinde ki ilk emanetlerim

Eklenen Resimler

Eski 31-10-2013, 22:22   #531
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Devamı ve kök gelişimlerini tamamlayana kadar geçici saksılarda...

Eklenen Resimler

Eski 31-10-2013, 22:44   #532
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Bütün yaz açmalarını beklediğim dahlialar, kış kapıya dayanınca coştular...Yüzlerini ilk defa gösterenler ayrıcalıklı sanıyor kendilerini

Eklenen Resimler

Eski 31-10-2013, 22:55   #533
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berçin Mesajı Göster
Ağaçlar. net ailesinde ki ilk emanetlerim
Benim de sitede ilk emanetleri aldığım, ilk tanıdığım ve kendisini çok sevdiğim harika bir insandır SDurul... Gör bak onlar nasıl coşacak. Çünkü yüreğiyle gönderiyor SDurul. Öyle olunca da bitki karşılığını veriyor. İyi günlerde yetişsinler...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2013, 22:58   #534
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Tam mevsiminde açan kasımpatıları, tezatta mevsimi şaşıran leylak...Ve küçük bir ağaca dönüşen küpe, bonsai denemek istedim, daha sonra da kıyamadım...

Eklenen Resimler

Eski 31-10-2013, 23:18   #535
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili berçin; güzel sözlerin için teşekkür ediyorum, sağol... Sundavillenin köklenmiş haberine çok sevindim, haydi inşallah rastgelsin... Mesaja geç döndüğün için de üzme kendini, yeter ki sağlığın, sıhhatin yerinde, herşey yolunda olsun...
Hediyelerin de çok güzeller, güle güle büyütesin inşallah... Yıldızlarına, kasımpatlarına ve özellikle küpeline maşallah çok güzel görünüyorlar... Küpelin neden öyle dik duruyor çubukla yukarı doğru mu bağladın? Maşallah gerçekten ağağçcık olmuş artık. Ellerine sağlık.

berçin ve eceyıldız beğendi.
Eski 31-10-2013, 23:25   #536
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Portakal olduğunu düşündüğüm ağaç greyfurt çıktı, şikayetim var mı? Asla, hatta sevindim... Mandalinanın cinsini anlamadım ama keşke saksı yerine , bahçede olsaydı...

Eklenen Resimler

Eski 01-11-2013, 00:02   #537
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Benim de sitede ilk emanetleri aldığım, ilk tanıdığım ve kendisini çok sevdiğim harika bir insandır SDurul... Gör bak onlar nasıl coşacak. Çünkü yüreğiyle gönderiyor SDurul. Öyle olunca da bitki karşılığını veriyor. İyi günlerde yetişsinler...
Teşekkür ederim arkadaşım, bende coşmalarını sabıtsızlıkla bekleyeceğim

Eski 01-11-2013, 08:40   #538
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Sevgili berçin; güzel sözlerin için teşekkür ediyorum, sağol... Sundavillenin köklenmiş haberine çok sevindim, haydi inşallah rastgelsin... Mesaja geç döndüğün için de üzme kendini, yeter ki sağlığın, sıhhatin yerinde, herşey yolunda olsun...
Hediyelerin de çok güzeller, güle güle büyütesin inşallah... Yıldızlarına, kasımpatlarına ve özellikle küpeline maşallah çok güzel görünüyorlar... Küpelin neden öyle dik duruyor çubukla yukarı doğru mu bağladın? Maşallah gerçekten ağağçcık olmuş artık. Ellerine sağlık.
Sundaville çelikleri önümüz baharı görürse yüzde yüz başarılı olmuş olacağız inşallah...

Küpe göründüğü gibi hiç bir desteği yok sevgili YeniGine, pek fazlada bulunmuyor artık genelde sarkan küpeler var piyasada. Bu ağaççık değerlilerimden birisi, bu senede kayıplarım olduğu gibi çiçek yapıları değişen küpelerim de oldu. Kasımpatılar bakımsız kaldı bu yıl, malum birde çüçü ikide bir diplerini eşeleyince ancak bu kadar... Sevgiler...

Eski 01-11-2013, 09:05   #539
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Alıntı:
Portakal olduğunu düşündüğüm ağaç greyfurt çıktı, şikayetim var mı? Asla, hatta sevindim... Mandalinanın cinsini anlamadım ama keşke saksı yerine , bahçede olsaydı...
Görüntüsü muhteşem..Birde yetiştirmesi ne zevklidir kimbilir....

sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2013, 09:12   #540
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-06-2007
Alıntı:

bende balkonda bir adet limon fidanım vardı, 4 sene de tavana değdi, 3 sene oluyor, bir arkadasıma hediye ettim,bu yaz gördüm kocaman olmuş, ama onu verdiğimden beri onun yeri hep gözüme boş gelir. üzülürüm. ama balkonda çok güzel oluyor, greyfurtta güzel gözüküyor.

mlevent.aktan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
teras bahçeciliği

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024