agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni914Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-07-2010, 18:07   #61
Ağaç Dostu

türkansultan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2010
Sevgilki umutyolcusu üzülme bak ben daha yazını okumadan önce ,terasını gezmeye başladım bile.Terasının manzarası ve çiçeklerin çok güzeller,hele birde sebzelerin harika.Sen resim eklemeye devam et beraberce bakarız eline emeğine sağlık ç

türkansultan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2010, 18:33   #62
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Galeri: 19
Çok teşekkür edrim sayın türkansultan.Yazlıktan dönünce merakla üyelerin balkonlarını geziyorum.Çoğuna yorum yazıyorum.Neden benimkine de aynı ilgi gösterilmiyor acaba diye hayıflanıyorum.Ama olsun ben yine de istekle fotoğraf ekliyorum.

umutyolcusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2010, 19:08   #63
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Sevgili Hemşehrim;

Yer sıkıntın var sanırım seninde, gerçekten zor oluyor bizim gibi bitki delileri için. Onlara çok ilgi gösterdiğin belli, nasılda güzel açmışlar. Ellerine emeklerine sağlık, zamanla yeni türler de eklenecektir balkonuna...

Sevgiler

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2010, 21:44   #64
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Ziyaretine çok sevindim hemşehrim hoş geldin.Güzel sözlerin için teşekkür ederim.Yine beklerim.İnşaallah ben de gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.

Aslında yazlığa gitme durumum olmasa daha fazla çiçeğe yer açabilirim.Terasıda
kullanabilirim ama yazın Güzelyalı'ya gidiyoruz.İki hafta önce giderken götüremediğim üç dört çiçek çürümüş.Bazılarının formu bozulmuş.Küpelimi unutmuşum.Bereket annem Bursa'daydıda ölmekten kurtuldu.Tabi eski haline ne zaman gelir belli değil.

Eski 12-07-2010, 14:57   #65
Ağaç Dostu

serpil özdemir's Avatar

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Sevgili umutyolcusu okadar çok teras, bahçe ,balkon gezdim ve geziyorumki bir an anımsayamamıştım,davetinizle tekrar geldiğimde hatırladım ben sizden habersiz gelmiştim zaten terasınıza ellerinize sağlık.bu arada fide olarak aldığım karanfil öylece duruyor demişsiniz ,sakın dokunmayın bende tohumları beklerken sabırszlanıp iki saksı almıştım bozuldu diye birini söktüm biri canlanınca içim gitti evlat acısı gibi desem yeri .

serpil özdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-07-2010, 17:26   #66
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Bu karanfili pazardan aldığımda çok güzeldi.Sökecektim ama şimdi tereddüde düştüm.Canlanır mı acaba?
Name:  çinkaranfili1.jpg
Views: 1885
Size:  45.2 KB
Aşağıdakiler de 1.5 aydır aynı duran çelikler.Sökmeyeceğim bekliyorum bir umut.Bu arada birde hurma filizlenmeye başlamış karanfilin arkasında.
Name:  karanfil1.jpg
Views: 1909
Size:  33.5 KB
Name:  karanfil3.jpg
Views: 1853
Size:  40.6 KB
Nedense pek gelişemeyen bu biberlerimin tekrar topraklarını gübreleyip diktim.Şimdi daha iyiler.(İlk resimleri 1. sayfada 5 tane bir kovada)
Name:  biber1.jpg
Views: 2376
Size:  45.7 KB
Yazlıktaki biberlerimin genel görünümü.Üzerlerinde bol tomurcuk vardı.İki gündür Bursa'dayım.İnşaallah sebzelerimi kötü halde bulmam..Bu akşam gideceğiz.Yeni resimlerle görüşmek üzere.
Eklenti 159815

Eklenen Resimler

Eski 12-07-2010, 17:30   #67
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serpil özdemir Mesajı Göster
Sevgili umutyolcusu okadar çok teras, bahçe ,balkon gezdim ve geziyorumki bir an anımsayamamıştım,davetinizle tekrar geldiğimde hatırladım ben sizden habersiz gelmiştim zaten terasınıza ellerinize sağlık.bu arada fide olarak aldığım karanfil öylece duruyor demişsiniz ,sakın dokunmayın bende tohumları beklerken sabırszlanıp iki saksı almıştım bozuldu diye birini söktüm biri canlanınca içim gitti evlat acısı gibi desem yeri .
Beni kırmayıp davetimi kabul ettiğiniz için teşekkür edrim sevgili serpil özdemir.Her zaman beklerim.
Karanfil konusunda uyarınızı dikkate alacağım´sağolun.

Eski 13-07-2010, 10:49   #68
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-12-2008
Galeri: 70
Sevgili umutyolcusu sende bu yeşil sevgisi varken solan bitkilerini kısa zamanda eski halina getireceğini hissedebiliyorum. Bu arada bibeleri tekrar gübreleyip ektiğin şişe çok yaratıcı olmuş, çok beğendim. Herşeyi atmayıp bitki üzerine değerlendirmek çok güzel oluyor...

Faruk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2010, 15:04   #69
Ağaç Dostu

hüzün's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2009
Sn Umutyolcusu, karanfillerinizin yapraklarını 4 cm kadar kısaltın bence, daha çabuk ve güçlü toparlanır.

hüzün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2010, 16:12   #70
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi umutyolcusu Mesajı Göster
Çok teşekkür edrim sayın türkansultan.Yazlıktan dönünce merakla üyelerin balkonlarını geziyorum.Çoğuna yorum yazıyorum.Neden benimkine de aynı ilgi gösterilmiyor acaba diye hayıflanıyorum.Ama olsun ben yine de istekle fotoğraf ekliyorum.
Ne yalan söyleyeyim ben de kendi sayfamda kimse yokken sizinki gibi hissediyorum. Ama aslında öyle değil, ben sizin sayfanızı yeni resim ekledikçe dolaşıyorum, takip ediyorum mesela, yazı yazmıyorum pek fazla balkonlara. Çiçekleriniz ve sebzeleriniz çok güzel gerçekten. Ellerinize sağlık. Bir tanesini çok çok çok beğendim mesela

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2010, 16:28   #71
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Yazı yazmasak da geziyoruz balkon ve bahçelerde.
Mesela sizin 3 nolu mesajınızdaki kırmızı renkli kalanşoyu hiç unutmadım, son durumu nedir acaba ?

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2010, 19:57   #72
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
vildan hanımla aynı çiçeği beğenmişiz

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2010, 14:29   #73
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Faruk Mesajı Göster
Sevgili umutyolcusu sende bu yeşil sevgisi varken solan bitkilerini kısa zamanda eski halina getireceğini hissedebiliyorum. Bu arada bibeleri tekrar gübreleyip ektiğin şişe çok yaratıcı olmuş, çok beğendim. Herşeyi atmayıp bitki üzerine değerlendirmek çok güzel oluyor...
Teşekkür ederim sayın Faruk.Elimden geleni yapsam da bazılarının ölümüne engel olamıyorum.
Biberleri ektiğim şişe sanırım derin olmadığı için yetersiz geliyor ama bu kadar toprağı ve gübreyi tedarik etmek meşakkatli oluyor.Mecburen küçük saksı kullanıyorum.Belki seneye bu şişelere sardunya gibi çiçekler dikerim.Beğenmenize sevindim tabi.

Eski 18-07-2010, 14:32   #74
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hüzün Mesajı Göster
Sn Umutyolcusu, karanfillerinizin yapraklarını 4 cm kadar kısaltın bence, daha çabuk ve güçlü toparlanır.
Bu gün karanfillerin yapraklarını kısalttım ama pek keyifleri yok gibi.Ama hiç sorun değil.Seneye mart ayında kayınvalideme diktiririm kısmetse.Görümcemin saksılarına dikmiş harika olmuşlar.İlginize teşekkür edrim.

Eski 18-07-2010, 14:36   #75
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

İlksen hanım ve Vildan hanım ziyaretiniz için çok sağolun.Bana unutulmadığımı hatırlattığınız için ayrıca teşekkür ederim.
Kalanşoyu yazlığa götürmedim ama formu bozuldu.Birazdan resimleri eklerim.

Eski 18-07-2010, 15:04   #76
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Vildan hanım kalanşolarımın bu günkü durumları.Maalesef o eski hallerinden eser yok şimdi.Tabi haklılar.Onları yazlığa götürmedim.Kapalı balkonda yerde su dolu leğenin içinde duruyorlar.Açıkçası yaşamalarına bile seviniyorum bırakın çiçek açmayı.Belki giderken götürürüm bu sefer.
Name:  kalanşolar.jpg
Views: 1912
Size:  30.5 KB
Tırnak çiçeklerim üç kökten ibaret olduğu için aynı günde bir kaç çiçek göremiyorum üstlerinde.O yüzden açan tek çiçek çok kıymetli oluyor benim için.Üyelerin toplu halde açmış tırnak çiçeklerinin yanında benimki sırıtıyordur belki.
Name:  turuncutırnak.jpg
Views: 1632
Size:  23.7 KB

Yazlıktaki sitemizin bahçesindeki bu bitki yuka mı acaba?Ayrıca güllerde site bahçesinden.Eh ne yapalım balkonumda olmadığına göre bunları ekleyeyim dedim.Bir de fotoğraf makinem olsa daha iyi çekim yaparım ama oda olur elbet bir gün nasılsa.
Name:  sitebahçesinden.jpg
Views: 1594
Size:  37.5 KB
Name:  sarıgüller.jpg
Views: 1634
Size:  34.8 KB
Name:  pembe güller.jpg
Views: 3420
Size:  33.3 KB

Eski 18-07-2010, 15:18   #77
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Question

Fesleğenlerim büyümeye devam ederken iki tane tohuma kaçmak üzere olan dalın tepelerini kopardımki daha uzun süre yaşasınlar.Saksılardan yaptığım hasat az da olsa beni mutlu etmeye yetiyor.Hele oğlum balkona dadandı.Olmuş salatalık domates buldumu ben görmeden mideye indiriyor
Birde kötü haber.Geçen hafta Bursa'ya gelirken iki gün sulanmayacak diye sanırım fazla su döktüğüm kırmızı yeni ginem sizlere ömür.Görünce şok olduk..
Name:  fesleğenler.jpg
Views: 2009
Size:  30.5 KB
Name:  topluhasat.jpg
Views: 1763
Size:  28.2 KB
Name:  ölen yeni gine.jpg
Views: 2076
Size:  28.4 KB

Eski 19-07-2010, 00:21   #78
Ağaçsever

madre's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2010
Umut yolcusu,cicekleriniz cok güzel... Menekseniz ayri güzel menekse yi cok severim cok saglikli görünüyorlar... Ellerinize ve ciceklerinize saglik...

madre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-07-2010, 17:35   #79
Ağaç Dostu

Ben bir çiçeğim çürüse bitkilerime karşı bütün şevkimi kısa zamanlı yitiririm ve bundan çıkmamda 3-4 günümü alır. Sizi kutlarım çürüse de, bozulsa da yılmayıp kaldığınız yerden durmadan devam ediyorsunuz...

Eski 22-07-2010, 12:45   #80
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Teşekkür ederim sayın Madre.İnşaallah menekşenin değişik renginden de edinebilirim.Benim için sorunsuz çiçeklerimin arasında.Kapalı balkonda rahatları iyi.Hem de onları da yazlığa götürmadim bozulmasınlar diye.Yine de çiçek açıyorlar.

Aslına bakılırsa ben de aynen sizin gibi bir anda şevkimi yitirdim ama ölenle ölünmez diyerek yoluma devam ediyorum şu an.İlginize ayrıca teşekkür ederim.

Dün gece yazlıktan ani bir kararla geldik.Kameramı getirmedim tabi.Yeni resimleri artık bir dahaki sefere yüklerim inşaallah.Görüşmek üzere...

Eski 24-07-2010, 16:27   #81
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Köyden anneannemin yolladığı cam güzeli beni çok mutlu etti.Ölen yeni ginemden sonra moraloldu.
Name:  camgüzeli.jpg
Views: 10979
Size:  28.7 KB
Name:  camgüzeli2.jpg
Views: 1596
Size:  24.4 KB
Name:  camgüzelitek.jpg
Views: 1787
Size:  30.1 KB

1 aydır sabırla gelişmesini beklediğim kadifelerimde tomurcuk var.
Name:  kadife.jpg
Views: 1841
Size:  32.6 KB

Eski 24-07-2010, 19:46   #82
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Sayın umutyolcusu, cam güzeli çok güzelmiş hemde katmerli.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2010, 20:42   #83
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Teşekkür ederim Sevim hanım.En çokta katmerli oluşu hoşuma gidiyor.Çiçekçilerden aldıklarımız hormon verilerek güzelleşiyor sanırım.Eve geldikten bir zaman geçince eski güzellikleri yok oluyor.Anneannemden gelen çiçek tamamen doğal (köyden)olduğu için inşaallah dayanıklı çıkar.Daha önce anneme verdiği şu an coşmuş durumda.

Eski 04-08-2010, 00:52   #84
Ağaç Dostu

Cam güzelleri çok dayanıklı bitkiler oluyorlar bana göre. Beni en üzmeyen bitkilerimden bir tanesi de katmerli cam güzelimdir. Ne verirsen kabul eder cinsten. Uygun ortamı yakaldığı anda çok süratli gelişiyorlar ve durmadan çiçekleniyorlar. Sizin de yeni katmerli cam güzeliniz bol çiçekli olsun sevgili umutyolcusu...

Eski 05-08-2010, 19:00   #85
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Teşekür ederim sayın Faruk.Cam güzelim daha yeni yeni yerine alışmaya başladıydıki tatile çıktık.Sebzelerimi ve bitkilerimi ablama emanet edip Antalya'ya geldim.İnşaallah hepsini bıraktığım gibi bulabilirim.

Eski 07-08-2010, 17:56   #86
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Antalya'ya gelmeden fotoğrafını çektiğim kadifelerim şimdi daha büyümüştür sanırım.Genelde küpe çiçekleri sıcaklara kurban gitmiş gördüğüm üzere.Ben de neden benimki çiçek açmayı bıraktı diyordum. Meğer yaşadığına şükretmem gerekiyormuş.
En sonunda benimde kaktüslerim oldu.Hemde eşimin sayesinde(çiçeklerle pek işi yoktu ama sanırım en sonunda çocuklarıda babalarınıda bu zevke ortak etmeyi başardım).İstediğim altı yeşil üstü kırmızı gövdeli olanı bulamayınca şimdilik bunlarla idare edceğim.

Eklenen Resimler

sami ulus beğendi.
Eski 07-08-2010, 18:05   #87
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2010
Yerim az diyorsunuz ama balkon teras derken çok güzel çeşitli çiçekleriniz var Bu arada birkaç resim önceki patlıcan biber vb. sizin hasattan mı ?

erol21 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2010, 18:29   #88
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Hoş geldiniz erol21.Çiçeklerimi beğenmenize sevindim.Tabi ki sebze hasadı kendi saksılarımdan.Bu yıl ilk defa denememe ve olumsuz hava şartlarına rağmen sanırım çok uğraşmamın neticesinde iyi sayılabilecek bir sonuç çıkardım öyle değil mi?En azından bizi mutlu etmeye yetti.

Eski 07-08-2010, 19:41   #89
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2010
Kaktüsseverler kızmasın ama kaktüs pek sevmem Buna rağmen kupanın içinde kaktüs gayet güzel göründü gözüme Peki ya su gideri???

erol21 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2010, 21:03   #90
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2008
Masallah balkonunuzda herseyi yetistirmissiniz. Hasadiniz bizim bahcelerden cok. Menekselerinize bayildim. Balkonda mi duruyorlar acaba?

ciceksever70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024