agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   Adalet Yağcı / bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/9867.htm)

Adalet Yağcı 01-06-2009 16:25

4 Eklenti(ler)
Liliumlarım açmaya hazırlanıyorlar, hazeranlar rengaren açmaya devam ediyorlar, bu sene beyaz göremedim henüz.
Biz ona peygamber çiçeği derdik, geçen sene çok güzel renkleri ile süslemişti bahçemi, bu sene dökülen tohumlardan kendiliğinden çıkmış olanlar sadece beyaz açıyor.
Solanumum havalar ısındıkça güzelleşiyor, çiçek renklerine ve formuna bayılıyorum.

nevsune 01-06-2009 16:32

Gözümüz gönlümüz güle, clematise doydu ama yine demeden duramayacağım. Cardinal de kardinal hani, vay vay o ne azamet:) Bu clematislerden beğenmediğimiz bir cins olacak mı acaba?

Adalet hanım kiwi çiçeği ne kadar güzelmiş. İnsan bunu meyve olmasa dahi çiçeği için bile alır. Şimdi çiçeğini gördük, sonra da meyvesine gelir sıra artık.

füsunANK 01-06-2009 17:38

Çok güzel olmuş çookk. Ellerine sağlık ablacım. Sardunyalar süper olacak. Daha tam doldurmamış sanırım saksıları. Biraz daha büyüsün de bak sen manzaraya. ;) Güller muhteşem. Ben de en çok somonu beğendim.

füsunANK 01-06-2009 21:38

1 Eklenti(ler)
Fotoyu yanlış mı yükledin yoksa ablacım :o
Eklenti 83023

Adalet Yağcı 01-06-2009 21:52

Haklısınız sevgili Nevsune, gönlümüz doysa da gözümüz doymaz bizim, ne güllere ne de clematislere.
Çiçek büyüklüğü gerçekten şaşırtıcı, seneye daha görkemli olmasını bekliyorum.
Kiwi çiçekleri bir kaç gün kalıyor dalında, bunun dışında yaprakları çok daha hoş bence.

Adalet Yağcı 01-06-2009 21:58

Sevgili Arzu, burada görüp öğrendiklerimi uygulamaya çalışıyorum, sizin solanum benzeri çiçeğimi çok beğendiğinizi ve tohumundan istediğinizi hatırlıyorum, yanılıyormuyum?
Üzerindeki üç dört tohumu olgunlaştıramadı bir türlü, ve de kışı çıkaramadı, demek ki, kışın içeri almak gerekiyormuş.

Sardunyalarımı geliştikçe fotoğraflayacağım.

Adalet Yağcı 01-06-2009 22:03

Teşekkürler...

Füsun'cuğum, ömürsünüz valla, işte böyle olacak değilmi, tam böyle, sardunyalar biraz daha sarkacak, çardak gülüm biraz daha tırmanıp yayılacak, bu arada hüsnüyusuf her yeri kaplamış, olsun varsın ben çok seviyorum.
Ne diyeyim, çok heyecanlandım, havalar da ısındı iyice, yarın yaylaya göçsemmi artık ne yapsam?

Arzu Kasapoğlu 01-06-2009 23:05

Çiçeğinizini kaybetmenize çok üzüldüm Adalet Hanım, çok güzeldi. Sizdeki solanumdan bende de var. Büyümesi şimdilik iyi fakat internetteki resimlerde solanumun çiçekleri daha büyüktü sanki. Benimkiler çok minik açtı.

Adalet Yağcı 02-06-2009 08:50

Sevgili Güler, sana yetişmek imkansız, bizi öyle bir maceraya sürükledin ki, içine daldıkça daha da derinlere gitmek istiyoruz.

Güllerim fena sayılmaz, bir kaç tanesinin dışında diğerleri çok iyi cins galiba, çiçek formlarından anlıyorum bunu, bir türlü turuncu sarmaşık yetştiremedim, en iyisi hazır alıp dikmek, sarı sarmaşık gülün formu pek düzgün görünmüyor, onun yerine turuncu ve beyaz çardak mı diksem acaba, sarıyı da arka bahçeye alabilirim.

Hazeran tohumlarını unutmadım, bu sene beyaz hiç açmadı nedense.

Adalet Yağcı 02-06-2009 08:53

Sevgili Arzu, biraz büyüsünler bakalım, ben solanuma ağaç formu vermek istiyorum ama nasıl yapacağımı tam olarak kestiremedim, sanırım güçlü tek bir dal bırakıp diğerlerini kesmek gerekecek, ona da kıyamıyorum şimdilik.
Nasıl yapılacağı hakkında bilgisi olan varmı?

gilan 02-06-2009 09:33

Hepsi çok güzel :)
Clematisle yanındaki mor çiçeğin (hazeran?) renk uyumu da harika :)

Vildan Sönmez 02-06-2009 11:26

Adalet Hanım, tekrar tekrar baktım güllerinize. Hepsi harika ama size katılıyorum:somon rengi olan bir başka güzel.(Hep merak ettim, avatarınızdaki güller de bahçenizden mi ?)

Benim bahçemdeki gazanialar geçen yazdan sonra Trakya soğuğuna direnmeyi başarmış. Biraz daha çoğalarak karşıladılar bizi.

Adalet Yağcı 02-06-2009 12:22

Çok teşekkürler sevgili Koyu Yeşil, hepinizin emeği var, paylaşımlarınızla(tohum çelik, fide)fikirlerinizle, yüreğinize sağlık.

Alıntı:

Hep merak ettim, avatarınızdaki güller de bahçenizden mi ?)
Sevgili Vildan hanım, somon rengi gerçekten de çok güzel, bir kere çok iri açıyor, hoş bir kokusu var, yıl boyu da açıyor neredeyse.
Avatarımdaki buket malesef benim değil, Baldur Garten isimli Alman sitesinden, sahip olmak istediğim güllerden, ilk fırsatta eflatun ve turuncu gül alacağım, bu sene geçti artık.

Gazanyaları çok seviyorum, ağaç altında çok hoş bir görüntüleri var, sitede bir kaç yerde görüp ilham almıştım, fideleri sevgili Cemo göndermişti Ereğli den.

Kiraz 02-06-2009 18:03

Adalet Hanım, çok hızlı bir değişim oluyor:) Heyecanınızı paylaşıyorum ve keyifle izliyorum, kolay gelsin.

Adalet Yağcı 02-06-2009 20:38

Sevgili Kiraz, ben hep değişimden yana oldum, tabi pozitif yönde :)
Sizin gibi ben de hep daha iyisi ve güzelini arıyorum, kaç fidanımın yerini değiştirdim, güllerimin de.
İçime sininceye kadar rahat edemem, hepimize kolay gelsin.

Adalet Yağcı 04-06-2009 13:10

2 Eklenti(ler)
Bahçem tam bir curcuna olmuş, çim olmayan bahçelerin kaderi bu herhalde.

Adalet Yağcı 04-06-2009 13:14

2 Eklenti(ler)
Güllerimin hepsi de açmış, çelikten yetiştirdiğim beyaz çardak gülümü talvara sardırmayı düşünüyorum, bu defa fotoğrafları telefonla çektiğim için çok başarılı olmadı, idare edin :p

Adalet Yağcı 04-06-2009 13:17

2 Eklenti(ler)
Her yıl kendiliğinden bahçeme misafir olan Nigellalar(ben onlara çörekotu çiçeği diyorum)sadece mavimor rengi açmış, beyaz ve pembesi zaman içinde kayboldu.

Vildan Sönmez 04-06-2009 13:18

Olsun Adalet hanım. Çiçekleriniz kontrolsüz büyümüş sadece. Benim bahçemi görün bir de,
iki hafta gitmesem yabani ot bürüyor.

Adalet Yağcı 04-06-2009 13:20

Canım Mormenekşe, bir gün sizin bahçeniz hepimizinkinden güzel olacak inşallah, siz gönül bahçenize bakın, bunlar gelip geçici, orada çiçekler dört mevsim curcuna yapıyor :)

Adalet Yağcı 04-06-2009 13:22

Vildan hanım, bu yabani otları ne yapacağız, ot ilacını çok tehlikeli buluyorum, geçen sene bir komşumun on yıllık yirmi tane ağacı kurumuş ot ilacı yüzünden.
Bunun bir çaresi olmalı diye düşünüyorum, sitede "yabani otlarla mücadele" başlığı varmı acep?

Adalet Yağcı 04-06-2009 13:25

2 Eklenti(ler)
Aman da aman, benim pembe gallam da çiçek açmış, çiçek yapısı çok küçük büyürmü biraz daha, yumruları aldığımda karton üzerindeki fotoğrafı oldukça büyüktü, darısı kırmızı ve sarıya.

mormenekşe 04-06-2009 13:26

Adalet ablam asla haddimi aşmam benim bahçem sizlerinki kadar güzel olamaz, sizin bilgileriniz, hayat tecrübeleriniz engin benim size yetişmem için daha kırk fırın ekmek yemem lazım.Ama dediğiniz gibi gönül bahçem gerçekten renk cümbüşü içinde,çünkü o bahçede sizin gibi dostlarım var.
Bu çörekotu çiçeklerinizin tohumlarından nasip olursa tohum zamanı bana ayırırsanız sevinirim.

Adalet Yağcı 04-06-2009 13:31

5 Eklenti(ler)
Sardunyalarımı tanıyorsunuz artık, hava ısındıkça neşeleri yerine gelmeye başladı, tek şikayetim rüzgar.

Adalet Yağcı 04-06-2009 13:35

Gösterdiğiniz tevazu da sizin ne ince ruhlu bir insan olduğunuzu gösteriyor sevgili Mormenekşe, çok sevdiğim sözlerden birisi de "Olgun başak boynunu eğri tutar" sözü.

Elbette size Nigella tohumlarından ayırırım, sonbaharda toprağa serpin, onlar gönlü olunca hiç bir bakım gerekmeksizin çimleniyorlar.

Adalet Yağcı 04-06-2009 13:38

1 Eklenti(ler)
Azıcık :dilli:

mormenekşe 04-06-2009 13:44

Teşekkür ederim Adalet ablacığım, yaşasın :) inşallah seneye benim bahçemde de bu güzel çiçeklerden olacak.Maşallah sardunyalarınız ne kadar güzel olmuşlar, insan bu güzelliklere bakarken huzur buluyor,ne gam kalıyor ne keder.Ellerinize,emeğinize,yüreğinize sağlık.

Koyu yeşil 04-06-2009 14:10

Aman Adalet Hanım, bunlar ne güzellikler böyle? gerçekten böyle curcunaya can kurban. Beyaz gülünüze bittim, mevsim uygun oolduğunda bana çelik ayırırsanız çok sevinirim.

Arzu Kasapoğlu 04-06-2009 14:17

Balkona sardunya kadar yakışan bir çiçek yok bence. Sizin sardunyalar da harika olmuş Adalet hanım. Devamını bekliyoruz;)

Adalet Yağcı 04-06-2009 14:25

Sevgili Koyu Yeşil, gül çelikleri sanırım en iyi Şubat ayında tutuyorlar, bana tekrar hatırlatırsanız elbette gönderirim, gördüğünüz gülü ben on santimlik bir çelikten yetiştirmiştim, üç yılda bu kadar oldu.

Sevgili Arzu Kasapoğlu, ben de sizin 'Gizli bahçe'nizi ziyaret ediyordum, tesadüfe bakın, manzaranızı çok kıskandım, sardunya konusunda söylediklerinize katılıyorum.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024