agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   YeniGine / Site bahçesi (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/30294.htm)

YeniGine 27-03-2014 23:41

Lalelerim

5 Eklenti(ler)
Bu sene lalelerimde garip bir şekilde azalma mevcut. :( Halbuki hayalim üçgen tarlamın lalezar tarlası olması idi. Bugün şimdilik açan lalelerim.

Eklenti 479021

Eklenti 479022

Eklenti 479023

Eklenti 479024

Eklenti 479025

YeniGine 27-03-2014 23:45

1 Eklenti(ler)
Küpelim; yaprakları maşallah çok güzel son hali ile. Fakat üç dal üzerinde sadece, dipten hiçbir sürgünü yok. Gelişmesi için yapmam gereken nedir arkadaşlar?

Eklenti 479026

YeniGine 27-03-2014 23:47

1 Eklenti(ler)
:( Elwodimin saksısını değiştirmiş idim, :( kuruyor... Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Eklenti 479027

hira 28-03-2014 00:00

lalelerin renkleride harika yani:) elwodiyi bende yaşatamamıştım ablacım, çok hassas.

hira 28-03-2014 00:18

Bu arada bugün aklıma sen geldin ablacım. sorun sadece senin etrafındaki insanlarda değil, benimde yan dairede oturan komşum kafadan çatlak, daha evvelde bahsetmistim hani:) oğluyla kavga ediyorlar, olan benim çiçeklere oluyor, çuharım bugün sağlam bi tekme yemiş

YeniGine 28-03-2014 00:20

Sevgili hira; senin nezdinde devamlı dikkatimi çekiyor sitede. Ben yapmamaya çaba gösteriyorum, şu anda benim sayfam en son 64, çoğu arkadaşımız 64. sayfaya bakıyor kalıyor. Ama 63. sayfada yeni bir paylaşım var mı çoğu arkadaşımız bakmıyor. Ve ben kesinlikle özellikle buna çok dikkat etmeye çalışıyorum. Ve bunu devamlı sitede uyarmaya, izah etmeye niyetli idim, senden çok özür dileyerek sana denk geldi.
63. sayfadaki sümbüllerimi de görmeni isterim.

Canımsın çok teşekkür ediyorum, sağol çok lalem vardı, çok güzel renkleri vardı ne hikmetse bu sene çoğu yok. :(

YeniGine 28-03-2014 00:24

Valla sevgili hira, çok haklısın zaten insanın olduğu yerde sorun bitmez, hele bir de genişçe ortak alanda isen. Ben daha ne sorunlar yaşıyorum da hepsini paylaşıp dostlarımın da canını sıkmak istemiyorum.

hira 28-03-2014 00:32

Evet ablacım bir önceki sayfalar genelde gözden kaçıyor, yapacak birşey yok napalım:) sümbüllerine bakıcam birazdan.

Ben susup kalmıyorum valla ablacım, bugün binayı salladım
çığlıklarımla:) hemen bana aynı saksıdan alıp getireceksiniz diye yıktım ortalığı, saksıyı alıp getirdiler lanet olsun diyerek. Benim bütün çabam, onlar saksılarıma futbol topu gibi bi tekme sallasınlar diye
değil. Pişman ederim adamı:D

YeniGine 28-03-2014 00:37

:D Sevgili hira valla harikasın. Seni tanıdığımdan beri hem çok sevmişimdir, hem de takdir etmişimdir. Hak edene hakkını vermek gerek.

yağmur 28-03-2014 13:02

Sevgili Yenigine,

Sümbülleriniz harika, orada oturup çay içmek isterdim. Maşallah dolu dolu açmışlar. Elwodiinin toprağı bana çok kuru geldi. Bende 2 aydır bakıyorum, kurumadan sulamak gerekiyor. Bakın haftasonu yağmur geliyor - hatta burada yağıyor şimdi- çıkarın bir güzel ıslansın. Bence canlanacaktır.

YeniGine 28-03-2014 23:15

Sevgili yağmur, çok teşekkür ediyorum, sağolasın son sümbüllerim idi, artık bitti. Kısmet nasip seneye inşallah diyelim...
Elwodim zaten tam da dediğin gibi yağmur alacak şekilde dışarı çıkardıktan sonra fotoğrafladım. Komşumun camekânında duruyor idi. Bakalım inşallah dediğin gibi canlanır.
Teşekkür ediyorum.

YeniGine 01-04-2014 23:13

Lalelerim...

4 Eklenti(ler)
Eklenti 480164

Eklenti 480165

Eklenti 480166

Eklenti 480167

YeniGine 01-04-2014 23:17

2 Eklenti(ler)
Bir sürü lalem var, :( fakat işte ne yazık ki hepsi başka başka yerlerdeler. Açmaya başladıklarında gördüklerimi hemen fotoğraflıyorum ki zira ertesi güne kalmayabiliyor... :mad:

Eklenti 480168

Eklenti 480169

YeniGine 01-04-2014 23:22

3 Eklenti(ler)
Arka bahçeden lalelerim; çocuklar henüz burayı keşfetmediler hepsi açınca fotoğraflamak isterdim fakat ne olur ne olmaz korkuma açtıkça paylaşıyorum. Halimden anlıyorsunuz zaten biliyorum...

Eklenti 480170

Eklenti 480171

Eklenti 480172

YeniGine 01-04-2014 23:26

3 Eklenti(ler)
Eklenti 480173

Eklenti 480174

Eklenti 480175

akçabardak 01-04-2014 23:28

Sevgili YeniGine lalelerin çok tatlılar, peki ertesi güne kalmayacaklarsa kesip vazoya alsaydınız keşke en azından bir kaç gün daha seyrederdiniz güzelliklerini hem de biz de görmüş olurduk vazodaki hallerini, bu sene benim kiler de açmadılar hasret kaldım şu anda sadece bir tane lalem var bir haftadır ona bakıp duruyorum.

İsmail Kuzucu 01-04-2014 23:30

Çay + çiçekler + fotoğraf makinesi :) Bu 3lüyü her zaman sevmişimdir.

http://www.agaclar.net/forum/attachm...-p1010010a.jpg

Sanırım böcek ilacı alma zamanı gelmiş :(

akçabardak 01-04-2014 23:31

Sarılar katmerliymiş nefis, harika

YeniGine 01-04-2014 23:31

4 Eklenti(ler)
Arka bahçeden ispiryam 5 sene olmuştur, hem görüntüsü hem de kokusunu çok seviyorum. Keşke çiçekli halleri çok daha uzun süreli olsa imiş.

Eklenti 480176

Eklenti 480177

Eklenti 480178

Eklenti 480179

YeniGine 01-04-2014 23:39

5 Eklenti(ler)
Leylaklarım da açmaya başladılar, keşke onların da çiçekli halleri uzun süreli olsa imiş...

Eklenti 480185

Gravvillalar maşallah hem çok güzel büyüdüler hem de çiçekleri sanki oya oya işlenmiş...

Eklenti 480186

Süsenlerim bu sene çoğaldılar üzerlerinde de tomurcuklarımız var. Açmış hallerini de yakalayabilir isem paylaşacağım inşallah...

Eklenti 480187

Papatyalar maşallah...

Eklenti 480188

Nasılsa yaşayan arslanağzım üzerimiz de tomurcuk dolu, rengimiz de çok güzel maşallah...

Eklenti 480189

YeniGine 01-04-2014 23:43

1 Eklenti(ler)
Arka bahçeden komşumun hemen kapısının önünde, maşallah hem çok lezzetli bir meyvesi var, hem de mahsulü bereketli. Ekmek ayvası dediklerinden sanırım. Yine maşallah çiçekleriyle şu hali harika...

Eklenti 480190

YeniGine 01-04-2014 23:53

Sevgili akçabardak'ım hep derim ya şöyle öbek öbek olsun bütün çiçeklerim, yapamadığım için istiyorum galiba. Çok soğanlı bitkim var nerde görsem toplarım her sene mutlaka almaya çalışırım, birilerinden isterim. Valla sitede her yerde soğanlı bitkilerim mevcut.
Kopartamıyorum işte, hani kimse koparmazsa hepsi açarsa öbek olarak görsel bir şölen görebilirim derdindeyim. Ama tabi pek de başaramıyorum açıkçası... Neyse buna da şükür en azından açtıklarını görüyorum seviniyorum, mutlu oluyorum sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.
Teşekkür ediyorum, sağolasıın...

YeniGine 01-04-2014 23:58

Sevgili İsmail, teşekkür ediyorum, sağolasın. Valla böcekleri ben de şimdi fotoğrafta gördüm. (:D Artık yakını göremiyoruz ya...)
Benim de işte en büyük zevkim, elimde fincanım, sigaram, fotoğraf makinem vee daha da güzeli çiçeklerimin olduğu yerlerde dolanmak, onları incelemek. Çok şükür, gerçekten çok keyf alıyorum.

İsmail Kuzucu 02-04-2014 00:12

:) Şu böceklerde işlerini biliyor, nerde güzel bitki hemen orada bitiyorlar. Benim seraya gelmiş, sabah ilk iş onlarla uğraşmak olacak.

YeniGine 02-04-2014 00:22

Sevgili İsmail :) sağolasın, teşekkür ediyorum. Amman serana dikkat et, rastgelsin inşallah... Peki sen onlara ne yapacaksın?
Ben valla inanır mısın ne çevremde, ne yakınımda böcek ilacı satan yer bulamıyorum. :( Halbuki ne kadar yakınımızda Ziraat Mektebi var idi. Onu bile paralı üniversite yaptılar.

İsmail Kuzucu 02-04-2014 00:41

İlçenin en çukur kısmında serayı bulan böcekler bizi yanlız bırakmıyor malesef. Normalde sadece Roa Plus kullanıyorum. Bunun hakkında çok söylentiler olsada ben tam verim alanlar arasındayım. Bu sene daha sipariş veremedim.

Elimde insektisit 25 Wp ilacı var, onu kullanmayı düşünüyorum. Ziraat odalarında 1 paketi 8-10 lira civarındaydı geçen sene. İsterseniz sizede gönderebilirim.

O paralı bölümden çıkan öğrencileri işe almak yerine belgelerini işe alıyorlar, kötü tarafı bu. Sistemde kayırma olduğu sürece ceza ve denetimlerde işe yaramıyor malesef.

münevver48 02-04-2014 08:13

sevgili yenigine,bu sabah bahçeni gezmekten,çok mutlu oldum. güne senin güzel çiçeklerinle merhaba diyorum.hepsi bir birinden güzel,ama en çok senin bahçendeki ispirya çalısı beni mutlu etti.çok istediğim bir çalı çok aradım bulamadım. eh artık arkadaşlarda olması demek, benimde bahçemde olur demektir inşallah. ayrıca lalerin harika özellikle somon rengi olan ve katmeliler çok çok güzel,elerin dert görmesin.boş ver lalelerin için üzülme bir gün bile olsa güzeliklerinin keyfini çıkar.burdan ben bile seyrine doyamıyorum.varsın dağınık açsınlar böylede güzeller.sevgilerimle çiçeklerin hiç solmasın......

YeniGine 02-04-2014 23:17

Sevgili münevver48 çok teşekkür ediyorum, sağolasın. Lale, sümbül, nergis çok seviyorum onun için soğanlılarım çok. Katmerli lalelerimi ben de çok sevdim geçen sene söküm zamanı soğanlarını toplamış idim. Nasıl açacaklarını ben de bilmiyordum çok da güzel açtılar maşallah!.. İyi ki toplamışım.
İspirya evet şu anda bembeyaz bir çalı ama işte çiçekleri daha uzun süreli kalsa çok daha güzel olurmuş. Kokusunu da çok seviyorum. Çelik alma zamanı ne zamandır bilmiyorum istersen sana gönderebilirim...

milaca2010 06-04-2014 03:26

Bahçen coşmuş sevgili YeniGine, Üçgen bahçendeki lalelerin renklerine bayıldım özellikle sarı kırmızılısı ve pembe beyazlı ebruli lalelerine, hepsine maşallah.Sarı katmerli lalende çok etkileyici.
Arkadaşım beğenmiyorsun ama üçgen bahçen oldukça Lalezar olmuş, kaplumbağalarla mumları eksik:) Sümbüllerinde çok güzel açmış uyarı almadan peşin söyleyeyim dedim.
İspiryaların harika, çelikten yetiştirmek için bu günlerde alabilirsin sıcaklar bastırmadan tam zamanıdır, geçtiğimiz ay ne diktiysek tuttu sevgili YeniGine.
Elwodini iyice bir buda belki kurtarabilirsin, en çok sevdiğim süs agaçlarından olan Leylak çok güzel açmış süsenler büyümüş çiçeklenmeye başlamışlar, ne söyleyeyim arkadaşım herşey herzamanki gibi çok güzel görünüyor imrendim doğrusu, emeklerinin karşılığını almak çok keyif verir insana sende bol bol keyfini çıkar bu güzelliklerin, herşey gönlünce olsun bol çiçekli zamanlar dileğiyle...

YeniGine 06-04-2014 23:44

Sevgili milaca çok teşekkür ediyorum, sağolasın. Çok şükür bu sene de az biraz birşeyler başarabildim. Başardıkça mutlu oluyor, seviniyorum inan.
Bu şartlarda ancak bu kadar oluyor, ekilmeyi bekleyen kına, zinnia, kadife, cosmos, sarmaşık tohumlarım var. Ama işte ne yağmur var, ne de su :( onun için bu sene bakalım hâlâ düşünüp duruyorum.
Elwodiyi yarın budayayım inşallah yeşerir yeniden, çok üzülüyorum kuruyor diye.
Leylaklarım hemen hemen hepsi açtı ben de çok seviyorum, süsenlerim de tek tük açıyorlar. Şu an itibari ile çok şükür mevsimin bitkileri yüzümü kara çıkartmadı.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024