agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   YeniGine / Site bahçesi (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/30294.htm)

YeniGine 19-10-2013 23:32

Bu arada paylaşmadan geçemeyeceğim sardunyalarımın bulunduğu köşeden iki tane sardunyamı almışlar. Bir tanesi beyaz sardunyam idi ve son hali bembeyaz çiçek dolu idi üzeri. :( Saksılarıyla birlikte götürmüşler... Çok üzüldüm bugün onun için. :(

birtanecik 19-10-2013 23:36

Merhaba çok sordum cevaplayan olmadı. Yaprak güzelini şimdi çelik alsam diksem tutar mı?

Sudenur 19-10-2013 23:37

Aster öbeklerin muhteşem açmış ablacım, uzun süredir uğrayamadım kusuruma bakma.. soğuk algınlığı, nezle, grip, yataklara düşürdü ailecek hepimizi.. geçmiş bayramın kutlu olsun, öpüyorum çok.. :)

Sudenur 19-10-2013 23:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi birtanecik (Mesaj 1209551)
Merhaba çok sordum cevaplayan olmadı. Yaprak güzelini şimdi çelik alsam diksem tutar mı?

Görmemişiz kusura bakma birtanecik, çelik alıp suya koy, iyice köklenince dikerken kesin tutar.. :)

hira 19-10-2013 23:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1209550)
Bu arada paylaşmadan
geçemeyeceğim sardunyalarımın bulunduğu köşeden iki tane sardunyamı
almışlar. Bir tanesi beyaz sardunyam idi ve son hali bembeyaz çiçek dolu
idi üzeri. :( Saksılarıyla birlikte götürmüşler... Çok üzüldüm bugün
onun için. :(

Ah onlara ne demek lazım bilmemki! ya olsun olsunda bir dal kır defol git! ne diye saksıyla alıyosun, utanmaz insan! nasıl sinirleniyorum anlatamam. Çok iyi anlıyorum ablacım seni.. kaçtır beninde başıma geliyor.

hira 19-10-2013 23:48

o an bi yakalasam yemin ederim tükürcem suratlarına, resmen hırsızlığa giriyor bu..

Neyse, konumuza dönelim:) yıldızların çok güzel açmış ablacım, hepsinin rengi ayrı güzel.. hele hele güller... Nergislerin hareketlenmeye başlamış, çok şaşırdım, erken değil mi gerçekten?

YeniGine 19-10-2013 23:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi birtanecik (Mesaj 1209551)

:) Sevgili birtanecik kıyamam neyse sevgili sudenur'umuz sorunu cevaplamış.

YeniGine 20-10-2013 00:01

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur (Mesaj 1209552)
Aster öbeklerin muhteşem açmış ablacım, uzun süredir uğrayamadım kusuruma bakma.. soğuk algınlığı, nezle, grip, yataklara düşürdü ailecek hepimizi.. geçmiş bayramın kutlu olsun, öpüyorum çok.. :)

Sevgili Sudenur çok şükür buradasın seni gördüğüme sevindim, geçmiş olsun. Senin de geçmiş bayramın mübarek olsun.
Teşekkür ediyorum sağolasıın.

YeniGine 20-10-2013 00:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hira (Mesaj 1209559)
o an bi yakalasam yemin ederim tükürcem suratlarına, resmen hırsızlığa giriyor bu..

Neyse, konumuza dönelim:) yıldızların çok güzel açmış ablacım, hepsinin rengi ayrı güzel.. hele hele güller... Nergislerin hareketlenmeye başlamış, çok şaşırdım, erken değil mi gerçekten?

Sevgili hira sağolasın; gerçekten inan bugün yanlarına gidip de bir gariplik var derken beyaz ve kırmızı sardunyam gitmiiş. Ama gerçekten ikisi de çok güzel çiçeklenmiş idiler. Kırmızı kırmızımsı idi ama beyazım bembeyaz idi. Dedim ben de bari bir çelik bırakaydınız bana. Çok üzüldüm.
Yıldızları ben de fotoğrafladıktan sonra daha çok sevdim, ne kadar güzel çiçekleri var. Nergisler bugün inceledim daha da bir uzamışlar bana da sanki erkenmiş gibi geliyor ama sanki bulundukları alan daha bir fazla sulanıyor ondan mı acaba ki_
Teşekkür ediyorum, sağolasın sevgili hira'm.

helin-123 20-10-2013 00:48

sardunyacıklara çok üzüldüm, çiçek severler saksıyla almazlar sadece küçük çelik alır tutmasını dilerler en azından ben habersiz aldığım çelikler için öyle diliyorum

YeniGine 20-10-2013 00:59

:( Sevgili helin, ben de keşke bana bir çelik bıraksalarmış dedim kendi kendime... Tabi hemen onları yerlerinde göremeyince de teftişe çıktım. Zira komşularımın benden çiçek alıp götürmüşlükleri var. Yine öyle birşey mi acaba dedim. Ama komşulardan da hiç kimsenin bahçesinde göremedim. Yani yabancı birileri alıp gitmiş. :(

s.serdar 20-10-2013 03:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1209544)
Bu arada Kestanenin kuyruğu var Sayın Tolga Özmeral'in de dediği gibi çok hızlı salladığı için fotoğrafta çıkmamış. :)
Teşekkür ediyorum, sağoluun...

Buna çok sevindim. Zira kuyruk kesme işlemini biraz uzaktan da olsa deneyimlemiş olmanın acısını yaşadığım için kestanenin kuyruğunu salladığından dolayı kuyruksuzmuş gibi görünmesi ve bu acıyı yaşamamış olması beni çok memnun etti.

günebakan 20-10-2013 11:24

Sevgili yenigine sardunyalarinin gitmesine çok üzüldüm millet abartmaya başlamış

hk50 20-10-2013 20:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1209567)
Sevgili hira sağolasın; gerçekten inan bugün yanlarına gidip de bir gariplik var derken beyaz ve kırmızı sardunyam gitmiiş. Ama gerçekten ikisi de çok güzel çiçeklenmiş idiler. Kırmızı kırmızımsı idi ama beyazım bembeyaz idi. Dedim ben de bari bir çelik bırakaydınız bana. Çok üzüldüm.
Yıldızları ben de fotoğrafladıktan sonra daha çok sevdim, ne kadar güzel çiçekleri var. Nergisler bugün inceledim daha da bir uzamışlar bana da sanki erkenmiş gibi geliyor ama sanki bulundukları alan daha bir fazla sulanıyor ondan mı acaba ki_
Teşekkür ediyorum, sağolasın sevgili hira'm.

Böyle durumlarda insanın geçmiş olsun demekden başka elinden bir şey gelmiyor.
Geçmiş olsun,Yenileri daha güzel olur inşallah.

YeniGine 20-10-2013 23:35

Sevgili günebakan, sayın hk50 teşekkür ediyorum; inanın bugün özellikle dışarı çıktım hemen yerlerine baktım hani belki birisi öylesine almıştır da geri getirmiştir düşüncesi ile. Ama maalesef yoklar tabi ki :(
Diyorum bari çeliklerinden bıraksaydınız bana. Tam da ne güzel gübreli su ile sulamaya başlamıştım ve beyaz olan bembeyazdı son durumu çok da güzel olmuşlardı. Neyse nasip kısmet ise seneye yeniden alırım artık.

sonkez 21-10-2013 09:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1209550)
Bu arada paylaşmadan geçemeyeceğim sardunyalarımın bulunduğu köşeden iki tane sardunyamı almışlar. Bir tanesi beyaz sardunyam idi ve son hali bembeyaz çiçek dolu idi üzeri. :( Saksılarıyla birlikte götürmüşler... Çok üzüldüm bugün onun için. :(

Geçmiş olsun YeniGine;Eşimin babannesinin mezarındanda gülü köküyle çıkarıp almışlar..Bunlar nasıl insan anlayamadım.:confused:

birtanecik 22-10-2013 21:03

Sevgili YeniGine,
Yenigine çeliği aldım sizce köklenir mi?

YeniGine 23-10-2013 00:00

Ah sevgili birtanecik ben hiç çelikten köklendirmedim ki, bilemiyorum. :( Geçenlerde bir bahçeden begonya çeliği koparttım o da kurudu gitti birşey olamadı maalesef.

birtanecik 23-10-2013 12:04

Ağlamak istiyorum.

loveforlife 23-10-2013 12:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi birtanecik (Mesaj 1210552)
Sevgili YeniGine,
Yenigine çeliği aldım sizce köklenir mi?

Kökleniyor Sevgili Birtanecik...

loveforlife 23-10-2013 12:22

Sevgili YeniGine,

Ablacığım bahçen yine tüm güzelliğiyle göz doldurmaya devam ediyor. Özellikle asterlerin tek kelimeyle "harika"! Ah o hırsızlar, hiç uslanmazlar... Böylesine kötü niyetli insanlarla sarılı olduğumuzu düşünmek bile ürkütücü. Saz ekibin kapının önünden biraz uzaklaşsa da senin yanında, kalbinde ya daima; önemli olan bu bence.

Yüreğindeki ve bahçendeki güzellikler hiç eksilmesin...
Sevgi ve selam ile...

YeniGine 23-10-2013 23:16

Sevgili loveforlife'm hoşgelmişsin, çok teşekkür ediyorum, sağolasıın.

Sevgi 24-10-2013 07:55

Sardunyalarına çok üzüldüm. Yani şaşıyorum böyle kişilere. Nasıl bir zihniyet. Pes dedirtiyor insana.
Çok geçmiş olsun.

Sardunya çelikleri hazırlayayım ben sana en iyisi. Tabii başta beyaz:)

birtanecik 24-10-2013 10:16

mutluluktan uçmak istiyorum o zaman. 20 güne geldi hala köklenme yok. Ama olsun beklemeye razıyım ümidim olsun yeter.

YeniGine 24-10-2013 23:22

Sevgili Sevgi; laf aramızda bu bitki sevdasına ben de ilk çiçeği çalarak başladım; fakat benim aldığım bir tek dal idi. Öyle köküyle, saksısıyla almadım yani. Hiç değilse bana bir çelik koparıp bıraksalarmış diyorum.
Veee evet ben de hep beyaz sardunya aranıyorum fakat önümüz kış olduğu için de pek telaşlı değilim, bahara inşallah alırım bir beyaz diye düşünüyor idim. Fakat teklifin beni çok sevindirdi, şimdiden teşekkür ediyorum, sağolasın, rastgelsin inşallah...

yağmur 25-10-2013 00:01

Sayın YeniGine,
Bursa toplantısına gelebiliyor olsanız ben hemen beyaz sardunya sahibi yapabilirdim sizi. İstediğiniz beyaz sardunya olsun bir minik çelikten kolayca büyüyor en zahmetsiz rengi diyebilirim. 2 renk olanlar çok zor tutturması da büyümesi de. O saksıyla alıp gideni de evire çevire döndürmek lazım :mad:

YeniGine 25-10-2013 00:24

:) Sevgili yağmur, çok teşekkür ediyorum, zaten biliyorsunuz benim bütün çiçeklerim ortak alanlarda şimdiye kadar çok çiçeğim alındı, götürüldü, basıldı, üzerlerinde yatıldı, top kaçtı kırıldı, topu almak için ezildi, ot biçerken biçildi, gece sulaması sayesinde küllenme, mantar, fazla sulamadan dolayı çürüdü vs. vs. yani yok yok. Şimdi önümüz kış nasıl koruyacağım, nereye saklayacağım diye düşünüyorum. Onun için fazlaca bulayım diye bir telaşım yok. Amaa inşallah bahara yeniden demeyi düşünüyorum nasip kısmet. Siz şimdiden bana çelikleyin bahara isterim sardunyalarımı... :o
Çok teşekkür ediyorum, sağolun...

yağmur 25-10-2013 12:35

Sizi az da olsa anlıyorum. Bende aynı şeyi binanın önündeki akşam sefalarını ve yan tarafında açan yabani sıklamenleri biçtikleri zaman hissetmiştim. Bahara inşallah beyaz sardunyanız aklımda.

YeniGine 25-10-2013 23:33

5 Eklenti(ler)
Sağolsun kasımpatlarım sayesinde bahçe daha da bir renklendi...

Eklenti 449692

Eklenti 449693

Eklenti 449694

Eklenti 449695

Eklenti 449696

YeniGine 25-10-2013 23:35

4 Eklenti(ler)
Sonbahar güzelleri...

Eklenti 449700

Eklenti 449702

Eklenti 449703

Eklenti 449705

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024