agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   YeniGine / Site bahçesi (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/30294.htm)

YeniGine 27-02-2013 00:38

Nihayet Sayın malina nın sayesinde, yardımları ile bir site bahçesi sayfam oldu. Az önce kendisine teşekkür ettim, fakat şimdi yeni gördüm ki Sayın malina; YeniGine Site Bahçesi için bayağı bir emek sarfetmiş, bahçe sayfasının yazılarını bir bir toparlamış. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Sağolsun.

gokcegokce 27-02-2013 00:38

Sayfanız hayırlı olsun sn. YeniGine. Güzel paylaşımlarınızın takipçisi olacağım. Kısa zamanda tahrip olan alanları toparlayacağınıza inanıyorum. Sevgiler...

YeniGine 27-02-2013 00:38

Bir heyecanlandım ki sormayın; yanan sigara üzerine yeniden sigara yakmışım farkında değilim.

YeniGine 27-02-2013 00:40

Teşekkür ediyorum sevgili gökcegökce; tabi ki sizlerin de yardımları ile inşallah.

berrinb 27-02-2013 01:24

Sevgili Yeni Gine, bahçeniz ve sahifeniz hayırlı olsun...Çok iyi etmişsiniz sahife açmakla...En azından benim için artık yeriniz belli oldu.......:)))

Soğanlılarınıza bu kadar üzülmeyiniz...Yazın söktüklerimden sizi takviye ederim...Siz o bölmelere bol bol sardunya ve küçük çiçekli begonyalar dikiniz , kadife tohumlarıda atabilirsiniz...Yaz boyunca açarlar...Koparılsa bile , üzüntüsü fazla olmaz...
Pek kıymetli çiçeklere rağbet etmeyiniz derim...Çünkü köküyle kaldırıp götürenler çok olur...:( İnşallah güzel çiçeklerinizi hep beraber göreceğiz..selam ve sevgiler...:)

YeniGine 27-02-2013 01:39

Sevgili Berrin Hanıım; çok teşekkür ediyorum, sağolun. Valla ben sayfayı sağolsun Sayın Malina sayesinde açabildim. Yoksa bana kalsa bir türlü cesaret edemiyordum; Sayın malina da bunu bildiği için sağolsun beni destekledi.
Evet sizin için artık yerim belli. İlgileneceğizden adım gibi eminim. Teşekkürler.
Zaten ben öyle pek kıymetli çiçeklere rağbet etmiyorum. Çoğunlukla sevdiğim bitkiler soğanlılar ve mevsimlik çiçekler.
Evet dediğiniz gibi üçgen tarlam dediğim yer ki fazla güneş alıyor. Yapılan işlemlerden sonra bordür kenarları şimdilik boş kaldı. Bakalım saksılarda şu anda gazanyalarım var inşallah o boşluklara mart ortası gibi gazanyaları almayı düşünüyorum.
Teşekkürler Berrin Hanım, inşallah sizlerin de yardım ve destekleri ile çiçeklerimi başarabilirim diye düşünüyorum.
Ziyaretiniz beni çok sevindirdi; tekrar teşekkürler.

YeniGine 27-02-2013 01:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi (Mesaj 1102541)
Sevgili YeniGine ; güneş alan bölgelere sardunya dikebilirsiniz. Yakın çevrenizde mutlaka vardır sardunya çelikleri isteyiniz. Hem masraf yapmamış olursunuz hemde üçgen alan çiçeklenmiş olur.

Arena park size yakın orada bolca sardunyalar vardı, görevlilerden isteyiverirsiniz:rolleyes:

Sevgili Sevgi; çok güzel dediniz... Evet biliyorum Arena Park bana çok yakın, gidince de o güzelim sardunyalara bakaar bakar iç geçiririm. Ne olur sanki şu kenarından bir dal koparıversem diye de düşünürüm. Fakat hiç aklımdan da geçmedi açıkçası görevlilerden isteyebilmek.
:) Laf aramızda ben daha çok oradan beyaz beyaz taşlar var ya onlardan alıyorum. Tek tek...

s.serdar 27-02-2013 07:05

Sayın YeniGine.

Bahçeniz ve forum sayfasının sağlık, mutluluk ve neşe dolu olması diliyorum.
Sonunda beklenen oldu ve YeniGine'nin sayfası hizmete girmiş bulundu. :D

Her fırsatta takip edeceğim.

Saygılarımla.

almanyalı 27-02-2013 07:16

merhaba,

Sevgili Yeni gine, sayfanız hayırlı olsun.

Hem geometrik bahçelerinizi, hemde sizi görebileceğimiz arayınca bulabileceğimiz bir yer var artık, gece kuşu arkadaşım..

Giden/ tahribat gören bitkilerinize üzüldüm, umarım tekrarı bir daha olmasın..

Resimlerde önce uzun bir alan gördüm, oraya soğanlı bitkilerinizi dikip yazın sarmaşık çiçeklerle canlandırabilirsiniz.
nergis gibi soğanlı bitkiler ileri ki yıllarda çoğalıp yer kaplamaya başlıyacak bu yüzden onları ayrı bir kesime almalısınız,
hem yerleri belli olur, hemde büyük olan üçgen bahçede yer kaplamazlar.

Büyük olan kısım için tavsiyem,
mevsimlik rengarenk çiçekler ekin,
petunya, lobelia, allisyum, zinnia, çelebi, iri yapraklı buz çiçeği, ipek çiçeği, aslanağzı...v.s gibi.

Böyle bitkilerin hem bakımı kolay, hemde ertesi yıl başka çiçekler ekmek için sökmenize gerek kalmaz,
tohumlarını alıp, ertesi yıl başka alanlara da ekebilirsiniz.
bahçelerinizi ve yaşadığınız olayı görünce önerimi paylaşmak istedim.

Bahçelerinizde herşey gönlünüzce olsun, çok sevindim bol bol fotoğraf paylaşın bizimle.

sevgilerimle

h_dogan 27-02-2013 21:49

Hayırlı olsun sayfanız Sn. Yeni Gine. Güzel paylaşımlar yapacağınızı biliyoruz ve bekliyoruz. Çiçekleri koparanların ellerine ısırgan sürün. :D

tekomusti 27-02-2013 22:17

sn yeni gine sayfanız hayırlı olsun
saygılar

mavi eylul 27-02-2013 23:06

Yeni sayfanız hayırlı olsun...

YeniGine 27-02-2013 23:10

Teşekkürler Sayın s.serdar, evet nihayet bir bahçe sayfam oldu.

YeniGine 27-02-2013 23:15

Teşekkürler sevgili almanyalı; :) evet geometrik tarlalarım büyük olan dediğiniz üçgende soğanlılar mevcut şu an. :( Dikdörtgenlerde pek birşey kalmadı inşallah tohum ekme zamanı gelince düşünüyorum birşeyler. Sizlerin yardımı ile başarırım.
Teşekkürler.

YeniGine 27-02-2013 23:17

Teşekkürler sayın h dogan inşallah bakalım hep birlikte sizlerden de yardımlar alarak başarırım.

Sayın tekomusti; teşekkürler... Saygılar.

Sayın mavi eylül teşekkür ediyorum. Sağolun.

YeniGine 27-02-2013 23:23

1 Eklenti(ler)
Binanın arka tarafındaki sağ bahçe.

Eklenti 373681

YeniGine 27-02-2013 23:25

1 Eklenti(ler)
Binanın arka tarafındaki sol bahçe.

Eklenti 373682

YeniGine 27-02-2013 23:27

1 Eklenti(ler)
Binanın arka tarafındaki yuvarlak tarlam.

Eklenti 373683

YeniGine 27-02-2013 23:29

1 Eklenti(ler)
Binanın ön tarafındaki çiçeklikler. 2 tanesi bana ait.

Eklenti 373684

YeniGine 27-02-2013 23:32

1 Eklenti(ler)
Bina giriş öndeki toprak alan ve saksılar. 3 tanesi bana ait.

Eklenti 373685

YeniGine 27-02-2013 23:35

1 Eklenti(ler)
Bina önünde üçgen tarlamın hemen sağ tarafında yol yapımı sırasında rica etmiştim çalışanlardan sağolsunlar yaptılar.

Eklenti 373686

seyfi0505 27-02-2013 23:47

Sayın YeniGine bahçe sayfanız hayırlı olsun artık her tarafı kesin çiçeklendirirsiniz bundan eminim çok güzel yaptırmışınız duvar kenarını kolay gelsin.

YeniGine 28-02-2013 00:01

Teşekkür ediyorum Sayın Seyfi0505 inşallah; hep beraber sizlerin de yardımları ile...

milaca2010 28-02-2013 00:19

Sevgili Yeni Gine; bahçe sayfanız hayırlı olsun.
En kısa zamanda bizleri güzellikler bekliyor desenize!
Bahçeniz bol çiçekli bereketli olsun.
Güzel paylaşımlarınızı bekliyoruz.
Herşey gönlünüzce olsun...

YeniGine 28-02-2013 00:27

Sevgili milaca2010 çok teşekkür ediyorum, sağool. Fakat öyle çok başarılı, güzellikler sergileyebilecek durumum yok. Sizleri hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum.
İyi dileklerin için de ayrıca çok teşekkür ediyorum.
Hep gel, açıkla, izah et sizlerden öğrenebileceğim çok şeyler var inşallah...

s.serdar 28-02-2013 01:17

2 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1110518)
Binanın arka tarafındaki yuvarlak tarlam.

Eklenti 373683

Bahçenizin sol kenarındaki yığılmış otları toparladım ve sizin adınıza tescil ettim. :D

Eklenti 373687

Elim değmişken de, biraz büyülteyim dedim.

Eklenti 373688

YeniGine 28-02-2013 01:22

Sayın s.serdar ne kadar güzel yapmışsınız... Ah keşkee böyle olsa idi. Valla ellerinize sağlık aman ne kadar güzel olurdu ne kadar. Tam o yuvarlak tarlamın öne doğru ön tarafında iki tane zakkum çıkmış idi. Aman ben onları bir özene bezene suladım, budadım. Ama gelin görün ki bu sonbahar sağolsun bina görevlimiz gitmiş onları sökmüş yerlerinden. Ve geçtiğimiz yaz çiçek bile açmışlardı. :(

YeniGine 28-02-2013 01:26

Çok güzel olmuş, gerçekten. Çok hoşuma gitti ellerinize sağlık. Sağolun Sayın s.serdar.

s.serdar 28-02-2013 01:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1110552)
Tam o yuvarlak tarlamın öne doğru ön tarafında iki tane zakkum çıkmış idi. Aman ben onları bir özene bezene suladım, budadım. Ama gelin görün ki bu sonbahar sağolsun bina görevlimiz gitmiş onları sökmüş yerlerinden.

Emek verilen bir şeyin yitirilmesi üzücü tabi.
Ama her nedense ben zakkumu bir türlü sevemedim. Alanya'dan alıp getirip, Ankara'da yaklaşık 10 sene yetiştirip büyüttüğüm halde ev taşırken yerinde bırakmış ve pek de üzülmemiştim.

Umarım bu dediklerim sizin için de geçerli olur.

YeniGine 28-02-2013 01:55

Evet zakkumlar sitemin bahçesinde çoğunlukta. Yine geçenlerde hepsini budadım. Çiçeklenme dönemlerinde seviyorum onları. Ama işte o iki taş arasında kendiliğinden çıkmış iki zakkum da önemli idi benim için. Hiç toprak yok iki taşın arasından kendiliğinden çıkıvermiş, geçtiğimiz yaz üçüncü seneleri idi çiçek de açmış gel gelelim bizim bina görevlisi nelerini beğenmedi ise tam dip kök kısmından kırıp yok edivermiş. Ben de çok üzüldüm tabi.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024