agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   meh12 / bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/19542.htm)

Lilinin bahcesi 13-03-2010 14:40

Ellerinize saglik, maasallah hepsi cok guzeller. Ozellikle kirmizi uzun biberler cok ilgimi cekti.
Darisi bizim de basimiza

Saygilarimla

Orhan Özbilgiç 14-03-2010 15:34

Sevgili meh12;
Yetiştirdiğiniz ürünlerin güzelliği konusunda, benden önce bahçenizi gezen arkadaşlarımız, söylenebilecek herşeyi söylemişler. Bana söyleyecek söz kalmamış!
Beni şaşırtan, bu kadar sağlıklı ürünlerin elde edilebildiği bir ortamın varlığı!!!Büyük olasılıkla sebzelerin hiç birinde tarımsal ilaç kullanılmamış, ya da önemsiz miktarlarda kullanımış. Dalında çekilmiş fotoğraflardan öyle anlıyorum. Yanılıyorsam beni düzeltin.
Benim bahçemin bulunduğu bölgedeki aşırı nem, beraberinde özellikle mantari hastalıkları tetikliyor. Bu nedenle ilaçlama kaçınılmaz oluyor. Bilhassa domateslerde.
Sanırım su sorunu da yaşamıyorsunuz?
Valla ne diyelim? Sağlık içinde güle güle yaşayın. Elinize ve emeğinize sağlık.

meh12 15-03-2010 17:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç (Mesaj 596650)
Sevgili meh12;
Yetiştirdiğiniz ürünlerin güzelliği konusunda, benden önce bahçenizi gezen arkadaşlarımız, söylenebilecek herşeyi söylemişler. Bana söyleyecek söz kalmamış!
Beni şaşırtan, bu kadar sağlıklı ürünlerin elde edilebildiği bir ortamın varlığı!!!Büyük olasılıkla sebzelerin hiç birinde tarımsal ilaç kullanılmamış, ya da önemsiz miktarlarda kullanımış. Dalında çekilmiş fotoğraflardan öyle anlıyorum. Yanılıyorsam beni düzeltin.
Benim bahçemin bulunduğu bölgedeki aşırı nem, beraberinde özellikle mantari hastalıkları tetikliyor. Bu nedenle ilaçlama kaçınılmaz oluyor. Bilhassa domateslerde.
Sanırım su sorunu da yaşamıyorsunuz?
Valla ne diyelim? Sağlık içinde güle güle yaşayın. Elinize ve emeğinize sağlık.

Dediğiniz gibi ilaç ve gübre kullanmıyoruz ticari amaçla yapmadığımız için, hastalık oluyor bazen ama geleneksel yöntemler kullanıp halletmeye çalışıyoruz.

kocasinan 15-03-2011 12:31

Sayın meh12, bahçenize ve yetiştirdiğiniz doğaaal sebzelere hayran kaldım, çeşit çeşit biber, domates, renkli fasulye, ilk defa gördüğüm uzun fasulye ve hepsini kendi ürünlerinizin tohumlarından yetiştiriyorsunuz, hiç bir ticari ilaç ve gübre kullanmıyorsunuz, tek kelimeyle mükemmel, Maşaallah Allah nazardan saklasın.Hastalıklarda da kullanmış olduğunuz geleneksel dediğiniz ilaçlardan biraz bahsedebilirmisiniz.

meh12 16-03-2011 08:19

Bahçemizin bir çokyerinde renkli çicekler ekeriz.Buda zaralı böcekleri yiyen uğur böceklerini çeker.

Bunun dışında;yinede zaralılar görülürse bildiğimiz odun külü serpereriz.Bir kaçgün sonra yağmurlama ile yaprakları temizleriz.

kocasinan 16-03-2011 09:51

Sayın meh12 vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

meh12 23-03-2011 19:15

4 Eklenti(ler)
B yıl fazla resim çekemedim resim.

meh12 29-03-2011 20:03

Yeni bir başlık açmamak için buraya ekledim

3 Eklenti(ler)
Bu gün köyümüzün değerli imamı Ali ÇİYDEM ve köyümüz sakinlerinden Nurettin GÜL abimizle,köyün giriş kısmında bulunan 10 yabani armut çöğürlerine aşı yaptık.Daha çok aşılanacak çöğür var.İnşallah hafta sonu izci öğrencilerimle kalanları da aşılamaya çalışacağız.Onları resimlemeye çalışacağım .Bunları cep telefonu ile çektim,kusura bakmayın

meh12 02-04-2011 17:00

İzcilerle beraber armut aşısı

4 Eklenti(ler)
02/04/2011 İzci öğrencilerle beraber köyün girişindeki çoğunluğu armut olmak üzere badem ve eriklerden oluşan 25 kalem aşısı yaptık.

Periş 05-04-2011 14:46

Elinize emeginize saglık...

kerime 05-04-2011 15:04

Nasıl güzel sebzeler insanın elini uztıp atıp yiyesi geliyor. Maşallah diyelim sağlıkla afiyetle yiyiniz.Domateslere bayıldım birde yeşil biberlere.

ligustrum 05-04-2011 15:57

Kaç öğretmenin arşivinde böyle bir fotoğrafı var?
Kaç öğrencinin öğretmeni ile fotoğrafı var?

kocasinan 06-04-2011 08:25

Elinize, emeğinize sağlık ne güzel bitkiler, emek, öğrenciler ve fotoğraflar.

arimayam 08-04-2011 09:41

muhtesem,ellerinize saglik..

limon_sever 08-04-2011 10:10

Öğretmenim ellerinize sağlık. Geçmişte izcilik faaliyetlerinde çok bulunmuş biri olarak şunu söyleyebilirim ki izcilik faaliyetine hiç katılmayanlar çok şey kaçırmıştır...

ciceksever70 08-04-2011 12:16

Bu bahceyi gözden kacirmisim ne yazik ki. Ne güzel sebzeler, insan o bahcede olup toplamak istiyor bakarken.

Akhisarlı 19-05-2011 20:42

Sayın Meh12 bahçeniz muhteşem .Kıskanılacak türden maşallah diyorum.hemen.serkanhocanın bahçesinden bana alıc sözunüz var. uygun görürseniz. kara karpuz tohumlarından vede metrelik fasulyelerden isteyeceğim sizden.önümüzdeki sene için inşallah.

Karakarpuz resmi insanın rüyalarını süsleyecek türden Bu tür sebze tohumları orjinal olarak sizin memlekette vede kutahya simav taraflarında kaldı herhalde Ben emekli olana kadar bu tohumları saklayınız. lütfen.sonradan çıkan karpuz kabak kırmaları istediği kadar tatlı olsun umurumda değil senin kara karpuz yemede yanında yatsın türünden çok güzel.maşallah tekrardan.

meh12 20-05-2011 18:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Akhisarlı (Mesaj 806804)
Sayın Meh12 bahçeniz muhteşem .Kıskanılacak türden maşallah diyorum.hemen.serkanhocanın bahçesinden bana alıc sözunüz var. uygun görürseniz. kara karpuz tohumlarından vede metrelik fasulyelerden isteyeceğim sizden.önümüzdeki sene için inşallah.

Karakarpuz resmi insanın rüyalarını süsleyecek türden Bu tür sebze tohumları orjinal olarak sizin memlekette vede kutahya simav taraflarında kaldı herhalde Ben emekli olana kadar bu tohumları saklayınız. lütfen.sonradan çıkan karpuz kabak kırmaları istediği kadar tatlı olsun umurumda değil senin kara karpuz yemede yanında yatsın türünden çok güzel.maşallah tekrardan.

Tabi ki her yıl zaten tohumlardan yeteri miktarda alıyoruz .Bu yıl biraz daha fazla alırız sizin için

meh12 05-09-2011 22:45

Amatör fideci

5 Eklenti(ler)
Arkadaşlar Muğla Köyceğiz 'in bir dağ köyünde bir köylü amcamız çok güzel bir çalışma yapmış.Toplam 15000 adet çekirdekten olmak üzere zeytin yetiştirmiş.Bunlardan 1000 tanesi aşılı ve zeytinler yöreye özgü güzel bir tür yağ oranı ve kalitesi çok iyi,sofralım olarakta tüketime çok uygun .Tek sıkıntısı pazarlama bu konu da bu amacamıza nasıl yardımcı olabiliriz.Yetiştiricik belgesi almış.

kocasinan 09-09-2011 15:59

Maşaallah amcamızın ellerine, emeğine sağlık.

ide 10-09-2011 01:40

Verilen emek ortada, harika ürünler almışsınız, huzurla afiyetle yiyin inşaallah...

zafersu 10-09-2011 22:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi meh12 (Mesaj 855771)
Arkadaşlar Muğla Köyceğiz 'in bir dağ köyünde bir köylü amcamız çok güzel bir çalışma yapmış.Toplam 15000 adet çekirdekten olmak üzere zeytin yetiştirmiş.Bunlardan 1000 tanesi aşılı ve zeytinler yöreye özgü güzel bir tür yağ oranı ve kalitesi çok iyi,sofralım olarakta tüketime çok uygun .Tek sıkıntısı pazarlama bu konu da bu amacamıza nasıl yardımcı olabiliriz.Yetiştiricik belgesi almış.

Sayın Meh12 fidanların satışı konusunda forumun alışveriş bölümünde satılık fidan, fida,.... vs var oraya bir baksanızda, amcamızın emekleri karşılığını bulsa.
Kolay gelsin.

Yakup Ünal 10-09-2011 22:57

özlemini duyduğum güzelikler emeğinize sağlık

Satı Uğurtan 11-09-2011 23:21

Sevgili meh12, işte üretim bu, dört yıldır uğraşıyorum sağlıklı ve güzel bir sebze yetiştiremedim, maşallah çok güzeller elleriniz dert görmesin afiyetle yiyin.

meh12 21-02-2012 20:22

Ağaçlar net'in ağacını buldum:

1 Eklenti(ler)
Bir gezi sırasında ağaçlar netin simgesi olan ağacı gördü.Hemen resimledim paylaşmak istedim

gülenmelek 21-02-2012 22:34

Çok güzel, bir tek Kaplumbağası eksik ;)

kocasinan 22-02-2012 10:05

Sn. meh12 Bu güzel ağacı çok iyi resimlemişsiniz, elinize sağlık.

meh12 13-06-2012 19:57

Balkonum

5 Eklenti(ler)
Yıllardır saksıda domates yetiştiririm özellikle red robins ,ilk defa bu kadar iştahlı çiçek çok,çiçekten ürüne dönme çok bunda kullandığım emek gübresine borçlu olduğumu düşünüyorum

meh12 13-06-2012 20:00

devam

4 Eklenti(ler)
son resim Komşunun serasına diktiğim ve yine yapraktan organik gübre verdiğim yellow pear son saydığım da tek dalda 135 çiçek açmıştı

jineop 13-06-2012 20:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi meh12 (Mesaj 778437)
02/04/2011 İzci öğrencilerle beraber köyün girişindeki çoğunluğu armut olmak üzere badem ve eriklerden oluşan 25 kalem aşısı yaptık.

Super görüntüler, kutlarım... Çocukların her biri ayrı güzel...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024