agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni3137Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-05-2014, 23:05   #331
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aheste Mesajı Göster
Sevgili Yenigine çok teşekürler güzel sözlerine, yalnız şunu anlayamadım ''sen ara vermişsin, ben denk gelememişim sayfana'' derken, ben yükleme yapmamıştım bir süre ama...
Sevgili aheste yani sen fotoğraf yüklememişsin, yükledikten hemen sonra da ben görememişim demek istedim..
Sevgilerimle...

aheste beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2014, 11:32   #332
Ağaç Dostu

ngr33's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2013
Çok güzel maşallah maşallah.. ablaa ne desem nasil beğendim nasıl bayildim
(en son bayildim dedigimde ayilip bayilmana gerek yok ben sana gönderirdim demiş ve gindermistin.. hihihii. ) yine bayildim abla neolacak simdi )

yalniz resimleri görmek nasil iyi geliyor buara siteye fazla göremiyorum, girersemde güzelliklere bakip beğenip cikiyorum..

gönderdiğin maviş celikleri tuttu gayet iyiler ama sicaklarda nazik davransam nazil korusam bilemiyorum şimdiden..
sardunyalarsa tutmadi bir tane bile
köklü aldim bir iki tane iyiler simdilik inşallah seninkiler gibi olurlarsa görürüm..

abla çin karanfilin gölgede mi nasıl suluyorsun..

sevgiler ablacim..

ngr33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2014, 13:55   #333
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Canıım, yine gönderirim bayıldıklarından .Sardunyalara üzüldüm insan o kadar hevesle dikiyor sonra tutmayınca hayal kırıklığına uğruyor neyse sen yinede üzülme sağlık olsun, çok tazelerdiya ondan tutmadılar herhalde, sonbaharda gönderirim yine istediğin olursa.

Mavişlere sevindim suyunu sürekli kontrol et susuz bırakma, orası yazın daha sıcak oluyodur güneşten koru ama içeriyede alma, sabahları güneş görebilir, benimkiler şimdilik öğleye kadar güneş görüyorlar, toprağı hergün kuruyo, şimdiden her gün suluyorum, yazın günde ikikere suluycaz herhalde.
Aldığın sardunyalarının bol bol çiçeklerini görürsün inşallah.

Çin karanfilime gelince öğleye kadar güneş görüyor, güneşten hiç korkmuyor, ama bir su içiyorki sorma toprağı hergün kuruyor her gün suluyorum, soğuktanda korkmuyor karların altında bile kalıyor. Sevgilerimle...

YeniGine ve ngr33 beğendi.
aheste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2014, 14:09   #334
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Biri damat mendili, biri dolesperma(ismini doğru yazmışımdır umarım) ne kadar çok benziyorlar değilmi
Damat mendili

Name:  DSCN1677.jpg
Views: 1498
Size:  71.5 KB

Name:  DSCN1680.jpg
Views: 998
Size:  48.3 KB

Dolesperma, bu güzeli sevgili SDurul göndermişti, çok teşekkürler ediyorum kendisine burdan..

Name:  DSCN1678.jpg
Views: 968
Size:  73.3 KB

Name:  DSCN1679.jpg
Views: 969
Size:  46.5 KB

Name:  DSCN1681.jpg
Views: 974
Size:  71.5 KB

Eski 23-05-2014, 14:12   #335
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Benim paskalya anca çiçek açıyor, yeni tomurcuklarda var daha

Name:  DSCN1676.jpg
Views: 976
Size:  48.3 KB

Name:  DSCN1675.jpg
Views: 974
Size:  40.2 KB

Eski 23-05-2014, 14:16   #336
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Yeni aldığım ceylanlarım. Yalnız üzerlerinin tozu için kusura bakmayın, buralar feci çam kükürtü tozuyor, her gün yıkasam yine aynı, aman tozsun meğer ne kadar tozlaşma olursa kozak ta olurmuş 4 seneden beri böyle tozlaşma yoktu lâkin kozakta yoktu, e malum bizim buraların geçimide ondan.

Name:  DSCN1684.jpg
Views: 982
Size:  32.9 KB
Name:  DSCN1687.jpg
Views: 957
Size:  40.4 KB
Name:  DSCN1686.jpg
Views: 966
Size:  43.6 KB
Name:  DSCN1685.jpg
Views: 957
Size:  44.7 KB
Name:  DSCN1689.jpg
Views: 941
Size:  68.6 KB

Eski 23-05-2014, 14:27   #337
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Bahçedeki uzun boylu ceylangözü, rengi aslında eflatunla mor arası ama pembe gibi çıkmış.

Name:  DSCN1694.jpg
Views: 952
Size:  42.5 KB

Name:  DSCN1695.jpg
Views: 980
Size:  41.8 KB

Eski 23-05-2014, 14:35   #338
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Bu rengini geçen sene almıştım, ama henüz saksı değişimi yapmadan hastalık geldi, bende ondan çelik alıp köklendirip dikmiştim, yani bu çelikten yetişme.

Name:  DSCN1692.jpg
Views: 956
Size:  45.1 KB

Name:  DSCN1693.jpg
Views: 956
Size:  28.3 KB

Eski 23-05-2014, 14:41   #339
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Benim yılan kaktüsü böyle pıtır pıtır yavru veriyo sürekli, çiçek miçek açacağı yok.

Name:  DSCN1690.jpg
Views: 1161
Size:  47.5 KB
Name:  DSCN1691.jpg
Views: 3735
Size:  69.9 KB

Eski 23-05-2014, 14:44   #340
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Tekrar çin karanfilim

Name:  DSCN1682.jpg
Views: 963
Size:  69.4 KB

Eski 23-05-2014, 14:52   #341
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Gelin gibi olmuştu nisanda, şimdilerde çiçeği geçti biraz, bunu yüklemeyi unutmuştum, aslında rengi pembeydi ama dönmüş, zaten aslanağızları her tohum ekişte başka başka açarmış.

Name:  DSCN1554.jpg
Views: 962
Size:  54.9 KB
Name:  DSCN1553.jpg
Views: 952
Size:  27.8 KB

Eski 23-05-2014, 15:50   #342
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Bu nasıl bir aslanağzı böyle fırfırlı fırfırlı sevgili aheste, tohum yapıyor mu? gerçekten gelin gibiymiş.

Yeni aldığın ceylanların da çok güzeller güle güle büyütüt ceylanlarını.

Yılan kaktüsün yem yeşil ve uzun uzun, benim yılan kaktüsümün cinsi mi başka acaba kısa kısa merak ettim şimdi, kimde gördüysem hep uzun uzun parmak gibi, gölgede mi tutuyorsun kaktüsünü?

Benim kaktüsüm hep güneşte o yüzden biraz rengi kırmızımsı, aslında gölgede dursa bekli yeşil ve parmaklar da uzayabilir sanki ama çiçek açmaz ki gölgede olunca. Yeşil yeşil rengi daha güzel duruyor, daha hoşuma gitti benim.

Bir saksı daha yapayım aynı kaktüsten onu gölgeye alayım bakalım fark edecek mi, eğer parmakları uzarsa onu gölgede tutarım hem de yeşil olur.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2014, 23:33   #343
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Evet sevgili Akçabardak aslanağzım tohum yapıyor, tohumlarını satın almıştım e-fidancımdan, üzerinde hibrit diyordu ama tohum yaptı ve bu güzel dökülen tohumlardan çimlendi, ama rengi başkaydı şeker pembeydi dönmüş.

Yılan kaktüsüm öğleye kadar güneş görüyor, kışın dışarıda durdu hep ama yinede açmadı, sanırım güneş yeterli gelmedi.

Eski 24-05-2014, 00:27   #344
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili aheste yine yeniden her zamanki gibi maşallah çiçeklerine. Yeni ceylanların çok güzel güle güle büyüt bol bol çiçeklerini gör inşallah. Çin karanfiline, arslanağzına maşallah çok güzel görünüyorlar.
Yılan kaktüsün gayet sağlıklı görünüyor. Sevgili akçabardak gibi benim de dikkatimi çekti rengi, maşallah çok güzel. İşte biz böyleyiz gördüğümüzü beğeniriz, isteriz benim çiçeğim de öyle olsun. Ben de sevgili akçabardak'ın yılanlarının hepsinin bir boyda olduğunu görünce neden seninkiler hep bir boyda da benimkiler kimi uzun kimi kısa demiş idim. Benimkiler de hepsi bir boyda olsun deyip ona özenmiştim. Sevgili akçabardak da tam tersi neden benim hepsi bir boyda seninkiler uzun, ben de böyle uzun isterim deyivermiş. Kendisine söylemiş idim halbuki birimizin ki çökertme, birimizin ki zeybek oynuyor diye.
Ellerine, emeklerine, gönlüne sağlık sevgili aheste...

Eski 24-05-2014, 09:05   #345
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Sevgili Yenigine çok teşekkürler övgülü sözlerin için, çok tatlısın güldürdün beni sabah sabah, çökertme ve zeybek oynamalarına nerden aklına gelir.

Evet bizler hep öyleyiz sanırım kendimizinkini değilde arkadaşlarımızınkini, ya da başkalarınınkini beğeniriz hep, oysa benimde sevgili akçabardak'ın kaktüsü hoşuma gitmişti, olsun napalım bişekilde dengeleriz, bizde değiş yaparız. Sevgilerimle...

Eski 24-05-2014, 09:36   #346
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Evet sevgili Akçabardak aslanağzım tohum yapıyor, tohumlarını satın almıştım e-fidancımdan, üzerinde hibrit diyordu ama tohum yaptı ve bu güzel dökülen tohumlardan çimlendi, ama rengi başkaydı şeker pembeydi dönmüş.

Yılan kaktüsüm öğleye kadar güneş görüyor, kışın dışarıda durdu hep ama yinede açmadı, sanırım güneş yeterli gelmedi.
Sevgili aheste ümidini kesme bence geç te olsa açar belki ama bu haliyle de çok hoş duruyor, mümkün olduğu kadar suyunu az az vermeye çalış, ben benim kaktüsümü çoğu zaman sulamayı unutuyorum, aklım başıma geldiğinde ayyi sen de vardın orada değil mi deyip hemen biraz su veriliyor.

Baksana YeniGineciğim döktürmüş yine zeybekleri, çökertmeleri... onun kileri uzun ve aşağıya doğru sarkık olduğu için çökertme oynuyormuş, benim kaktüsüm hep yukarı dikine olduğu için zeybek oynamış oluyor senin kaktüsüne de bir isim koymamız lazım, ben düşündüm aklıma bir şey gelmedi, YeniGine belki bir şeyler söyler (Canım biz YeniGineyle bazen şaakalaşırız, böyle yazdım diye kızmazsın umarım)

Eski 24-05-2014, 21:58   #347
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Sevgili akçabardak estafurullah neden kızayımki, çok hoşuma gidiyor sevgili Yenigine'nin benzetmeleri, bayıldım çökertme ve zeybek benzetmesine

Halam vermişti bu kaktüsü geçen sene bir dal, onunkisi de yeşildi ve öğleye kadar güneş görüyodu ama çiçek açmıştı, ve halam bilmezde öyle az sulanacağını kaktüslerin her çiçek sulayışında sulardı, aman neyse böylede hoş, belki geç açar, seninki farklı bir türüdür belki, gelebilirsemsem bundan da getireyim. Sevgilerimle...

Eski 24-05-2014, 22:30   #348
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Tamam sen de benim kaktüsümden almış olursun böylece hem sende hem bende olur her iki türünden teşekkür ederim.
YeniGinemizi de ayırmayız elbette ona da göndeririz, onda da hem çökertme hem zeybek olur.

YeniGine ve münevver48 beğendi.
Eski 24-05-2014, 23:43   #349
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili aheste; yılbaşıların çiçek açtığı dönem baktım sevgili akçabardak'ın yaprakları hep yukarı yukarı duruyor benimkiler de hep aşşağı aşşağı. Tabi yine her zamanki gibi sordum 'akçabardak senin yapraklar hep yukarı doğru, benim yapraklar hep aşşağı doğru. Neden acaba?'
Sevgili hdoğan'ın cevabında 'Abla senin yılbaşılar çökertme oynuyor, sevgili akçabardak'ınkiler zeybek oynuyor' demişti. Yine yılanlarda da aynı şeyi görünce aklıma geldi yine işte çökertme ve zeybek.
Yani akçabardak'ın yılanları zeybek, yine benim yılanlar çökertme oynuyor.

Bu arada paylaşım konusunda beni de düşündüğünüz için teşekkür ediyorum sizlere. Gönlünüze sağlık...

Eski 29-05-2014, 14:51   #350
Ağaç Dostu

06dilek's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2014
Alıntı:
Çan çiçekli mavişim, bu biraz geçmiş hali, daha önce foğraflıyabilseydim çok daha güzeldi

Eklenti 494961

Eklenti 494962
Merhaba, merhaba Sayın aheste, yine bahar coşkusu yaşatıyorsunuz yüklediğiniz resimlerle, insan içine çekesi geliyor bu güzelliklerin kokusunu harikasınız yüreğinize sağlık.

Herşey çok güzel ama benim faforim Çan çiçekli mavişiniz oldu nasıl üretiliyor bu kışı bahçedemi geçiriyor acaba?

aheste ve YeniGine beğendi.
06dilek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2014, 13:06   #351
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Merhaba sevgili 06dilek, güzel sözlerinle mutlu ettin beni, çok teşekkür ederim. Maviş kışı dışarıda geçiriyor, diplerinden sürgünler veriyor bu sürgünlerden üretiliyor.

YeniGine ve tarla kuşu beğendi.
Eski 30-05-2014, 14:07   #352
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Aheste ablacım çiçeklerinin maşallahı var yine her zamanki gibi Damat mendiline bayıldım Aydın'da hemen herkesin balkonunda görmüştüm bundan, rengiyle çiçeğiyle ben burdayım diyor Ceylanlarının renkleri de çok güzeller ama beyazlı olan bi başka o çok hoş geldi gözüme maşallah Çamlar da tozusun tozuyabildiği kadar, Allah kazancınızı bol etsin abla

aheste beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2014, 19:26   #353
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Tömürcekcim güzel sözlerine çok teşekkür ederim, en güzelleri senin olsun. Damat mendili benimde çok hoşuma gitti, geçen sene almıştım çiçekçilerden, ama geçen sene pek açmadı bu sene coştu, çoğaltmak istiyorum bol bol, hem kışı dışarıda geçirdi bi şey olmadı ama bu sene de pek kış olmadı gerçi.
Çamlar için bende öyle dedim, her taraf çok kötü oluyor ama napalım olsun, 4 seneden beri hiç mahsül almadık ve bütün kozaklılar maddi sıkıntı içindeydik, inşallah dediğin gibi bol olur Allah herkesin kazancını bol etsin.

Eski 30-05-2014, 20:16   #354
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2012
Sevgili aheste, çiçeklerin hepsi harika , ama şu fırıl fırıl aslanağzına bayıldım....

tarla kuşu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2014, 01:02   #355
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-10-2013
sevgili aheste gönderdiğiniz mavişin mor renklisi birkaç kez çiçek açtı fakat sonra çiçek tomurcuğu verdiği halde açmadan tomurcuklar sararıyor küçücük boyuyla bol bol tomurcuk veriyo ne yazıkki açamıyor nedeni ne olabilir acaba
aslan ağzınızada bayıldım böyle fırfırlı olanını ilk defa gördüm

ocak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2014, 09:35   #356
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarla kuşu Mesajı Göster
Sevgili aheste, çiçeklerin hepsi harika , ama şu fırıl fırıl aslanağzına bayıldım....
Sevgili tarla kuşu çok teşekkürler, bende çok seviyorum o aslanağzını, ilk ektiğimde şeker pembeydi, dökülen tohumlardan kendi çimlendi ve bu defa beyaz oldu, ama şimdi çok kötü oldu pas hastalığı geldi, sökücem ama tohumlarının olgunlaşmasını bekliyorum, bolca toplamak istiyorum, sizede gönderirim...

tarla kuşu beğendi.
Eski 31-05-2014, 09:42   #357
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ocak Mesajı Göster
sevgili aheste gönderdiğiniz mavişin mor renklisi birkaç kez çiçek açtı fakat sonra çiçek tomurcuğu verdiği halde açmadan tomurcuklar sararıyor küçücük boyuyla bol bol tomurcuk veriyo ne yazıkki açamıyor nedeni ne olabilir acaba
aslan ağzınızada bayıldım böyle fırfırlı olanını ilk defa gördüm
Sevgili ocak, böyle bişey hiç başıma gelmedi, acaba toprağımı çok zayıfta güç yetiremiyomu, yoksa çokmu gölge olduğu yer, ama çiçekler genelde güç (yeterli besin) bulamadıklarında çiçeğini açamazlar, toprağı nasıl bir toprak?

YeniGine beğendi.
Eski 31-05-2014, 21:40   #358
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-10-2013
toprağı karışık her çeşit var arada bir enzimli suda veriyorum ilk zamanlar çok güzel açıyordu şimdi yaprakları baya irileşti ama tomurcuklar açamadan üzerinde sararıyor bir sürüde tomurcuk veriyor o tomurcuklara üzülüyorum

ocak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2014, 09:40   #359
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Sevgili aheste,
Siteye ilk üye olduğumda gezdiğim bahçelerden biri sizinki. Özellikle beyaz mavişiniz aklımda kalmıştı. Çekimlerinizde çok canlı, sanki çıplak gözle izliyormuşum gibi. Ellerinize sağlık. Bol çiçekli günler dilerim.

yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2014, 17:19   #360
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Sevgili yağmur, çok teşekkür ederim, bahar başında söyleseydinya gönderirdim. Fotoğraf çekmeyi seviyorum, elimden geldiği kadar güzel çekmeye çalışıyorum.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024