agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni38396Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-03-2013, 00:21   #271
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Yalova gezisinden aldığım sakız sardunyam, geçen seneden kalan zavallı sardunya zaten geçen seneden kalan sardunyalarımın hepsi zavallı durumda, fotoğraflayacağım inşallah... Yine geçen seneden çeliklediğim gül fidanları, sanırım artık tuttular korkuma hâlâ saksıda tutuyorum.

Name:  P3220105a.jpg
Views: 984
Size:  50.3 KB

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2013, 00:23   #272
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Yalova gezisinden aldığım karanfillerin bir tanesi, saksısı değişecek. Diğer aldığım karanfiller ve sardunyaları kapı önlerindeki toprağa mı diksem diye de düşünüyorum... Olur mu acaba?

Name:  P3220118a.jpg
Views: 929
Size:  56.1 KB

Eski 23-03-2013, 01:03   #273
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili milaca teşekkürler, hoşgelmişsin. Evet gördüğün gibi Edirne, Yalova derken; tabi ki alınabilecek o kadar güzel bitkiler var ki fakat ben alamıyorum, ancak alabildiğim sardunya, karanfil.

Eski 23-03-2013, 01:06   #274
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili milaca dediğim gibi; aldığım karanfil ve sardunyaları (bodurlar) bina ön bahçelerinde boş yerlerim var biliyorsun, oralara dikebilir miyim acaba? Yardımcı olup, fikir verir isen sevinirim.

Eski 23-03-2013, 01:26   #275
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili SDurul teşekkürler hoşgelmişsin. Sen de bir fikrin var ise yardımcı olabilirsen sevinirim. Öneri ve yorumlara ihtiyacım var zira...

Sevgi Durul beğendi.
Eski 23-03-2013, 07:19   #276
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Yalova gezisinden aldığım sakız sardunyam, geçen seneden kalan zavallı sardunya zaten geçen seneden kalan sardunyalarımın hepsi zavallı durumda, fotoğraflayacağım inşallah... Yine geçen seneden çeliklediğim gül fidanları, sanırım artık tuttular korkuma hâlâ saksıda tutuyorum.

Eklenti 380891
Gül fidanını toprağını dağıtmadan yere indirebilirsiniz geçen yıl çeliklediğinize göre baya bir kök sistemi oluşmuştur.
Bodur çiçekleri yere dikebilirsiniz tabi köpekleriniz onlarla oynamazsa. Küçük oldukları için hırpalanmaları daha kolay.

YeniGine beğendi.
h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2013, 11:30   #277
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Sevgili Yeni Gine,

Benimkiler istediğim gibi olmuyor desen de, tüm olumsuzluklara rağmen bu kadar güzelliği paylaşıyorsun. Ne mutlu sana!

Saz ekibine gelince... Biz onlarsız olamayız. Onlar da bizim kokumuzdan vazgeçemiyorlar sanırım. Benim beslediğim pisicikler yüzünden her yıl kaç saksım telef olur bir bilsen! Hele ki Fincan Hanım geldiğinden beri ev içinde baktıklarımdan yaprakları tırtıl girmişe dönmeyen, tepetakla olmayan saksı kalmadı neredeyse... Ama ben ne serden geçiyorum ne de yardan

Güzelliklerin daha da çoğalması dileğiyle...
Sevgi ve selamlar...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2013, 11:46   #278
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Sevgili SDurul teşekkürler hoşgelmişsin. Sen de bir fikrin var ise yardımcı olabilirsen sevinirim. Öneri ve yorumlara ihtiyacım var zira...
Sevgili YeniGine, kelin ilâcı olsa....

Fikir verebilecek bilgili ve deneyimli arkadaşlar olacaktır. Sevgiyle...

YeniGine ve hira beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2013, 12:55   #279
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Sardunyalar kışın donabilirler kaybedersiniz. Saksıda koruma altına alabilirsiniz. Adana istanbula göre kışları daha sıcak geçiyor. izmirde öyle ve antalya. fakat istanbul soğuk ve don olduğunda sardunyalar etkilenecekler unutmayın. gülleri dikkatlice dikebilirsiniz. kolay gelsin

YeniGine beğendi.
serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2013, 23:47   #280
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sayın h.doğan teşekkürler; heyecan yaptım şimdi gülleri toprağa alabilirmişim diye.

Sevgili loveforlife teşekkür ediyorum; çok dağınık dikmişim soğanları işte, hep öbek oluşsunlar istediğim için sonradan beğenmiyorum. Evet haklısın saz ekibimden de vazgeçemem zaten. Çok seviyorum onları. Sağol bitkilerimizin daha çoğalması hepimize olsun inşallah.

Sevgili SDurul, çok teşekkür ediyorum, sağol.

Sayın Serkan aslında çok haklısınız ki bir kez deneyimim de oldu. Hatta bu kış saksıdaki sardunyalarım bile mahvoldular. Yine saksıya dikeyim ben onları.

Yardım, ilgi ve fikirleriniz için çok teşekkür ediyorum; sağolun.

Eski 23-03-2013, 23:58   #281
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Ablacığım, kızımın performans ödevleri nedeniyle çok yoğunum bir kaç gündür, uğrayamadım.. Yalova seralarından çok güzel çiçekler almışsın güle güle büyüt. Sakız sardunyanı bahçeye ekme bana kalırsa, sarkan cins olduğundan yüksekte olursa daha güzel gelişir, normal sardunyalara göre daha hassaslar ayaz vurursa ölebilirler..

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 00:20   #282
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Teşekkür ediyorum sevgili Sudenur'um ödevlerde başarılar inşallah öncelikle. Sonra evet maalesef ancak sardunya ve karanfil alabildim neler vardı neler Zaten sakızı saksıya diktim fotoğrafı var. Ben diğer bodur sardunya ve karanfili diksem mi diye sormuş idim. Ama sonuçta saksıya dikmeye karar verdik sağolsun yardımcı olan arkadaşlarla.

Yaylacı ve loveforlife beğendi.
Eski 25-03-2013, 01:40   #283
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Acaba benim gibi dönüp dönüp çiçeklerini özleyip, tekrar bahçe sayfasına bakan var mıdır? Ben genelde dönüp dönüp çiçeklerime bakıyorum, özlüyorum onları, tekrar görünce de tekrar seviyorum onları.

Eski 25-03-2013, 07:28   #284
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Olmaz mııı... aynen bende dönüp dönüp bahçe sayfalarıma bakarım, ondan sonra da kıyaslama yaparım ay bu çiçek 3 gün önce böyle imiş, şimdi böyle, ya da bukadar mış, nekadar büyümüşler derim.
Çiçeklerini açtıktan sonra üzerlerinde ne kadar çiçekli kalır, takip ederim.

Sevgi, YeniGine ve nanemolla beğendi.
akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2013, 07:51   #285
Ağaç Dostu

almanyalı's Avatar

Giriş Tarihi: 26-10-2012
Galeri: 6
Alıntı:
Acaba benim gibi dönüp dönüp çiçeklerini özleyip, tekrar bahçe sayfasına bakan var mıdır? Ben genelde dönüp dönüp çiçeklerime bakıyorum, özlüyorum onları, tekrar görünce de tekrar seviyorum onları.

merhaba,

Ilahi sevgili yeni yine,
Eminim bunu birçok arkadaşımız yapıyordur en başta ben
tekrar sayfaları en baştan gezince görüyorum ki o minicik tohumlar, çelikler kocaman olmuş da açıvermiş..zaman tüneli gibi oluyor
Arasıra mutlaka yapmak lazım, insana keyif ve heves veriyor doğrusu.
karanfile bayıldım çok güzel, güle güle büyütün.
sevgilerimle

Yaylacı ve YeniGine beğendi.
almanyalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2013, 10:03   #286
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sevgili Yenigine 266. mesajdaki taş çiçeklik bölümüne acem halısıda ekseydin diye düşünüyorum pembe pembe çiçek açtığında süper bir görüntü olur bence

YeniGine beğendi.
günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2013, 10:35   #287
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2009
Galeri: 120
Sevgili Yenigine, ortak alanlardaki emeğinizi hayranlıkla izliyorum. Azimle oraları güzelleştirmek icin çaba harcıyorsunuz Keşke site komşu olan birkaç hanım arkadaşınız size yardım edecek olsaydı işiniz daha kolay olurdu hemde birlikte güzel vakit geçirip yaptığınız düzenlemeler kimse bozmaya cesaret edemezdi
B ence sevimli dostların ektiklerinize zarar vermemesi için güllere ağırlık verinki istediğiniz çiçekli bitkileride onların arasına dikebilirsiniz. Kolay gelsin Sevgilerimle.

Fatoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2013, 16:40   #288
Ağaç Dostu

Sevgi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2012
Galeri: 6
Sevgili YeniGine, artık emekler karşılığını vermeye başlamış. Güle güle keyfini çıkarın. Yeni sardunya ve karanfilinizide sağlıklı büyüsünler.

Geçen sene top sardunyalarımı bahçeden sökmedim. Şimdi tekrar filizlendiler. Ama sakız sardunya yetiştirmedim o yüzden yorum yapamıyorum. Bir komşumun anneside bahçede olan sardunya ve küpelilerin üzerlerini 5 litrelik pet şişeleri kesip kapatarak koruyormuş. Baharda tekrar yola devam.

Sevgilerimle.

Yaylacı ve YeniGine beğendi.
Sevgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2013, 21:55   #289
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

Giriş Tarihi: 21-07-2012
Galeri: 2
Güzellikleri kim seyretmezki sevgili Yeni Gine; bir de o kadar zahmet ve emek verirse insan her daim döner kendi bahçesini seyre dalar
Sardunyalarını biraz daha şımartman gerek Yeni Gine'cim.
Karanfilin rengi çok güzel, kokusu varmı?
Genelde klasik karanfil bulmak zor, geçen hafta Migros'a gelen karanfillerin etiketinde kokulu yazıyordu lakin kokudan eser yoktu, o yüzden almadım.
Yeni çiçeklerin iyi günlerde büyüsünler uzun yıllar bol bol çiçeklenerek seni çok çok mutlu etsinler, sevgili arkadaşım.
Sevgilerimle...

YeniGine beğendi.
milaca2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2013, 22:14   #290
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
karanfillerin rengide çok hoşmuş ablacım maşallahh galiba benimde artık karanfillerim var, 8 ocakta bir saksıya daldırıvermiştim 4-5 çelik, tuttular sanırım

YeniGine beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2013, 00:10   #291
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili akçabardak teşekkür ediyorum; demek ki tek değilmişim hepimiz bakıyormuşuz...

Sevgili almanyalı; dediğiniz çok doğru ben de mesela üçgen tarlamın ilk fotoğraflarına bakıyorum diyorum ki 'Bu fotoğrafı neden sayfaya koymuşum ki, hiçbirşey yokmuş burada.)

Sevgili günebakan; sormayın dediğiniz gibi o taş çiçekliklerin ikincisinde vardı acem halısı 2 senedir ve yere doğru 1 metre kadar uzamıştı sağolsun bir komşum kış başı kurumuş deyip sökmüş atmış onu oradan... Bu şekilde birkaç bitkim, ağaç yok oldu. Kurumuş akasya ağacı vardı geçtiğimiz yaz sabah sefası ile sardırmıştım onu. Bu seneye daha fazla sardırmayı düşünüyor idim, sağolsun bina görevlisi kökünden kesmiş yok etmiş ağacı.

Sevgili Fatoş; çok teşekkür ediyorum, hoşgelmişsiniz... Evet bu sene biraz daha fazla geniş düşündüğüm için (O düşünceler de tabi yine site bahçesine) dediğiniz gibi birkaç bayanı tarlalarıma sokmayı düşünüyorum. Benim komşular sağolsunlar daha çok para günü yapsınlar, çöpçatan programları izlesinler daha çok seviyorlar. Düzenlemeler heba olmasın diye ah belli bir bölgeye tel çektirebilsem. Zira polis lojmanları ile ortak alandayız; çocuklar... Geçen sene az buçuk öğretmiştim çoğuna çiçeklere zarar verilmez diye ama yaz sonu çoğu görevlinin tayinleri çıktı, yerlerine yeni çocuklar geldi...

Sevgili Sevgi teşekkür ediyorum; karanfilleri toprağa diktim, sardunyaları korkuma saksılara diktim. Ama dediğiniz gibi deneyebilirim de. Sağool...

Sevgili milaca teşekkür ediyorum; sardunyaları nasıl şımartmalıyım? Ve sevgili milaca inan ol ben çiçekleri hiç koklamam sümbülleri bile koklamıyorum ama uzaktan da olsa onların mis, enfes kokularını duyuyorum... Evet nedense bir tek leylak koklarım. O da şimdi aklıma geldi. İyi dileklerin için sağol sevgili milaca...

Sevgili hira, teşekkürler; ben karanfilin bu şekillerini seviyorum öyle uzayıp aşşağılara doğru sarkmaya başladı mı düzen bozuluyor gibi geliyor bana. Budanır mı, nasıl budanır onu da bilmiyorum. Bakalım bu karanfili (3 tane daha var geride) bodur diye aldım, nasıl olacaklar merakla bekliyorum. Sağol sevgili hira.

Eski 26-03-2013, 07:45   #292
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
karanfil
sarkıncada güzel duruyor bence anneme gittigimde karsı
apartmanlardan birinin cam kenarında var, beyaz sarkan karanfil, ordan
gecerken yukarı bakarak geciyorum hep görende yanlış anlar diyorum bir yandan da kendime

YeniGine beğendi.

Düzenleyen hira : 26-03-2013 saat 07:48 Neden: imla
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2013, 07:52   #293
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Annemin de babamın da beni çok çok sevdiklerinden fazlası ile eminim. Ancak bir gün dahi olsa kucaklarına oturtup sevdiklerini pek hatırlamıyorum. Bu nedenle Çiçekleri fazla şımartmamak gerek diye düşünüyorum.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2013, 23:19   #294
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sayın s.serdar teşekkür ediyorum; ama işte elde değil ki gözümü açar açmaz hemen aklıma düşüyorlar. Gidip bakmalı açan var mı, solan var mı ne durumdalar? Elimizde olmadan da şımartıyoruz...

Eski 26-03-2013, 23:20   #295
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Bugün de lalelerim açmış...

Name:  P1010125a.jpg
Views: 520
Size:  56.7 KB

Eski 26-03-2013, 23:23   #296
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Geçen sene tohumdan çıkan şebboyum; hep bu rengini istiyor idim.

Name:  P1010131a.jpg
Views: 721
Size:  38.6 KB

Eski 26-03-2013, 23:25   #297
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Arka bahçede defne yapraklı kartopu. 3-4 tane daha var en güzel bu çiçeklenmiş.

Name:  P1010143a.jpg
Views: 834
Size:  73.1 KB

Eski 26-03-2013, 23:28   #298
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Yuvarlak tarlam çok karışık ve toprak eklemem gerek; onun için fideleri söküp toprak ve gübre ekleyerek bellenecek inşallah.

Name:  P1010155a.jpg
Views: 537
Size:  71.5 KB

Eski 26-03-2013, 23:29   #299
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Çıkarttığım fide öbekleri...

Name:  P1010150a.jpg
Views: 579
Size:  65.6 KB

Eski 26-03-2013, 23:37   #300
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-07-2010
Galeri: 12
Alıntı:
Arka bahçede defne yapraklı kartopu. 3-4 tane daha var en güzel bu çiçeklenmiş.

Eklenti 382192
Sayın YeniGine

Kartopu çok güzel çiçeklenmiş, eminim yuvarlak tarlada harika olacak, elinize emeginize sağlık.

Saygı ve selamlar

YeniGine beğendi.
adneser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024