agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni12035Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Prev Önceki mesaj   Sonraki mesaj Next
Eski 24-05-2011, 20:03   #1
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2011
Adil / bahçe

Selam arkadaşlar.

Tavsiye üzerine bu siteye üye oldum. Gerçekten her konuda saygılı, samimi ve içten dostluklar ve paylaşımlar var. Beni de aranıza kabul etmeniz dileğiyle,

Saygılar Selamlar.

Bahçenin bulunduğu şehir: Trabzon

Bahçenin büyüklüğü: 1000 m2

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları:Orta güneşli,Yağmurlu,Hafif deniz rüzgarı,Siyah ve kızıl toprak.

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri:en fazla -2 seviyelerinde.Harita yeri 9b.

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb):Köy evimizin bahçesi.

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı?: Fındık bahçesi,otlak.

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz?Tam anlamıyla :Bildim bileli bahçemiz hep vardı.

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı?:Yardım almadan kendi çabalarımla ve tasarılarımla bugünkü haline getirdim.Serayı ağbeyimle yaptık.

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz:Yok. Fotoğrafını ekliyorum.

Bakımı nasıl yapılıyor? :İnternetten aldığım bilgiler ve kendi bilgi tecrübemle.

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? 6*3,5 m hobi Sera, Tavuk kümesi, Barbekü, Kamelya alanı, Araba garajı.

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? Üretim yapıp satmak:Her türlü düşünceye açığım.İlk düşüncem kendim içindi.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) : Fındık 3 çeşit,Avusturalya Dutu. Kivi, Elma , Armut 2 çeşit, Erik 5 çeşit, Karayemiş, İncir 2 çeşit, Ayva, Limon, kamkat, gojiberyy, kamelya 2 çeşit, üzüm 3 çeşit, trabzon hurması 3 çeşit, feiko, Nar 2 çeşit, Avagado, Şeftali, Kamış, gül çeşitleri 8 çeşit, Ihlamur, Ceviz, Defne,Yenidünya, Ala çam, Palmiye, Altın çilek, ahududu, böğürtlen, çilek, Karalahana, Keçiboynuzu. Unuttuğum olursa eklerim.

Bahçe bitkilerini her sene düzenli ekerim: biber, patlıcan, domates, salatalık, altınçilek,fasulye, mısır,marul ,maydanoz,kabak,KARA LAHANA, v.s.

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? :Var

Varsa çok özel bir bitkinizin adı?:Kamkat,Gojiberry,Altın çilek,avagado,keçiboynuzu.

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz?:Evet (tohum fide,çelik ve aşı )

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl?:Yağmur suyu,göl suyu,Kaynak suyu,Çeşme suyu.

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz?: Damlama sulama sistemini düşünüyorum.

Toprak özellikleri:siyah ve kızıl kireçsiz toprak.

Kompost yapıyor musunuz?:Bu yıl ilk kez fındık yapraklarıyla. Ot ve çalı kırıntılarıyla.

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu?:Ufak tefek,dikim aralıkları vs.

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz?:Pas ilacı kullanıyorum sebzeler için.

Bahçeniz organik mi?:Şimdilik Her ikisinide kullanıyorum,Tamamen organik için uğraşıyorum.

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz?:inek gübresi, Koyun gübresi, Güvercin gübresi, Organik palet ve toz gübre, Azotlu gübre.

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı?:Lagot böceği,fındık faresi azda olsa var.

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz?:Şimdilik vahşi ve yağmurlama.

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu?: Dağın batı yamacında,Deniz ve dağ rüzgarı alıyor.

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler?:Sera,barbekü ,kamelya alanı,bahçe duvarları vs.

Barbekü yapımı için: Barbekü yapımı

Eklenen Resimler

Düzenleyen Adil : 10-04-2012 saat 16:49
Adil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024