agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni15Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-08-2009, 21:28   #1
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2008
Galeri: 17
Dayımın Bahçesi

İki yıldan bu yana yaz tatillerimde Eskişehir'e gidiyorum. Anne tarafım Eskişehir de... Doğrusu her yıl dayımın ve teyzemin bahçe evlerini görünce, tatilimizi uzatıyoruz. Malum biz apartıman hayatı yaşayanlar, bu bahçelere hayran hayran bakıyoruz... Ne demeli bilmiyorum, darısı benimle aynı hayali paylaşanların başına... Belirtmeden geçemeyeceğim, dayımın bahçe evinde beni en şaşırttan, evin planının çam ağcına göre yapılması oldu. Önce o çamın fotoğrafları ile başlayıp, sonra bahçenin fotoğraflarına geçelim...

Eklenen Resimler

dafni ve gülsu beğendi.
Nejla K. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2009, 21:32   #2
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Önce çiçeklere bir göz gezdirelim...

Eklenen Resimler

dafni ve gülsu beğendi.
Eski 25-08-2009, 21:35   #3
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Çiçeklere devam...

Eklenen Resimler

dafni ve gülsu beğendi.
Eski 25-08-2009, 21:39   #4
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Bahçede asmaların bulunduğu çardak yolu, salıncak ve hamağın bulunduğu çim alan ve meyve ağaçlarının uygun yerlere serpiştirildiği yollar vardı. İşte birkaç görüntü daha...

Eklenen Resimler

dafni, gülsu, ozlemy ve 1 kişi beğendi.
Eski 25-08-2009, 21:40   #5
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Ve son bir görüntü daha...

Eklenen Resimler

dafni, gülsu ve SUDEM beğendi.
Eski 25-08-2009, 22:02   #6
Ağaç Dostu

A-EMEL's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 127
Sevgili Nejla ablacım,dayını kutluyorum akşam akşam içim açıldı vallahi
Bu güzel bahçeyi bize fotoğrofladagın için seninde ellerine sağlık...
Bende apartmanda oturdugum için böyle bahçeli evlere hasretim
Emeklerine sağlık...

A-EMEL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2009, 22:05   #7
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Dayınızın bahçesi çok güzelmiş maşallah. Ben de Eskişehirli olduğum için daha fazla dikkatimi çekti. Bu güzel bahçe Eskişehirin neresinde?

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2009, 22:08   #8
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Sağol Emelcim, darısı senin ve bizlerin başına ... O kadar keyifli ki benim kızım o bahçede kendinden geçti resmen. Dayımla birlikte 8 yaşında çocuk bahçeyi sulamak için çok erken kalktı, akşam çim sulanırken fıskıyeler altında neşe ile ıslandı. Meyveyi ağacından koparıp yemenin tadına vardı... Canım dayım ve misafirperver yengem çok emek veriyorlar. Emekleri hiç boşa gitmiyor doğrusu...

Eski 25-08-2009, 22:11   #9
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Sayın sdurul, çok sevindim. Çocukluğumda benim de 3 yılım Eskişehir de geçti. Çok güzel bir şehir... Dayımın bahçesi Bursa yolunda Yeşilköyde... Tepebaşının ucu diyebiliriz...Telefon hafızam dolmak üzere idi... Bu kadar çektim ama bir bu kadar güzel olan bir de sebze bahçesi kısmı var ki görülmeye değer... Neler yok ki o sebzelerin içinde...

Eski 25-08-2009, 22:28   #10
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili Nejla K Tepebaşı benim semtim. Şimdi de yani 99dan beri, Bursa yolu üzerinde Batıkentte yakınlarım. Bursa yolu üzerinde böyle güzel, bahçeli evler var. Zaten bana da hiç yabancı gelmedi...Sulaması nasıl yapılıyor böyle büyük bir bahçenin? Birde sebze bahçesinin görüntülerini yükleseniz.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2009, 22:32   #11
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Ben Aydın da yaşıyorum. Yazdığım gibi başta, tatil için gitmiştik, fotoğraflar o zamandan... inanın ben de telefon hafızamın dolu olmasından çok üzüldüm ,sebze bahçesini çekemedim. Ben en çok meyvelerle yüklü ağaçları görüntüleyemediğime üzülüyorum.Belki bir dahaki sefere, kısmet bakalım... Sulaması sanırım yer altından... yani derine inip su seviyesine erişip, dinamo yöntemi ile sulamada kullanıyorlar...

Eski 26-08-2009, 08:36   #12
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Necla Hanım Dayınıza cennet bahçesinde sağlıklı günler diliyorum.Tabii size de.
Hemen bir soru : 2 nolu fotoğraftaki çiçek açmış Sempervivum kaç yaşında ?
Başta ben olmak üzere, bu sukulentimizin açmasını dört gözle bekleyen arkadaşlarımız var.
(Selen Hanım mutlaka görmeli )

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2009, 08:59   #13
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Dayınızın bahçesi çok güzel Nejla Hanım. Çamın olduğu yer çok ilginç neredeyse evle iç içe. Sempervivum harika. Ne kadar güzel büyümüşler, çoğalmışlar. Benimki de on altı yaşında ama böyle serpilip güzelleştiremedim maalesef. Hele çiçeğini görmek kısmet olmadı

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2009, 13:10   #14
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Sayın Vildan Sönmez ve Sevim.K, güzel sözleriniz için teşekkürler... Bayramda dayımlara telefon ettiğimde bütün güzel sözleri ileteceğim. Gördüğümde bende sukulenti şaşkınlık yaşadım. Kaç yaşında olduğunu bilmiyorum. Sadece benim de olsun diye hemen istedim. 4lop aldım. Hiç gölgesi olmayan çok güneşli bir yerdeydi ve bolca sulanıyordu...Yalnız emin olduğum bir şey var, Sevim Hanımınki kadar 16 yıllık değildi, çünkü bahçenin geçmişi o kadar değil... Tahminen 3-4 yıllıktır diye düşünüyorum. Sevgilerle...

Eski 26-08-2009, 15:11   #15
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez Mesajı Göster
Necla Hanım Dayınıza cennet bahçesinde sağlıklı günler diliyorum.Tabii size de.
Hemen bir soru : 2 nolu fotoğraftaki çiçek açmış Sempervivum kaç yaşında ?
Başta ben olmak üzere, bu sukulentimizin açmasını dört gözle bekleyen arkadaşlarımız var.
(Selen Hanım mutlaka görmeli )
Vildan Hanım gördüm gördüm... Harika hakikaten, gözlerim bayram etti.

Sevgili Nejla Hanım, dayınızın ellerine sağlık. Bahçesi, çiçekleri çok güzel. Çok emek verilmiş, belli ki sevgiyle düzenlenmiş herşey.

Ama ne yalan söyleyeyim bu güzel bahçede en beğendiğim bitki Sempervivum oldu. Bol güneşle bu hale geliyor demek.

Bu güzel bahçenin ailenizle birlikte bol bol tadını çıkartmanız dilekleriyle, sevgiler.

Düzenleyen selenn : 27-08-2009 saat 00:47
selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2009, 20:04   #16
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Sayın Selenn, çok teşekkürler... Bahçenin farklı yerlerinde sempervivum vardı ama en göz alıcı olan bütün gün güneş alandı...Dilerim benim çiçeğim de böyle haşmetli çiçek açar. ( Laf aramızda güzelliğine dayanamayıp, Eskişehirden önce Bursaya, sonra da Aydına elimde taşıdım. 2 hafta önce diktim, gölgede bekletiyorum. Tutunca güneşe alacağım. Önerileriniz olursa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler...)

Eski 26-08-2009, 20:12   #17
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Galeri: 4
Sevgili Nejla K; dayınızın ve yengenizin ellerine sağlık. Gerçekten harika bir bahçe yaratmışlar. Kim olsa bu bahçeden ayrılmak istemezdi. Çocuklara hak vermemek elde değil. Şimdi biz bu güzelliklerin devamını görmek için sizin tekrar dayınızı ziyaretinizi mi bekleyeceğiz? Gelecek seneyi falan.

almira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2009, 20:18   #18
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Sayın almira, çok teşekkürler... Gördüğünüz güzellikler bir kısmı, sebze bahçesini çekemediğime o kadar üzülüyorum ki bilemezsiniz... Sadece sarı erik dalda çekmişim... Gerçekten dayım ve yengem çok emek veriyorlar. Üzülüyorum ama bu durumda galiba seneye görüntü alacağım. Bakarsınız msn den gençlerin fotoğraf çekip göndermesini başarabilirsem eklemeye çalışırım. İlginiz için tekrar teşekkürler...

Eski 26-08-2009, 22:14   #19
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Çok güzel. Güle güle otursunlar.Emeklerine sağlık. Boşuna dememiş atalarımız: Bakarsan bağ olur...diye. Hoççakalın.Dayımızın böyle bir evi yok ki biz de misafir olalım şanslısınız...

güvercin01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2009, 22:54   #20
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Haklısınız güvercin01, bahçede misafirlik çok hoştu... Hele sebzeleri ve meyveleri dalından koparmak gibisi yok... Hele gidince, daha çok kalmamız için edilen ısrarları ve dönerken sepetlere doldurulan meyvaları hatırlayınca önümüzdeki yıl için Eskişehir kaçınılmaz oluyor... Böyle bahçelerin darısı sizlerin, bizlerin ve tüm isteyenlerin başına...

Eski 27-08-2009, 00:52   #21
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Nejla Hanım Aydın'da eminim Sempervivum'unuz çok güzel gelişecektir.

Yeni yerlerine gölgede alıştıktan sonra kademeli olarak güneşe çıkarırsanız eminim sorun yaşamazsınız. Tam güneşte ise suyu bol isteyeceklerdir.

Güle güle büyütün, umarım sizinkilerin de çiçeklendiklerini görürüz.

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2009, 09:38   #22
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2007
Galeri: 93
Nejla Hanım öncelikle dayınızı ve yengenizi emekleriyle bu güzel bahçeyi gerçekleştirdikleri için, sonra da sizi bu güzel bahçeyi bizimle paylaştığınız için kutluyorum. Herşey çok güzel, emekle, özenle yapılmış belli. Sağlıkla uzun bir ömür geçirmelerini dilerim bahçelerinde. Ve sizinde yaz tatillerinizin daha uzun, cep telefonu hafızanızın daha büyük olmasını dilerim.

M.Sema Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2009, 09:43   #23
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Haklısınız Sayın M.sema, bu cep telefonu hafızasının beni yarı yolda bırakması ilk değil aslında, bir çare düşünmeliyim... Bütün iyi dilekleriniz için çook teşekkür ederim. Emeğin saygı ve takdir görmesi hoş bir durum...Darısı bütün bahçe hasreti çekenlere...Dayıma ve bir o kadar sevdiğim yengeciğime uzun ömürler diliyorum...

Eski 27-08-2009, 09:46   #24
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenn Mesajı Göster
Nejla Hanım Aydın'da eminim Sempervivum'unuz çok güzel gelişecektir.

Yeni yerlerine gölgede alıştıktan sonra kademeli olarak güneşe çıkarırsanız eminim sorun yaşamazsınız. Tam güneşte ise suyu bol isteyeceklerdir.

Güle güle büyütün, umarım sizinkilerin de çiçeklendiklerini görürüz.
Selen Hanım, önerileriniz için teşekkürler...Umarım benimkilerin de çiçeğini görürüz. Sukulentler ilginizi biliyorum... Tatilin rehavetini çiçeklerim üstünden attığında, bendeki kaktüs ve sukulentlerin fotoğrafını çekip sizlerle paylaşmak ve önerilerinizi almak isterim... Bol çiçekli günler dilerim...

Eski 27-08-2009, 21:34   #25
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Arkadaşlar,bildiğim kadarı ile dayımın bahçe ile ilgili tek sorunu köstebekler... Forumda bu konudaki önerilerin olduğu başlığı inceledim ama bu konuda fikri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. Dayımı mutlu etmek için iyi bir yol diye düşündüm...

Eski 29-08-2009, 14:33   #26
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Dayımın bahçesinde geçen yıla göre saksı çiçeklerinin arttığını fark etmiştim. Tabi ki zeminde çiçekler vardı ama saksı sayısı artmıştı. Dayım köstebeklerin olduğunu ve çiçeklere zarar verdiğini söylemiş. Sebze bahçesinde çok zaman geçirdiğini fark ettiğimde ise yine köstebek avında olduğunu öğrendim. Güzel bahçesi olan arkadaşlar köstebek için ne yapıyorsunuz?...

Eski 03-09-2009, 01:08   #27
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Köstebeklerle ilgili sorumu Sayın Güler Hanıma sordum ve önerilerini aldım. Teşekkürler... Köstebek deliğinin içine küçük bir transistörlü radyo bırakma fikrini dayıma ileteceğim... Köstebeklerin sese duyarlılığını da öğrenmiş oldum. Tekrar teşekkürler...

Eski 03-09-2009, 01:18   #28
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Fotoğraflara bakarken dayımın bahçesindeki asmaların bulunduğu çardakların fotoğrafını eklemediğimi farkettim. Altı çimlendirilmiş, kenarlarına bir çok asmanın dikildiği bu yol, asmaların büyümesi ve tepeye konulmuş demirleri sarması ile tam bir çardak olmuş... Tabi yine aralarda yani iki yanda çiçekler yerini alıyor... Şimdilerde bu asmalardan üzüm salkımlarının sarktığını hayal etmek hiç zor değil...

Eklenen Resimler

gülsu ve SUDEM beğendi.
Eski 14-09-2009, 20:43   #29
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Dayımın bahçesinden getirdiğim serpervivum sanırım tuttu. Çiçeklendiğini görmek için sabırsızlanıyorum...

Eski 14-09-2009, 21:13   #30
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Sevgili Nejla K,
Herşey ne kadar doğal,sanki yıllar kendiliğinden güzellikleri,olabilecek en güzel yere sürüklemiş.Beni eskilere götürdü,kiraz ağacına tırmandım sanki karnım ağrıyana kadar yedim. Bu hafif ezik mutluluğu yaşattığınız teşekkür ederim.Dayınıza ve eşine selamlar,sevgiler...

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024