agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Euphorbia trigona (Süt Ağacı) (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/35100.htm)

Güler 11-07-2014 22:28

Euphorbia trigona (Süt Ağacı)

Arkadaşımız Muda'nın elinde süt ağacı çelikleri mevcutmuş, ancak iş yoğunluğu yüzünden dağıtımla uğraşmaya vakti yok.

Eğer içinizden biri bu çelikleri isteyen arkadaşlara dağıtırım derse, kendisine gönderecek.

mumittopcu 12-07-2014 20:07

Süt ağacı

Güler hanım, ilgilenebilecek durumda olan çiçekseverimiz acaba teslim alınca bana bir fide gönderebilir mi? Özelden adres ve telefonumu gönderebilirim. Teşekkürler mehmet ümit topçu

Güler 12-07-2014 22:12

Daha gönüllü biri çıkmadı sayın mumittopçu ama siz süt ağacı talebi başlığı ile bana adresinizi yazın icabına bakarız.

Muda 15-07-2014 04:18

3 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 1305083)
Arkadaşımız Muda'nın elinde süt ağacı çelikleri mevcutmuş, ancak iş yoğunluğu yüzünden dağıtımla uğraşmaya vakti yok.

Eğer içinizden biri bu çelikleri isteyen arkadaşlara dağıtırım derse, kendisine gönderecek.

Güler hanım ilginiz için teşekkür ederim. Arkadaşlar ne olduğunu tam olarak görmeden almak istemiyorlar muhtemelen. İthal kırmızı Euphorbia tirigona ( Süt Ağacı ) zaman içinde büyüdü. Yaklaşık iki metre olmasına az kalmıştı. Bir arkadaşıma verdiğim çeliklerden sonra bir anda eğilmeye başladılar. Bütün dalları eğildi. Her yıl balkona çıkarıyordum. Balkonda güneş görünce renginin kırmızılığı biraz daha belirgin ve daha kalın oluyorlar. Aldığım çelikler ve kendisinin fotoğrafları aşağıda. Gerekirse kendim göndermeye çalışacağım.

Eklenti 509082

Eklenti 509083

Eklenti 509084

Muda 15-07-2014 04:25

Büyük iken çekilmiş resimlerini bulabilirsem ekleyeceğim.

Sitedeki adresi http://www.agaclar.net/forum/sukulent/4269-4.htm

Bitki sütleğengiller familyasından bir sukulent. Kesildiği zaman çıkan beyaz sıvı zehirli. İlgili başlıkta detaylı bilgiler var.

kntlmelek 15-07-2014 08:44

merhaba
acaba dagıtabilecek kişiyi bulabildiyseniz bende alabilirmiyim

Güler 15-07-2014 10:43

Sevgili Muda, sanırım bu işi yüklenmek isteyen bir arkadaş yok. Eğer sana çok zor gelmeyecekse dağıtımı yapıver, yok bana çok zor gelecek diyeceksen bana gönder. Gerçi benim için de zor (Manyas'da olduğumdan kargo için Gönen'e gitmem gerekecek) ama ne yapalım.

Arkadaşımız mumittopcu'nun talebi var, adres bilgilerini bana yazmış, özeline gönderebilirim.

nisan0671 15-07-2014 15:44

Merhaba Güler ablam. Sayın Muda'nın bana yaptığı iyiliği ödemek isterim. Benim de vardı bu süt ağacından. Ama aniden eriyip ölmüştü bir yıl evvel.
Ben gönüllü olup hem bu çelikten almak hem de isteyen arkadaşlara göndermek isterim.

Muda 16-07-2014 12:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 1306293)
Sevgili Muda, sanırım bu işi yüklenmek isteyen bir arkadaş yok. Eğer sana çok zor gelmeyecekse dağıtımı yapıver, yok bana çok zor gelecek diyeceksen bana gönder. Gerçi benim için de zor (Manyas'da olduğumdan kargo için Gönen'e gitmem gerekecek) ama ne yapalım.

Arkadaşımız mumittopcu'nun talebi var, adres bilgilerini bana yazmış, özeline gönderebilirim.

Güler hanım haklısınız. Yapacak bir şey yok. Ben elimden geldiği kadar göndermeye çalışayım. Adres bilgilerini gönderirseniz göndermeye çalışayım.

Muda 16-07-2014 12:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nisan0671 (Mesaj 1306423)
Merhaba Güler ablam. Sayın Muda'nın bana yaptığı iyiliği ödemek isterim. Benim de vardı bu süt ağacından. Ama aniden eriyip ölmüştü bir yıl evvel.
Ben gönüllü olup hem bu çelikten almak hem de isteyen arkadaşlara göndermek isterim.

Sayın Nisan0671; İlginiz için teşekkür ederim. Talep çok fazla olmayacak sanırım. Kendim göndereyim. Adres bilgilerinizi gönderirseniz en kısa zamanda yollamaya çalışacağım.

Campunalalar umarım tutmuştur.

nisan0671 16-07-2014 15:47

Minik campanula kızım üç kök ((biri anaç) olarak yaşıyorlar. Tekrar teşekkürler. Dağıtıma yardımcı olmak teklifim geçerlidir. Malum Ramazan dolayısıyla işler hafif bu aralar. Adresimi gönderiyorum.

thempest 16-07-2014 17:24

Sayın nisan0671 ;

Dagıtım ısınde basarılar bende'de var harıka bır cıcek ben almak ısterdım celıkler'den ama dedıgım gıbı sadece bendekının topragı ve saksısı degısmesı gereklı kaktus cesıtlerı toplamaya calısıyorum bende seneye kısmet olursa kaynana dılı dedıklerı kaktus dagıtımı yapmayı dusunuyorum.

Milla 16-07-2014 19:24

Sayın Muda,
Bende var ama verdiğiniz linkten ve sizin resimlerinizden anladığım kadarıyla sizinki ve benimki farklı bir varyete. Bendeki komple yeşil. Nereye koyarsam koyayım yeşil :-)
Ben mümkünse sizin kırmızılı çeliklerinize talibim.

Muda 17-07-2014 02:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Milla (Mesaj 1306784)
Sayın Muda,
Bende var ama verdiğiniz linkten ve sizin resimlerinizden anladığım kadarıyla sizinki ve benimki farklı bir varyete. Bendeki komple yeşil. Nereye koyarsam koyayım yeşil :-)

Hepsi tek bir bitkiye ait. Uzun süre önce bahaus'dan nerede ise tamamen kırmızı olarak almıştım. Yıllar boyunca büyüdü. Güneşte durduğu zaman kırmızılığı artıyor. Bu yıl balkona çıkaramadım. O nedenle kırmızılığı en az halde. Bende tamamen yeşil olandan da var.

lusoari 17-07-2014 08:13

Sevgili Muda demek ki iki tür varmış. Ben de çeliklerden bir ttane istesem olur mu?
Ama eylülde İstanbul'a geleceğim o zamana kadar benim yerime bakabilirmisiniz?

Milla 17-07-2014 08:20

Çok güzel, Ben bu bitkinin sadece böyle olduğunu sanıyordum. Değişik bir aranjman çok hoş durur. Yeşiller ve kırmızılar bir arada. Benim yeşil de camlı balkondaydı, güneşin etkisini artırmış cam, sararma başladı. Şimdi gölgeye aldım biraz toparlasın ben de budayacağım.Boylu ama zayıf duruyor.

lusoari 17-07-2014 15:10

Sevgili Muda az önce Sayın Milla ile görüştüm ve size zahmet olmazsa Milla'ya göndereceğiniz çeliğin yanına bir tanede benim için eklermisiniz?
Sonbaharda gittiğimde zaten toplantı yapmak istiyorduk bu vesile ile onu da almış olurum. :D

Güler 18-07-2014 08:13

Sevgili Muda, siz artık arkadaşımız nisan0671 ile aranızda anlaşın. Ben size mumittopcu'nun adresini gönderiyorum.

Muda 18-07-2014 11:50

Güler hanım biraz önce adresi gördüm. Havalar çok sıcak olması nedeni ile pazartesi günü isteyen arkadaşlara göndermeyi düşünüyorum. Mesaj kutum tamamen dolmuş onu da öğleden sonra biraz temizlemem gerekecek. Teşekkür ederim.

Muda 18-07-2014 11:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi lusoari (Mesaj 1307060)
Sevgili Muda az önce Sayın Milla ile görüştüm ve size zahmet olmazsa Milla'ya göndereceğiniz çeliğin yanına bir tanede benim için eklermisiniz?
Sonbaharda gittiğimde zaten toplantı yapmak istiyorduk bu vesile ile onu da almış olurum. :D

Sayın Lusoari; Ben de sizin için dikebilirdim. Ancak Sayın Milla'dan almanız daha kolay olacak bu durumda. Muhtemelen pazartesi günü göndermeye başlayacağım.

Muda 18-07-2014 11:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Milla (Mesaj 1306923)
Çok güzel, Ben bu bitkinin sadece böyle olduğunu sanıyordum. Değişik bir aranjman çok hoş durur. Yeşiller ve kırmızılar bir arada. Benim yeşil de camlı balkondaydı, güneşin etkisini artırmış cam, sararma başladı. Şimdi gölgeye aldım biraz toparlasın ben de budayacağım.Boylu ama zayıf duruyor.

Sayın Milla. Bende yeşili de var. Ancak onu geçen yıl diktiğim için bu büyüklüğe ulaşması mümkün değil. Aslında ikili üçlü yapılabilir. Ancak belirli bir süre sonra çok büyüyor. Yerinden kımıldatmak bile zor oluyor. Camın arkasından içeride hava sirkülasyonu da yok ise sıcaklık sıkıntı yaşatabiliyor. Bendeki yeşil olan cam kenarında iken balkona alınca biraz bocaladı. Balkonun nispeten gölge kısmına alınca rahatladı. Şu anda gelişmesi çok daha güzel.

Milla 18-07-2014 12:13

Sayım Muda,
Haklısınız benimki de cam balkonda pencerenin arkasında kalmıştı. O nedenle havasız kaldı epeyce. Neyse zaten saksısını değişmem gerekiyordu. Saksıda toprak kaldığından şüpheliyim :))
Ben sizin yollayacağınızla ufak bir karma yaparım diye düşünüyorum. Benimkinden kalanları da isteyen olursa veririm, olmazsa da tek tek ekerim. Kıyamam ki atmaya ;))

lusoari 18-07-2014 13:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Muda (Mesaj 1307276)
Sayın Lusoari; Ben de sizin için dikebilirdim. Ancak Sayın Milla'dan almanız daha kolay olacak bu durumda. Muhtemelen pazartesi günü göndermeye başlayacağım.

İlginiz için sonsuz teşekkür ederim. :)

mumittopcu 18-07-2014 23:10

Süt ağacı

Başta güler hanım olmak üzere herkesin paylaşanların, paylaşıma katkı sağlayanların eline yüreğine sağlık. Çok yoğun bir iş tempom var. Eve gelince günlük mutlaka forumu takib ediyorum ve çiçeklerimle adeta ruhumu dinlendiriyorum... Bence forum herkese duyurulmalı ... Teşekürler... Mehmet ümit topçu

Muda 22-07-2014 03:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kntlmelek (Mesaj 1306265)
merhaba
acaba dagıtabilecek kişiyi bulabildiyseniz bende alabilirmiyim

Sayın kntlmelek; adres bilgilerini gönderirseniz çeliklerinizi göndereceğim.

Muda 22-07-2014 03:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Milla (Mesaj 1306784)
Sayın Muda,

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi lusoari (Mesaj 1307060)

Sayın Milla; adres bilgilerini gönderirseniz çeliklerinizi göndereceğim.

Termiye 23-07-2014 12:03

Sayın Muda, çeliklerden kaldıysa kargo sorunu yaşamamak için bayramdan sonra yollamanız uygunsa bende isterim.

Muda 24-07-2014 14:01

Arkadaşlar kusura bakmayın. Mesaj kutumu zaman zaman biraz boşaltsam da 11 tane mesaj kutumun dolu olduğu ile ilgili mesaj gelmiş. Bir kısım arkadaşlarımız mesaj göndermelerine rağmen ben alamadım sanırım. Şu anda kntlmelek ve Termiye'nin adres, telefon ve isim soyadları bulunmamakta. Bayramın yaklaşması nedeni ile karagoların sağlıklı çalışamayacağını düşünerek bayramdan sonra kargolarınızı göndereceğim. Gecikme için özür dilerim.

Muda 31-07-2014 16:20

Arkadaşlar bayram sonrası olduğu için kargoda sıcakta araba içinde çok uzun süre kalmaması için önümüzdeki hafta kargoları göndereceğim.
Adresleri gelen arkadaşlar
1. Mumittopcu
2. Nisan0671
3. Milla
4. Lusoari (Milla'ya gönderilecek )
5. Kntmelek

Sayın Termiye'nin adresi henüz yok gördüğüm kadarı ile belki mesaj kutum dolu olduğu zaman alamadım.

Milla 05-08-2014 10:13

Sayın Muda,
Siz ne zaman uygun olursanız bekleriz. Bu arada ben de benimkini söktüm dinlendirmeye aldım. Sizden gelenlerle birlikte ekeceğim tekrar.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024