agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni53Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-07-2014, 23:28   #1
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Euphorbia trigona (Süt Ağacı)

Arkadaşımız Muda'nın elinde süt ağacı çelikleri mevcutmuş, ancak iş yoğunluğu yüzünden dağıtımla uğraşmaya vakti yok.

Eğer içinizden biri bu çelikleri isteyen arkadaşlara dağıtırım derse, kendisine gönderecek.

Muda beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-07-2014, 21:07   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-08-2013
Süt ağacı

Güler hanım, ilgilenebilecek durumda olan çiçekseverimiz acaba teslim alınca bana bir fide gönderebilir mi? Özelden adres ve telefonumu gönderebilirim. Teşekkürler mehmet ümit topçu

mumittopcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-07-2014, 23:12   #3
Moderatör

Güler's Avatar

Daha gönüllü biri çıkmadı sayın mumittopçu ama siz süt ağacı talebi başlığı ile bana adresinizi yazın icabına bakarız.

Eski 15-07-2014, 05:18   #4
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Arkadaşımız Muda'nın elinde süt ağacı çelikleri mevcutmuş, ancak iş yoğunluğu yüzünden dağıtımla uğraşmaya vakti yok.

Eğer içinizden biri bu çelikleri isteyen arkadaşlara dağıtırım derse, kendisine gönderecek.
Güler hanım ilginiz için teşekkür ederim. Arkadaşlar ne olduğunu tam olarak görmeden almak istemiyorlar muhtemelen. İthal kırmızı Euphorbia tirigona ( Süt Ağacı ) zaman içinde büyüdü. Yaklaşık iki metre olmasına az kalmıştı. Bir arkadaşıma verdiğim çeliklerden sonra bir anda eğilmeye başladılar. Bütün dalları eğildi. Her yıl balkona çıkarıyordum. Balkonda güneş görünce renginin kırmızılığı biraz daha belirgin ve daha kalın oluyorlar. Aldığım çelikler ve kendisinin fotoğrafları aşağıda. Gerekirse kendim göndermeye çalışacağım.

Name:  DSCF3329.jpg
Views: 1917
Size:  40.7 KB

Name:  DSCF3330.jpg
Views: 1282
Size:  46.5 KB

Name:  DSCF3331.jpg
Views: 1389
Size:  45.7 KB

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2014, 05:25   #5
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Büyük iken çekilmiş resimlerini bulabilirsem ekleyeceğim.

Sitedeki adresi Euphorbia trigona (Süt Ağacı)

Bitki sütleğengiller familyasından bir sukulent. Kesildiği zaman çıkan beyaz sıvı zehirli. İlgili başlıkta detaylı bilgiler var.

YeniBON, aleydi ve Milla beğendi.
Eski 15-07-2014, 09:44   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-06-2010
merhaba
acaba dagıtabilecek kişiyi bulabildiyseniz bende alabilirmiyim

kntlmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2014, 11:43   #7
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili Muda, sanırım bu işi yüklenmek isteyen bir arkadaş yok. Eğer sana çok zor gelmeyecekse dağıtımı yapıver, yok bana çok zor gelecek diyeceksen bana gönder. Gerçi benim için de zor (Manyas'da olduğumdan kargo için Gönen'e gitmem gerekecek) ama ne yapalım.

Arkadaşımız mumittopcu'nun talebi var, adres bilgilerini bana yazmış, özeline gönderebilirim.

Milla beğendi.
Eski 15-07-2014, 16:44   #8
Ağaç Dostu

nisan0671's Avatar

Giriş Tarihi: 18-06-2008
Galeri: 1
Merhaba Güler ablam. Sayın Muda'nın bana yaptığı iyiliği ödemek isterim. Benim de vardı bu süt ağacından. Ama aniden eriyip ölmüştü bir yıl evvel.
Ben gönüllü olup hem bu çelikten almak hem de isteyen arkadaşlara göndermek isterim.

alperfect ve Milla beğendi.
nisan0671 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2014, 13:30   #9
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili Muda, sanırım bu işi yüklenmek isteyen bir arkadaş yok. Eğer sana çok zor gelmeyecekse dağıtımı yapıver, yok bana çok zor gelecek diyeceksen bana gönder. Gerçi benim için de zor (Manyas'da olduğumdan kargo için Gönen'e gitmem gerekecek) ama ne yapalım.

Arkadaşımız mumittopcu'nun talebi var, adres bilgilerini bana yazmış, özeline gönderebilirim.
Güler hanım haklısınız. Yapacak bir şey yok. Ben elimden geldiği kadar göndermeye çalışayım. Adres bilgilerini gönderirseniz göndermeye çalışayım.

Eski 16-07-2014, 13:32   #10
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nisan0671 Mesajı Göster
Merhaba Güler ablam. Sayın Muda'nın bana yaptığı iyiliği ödemek isterim. Benim de vardı bu süt ağacından. Ama aniden eriyip ölmüştü bir yıl evvel.
Ben gönüllü olup hem bu çelikten almak hem de isteyen arkadaşlara göndermek isterim.
Sayın Nisan0671; İlginiz için teşekkür ederim. Talep çok fazla olmayacak sanırım. Kendim göndereyim. Adres bilgilerinizi gönderirseniz en kısa zamanda yollamaya çalışacağım.

Campunalalar umarım tutmuştur.

aleydi beğendi.
Eski 16-07-2014, 16:47   #11
Ağaç Dostu

nisan0671's Avatar

Giriş Tarihi: 18-06-2008
Galeri: 1
Minik campanula kızım üç kök ((biri anaç) olarak yaşıyorlar. Tekrar teşekkürler. Dağıtıma yardımcı olmak teklifim geçerlidir. Malum Ramazan dolayısıyla işler hafif bu aralar. Adresimi gönderiyorum.

Muda ve Milla beğendi.
nisan0671 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2014, 18:24   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-02-2007
Sayın nisan0671 ;

Dagıtım ısınde basarılar bende'de var harıka bır cıcek ben almak ısterdım celıkler'den ama dedıgım gıbı sadece bendekının topragı ve saksısı degısmesı gereklı kaktus cesıtlerı toplamaya calısıyorum bende seneye kısmet olursa kaynana dılı dedıklerı kaktus dagıtımı yapmayı dusunuyorum.

nisan0671, lusoari ve Milla beğendi.
thempest Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2014, 20:24   #13
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Sayın Muda,
Bende var ama verdiğiniz linkten ve sizin resimlerinizden anladığım kadarıyla sizinki ve benimki farklı bir varyete. Bendeki komple yeşil. Nereye koyarsam koyayım yeşil :-)
Ben mümkünse sizin kırmızılı çeliklerinize talibim.

lusoari beğendi.
Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2014, 03:02   #14
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Milla Mesajı Göster
Sayın Muda,
Bende var ama verdiğiniz linkten ve sizin resimlerinizden anladığım kadarıyla sizinki ve benimki farklı bir varyete. Bendeki komple yeşil. Nereye koyarsam koyayım yeşil :-)
Hepsi tek bir bitkiye ait. Uzun süre önce bahaus'dan nerede ise tamamen kırmızı olarak almıştım. Yıllar boyunca büyüdü. Güneşte durduğu zaman kırmızılığı artıyor. Bu yıl balkona çıkaramadım. O nedenle kırmızılığı en az halde. Bende tamamen yeşil olandan da var.

Milla beğendi.
Eski 17-07-2014, 09:13   #15
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Sevgili Muda demek ki iki tür varmış. Ben de çeliklerden bir ttane istesem olur mu?
Ama eylülde İstanbul'a geleceğim o zamana kadar benim yerime bakabilirmisiniz?

Muda ve Milla beğendi.
lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2014, 09:20   #16
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Çok güzel, Ben bu bitkinin sadece böyle olduğunu sanıyordum. Değişik bir aranjman çok hoş durur. Yeşiller ve kırmızılar bir arada. Benim yeşil de camlı balkondaydı, güneşin etkisini artırmış cam, sararma başladı. Şimdi gölgeye aldım biraz toparlasın ben de budayacağım.Boylu ama zayıf duruyor.

lusoari ve Muda beğendi.
Eski 17-07-2014, 16:10   #17
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Sevgili Muda az önce Sayın Milla ile görüştüm ve size zahmet olmazsa Milla'ya göndereceğiniz çeliğin yanına bir tanede benim için eklermisiniz?
Sonbaharda gittiğimde zaten toplantı yapmak istiyorduk bu vesile ile onu da almış olurum.

Muda, TRAKLI ve Milla beğendi.
Eski 18-07-2014, 09:13   #18
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili Muda, siz artık arkadaşımız nisan0671 ile aranızda anlaşın. Ben size mumittopcu'nun adresini gönderiyorum.

Eski 18-07-2014, 12:50   #19
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Güler hanım biraz önce adresi gördüm. Havalar çok sıcak olması nedeni ile pazartesi günü isteyen arkadaşlara göndermeyi düşünüyorum. Mesaj kutum tamamen dolmuş onu da öğleden sonra biraz temizlemem gerekecek. Teşekkür ederim.

lusoari beğendi.
Eski 18-07-2014, 12:53   #20
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Sevgili Muda az önce Sayın Milla ile görüştüm ve size zahmet olmazsa Milla'ya göndereceğiniz çeliğin yanına bir tanede benim için eklermisiniz?
Sonbaharda gittiğimde zaten toplantı yapmak istiyorduk bu vesile ile onu da almış olurum.
Sayın Lusoari; Ben de sizin için dikebilirdim. Ancak Sayın Milla'dan almanız daha kolay olacak bu durumda. Muhtemelen pazartesi günü göndermeye başlayacağım.

lusoari ve Milla beğendi.
Eski 18-07-2014, 12:58   #21
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Çok güzel, Ben bu bitkinin sadece böyle olduğunu sanıyordum. Değişik bir aranjman çok hoş durur. Yeşiller ve kırmızılar bir arada. Benim yeşil de camlı balkondaydı, güneşin etkisini artırmış cam, sararma başladı. Şimdi gölgeye aldım biraz toparlasın ben de budayacağım.Boylu ama zayıf duruyor.
Sayın Milla. Bende yeşili de var. Ancak onu geçen yıl diktiğim için bu büyüklüğe ulaşması mümkün değil. Aslında ikili üçlü yapılabilir. Ancak belirli bir süre sonra çok büyüyor. Yerinden kımıldatmak bile zor oluyor. Camın arkasından içeride hava sirkülasyonu da yok ise sıcaklık sıkıntı yaşatabiliyor. Bendeki yeşil olan cam kenarında iken balkona alınca biraz bocaladı. Balkonun nispeten gölge kısmına alınca rahatladı. Şu anda gelişmesi çok daha güzel.

Eski 18-07-2014, 13:13   #22
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Sayım Muda,
Haklısınız benimki de cam balkonda pencerenin arkasında kalmıştı. O nedenle havasız kaldı epeyce. Neyse zaten saksısını değişmem gerekiyordu. Saksıda toprak kaldığından şüpheliyim )
Ben sizin yollayacağınızla ufak bir karma yaparım diye düşünüyorum. Benimkinden kalanları da isteyen olursa veririm, olmazsa da tek tek ekerim. Kıyamam ki atmaya )

lusoari ve Muda beğendi.
Eski 18-07-2014, 14:16   #23
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Sayın Lusoari; Ben de sizin için dikebilirdim. Ancak Sayın Milla'dan almanız daha kolay olacak bu durumda. Muhtemelen pazartesi günü göndermeye başlayacağım.
İlginiz için sonsuz teşekkür ederim.

Milla beğendi.
Eski 19-07-2014, 00:10   #24
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-08-2013
Süt ağacı

Başta güler hanım olmak üzere herkesin paylaşanların, paylaşıma katkı sağlayanların eline yüreğine sağlık. Çok yoğun bir iş tempom var. Eve gelince günlük mutlaka forumu takib ediyorum ve çiçeklerimle adeta ruhumu dinlendiriyorum... Bence forum herkese duyurulmalı ... Teşekürler... Mehmet ümit topçu

Muda beğendi.
mumittopcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2014, 04:36   #25
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kntlmelek Mesajı Göster
merhaba
acaba dagıtabilecek kişiyi bulabildiyseniz bende alabilirmiyim
Sayın kntlmelek; adres bilgilerini gönderirseniz çeliklerinizi göndereceğim.

Eski 22-07-2014, 04:37   #26
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Sayın Muda,
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Sayın Milla; adres bilgilerini gönderirseniz çeliklerinizi göndereceğim.

Eski 23-07-2014, 13:03   #27
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Sayın Muda, çeliklerden kaldıysa kargo sorunu yaşamamak için bayramdan sonra yollamanız uygunsa bende isterim.

Milla beğendi.
Termiye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2014, 15:01   #28
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Arkadaşlar kusura bakmayın. Mesaj kutumu zaman zaman biraz boşaltsam da 11 tane mesaj kutumun dolu olduğu ile ilgili mesaj gelmiş. Bir kısım arkadaşlarımız mesaj göndermelerine rağmen ben alamadım sanırım. Şu anda kntlmelek ve Termiye'nin adres, telefon ve isim soyadları bulunmamakta. Bayramın yaklaşması nedeni ile karagoların sağlıklı çalışamayacağını düşünerek bayramdan sonra kargolarınızı göndereceğim. Gecikme için özür dilerim.

Eski 31-07-2014, 17:20   #29
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Arkadaşlar bayram sonrası olduğu için kargoda sıcakta araba içinde çok uzun süre kalmaması için önümüzdeki hafta kargoları göndereceğim.
Adresleri gelen arkadaşlar
1. Mumittopcu
2. Nisan0671
3. Milla
4. Lusoari (Milla'ya gönderilecek )
5. Kntmelek

Sayın Termiye'nin adresi henüz yok gördüğüm kadarı ile belki mesaj kutum dolu olduğu zaman alamadım.

Eski 05-08-2014, 11:13   #30
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Sayın Muda,
Siz ne zaman uygun olursanız bekleriz. Bu arada ben de benimkini söktüm dinlendirmeye aldım. Sizden gelenlerle birlikte ekeceğim tekrar.

lusoari beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024