agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Türkiye ve Dünyada Gündem

Reklam

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-10-2010, 15:11   #1
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 84
*** 182. Hastahanelerden Randevu alma.

Bilenler vardır. Fakat bilmeyenler için çok harika bir sistem olduğunu belirtmek isterim. 182 yi arayarak istediğiniz hastahaneden randevu alabiliyorsunuz. İlk defa 2 gün önce aradım. Randevu aldım. Hastahaneye gidince ayrı bir bankoda randevulu işlemler yapılıyor. Sıra beklemiyorsunuz. Hatta gece Sağlık Bakanlığı görevlileri arayarak her hangi bir sorun olup olmadığını, muayene olup olmadığımızı, hastanın durumunu sordular.
İşte özlenen Türkiye bu. Bir hayır'cı olarak yiğidi öldür, fakat hakkını ver diyorum.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2010, 16:02   #2
dlk
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-09-2010
memnun kalmanıza sevindim.ben artık hastaların evlerine gidip bulaşıklarını yıkamamızı istemelerinden korkuyorum.

dlk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2010, 20:22   #3
Ağaç Dostu

yağ-mur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Galeri: 14
bende çok memnun kaldım 182 servisinden Haydarpaşa Numune Hastanesinin randevu alma servisini şikayet etmiştim başhekim yardımcısı arayıp özür dilemişti.Hemşirelere gelince Çapa da iki aylık bir yatışımız oldu hepsinden çok çok memnun kaldık hiç şikayetim olmadı hepsine burdan çok teşekkür ediyorum ama fransadaki hemşirelerin de halini gördüm hastamızın altını dahi onlar temizledi ama hastalarımızın da çok yol katetmesi lazım eğitim şart

yağ-mur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2010, 21:01   #4
dlk
Ağaç Dostu

97 den bu yana bu işi yapıyorum.benim ilk başladığıma göre çok şeyler değişti.biraz personel sayısı önemli.şuan görev yaptığım yerde aynı hastaya tek hemşire bakarken şuan üç kişi bakıyoruz.enaz 16 ençok 24 saat çalışıyoruz.sadece şartlarla değil uykusuzluk ve moral bozukluklarıyla çok uğraşıyoruz.kaybettiğimiz her hasta bizi çok etkiliyor.hele çocuklar....günlerce tansiyonum yüksek seyrediyor.zor ama güzel bir iş.hakkıyla yapılırsa çok tatmin edici.

Eski 21-10-2010, 21:05   #5
dlk
Ağaç Dostu

ben acilde çalışıyorum.işimin en zor yanı ne biliyormusunuz.ölmek üzere olan birine müdehale ederken mide ağrısı olan hastanın beklemek istememesi ve itiraz etmesi.nasıl sorunlar olduğunu bilseniz inanamazsınız.neyse yinede sağlık olsun

Eski 21-10-2010, 22:54   #6
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 84
Sayın dlk,
Sizlerin ne zor şartlar altında şalıştığınızı ve dünyanın en kutsal görevlerinden birini yaptığınızın bilincindeyiz. Teşekkürler. Saygılar, sevgiler.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-10-2010, 00:17   #7
Ağaç Dostu

yağ-mur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dlk Mesajı Göster
ben acilde çalışıyorum.işimin en zor yanı ne biliyormusunuz.ölmek üzere olan birine müdehale ederken mide ağrısı olan hastanın beklemek istememesi ve itiraz etmesi.nasıl sorunlar olduğunu bilseniz inanamazsınız.neyse yinede sağlık olsun
bu konuda haklısınız benimde anlatmak istediğim o hastaların istediği doktorların,hemşirelerin hepsi bana baksın benimle ilgilensin her istediğim anında olsun hiç zorluk çekmeyeyim uğraşmayayım bir bebek gibi ilgi istiyorlar ama gördüm ki karşılıklı anlayış ve hoşgörüyle,tatlı dille ve biraz sabırla her şey gayet güzel olacak ve oluyorda

yağ-mur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2010, 12:57   #8
Ağaç Dostu

alperfect's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dlk Mesajı Göster
evet katılıyorum bir tarafta arrest varken 10 gündür sırtı ağrıyan hastanın yakını çok acil diyor ya
hasta hakları var ama insanların atladığı bir nokta her hak beraberinde sorumluluk getirir diğer hastalara da biraz saygı gösterin
hem bilgi işlem sistemlerinden kaynaklanan kolaylık var hem de personel artık eskisi gibi değil (çuvaldızı kendimize batıralım) giderek daha iyi olacak-olacağız

alperfect Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2010, 13:11   #9
Ağaç Dostu

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Bir "yiğidi öldür hakkını yeme" de benden. Bulunduğum yerde poliklinik veya acilde genellikle tanıdığım kişiler olduğu için sorun yaşamıyorum ama yine de her defasında teiekkürlerle, dualarla ayrılıyorum yanlarından. Dışarı gittiğim zaman da genel olarak memnunum. Sanırım en çokta asık yüzlü olmadıkları için memnunum. Çünkü hastanelere şikayetleri olan sıkıntılı insanlar gidiyor. Şartları ne kadar zor olursa olsun asık yüzlü personelin gitgide azalıyor olması hastaları da olumlu etkiliyor.

Teşekkür ediyorum o sevgili insanlara. Onlara ihtiyacımız var, her zaman

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2014