agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama) (http://www.agaclar.net/forum/temel-konular-toprak-gubre-tohum-sulama/)
-   -   Çiçekleri kurutan gübreyi nasıl temizleyeceğim? (http://www.agaclar.net/forum/temel-konular-toprak-gubre-tohum-sulama/20895.htm)

çilekçi_eren 15-05-2010 12:17

Çiçekleri kurutan gübreyi nasıl temizleyeceğim?

arkadaşlar hepinize merhaba geçen gün eminönünden toz şekere benzeyen bir verim gübresi satın aldım (adamın ısrarıyla) tabi eve geldiğimde döktüm hepsine ama yavaş yavaş hepsi kurumaya başladı hanımelim, limoni selvim,çileklerim ve güllere bi şeyler oluyo lütfen yardım edin tamamen solmalarını engellemek istiyorum

Hhatice 15-05-2010 12:22

Eğer aldığınız tozun kutusunun arkasından içeriğini yazarsanız arkadaşlar daha güzel yardımcı olur.Fazla gelmiş olabilir gübre

çilekçi_eren 15-05-2010 12:26

ya ben aldığımda açık olarak kilyla satılıyodu ztn yarım kilo bişey aldım ve çok fazla koymadım size yalvarıyorum bana yardımcı olun

Cumhur Tonba 15-05-2010 12:33

Bu bilgiler ışığında acilen yapılabilecek tek şey, gün boyunca sulayıp, toprağı biraz olsun yıkayarak tesirini azaltabilirsiniz.

çilekçi_eren 15-05-2010 12:35

bunu deniyicem ama etkisini yok edicek hiç mi bişey yok lütfen bilenlerden yardımmm bide çok sulmaktan ölmezmi

Hhatice 15-05-2010 12:36

Konunu uzmanları geldiğinde sana bilgi verirler .Ben olsam hepsini saksılarından çıkarır, köklerini yıkayıp yeni toprağa ekedim .Ama bu bilimsel değil tamamen içgüdüsel yapardım. Bu yalnış olabilir .Biraz daha bekleyin .Uzman bir arkadaşımız mutlaka girer size bilgi verir.

çilekçi_eren 15-05-2010 12:39

buna en çok üzülmemin sebebi çok yaşlı bi ananem var ve varı yoğu çiçekler akşama kadar onlarla zmn geçirir çiçekler soldukça çok üzülüyo ve bende buna dayanamıyorum

Cumhur Tonba 15-05-2010 12:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi çilekçi_eren (Mesaj 638942)
bunu deniyicem ama etkisini yok edicek hiç mi bişey yok lütfen bilenlerden yardımmm bide çok sulmaktan ölmezmi

Sayın Çilekçi.
Ben size hergün sulayın demiyorum. Sadece bir gün için bol bol sulayın.

Size büyük bir ihtimalle Azotlu Ticari gübre vermiş olabilirler.

çilekçi_eren 15-05-2010 12:49

tamam birazdan hepsinin topraklarına oldukça fazla suyla devirdayım yaparak yıkıyıcam

çilekçi_eren 15-05-2010 15:07

başka önerisi olan

Pitfall 15-05-2010 16:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Hhatice (Mesaj 638943)
Konunu uzmanları geldiğinde sana bilgi verirler .Ben olsam hepsini saksılarından çıkarır, köklerini yıkayıp yeni toprağa ekedim .Ama bu bilimsel değil tamamen içgüdüsel yapardım. Bu yalnış olabilir .Biraz daha bekleyin .Uzman bir arkadaşımız mutlaka girer size bilgi verir.

bende olsam bende öyle yapardım o toprağın etkisinden kurtarmak için ama ******* bir uzman cevap verse çok daha iyi olur..

Sevilay 15-05-2010 17:02

Sorularınızı bu başlıkta ve düzgün bir Türkçe yazım ile sorarsanız, eminim size yardımcı olacaklardır.:)

turko-g 15-05-2010 17:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi çilekçi_eren (Mesaj 638931)
arkadaşlar hepinize merhaba geçen gün eminönünden toz şekere benzeyen bir verim gübresi satın aldım (adamın ısrarıyla) tabi eve geldiğimde döktüm hepsine ama yavaş yavaş hepsi kurumaya başladı hanımelim, limoni selvim,çileklerim ve güllere bi şeyler oluyo lütfen yardım edin tamamen solmalarını engellemek istiyorum

Toz şekere benzeyen derken sanki üre gübresi diye bana da verilen ve çiçeklerimin yanması sonucu kaybettiğim çiçeklerimi hatırlattınız. (Tabi bu siteyi bulmadan. )

Çiçeklerimden kurtardıklarıma yaptığımda, acilen bulundukları topraktan çıkarıp öncelikle yıkamak sonrada yeni bir toprağa dikip açık havaya almaktı.

Bu gübreyi bir silme çay kaşıgı verdiğimde (ayda bir) iyi sonuç aldığımı belirtmek isterim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024