agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni8Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-03-2008, 22:09   #1
Ağaç Dostu

bilce's Avatar

Giriş Tarihi: 03-02-2008
Tavuk Gübresi

İşlenmiş, katı halde ki tavuk gübresinin kullanımı hakkında bilgisi olan ya da daha önce bitkilerinde tavuk gübresi kullanan arkadaşlar, kullanım oranı, kullanımdan sonraki sulama sıklığı nedir. Yardımınıza ihtiyacım var.

bilce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2008, 12:56   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-03-2008
kullanmani tavsiye etmem ilk sene işe yaramış gibi gözüküyor ama daha sonra ki yıllarda pek bir fark yaratmıyor. Ayrica topraktaki ph oranini arttırdıgı icin tavsiye etmiyoruz pek

lewoli34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2008, 03:30   #3
Ağaçsever

Evaca's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bilce Mesajı Göster
İşlenmiş, katı halde ki tavuk gübresinin kullanımı hakkında bilgisi olan ya da daha önce bitkilerinde tavuk gübresi kullanan arkadaşlar, kullanım oranı, kullanımdan sonraki sulama sıklığı nedir. Yardımınıza ihtiyacım var.
Katı haldeki tavuk gübresini toz haline getirip 1 lt suya 1 çorba kaşığı karıştırdım ve iyice çalkaladım. Haftada bir kez orta boydaki saksılarıma ( içinde domates, biber fideleri vardı... ) yarım çay bardağı kadar döktüm ve 1 su bardağı kadar da su döktüm yarım saat sonra...

Farkı anlamak için dökmediğim saksılarımdaki bitkilerimle karşılaştırdım.

Kesinlikle yararlı olduğunu söyleyebilirim. Hem daha fazla ürün aldım, hem de bitkimin yaprakları çok daha canlıydı.

Aynı oranda güneş ve su aldıklarını da belirtmeliyim.

Keşke bulabilsem yine tavuk gübresi..

Evaca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2008, 17:08   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-07-2008
arkadaşlar benim tavuk kümesim var.tavuk gübresinin gübre olabilmesi için bir cok safhalardan gecmesi gerek.kek şeklinde asla olmamali.toz halinde olmali ve belli derecede tutulmali.homojen halde bulmak zor olduğu icin metre kareye atilan miktarda hata yapiliyor.bu konuda bilgili insan da hiç yok gibi.

ssregitoss Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2009, 17:41   #5
Ağaç Dostu

begonvil 14's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2008
Ben de organik gübre aldım fakat nasıl kullanılacağını bilmiyorum. Ne zaman ve ne kadar dökeceğimi bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

begonvil 14 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 15:44   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
sayın;begonvil aldığınız gübrenin ambalajında kulanım bilgileri olması gerek, aldığınız gübre sıvımı yoksa palet şeklindemi bunu bilmekte fayda var açıklarsanız yardım etme olanaklarımız belki olabilir.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2009, 15:41   #7
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Kendi sıvı gübrenizi kendiniz yapın

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi EVACA Mesajı Göster
Katı haldeki tavuk gübresini toz haline getirip 1 lt suya 1 çorba kaşığı karıştırdım ve iyice çalkaladım. Haftada bir kez orta boydaki saksılarıma ( içinde domates, biber fideleri vardı... ) yarım çay bardağı kadar döktüm ve 1 su bardağı kadar da su döktüm yarım saat sonra...

Farkı anlamak için dökmediğim saksılarımdaki bitkilerimle karşılaştırdım.

Kesinlikle yararlı olduğunu söyleyebilirim. Hem daha fazla ürün aldım, hem de bitkimin yaprakları çok daha canlıydı.

Aynı oranda güneş ve su aldıklarını da belirtmeliyim.

Keşke bulabilsem yine tavuk gübresi..
Sayın Evaca

Katı tavuk gübresinden kendi kendinize organik mikrobiyel sıvı gübre üretebilirsiniz: Elde edeceğiniz sıvı gübre, besin elementleri, yararlı enzimler, doğal antibiyotikler, yararlı doğal hormonlar ve bitki besleme maddeleri de içeren son derece yararlı bir sıvı gübredir. Toprağınızdaki diğer yararlı mikroorganizmaların da çoğalmasını sağlayacaktır. Meyve ağaçlarınızda, sebzelerinizde ve çiçeklerinizdeki farkı görünce gözlerinize inanamayacaksınız:

1. Üzeri sıkı kapakla kapatılabilen plastik bidon 200 ila 400 veya 500 litrelik bidonları da kullanabilirsiniz. (Siz daha küçük bir bidonda yapabilirsiniz)

2. Bidonun üzerine, çıkacak gazları dışarıya atmak ve dışarıdan oksijen girişini önlemek için hava kilidi takınız. Hava kilitlerini şarap imalathaneleri malzemeleri satanlardan temin edebilirsiniz. Hava kilidi bulamazsanız, günde 1 kez bidonun kapağını hafifçe gevşeterek gazını alınız.

3. "Tarif":

a. 15-20 kova su (bidonunuzun kapasitesine göre uygun miktarda su koyunuz eğer su miktarını azaltır ya da artırırsanız, aşağıdaki diğer bileşenleri de aynı oranda azaltıp artırmanız gerekecektir) (klorsuz, kuyu suyu tercih edilir)
b. 1 kova inek ya da tavuk dışkısı (kurumuş, kısmen kurumuş ya da taze olabilir! Evet, taze olanı da çok güzel iş görüyor)
c. 1/2 kova mutfakta çıkan sebze atıkları (mutfağınızdaki atıkları da değerlendirmiş olacaksınız! Böylece evinizden az çöp çıkacak!)
d. 1 su bardağı EM1 (bir litrelik şişelerde EM1, 65 TL’ye satılmaktadır.)
e. 1 su bardağı melas (koyu şeker kamışı melası en iyisi; ancak bulamazsanız, şeker pancarı melası veya doğal kahverengi şeker (rafine edilmemiş!) veya üzüm pekmezi de kullanabilirsiniz. Şeker pancarı melası pek koyu olmadığından biraz daha fazla koyunuz (bir buçuk su bardağı). EM satın aldığınız yerden melası da temin edebilirsiniz.
f. Birkaç dakika iyice karıştırınız (tahta bir gereçle karıştırınız, metal kullanmayınız!)
g. Kapağını kapatıp 3 hafta bekleyiniz. Gaz çıkışı azalacaktır.
h. Elde ettiğiniz sıvı gübreyi, en az 1/100 ila 1/200 oranında klorsuz suyla seyrelterek bitkilerinize yapraktan ve/veya kökten uygulayınız!

Bu tarif onlarca yıldır Uzak Doğu'da doğal çiftçilik yapan, kimyasal tarıma geçmeyi reddetmiş çiftçiler tarafından başarıyla kullanılmaktadır.
Umarım yararlı olmuşumdur.

Asia ve guppy beğendi.
Dogasever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2009, 15:57   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-10-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi begonvil 14 Mesajı Göster
Ben de organik gübre aldım fakat nasıl kullanılacağını bilmiyorum. Ne zaman ve ne kadar dökeceğimi bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Aldığınız ürün hakkında bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Remzi Sarıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 00:56   #9
Ağaç Dostu

sasahin's Avatar

Giriş Tarihi: 23-08-2007
Galeri: 10
Benim tarlanın yanına bir civciv yetiştirme çiftliği kurulmuş, tabi bu civcivlerde doğal olarak dışkılıyor, çiftlik sahibi altlarını temizlediğinde bunları çuvallara alıp çöpe atıyordu. Ona bir yer gösterdik oraya dökecek, ancak gübre olarak kullanılabilir mi bilmiyorum? Durum civcivde değişebilir diye tahmin ediyorum. Kullanılabilir ise yukarıda dogaseverin yaptığı tarif geçerli midir? **** bir sene güneş altında kalması yeterli midir?

sasahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 01:50   #10
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sasahin Mesajı Göster
Benim tarlanın yanına bir civciv yetiştirme çiftliği kurulmuş, tabi bu civcivlerde doğal olarak dışkılıyor, çiftlik sahibi altlarını temizlediğinde bunları çuvallara alıp çöpe atıyordu. Ona bir yer gösterdik oraya dökecek, ancak gübre olarak kullanılabilir mi bilmiyorum? Durum civcivde değişebilir diye tahmin ediyorum. Kullanılabilir ise yukarıda dogaseverin yaptığı tarif geçerli midir? **** bir sene güneş altında kalması yeterli midir?
Sayın Sasahin
Bir yıl güneş altında beklmesine gerek yok. İsterseniz yukarıdaki tarife göre sıvı gübre ypaparsınız, isterseniz, tahta talaşı gibi karbonlu madde ile karıştırarak ve üzerine EM aktif spreyleyerek ya da Bukaşi ile karıştırarak katı gübre yaparsınız. Her ikisi de mümkün. Yalnız nem oranına dikkat edin. Hazırladığınız kompost hammaddesi karışımının nem oranının %50 yi geçmemesi lazım. Gölge bir yerde bir beton ya da naylon üzerinde yığın haline getirin ve üzerini de naylon ile kapatın ancak kenarlarından hava alacak şekilde naylonu 2 tuğla arasına sıkıştırın. Arada bir ya da iki kez karıştırın (altüst edin/havalandırın). Bir ay içinde gübreniz hazır olacaktır. Üzerinde beyaz küfler göreceksiniz. Sakın merak etmeyin. Bu küfler yararlı mantarlardır ve bitkileriniz için çok faydalıdır.

Asia ve guppy beğendi.
Dogasever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2010, 22:06   #11
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
bu sene bahçemde fermente olmuş tavuk gübresi kullandım
sonucu hep berağber göreceğiz)
eriş tavukçuluk
50kg fermente olmuş tavuk gübre 10 tl bilginize..

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2010, 01:56   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Ben de 2 yıldır Migros' tan aldığım Biophos marka Organik kompost gübreyi ( Np li yazıyor, ne demekse?) kullanıyorum. Şimdiye kadar sadece torf kullandığım için, besleyici kaynak olarak bu çözümü bulmuştum. Kapalı paketlerde ve steril bir ürün olması da cazip gelmişti. Ev ortamında çok büyük miktarlar gerekmediği için( ama bu gidişle benim ihtiyaç ta artacak) mali olarak da çok bişey tutmuyor. Bu ürün hakkında bilgisi olan var mıdır? Devam edeyim mi?
Paketin üzerinde her tür bitki ve sebze meyve için farklı kullanım oranları yazıyor ama '' kaç metreküp toprak kullanıyorum bu saksıya'' diye ölçemediğim için artık göz kararı koyuyorum ne yapayım. Abartmamaya çalışıyorum, sanırım kuş gübreleri çok güçlüymüş.

Kedi Tırnağı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2010, 08:49   #13
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
N.P.K,,,,,,terimlerin anlamları
gübre paketlerin üzerindeki elamantlerin anlam ve oranları yazar
yağni 100 kg bir üründe şu ifade yazarsa ....18,46....
bunun %18 azot ,,,,,%46 fosfor geri kalan dolgu maddesidir

N: azot..dal
P: fosfor..döl
k:....potasyum..bal

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2010, 10:56   #14
Ağaç Dostu

begonvil 14's Avatar

Sevgili Kedi tırnağı
Ben de geçen yıl Migrostan biophos organik gübreyi almama rağmen düzenli kullanmıyordum. 3-4 aydır 15 günde bir 1 kova suya göz kararı karıştırıp bütün çiçeklerime bu gübreli karışımdan verdim. Yanlış budamamdan dolayı, üstünde sadece 5 cm kuru dalı olan çilli begonyam şuan 5-6 yaprak verdi. Yine 2 yıldır hiç sürgün vermeyen, çiçek açmayan kaktüs ve diğer çeşitli birkaç çiçeğim de bu gübreyi düzenli kullandığımdan beri inanılmaz sürgün verdiler. Ben çok memnun kaldım bu gübreden..

Düzenleyen begonvil 14 : 24-05-2010 saat 11:37
Eski 01-06-2010, 00:41   #15
Ağaç Dostu

Sevgili begonvil14, teşekkür ederim yanıtınız için. Ben de verimli olmasını umuyordum. Siz de memnun kalmışsınız, devam edeceğim bu gübreye. Aslında en güvenilir( organik olması ve steril olması açısından) ve ulaşabileceğim gübre de bu zaten. Ben genelde kuru halde torfa karıştırıyordum ama şu an tohumdan yetiştirdiğim bir sürü çiçek fidesi var ve azıcık torfta çimlendikleri için gelişimleri çok yavaşladı. Az miktar gübreyi suyla karıştırıp bu filizlere vermeyi düşünüyorum. Miktarını abartırsam filizleri yakmaktan da korkuyorum. Acaba kaç lt suya kaç gram bu gübreden koymak gerekir? Daha kolayı, kaşık vb. ölçüler verilirse daha iyi olur aslında. Hassas terazim yok.

Eski 03-06-2010, 12:28   #16
Ağaç Dostu

begonvil 14's Avatar

Ben tahmini 10 lt lik kovaya göz kararı bir iki çimdik gübre koyup kovada biraz bekletiyorum. Arada bir karıştırıyorum. 1-2 saat sonra bütün çiçeklerime veriyorum. Gübre poşetinin üstünde kaşıkla ölçü verilmiş. İsterseniz onu dikkate alın. Ben çok memnun kaldım gerçekten. Kuruyan veya hiç filiz vermeyen çiçeklerim şuan inanılmaz sürgün verdi. Düzenli olarak 15 günde 1 bütün çiçeklerime veriyorum bu karışımı.

Eski 04-06-2010, 02:19   #17
Ağaç Dostu

Sn begonvil 14, pakete baktım ama kaşık ölçüsü yok. Sadece gr/ m2 gibi ölçü var. Ama ben sizin verdiğiniz ölçüyü deneyeceğim. Tekrar teşekkür ederim tavsiyeniz için. Filizlerimi beslemenin zamanı geldi geçiyor. Cücük gibi kaldılar

Eski 15-01-2011, 22:17   #18
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-01-2010
Sayın Doğasever;

Sıvı gübreyi EM aktif ile hazırlamak mümkün mü?

bozon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2011, 22:23   #19
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Not: Tavuk gübresini geviş getiren hayvanlarımızda en ucuz protein kaynağı olarak da kullanabilirsiniz. Tabii ki konu ile ilgili olarak da üre gübresi aynı görevi görür.
Daha geniş bilgi isteyen olursa bu konu hakkında yazışabiliriz.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2011, 22:41   #20
Ağaç Dostu

Yarkin's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Piyasada, fermente edilmis tavuk gübresinin 25 Kg cuvalini 2,25 Tl verecek insanlarin ilanlari var. Ayrica 25 Kg fermente edilmis tavuk gübrelerini 15 Tl bazi ziraatci dükkanlarindan almak mümkün. Hatta bazi tavuk ciflikleri, Ellerinde yiginla olan tavuk gübresine hic para istemeden sadece nakliye fiatina vermeye de hazir. Biraz kafa karistirici yani.

Yarkin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2011, 22:47   #21
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Umit Tas Mesajı Göster
Beyler Hanımlar ... Fermante EdiLmiş. Tavuk GübREsi Lazım... Benmle İlgilenirmisiniz. Tavuk Gübresi Hakkında Bilgi edinmek istiyorm....

byheal1@hotmail.com
Keskinoğlu Organik Gübre Fabrikası, ' Organika' ismi altında fermante edilmiş tavuk gübresi üretmektedir.

25 kg. lık _pelet halinde_ pvc torbalarda 5 tl. satılmaktadır. Sıvı formda da satılmaktadır.

Gerekli bilgileri sitelerinden _ Keskinoğlu Organik Gübre_ öğrenmeniz mümkün.

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2011, 23:01   #22
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-11-2010
valla nedense pahalıya kaçıyorsunuz.
alın 2 tavuk koyun kümese. yumurtasını yersiniz. 1 horoz alırsanız, kuluçkaya kayar yaz aylarında torunlarınız olur. beslerseniz, sağa sola GÜBRE bırakırlar. birkaç gün kurusunlar, toplayın onları, biraz ıslatın kurusunlar, bir kez daha ıslatın kurusunlar.
güle güle kullanın tavuk gübrenizi. kolay gelsin

SAHIRE beğendi.
mavikartal5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2011, 09:42   #23
Ağaç Dostu

Kanatlı gübreleri ile kompost daha hızlı.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mavikartal5 Mesajı Göster
valla nedense pahalıya kaçıyorsunuz.
alın 2 tavuk koyun kümese. yumurtasını yersiniz. 1 horoz alırsanız, kuluçkaya kayar yaz aylarında torunlarınız olur. beslerseniz, sağa sola GÜBRE bırakırlar. birkaç gün kurusunlar, toplayın onları, biraz ıslatın kurusunlar, bir kez daha ıslatın kurusunlar.
güle güle kullanın tavuk gübrenizi. kolay gelsin
Arkadaşlar kanatlı gübreleri ve özellikle tavuk gübrelerini doğrudan toprağa uygulamalarının sakıncalarının yanında kullanımında ölçüde bilinmezliği göz onüne alındığında bu gübrelerin en iyi değerlendirme alanının kompost uygulamalarında carbon mazemeye iyi bir karşılık gelecek malzeme oluşudur kompost olgunlaştırma çalışmalarında büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Arkadaşlar bahçemizdeki yabani otların vede çeşitli sebze saplarının kompostlaştırımasına bu dışkılar kolaylık sağlamaktadır, yabani ot bulamayan arkadaşlarımız bu işi samanlada yababilirler, hatta bahçelerindeki budama artıklarını bir dal öğütücü ile öğüterek bu dışkılarla karıştırılarsa çok değerli bir malç malzemesi elde ederek ağaçlarının hem gübreleme ilede bu değerli organik malçla ağaçlarının gelişmelerine katkı sağlar.

SAHIRE beğendi.
Eski 19-01-2011, 23:35   #24
Ağaç Dostu

Bu konudaki bilgileriniz.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cumhur Tonba Mesajı Göster
Not: Tavuk gübresini geviş getiren hayvanlarımızda en ucuz protein kaynağı olarak da kullanabilirsiniz. Tabii ki konu ile ilgili olarak da üre gübresi aynı görevi görür.
Daha geniş bilgi isteyen olursa bu konu hakkında yazışabiliriz.
Sevgili Cumhur Tonba.Tavuk gübresini geviş getiren hayvanlarımızda en ucuz protein kaynağı olarak da kullanabilirsiniz. bu açıklamanızı biraz daha netleştirecek bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim, sevgilerimle.

Eski 13-11-2011, 11:56   #25
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Fermante Tavuk gübresini bağlarda kullananlar ve iyi sonuç alanlar var. Ancak ben, bir her yıl kullanılmasına karşıyım, topraktaki tuzluluğu arttırabilir, bir defa bolca kullanılmalı diye düşünüyorum.

Sebzelerde ilk yıl bol ürün alanlar ikici ve daha sonraki yıllar aynı kullandıkları halde ilk yıl gibi ürün alamıyorlar.

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2011, 11:11   #26
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Tavuk gubresı çok tartısılıyor
bend ekullandım acıkçası memnun kaldım
ancak kendı kumesı olan adapazarı esmelı bır kiraz üretıcısı aile dostumuz
ben tavuk gubresı kullanmam
elımdekılerı atıp ınek gubresını parayla alıyorum deyınce kafam karıştı
dogrusu nedır acaba

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 02:13   #27
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Kıbele adı altında Bolu'da üretinen organik bir tavuk gübresi var. 25 kg. çuvallarda satılıyor. Geçen sonbahar da Alanya'dan aldım. Sanırım fiyatı 17.5 TL idi. Ancak kokusu berbat. Alanya'dan Ankara'ya camlar açık gelmek zorunda kaldım. Bir çuvalını çime serdim. 2 çuvalını naylon poşete koyup evin verendasında açıkta tutuyorum. Kokusundan depoya bile koyamadım.

Linki bu ==> Kıbele Gübre

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2013, 22:16   #28
Ağaç Dostu

hanımeli's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2013
tavuk gübresi kullanılırmı

Merhaba benim bahçeme yeni atılacak ilave toprak için babam tavuk gübresi bulmuş 2 yıllık yanmış,başka gübreye gerek yok dedi,

oysa ben hep keçi ve dana gübresi atarız diye düşünüyordum.
Şimdi tavuk gübresi atınca diğerlerine gerek yokmu?

ya da hangisi daha iyi ona göre babamı ikna çalışmalarına başlamam lazım.

hanımeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2013, 22:53   #29
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Tavuk gübresi kullanmak riskli, kanatlı gübrelerinde tuz sorunu da var. Ben olsam çok düşünürüm, illa uygulayacaksam miktarları düşük tutarım. İyice beklemiş olduğundan çok emin olurum.

guppy beğendi.
Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2013, 06:25   #30
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-11-2010
tavuk gubresinin yaninda baska besinlerede ihtiyac oldugunu okumustum. bu eksiklikte diger gubrelerden tamamlanabiliyor veya tavuk gubresine ilave edilebecek sap saman organik madde ve yanmasi esnasinda katilabilecek bazi organizmalar ile asilabiliyor sanirim.

ercanuyar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024