agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni849Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-01-2010, 21:20   #271
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Arkadaşlar,
Leonardit alırken tescil değerlerine dikkat etmekte fayda var. Tescildeki değerler baz alınmalı, tescil dışında beyan edilen raporların yanıltıcı olma ihtimali yüksektir.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2010, 21:39   #272
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Sn. MeyveliTepe, Icime kurt dusurdunuz, TUGEM Lisansli ureticiler listesine baktim. Aldigim firma Lisansli bir uretici...Verdigin bilgiler icin tesekkurler.

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2010, 21:58   #273
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sındırgılı Mesajı Göster
Sn. MeyveliTepe, Icime kurt dusurdunuz, TUGEM Lisansli ureticiler listesine baktim. Aldigim firma Lisansli bir uretici...Verdigin bilgiler icin tesekkurler.
Sn.Sındırgılı,

Mesele üreticinin lisanslı olup olmaması değil, aldığınız ürünün, ürün adına düzenlenmiş resmi tescilinde yazılı değerlerin ne olduğudur. Söz konusu olan leonardit olduğuna göre ana kriter humik ve fulvik asitler toplamı, ikincisi organik madde miktarı, üçüncüsü de PH değeri. Benim anladığım, leonardit konusunda memlekette her tuhaflık var. Bu durumda tescil değerleri önemli. Yoksa tescilinde değerleri düşük bir ürünü satarken, kaliteli bir leonarditin laboratuar raporunu gösterip satabiliyorlar. Sizin de evde laboratuarınız yok ki anlayasınız

semce beğendi.
Eski 03-01-2010, 12:53   #274
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Wink

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nariçi Mesajı Göster
Çuvalın arka yüzünde içerik tablosu:
Eklenti 120328
Bu leonardit saksılarda ne oranda kullanılmalıdır? Bahçede toprağa yüzeyden mi ekilmeli toprağa ne oranda karıştırılmalı ?

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2010, 13:17   #275
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Malç ve leonardit için tam zamanı.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 Mesajı Göster
Ağaçlar için aynen sizin söylediğiniz tarzda şu yağmurlar sonunda toprak tava gelince uygulama yapacağım. Ben daha çok sizin sındırgılı ya yazdığınız gibi sebzeler için uygulamanın bahardan hemen önce Şubat sonu Mart başı günlerinde uygulamayı düşünüyordum. Amatör bahçecilik yaptığım için sebze bahçem 60 m2 civarında. Ve biraz rüzgarlı. Bu nedenle malç için saman yerine siyah renkli örgülü naylon kullanıyorum. Bunun solucanlara ve yabani otların yokedilmesine yararlı olabileceğini duymuş ve okumuştum. Hatta gübre ile birlikte yaptığım kompostuda solucanları ile birlikte sebze bahçemin üstüne serip solucanlara zarar vermeden belleme yapıyorum. Üstünüde malç olarak bahsettiğim naylonu seriyorum. Ne dersiniz, yaptığım uygulama doğrumu?

Ayrıca sebze fidelerinin dikiminden önce tava gelmiş veya getirdiğim sebze bahçemin bölümlerine sıra ile 15 er gün sağlam siyah bir örtüyü yabani otların tohumlarının yokedilmesi için seriyordum. Bu uygulama için ne diyorsunuz?

Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşım uygulamalarında bazı aksaklıklar gördüğümden bazı uyarılarım olacak, yağmurların sonunu ve toprağın tava gelmesini beklemen hata, senin zaman kaybetmen demek, toprağın senin uyguladığın gübre ve leonarditle birlikte tava gelmesi gerekiyor, tava gemiş toprak işlem yapman zaten normal.

Arkadaşım kışın naylon malç uygulaman yerinde bir uygulama değil, kışın yağan yağmurlarla toprak bol azot kazanmakta, naylon altında kalan toprak parçası bu yağmurlardan faydalanamaz, bizim saman malçını önermemizin nedeni bu yağmurlardan fayda sağlamaktır, samanın rüzgarlardan etkilerine karşı samanı yağmurlu havada uyguluyarak ıslanmasını sağlarsan, samanın rüzgarla savrulmasının da önüne geçilmiş olursun.

Bizim bu uygulamamız toprak altı canlılarını kışın bu sert etkilerinden koruyarak, beslenme ve barınmalarına destek oluşturarak, topraktaki faaliyetlerinin devamını sağlıyarak topraklarımıza uyguladığımız gübre ve minerallerin işlenmelerini toprak tava gelmeden öne almaktır.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2010, 13:40   #276
Ağaç Dostu

Topraklara hizmet etmek zamanıdır.

Arkadaşlar son yorumlarınızdaki leonardit ve hümik asitlerde, kalite ve fiat arama yorumlarınızın ne yeri nede zamanı diyerek bu konudaki arkadaşlarımı uyararak zaman kaybettiklerini hatırlatmak isterim.

Arkadaşlar sonbahar geçti kışa girdik, önümüzde fazla bir zaman kalmada ki topraklarımıza uyguluyacağımız gübre ile beraberinde leonardit veya humik asitleri biran önce uygulamakta fayda görmekteyim, bundan sonra zaman aleyimize işlemektedir.

Topraklarımızdan hasatla kaldırdığımız organik maddeyi yerine koymak için tam zamanıdır, biliyorsunuz ki gübrelerin bitkiye geçiş formuna gelmesi, toprak canlılarının işlemesinden sonra oluşmaktadır, bu canlıları kışın sert etkilerinden malç yaparak korursak, onlarda toprağı bir yorgan gibi örten malçın altında bu işlevlerini gayet güzel yaparak, toprağımıza bitki besin maddelerini sağlıyarak, topraktaki yaşamların dengede sürdürerek toprak sağlığınada hizmet etmiş olacağız.

Eski 03-01-2010, 15:33   #277
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi epsody Mesajı Göster
Arkadaşlar son yorumlarınızdaki leonardit ve hümik asitlerde, kalite ve fiat arama yorumlarınızın ne yeri nede zamanı diyerek bu konudaki arkadaşlarımı uyararak zaman kaybettiklerini hatırlatmak isterim.
Bence tam yeri ve zamanı. Toprağında leonardit uygulayıp bundan fayda umanlar, boşu boşuna bir de onunla uğraşıp zaman kaybetmek yerine, düzgün, işe yarayacak ürünleri bulup kullanmalılar. En azından aldığının ne olduğunu bilmek insanların hakkı. Leonardit gibi, içerik ve özellik itibarıyle çok bilinmeyen bir malzeme her türlü düzenbazlığa açık malesef.

semce beğendi.
Eski 03-01-2010, 18:01   #278
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Haklisiniz, Bugun ancak 1 torbasini goturup sebze bahceme gubre ile karistirip attim. Malc olarakta gubre olsun diye ayirdigim yapraklari uzerine serpistirdim. Isimi bitirdigimde bir yagmur bulutuda gorevi tamamladi. Gerci her tarafim agriyor ama olsun, topragima karsi gorevlerimden birini yaptim.Mutluyum.

ahmettugrul55 beğendi.
sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2010, 07:17   #279
Ağaç Dostu

Sındırgılı arkadaşıma topraklara gösterdiği bu görev anlayışı, benim topraklara gösterdiğim anlayışla bire bir yakılaşımla örtüştüğünden, kendisinide bir toprak dostu olarak, kardeş gibi kabul ederek kendisini samimiyetle kutlarım.

Eski 04-01-2010, 07:40   #280
Ağaç Dostu

Leonardit karışımı.

Alıntı:
Bu leonardit saksılarda ne oranda kullanılmalıdır? Bahçede toprağa yüzeyden mi ekilmeli toprağa ne oranda karıştırılmalı ?
Arkadaşım leonarditi saksı toprağı hazırlar gibi torf-dere kumu özeliği içinde düşünerek homojen bir karışmla tatbik edersek daha iyi sonuçlara ulaşırız, toprakla çalışmalarında başarılar dilerken esenlikler mutluluklar içinde olasın, sevgiyle kalın.

Eski 04-01-2010, 08:02   #281
Ağaç Dostu

Meyvelitepeye sitemli yaklaşım.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Bence tam yeri ve zamanı. Toprağında leonardit uygulayıp bundan fayda umanlar, boşu boşuna bir de onunla uğraşıp zaman kaybetmek yerine, düzgün, işe yarayacak ürünleri bulup kullanmalılar. En azından aldığının ne olduğunu bilmek insanların hakkı. Leonardit gibi, içerik ve özellik itibarıyle çok bilinmeyen bir malzeme her türlü düzenbazlığa açık malesef.
Arkadaşım Meyvelitepe bazı konu başlıklarındaki paylaşımlarda, gösterdiğin ikilem sergiliyen paylaşımlarından, sonuç çıkarıp hangi yönde tavır sergiliyecek bir tutmunun sentezini koymaman, konu başlığına katkı sağlamakmı yoksa karşı tezmi getirdiğin anlaşılamıyor.
Alıntıdaki paylaşımdan leonarditi uygulama zamanımı yoksa, değilde siz takiyemi yapıyorsunuz, ben yanılıymıyorsam siz her halde leonardit konusunda birşeyler biliyorsanız, benim bu düşüncemi yalanlıyarak en uygun leonarditi fiat ve kalite yönünden burada paylaşımlara açarsınız sevgiyle kalın saygılarımla..

Eski 04-01-2010, 08:33   #282
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
..gösterdiğin ikilem sergiliyen paylaşımlarından..
Alıntı:
..siz takiyemi yapıyorsunuz..
Sn.Epsody, hakaret etmeden bir mesaj yazabildiğinizi görebilecek miyiz bilmiyorum doğrusu

Topu topu dört mesaj yazmışım. ( #268, #275, #278, #282 ) Hepsi de gayet açık ve herkes anladı.

Sizin için bir daha özetleyeyim.

1. Leonarditi ben de kullanıyorum. Kullanılmasını da öneriyorum. Bu sıralar toprak hazırlığı yaparken kışlık çiftlik gübresiyle birlikte kullanmak için doğru zaman (baharda da kullanılabir).
2. Ağır olduğundan gerek taşıması, gerek toprağa karıştırmak için uğraşılması kolay değil. Öyle her dakika yapılacak bir şey değil.
3. Leonardit denen malzemenin özelliğini veren içeriğidir. Yani, humik ve fulvik asitler toplamı ve organik maddedir. PH seviyesi önemli bir göstergedir ve PH ile humik fulvik asit içeriği arasında bir korrelasyon vardır.
4. Bu sebeplerle, mümkünse kaliteli leonardit kullanın. Yoksa boşu boşuna hammallık yapmış olursunuz.
5. Piyasada satılan leonarditlerde çok düzenbazlık oluyor. Tescilinde düşük veya vasat görünen malzemeyi, tescil harici ve hangi malzeme için alındığı belli olmayan rapor göstererek kaliteli diye satabiliyorlar. Bu yüzden tescilde yazılı olanı baz alın.
6. En azından alıp bir sürü emekle kullandığınız malzemenin içeriğinin ne olduğundan emin olarak kullanın.

Söylediklerim bunlar. Bunlarda "ikilem" ya da "takkiye" varsa başka yerde aramalı artık...

Ayazkızı ve semce beğendi.
Eski 04-01-2010, 10:27   #283
Ağaç Dostu

Sayın Meyvelitepe mesajımda hakir görmeye varan deyimler sizin tavırlarınızda saklı olsa gerek, ikilem diyorum çünkü sanki görüşlerime katılıyormuş gibi görünüp, sonradan bu işin zorluklarını ortaya koymanızdan çıkarıyorum, halbuki biz buradaki paylaşımlarımızın bir amacıda işin kolylığını göstermektir işi yokuşa sürerek paylaşımlardan söz edemeyiz.

Gelelim işin takiye yapmanıza, leonarditi kullanmanın zamanıdır diyorsunuz, sonra bahardada kullanılabilir sözünü eklliyorsunuz, takiyeniz devamla arkadaşların leonarditi kullanma yönünden zorlukları aşacak fiat ve kalite yününden sizin temin ettiğiniz şekildeki bilgileri(Adres, firma ) açıklamasına girmiyorsunuz, sorararım size bu nasıl paylaşım samimiyetidir açıklarmısınız.

Eski 04-01-2010, 11:12   #284
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sn.Epsody,
Yazdığınız metin ortada. Açın sözlüğe bakın ne demek. Bu anlamda kimseye hakaret etme hakkınız yoktur. Bunu "alışılmadık" uslubunuzun ve zorlayıcı "ego"nuzun içinde yapmanız neticeyi değiştirmiyor.

Benim yazdıklarım da ortada. Ne yazdıysam onu söylemişimdir. Açıkçası sizin görüşünüzün ve anlayışınızın ne olduğu beni çok da ilgilendirmiyor. Onun için, "görüşleriniz" özelinde katıldığım ya da katılmadığım bir şey mevcut değildir.

Yukarıda #287 numaralı mesajda sıraladığım altı madde, siz hariç, leonardit kullanmaya niyetlenen arkadaşlar için naçizane uyarı mahiyetindedir. Vasat linyit tozunun hammallığını yapıp, üstelik de ondan bir fayda umarak zaman kaybetmesinler, yapacaklarsa kendileri için doğrusunu bulsunlar diye.

İyi malzemeyi herkes en fazla yarım saatlik bir araştırma sonucunda bulur. Bir sürü iyi, bir sürü de kötü ya da vasat malzeme var. Herkes, kendisine yakın, resmi içeriğinden emin olduğu, fiyatı kesesine uygun ve almaya değer bir şeyi bulabilir.

Kullanım zamanına gelince, şimdi de kullanılır, baharda da kullanılır, yazın da kullanılır. Ne maksatla ve nasıl kullanıldığına göre değişir. Onun için "baharda da kullanılır" dendiğinde bunun adı "takkiye" değildir. Sadece baharda da kullanılabileceğini ifade eder. Şimdi kullanılırsa suda eriyen humik ve fulvik asitlerin büyük kısmı zayi olur, organik madde kalır. Baharda kullanılırsa humik ve fulvik asitlerden yararlanma oranı artar vb.

semce ve US_brain beğendi.
Eski 07-01-2010, 20:50   #285
Ağaçsever

adnanu's Avatar

Giriş Tarihi: 07-09-2009
merhaba leonardit konusunda yazılanlara bakıyorum ..birde satın alanlar var.Leonardit üreten türkiyede lisans almış 20 maden işletmesi var.Bütün bu üretilen Leonarditler değer olarak hepsi yaklaşık olarak aynıdır (istisnalar hariç).En son Kayseri'de bir ocak açıldı şu anda üretim hazırlıkları yapılıyor ve 1 ay sonra üretime başlanacak.Bu ürünün Marmara Bölge bayiliğini aldım,İsteyen arkadaşlara (tahminen fiyatının 20-25 tl olacağını düşünüyorum)kargo ile göndereceğim,Leonardit konusunda her türlü bilgimi paylaşabilirim
saygılar
İstanbul

Düzenleyen adnanu : 12-01-2010 saat 21:54
adnanu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2010, 20:54   #286
Ağaçsever

adnanu's Avatar

Önemli bir humik ve fulvik asit kaynağı olan leonardit toprak düzenleyicilerde kullanılan diğer organik madde kaynağıdır. Üretimde kullanılan leonarditin organik madde düzeyi %50 üzerinde olup %40 düzeyinde humik asit içermesi önemli bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca uygun pH (%6.5) düzeyi ve tuzsuz olması leonarditin tarımsal açıdan kullanımında büyük yararlar sağlamaktadır.
Tamamen organik kökenli olan ve oluşumu yüzbinlerce yıl alan Leonardit toprağa organik madde dışında humik ve fulvik asit sağlayarak toprağın kimyasal ve fiziksel kalitesini olumlu yönde geliştirmektedir. Leonardit özellikle Türkiye gibi toprakları kireççe zengin ortamlarda sağladığı organik asitlerle bitki besin maddelerinin alımını arttırmaktadır. Başka bir ifadeyle topraklarımızda yıllardır yanlış gübreleme sonucu birikmiş olan fosfor, potasyum gibi besin elementlerini çözerek bu besin elementlerinin alımını sağlamaktadır. Leonardit yüksek su tutma kapasitesi nedeniyle sulama suyunun topraktan hemen uzaklaşmasını engelleyerek düşük su tüketimini sağlamaktadır.

Eski 07-01-2010, 20:55   #287
Ağaçsever

adnanu's Avatar

LEONARDİT Miktar
Organik madde (550°C yakma) 55%
pH (26°C) 6.94
Toplam humik ve fulvik asit %49.5
Nem (105°C) %18.7
Gözeneklilik %33

Eski 07-01-2010, 20:56   #288
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Sayın adnanu, bu arz ettiğiniz fiyattan satacağınız leonarditin kilo-gram miktarı nedir?

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2010, 20:57   #289
Ağaçsever

adnanu's Avatar

Alıntı:
Sayın adnanu, bu arz ettiğiniz fiyattan satacağınız leonarditin kilo-gram miktarı nedir?
çuvallar ağır olmasın diye 25 kilolu olarak düşünüldü,

Eski 07-01-2010, 20:58   #290
Ağaçsever

adnanu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adnanu Mesajı Göster
çuvallar ağır olmasın diye 25 kilolu olarak düşünüldü,
bu fiyatlar parakende fiyatlar olup toplu alımlarda çok daha cazip fiyatlar oluşabilecektir

Eski 11-01-2010, 21:03   #291
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
Alıntı:
bu fiyatlar parakende fiyatlar olup toplu alımlarda çok daha cazip fiyatlar oluşabilecektir
sayın Adnan u
bende istanbulda kalıyorum ama ipsalada arazilerimz var
buğday ve ayçiçek tarımı yapıyorum
buğday ve ayçiçekte uygulama nedir yağni 1 dönüm toprağa uygulama sıvı **** katı formında uygulama hk bilgi verirmisiniz
ayrıca istanbulun hangi semtindesiniz adres bilgileriniz mesajla bildirimisiniz
birde fyat bilgileringireseniz sevinirim saygılarımla

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2010, 23:15   #292
Ağaçsever

adnanu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idris şenol Mesajı Göster
sayın Adnan u
buğday ve ayçiçekte uygulama nedir yağni 1 dönüm toprağa uygulama sıvı **** katı formında uygulama hk bilgi verirmisiniz
ürün artışı

Buğday %13-25 Domates %20-30
Arpa %15-18 Lahana %25-30
Karabuğday ve Darı %25-50 Patates,havuç,pancar,turp %25-40 Bütün narenciyelerde %30-60
Pamuk %10-30 Çayır,çimen,çim %100'e kadar
Salatalık %34-38 Üzüm %25-30

Elma %8-20

dekara 20-30 kg kullanılabilir fazla verilmesinde ürünlerde bir zarar oluşmaz aksine faydası vardır toprak altına tohum makinasıyla **** bitki köklerine açık olarak uygulanabirir en iyi sonuç toprak altı uygulamasından alınır
Mısır %30

Eski 11-01-2010, 23:19   #293
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sn.Adnanu, ürününüzün tescil bilgileri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Eski 12-01-2010, 03:04   #294
Ağaç Dostu

Remzi Sarıoğlu Hakında bilgi sahibi olmak.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idris şenol Mesajı Göster
sayın Adnan u
Sayın idris şenol, Leonardit konusunda Remzi Sarıoğlu ile irtibatını vardı ne oldu öğrenebilirmiyim, Geliboluda çetinler kardeşler ticarette, leonardit bulabilirsin istanbuldan nakliye yönünden daha avantajlı bir durum sayılabilir. Leonardit uygulaması gübre uygulamalarıyla beraber bu aylarda yapılma halinde gübrenin topraklarda yakınmadan tutunması sağlanabilir, tarım çalışmalarında başarılar dilerim.

Eski 12-01-2010, 10:20   #295
Ağaçsever

adnanu's Avatar

lonardit

Alıntı:
Sn.Adnanu, ürününüzün tescil bilgileri hakkında bilgi verebilir misiniz?
resmi analiz bilgilerini bekliyorum geldiğinde ayrıntılı paylaşacağım şu anda sadece fax ile gelen bilgiler mevcut olup sitedeki arkadaşları yanıltmak istemem
çünkü gelen fax çok net okunmuyor

Eski 12-01-2010, 12:27   #296
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sn.Adnanu, yanlış anlaşılmasın lütfen. Sorduğum, sizin laboratuara örnek gönderip aldığınız/alabileceğiniz analiz raporu değil. Ürünün bakanlık tescilinde görünen ve garanti edilen içeriğidir. Sizin kendi imkanlarınızla elde ettiğiniz analiz raporları tüketici açısından güvenilir olmayıp, satılan malın rapordaki efsafta olmasının garantisi olmamaktadır.

Eski 12-01-2010, 21:53   #297
Ağaçsever

adnanu's Avatar

Alıntı:
Sn.Adnanu, yanlış anlaşılmasın lütfen. Sorduğum, sizin laboratuara örnek gönderip aldığınız/alabileceğiniz analiz raporu değil. Ürünün bakanlık tescilinde görünen ve garanti edilen içeriğidir. Sizin kendi imkanlarınızla elde ettiğiniz analiz raporları tüketici açısından güvenilir olmayıp, satılan malın rapordaki efsafta olmasının garantisi olmamaktadır.
bende bakanlık onayı ve garanti edilen değerlerden bahsediyorum yoksa eline bir rapor alan ortaya atlar

Eski 12-01-2010, 22:55   #298
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
bende bakanlık onayı ve garanti edilen değerlerden bahsediyorum yoksa eline bir rapor alan ortaya atlar
Tescil belgenizi nerede görebiliriz? İnternette yoksa rica etsek buraya resim olarak koyabilir misiniz? Ürününüzün ticari ismi ve üretici firma nedir?

Eski 12-01-2010, 23:17   #299
Ağaç Dostu

akcan67's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2009
Sn Meyvelitepe
Orfe tekniğin çıkarmış olduğu Agrohum hakkındaki fikrinizi alabilirmiyim.Bu yıl bu ürünü kullanmak istiyorum.Umarım doğru bir tercih yapıyorumdur.
Bu arada yeni sebze parkı konsundaki yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.Ellerinize sağlık.

akcan67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2010, 09:07   #300
Ağaçsever

adnanu's Avatar

Alıntı:
Tescil belgenizi nerede görebiliriz? İnternette yoksa rica etsek buraya resim olarak koyabilir misiniz? Ürününüzün ticari ismi ve üretici firma nedir?
Üretici firmayı şu anda söylemek istemiyorum ancak cuma günü yapılacak toplantının ardından açıklayabilirim.
istediğiniz tüm bilgileri buraya yazacağım.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024