agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Sukulent
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni1003Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-07-2020, 17:15   #1081
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-07-2020
İlk fotoğraftaki yavrular toprağın altından geldi. Onlardan sonra gelenler hep gövdeden. Toplam 3 tane topraktan, 3 tane de gövdeden gelen yavru oldu. Başka yavru çıkmadı. Evde direkt güneş almayan ama oldukça aydınlık olan bir odadalar. Toprak kurudukça su veriyorum. Demek ilginç bir durum olduğu için bulamamışım hiç internette
Yavruları ayırmak hem ana bitki hem de yavrular için faydalı olacaksa ayırmak isterim.

Özhekim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2020, 17:25   #1082
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Özhekim Mesajı Göster
İlk fotoğraftaki yavrular toprağın altından geldi. Onlardan sonra gelenler hep gövdeden. Toplam 3 tane topraktan, 3 tane de gövdeden gelen yavru oldu. Başka yavru çıkmadı. Evde direkt güneş almayan ama oldukça aydınlık olan bir odadalar. Toprak kurudukça su veriyorum. Demek ilginç bir durum olduğu için bulamamışım hiç internette
Yavruları ayırmak hem ana bitki hem de yavrular için faydalı olacaksa ayırmak isterim.
Ayıracağınız yavrular köksüz tutar mı onu bilemedim. Ben hiç köksüz ayırmadım ki.

derin35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2020, 18:13   #1083
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-07-2020
O zaman belki de en iyisi yavrulardan birini ayırıp denemek olacak. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

derin35 beğendi.
Özhekim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2020, 18:53   #1084
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Rica ederim. Kolay gelsin.

Eski 12-10-2020, 22:03   #1085
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-08-2020
Uzun zamandır aloeveram var, sürekli ortasından yeni yaprak veriyor ama alt yaprakları zaman geçtikçe kuruyup ölüyor , böylece hep ayni boyda.neyi yanlış yapıyorum? Büyük olanım saksisinda ufak bir yeni üç vermiş yavru gibi ama oda uzamıyor 1 cm de kaldi uzun zamandır. Acaba ek besin mi vermem gerek ?

E..nihal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2020, 11:10   #1086
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi E..nihal Mesajı Göster
Uzun zamandır aloeveram var, sürekli ortasından yeni yaprak veriyor ama alt yaprakları zaman geçtikçe kuruyup ölüyor , böylece hep ayni boyda.neyi yanlış yapıyorum? Büyük olanım saksisinda ufak bir yeni üç vermiş yavru gibi ama oda uzamıyor 1 cm de kaldi uzun zamandır. Acaba ek besin mi vermem gerek ?
Toprağı besleyici mi? Kaç yıldır aynı saksıda? Yeterli ışık alıyor mu?
Siz gerekli bilgileri verin, hatta mümkünse fotoğraf paylaşın ki; sağlıklı yorumlar gelsin.

Mesut Temiz beğendi.
Eski 15-10-2020, 23:12   #1087
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-08-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi derin35 Mesajı Göster
Toprağı besleyici mi? Kaç yıldır aynı saksıda? Yeterli ışık alıyor mu?
Siz gerekli bilgileri verin, hatta mümkünse fotoğraf paylaşın ki; sağlıklı yorumlar gelsin.
Toprağı torf ile karışıktı ama çok verimli olduğunu düşünmüyorum.ortalama 1 yıldır aynı saksıdalar,direk güneş degil ama ışık aliyor,büyük olan güneşe yakındı sinra rengi soldu, gölgeye aldim düzeldi.
Fotolari ekledim. Teşekkürler

Eklenen Resimler

E..nihal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2020, 12:55   #1088
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Sn. E..nihal, aloelerinizi ev içinde bakıyorsanız, biraz cılız kalmaları normal. Yine de yavru bile vermiş. Hızlı büyümesini istiyorsanız, sıvı bitki besini verebilirsiniz.

Benim aloe veram kuzey cephe pencere önünde, büyümesini durduramıyorum. Herhangi bir gübre vs. kullanmıyorum. İlk aldığımda evde tuttum, çok gelişmedi. Balkona koydum yaprakları güneşten kahverengi oldu. Ne zaman pencere önüne aldım. O zaman coştu. Kendi deneyimime dayanarak aloeler dışarıyı seviyor diyebilirim.

Etiketler
aloe vera yetiştirmek, fide, tohum

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2020