agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Sukulent
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni764Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-10-2018, 09:50   #751
Yeni Üye

Yüsra1's Avatar

Giriş Tarihi: 04-10-2018
hepinizin aleo verası çok güzel sağlıkla büyütün 😃

Yüsra1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2018, 14:34   #752
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-09-2018
Güler hanim balkonumuz acik fakat aloevera disarida camin onunde kuytu bir yerde duruyor 2 aydir bizimle kisinda disarida dursa bir sıkınti olur mu ? İzmirde yasiyorum yagmur yagdigi zaman iceriye alacagim♥️♥️

Yagmurbitkiaski Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2018, 21:23   #753
Ağaç Dostu

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Güler Hanım'dan dairesel dizilimde yaprak veren ve iri formdaki aloe vera bitkisi geldi, kendisine çok çok teşekkür ediyorum.. Bu aloe vera formunun gerçekten çok şık ve sağlam, sağlıklı bir görünümü var... Küçüklüğümden bu yana ansiklopedilerde gördüğüm, tanıdığım bitki tam olarak buydu.. Yeni diktim saksıya, biraz dinlensin, kendine gelsin, güzel bir resmini paylaşacağım..

Gül Batur beğendi.
Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2018, 00:31   #754
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-09-2018
Güler hanimdan ucretli olsun istemistim ama dagitim yapamiyorum demisti. Gule gule buyutun Mesut bey.

Kuwu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski Dün, 09:05   #755
Yeni Üye

aloe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-10-2018
Benim aloe veramın yapraklarında ki jel çekilmeye başladı. Yaklaşık 20gün önce aldım son 5gündür yapraklarında göçükler oluyor. Tedavi amaçlı kullanıcaktım. Nasıl kurtarabilirim? Son resim odada durduğu yeri görmeniz için. Aldıktan yaklaşık bir hafta sonra yaprak kestim kullandım. Erken mi kestim acep?

Eklenen Resimler

aloe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski Dün, 11:41   #756
Ağaç Dostu

Mesut Temiz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aloe Mesajı Göster
Benim aloe veramın yapraklarında ki jel çekilmeye başladı. Yaklaşık 20gün önce aldım son 5gündür yapraklarında göçükler oluyor. Tedavi amaçlı kullanıcaktım. Nasıl kurtarabilirim? Son resim odada durduğu yeri görmeniz için. Aldıktan yaklaşık bir hafta sonra yaprak kestim kullandım. Erken mi kestim acep?
Durduğu kısmi güneş alan yer ışık açısından ideal görünüyor, çünkü aloe vera'lar gün boyu direkt güneş altında kalmayı pek kaldıramıyorlar. Acaba az sulanıyor olabilir mi? Bir de bence iyice büyüdükten ve yavrular da vermeye başladıktan sonra yaprak hasat etmeye başlayın. Yaprağı keserken de çok kekin bir bıçakla bitkiyi hiç oynatmadan kesmek uygun olur... Bol şans...

Eski Dün, 12:06   #757
Yeni Üye

aloe's Avatar

[QUOTE=Mesut Temiz;1550143]Durduğu kısmi güneş alan yer ışık açısından ideal görünüyor, çünkü aloe vera'lar gün boyu direkt güneş altında kalmayı pek kaldıramıyorlar. Acaba az sulanıyor olabilir mi? Bir de bence iyice büyüdükten ve yavrular da vermeye başladıktan sonra yaprak hasat etmeye başlayın. Yaprağı keserken de çok kekin bir bıçakla bitkiyi hiç oynatmadan kesmek uygun olur... Bol şans...

Bilgi için teşekkürler. Tedavi amaçlı kullanacağım için kesmem lazım. Ne diyelim bi saksıyı kaybedicem galiba. Suya gelince ben sulayınca yaprağındaki jeli çekilen saksıya bir daha su vermişler galiba çünki yanında ki saksı artık kurumaya döndüğü halde o hala epey nemli. Bugün kaktüs toprağı alıp hasta aloenin toprağını değiştirsem diye düşünüyorum. yandakinde de 2 yaprakta hafif boşalmalar farkettim ikisininde toprağını değişsem nasıl olur?
İlgili bölümde güler hnm.dan aole fidesi istedim inşâllah yazımı görür ve yollayabilir

Eski Dün, 12:08   #758
Yeni Üye

aloe's Avatar

Wink

Kusura bakmayın yeni olduğum için olsa gerek sizin ki gibi alıntı yapmayı beceremedim

Eski Dün, 12:22   #759
Ağaç Dostu

Mesut Temiz's Avatar

[quote=aloe;1550144]
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mesut Temiz Mesajı Göster
Durduğu kısmi güneş alan yer ışık açısından ideal görünüyor, çünkü aloe vera'lar gün boyu direkt güneş altında kalmayı pek kaldıramıyorlar. Acaba az sulanıyor olabilir mi? Bir de bence iyice büyüdükten ve yavrular da vermeye başladıktan sonra yaprak hasat etmeye başlayın. Yaprağı keserken de çok kekin bir bıçakla bitkiyi hiç oynatmadan kesmek uygun olur... Bol şans...

Bilgi için teşekkürler. Tedavi amaçlı kullanacağım için kesmem lazım. Ne diyelim bi saksıyı kaybedicem galiba. Suya gelince ben sulayınca yaprağındaki jeli çekilen saksıya bir daha su vermişler galiba çünki yanında ki saksı artık kurumaya döndüğü halde o hala epey nemli. Bugün kaktüs toprağı alıp hasta aloenin toprağını değiştirsem diye düşünüyorum. yandakinde de 2 yaprakta hafif boşalmalar farkettim ikisininde toprağını değişsem nasıl olur?
İlgili bölümde güler hnm.dan aole fidesi istedim inşâllah yazımı görür ve yollayabilir
Aloe'yi kaybetmeniz için bir neden yok.. Aynı yerde bakımını yapmaya devam edin.. Sonuçta bitki kısa süre önce yer değiştirmiş ve taşınmış, hırpalanmış olması normal.. Hasta da değil bitkiniz, toparlanacaktır... Sadece yerine adapte olması ve büyümesi için biraz sabırla vakit verin ona.. Bol şans...

Eski Dün, 13:28   #760
Yeni Üye

aloe's Avatar

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Mesut Temiz beğendi.

Etiketler
aloe vera yetiştirmek, fide, tohum

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2018