agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Kompost > Solucan Kompostu
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-11-2016, 07:50   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-03-2013
Mamayı nasıl saklamalı ?

Arkadaşlar öncelikle merhaba;
Bu işe yeni başladım, doğal olarak çok fazla yarı fermente separatör gübresine ihtiyacım olmuyor ama zamanla artacağını umuyorum.. Az miktarda satın almak kilo fiyatı olarak pahalıya geliyor çok miktar ise ucuz elbet ama başka sorunlar meydana getiriyor ama sorun dediysem tabii ki şu an için; belki vereceğiniz cevaplarla sorun olmaktan çıkacak. Şöyle ki ;
***Yüklü miktarda yarı fermente gübre alsam ne kadar bozulmadan saklayabilirim. Kendi kendine tam fermente olup zamanla işime yaramaz hale gelebilir mi. ( saklamaktan kastım uygun şeklide elbette. Yani toprak üstünde bırakıp suya çamura açık hale getirerek değil )
***Saklamak için mutlaka çuval mı kullanmalıyım. Kalın çöp poşetlerinde saklalabilir miyim mesela. Çöp poşeti büyük avantaj olurdu çünkü bu sayede dışarıda kapalı poşetlere koyup istediğim miktarı saklayabilirdim. Takdir edersiniz ki çuval su geçirgen olduğundan dışarıda saklama ihtimalim sıfıra yakın.
Teşekkür ederim …

mkerol8965 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2016, 20:29   #2
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Tam yanma olmayan gübreyi kapalı ortamda uzun süre saklarsanız kül haline gelir. Kısaca içeride ısı gübreyi yakar.

Yığın olarak depolayıp arada karıştırmanız gerekli.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
solucan maması

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024