agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/)
-   -   Mobil Cihazlardan Foruma Bağlanmak (yazmak, fotoğraf yüklemek) (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/24582.htm)

yukka 27-09-2012 18:43

Süper olmuş. Kime teşekkür etmeli, bilemedim... Uzaytek'e mı yoksa Apple'a mı? ;)))

yukka 27-09-2012 18:49

Deneme

1 Eklenti(ler)
Eklenti 334765

Bu kedicik yeni doğmuş. Oyuncu... Haydarpasa'da banliyö peronlarinin başladığı yerde ilginizi bekliyor.

limon 28-09-2012 14:04

Yine bir dezavantaj var. Her mesaj kutusuna bir fotoğraf yüklenebiliyor. 5 fotoğrafa izin veriyor gibi görünüyor ancak yükleme esnasında en son eklediğiniz fotoğrafı alıyor sadece. Tek mek razıyım, hiç olmamasından iyidir. :)

Sim u Zer 28-10-2012 01:37

İpad le fotograf yukleme

Ben hala ipad le nasil fotograf yuklenecegini anlayamadim. Bu konularda biraz acemiyim adim adim anlatabilen olursa cok hayra geceçek.

Tesekurler

almanyalı 21-11-2012 23:08

Selam ben yeniyim android. Mobil telefon kullaniyorum fakat foruma bi turlu fotograf yukleyemiyorum yardimci olursaniz sevinirim.

almanyalı 22-11-2012 20:52

Selem arkadaslar ben yeni uyeyim bir turlu fotograf yukleyemiyorum yardim ederseneniz sevinirim

selenn 23-11-2012 03:43

Sevgili almanyalı, foruma fotoğraf yüklemek için öncelikle fotoğraf boyutunu küçültmeniz gerekiyor. Bu sayfayı ilk mesaj itibariyle gözden geçirirseniz zorlanmadan fotoğraf yükleyebilirsiniz.
İlk mesajda resimli olarak foruma nasıl fotoğraf yükleneceği tarif edilmiş.

almanyalı 23-11-2012 06:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selenn (Mesaj 1052808)
Sevgili almanyalı, foruma fotoğraf yüklemek için öncelikle fotoğraf boyutunu küçültmeniz gerekiyor. Bu sayfayı ilk mesaj itibariyle gözden geçirirseniz zorlanmadan fotoğraf yükleyebilirsiniz.
İlk mesajda resimli olarak foruma nasıl fotoğraf yükleneceği tarif edilmiş.

Selam selenn sayfayi kucultmeye gelemedim ki daha fotograf yukleye basiyorum dosya yok diyor fotograf isleme ile ilgili giriste verilen programlarin nerdeyse hepsini aldim ams nafile orda. kesiyorum ama dosya acilmiyor sanirim mobil kullanici oldugum icin i phone ile denedim onda oluyor ama amdroid' de dosya bile acilmiyor benim gibi bu sorunu yasayan baska birileri varmi acaba tesekkurler:mad:

almanyalı 29-11-2012 11:40

Selam ağaçlar.net google play de olsa biz android kullanıcıları için büyük bir kolaylık olur dışarıda da ağaçlar net e rahat ulasabilir takip edebiliriz böyle birşey mümkünmü acaba

COYOTE 10-12-2012 21:12

Ipad den fotoğraf yüklemek istiyorum fakat düz fotğraf yan oluyor ceviremiyorum sitede. Tablette rotate ediyorum yine yan yüklüyor ne yapmalı bilemedim.

almanyalı 15-12-2012 23:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi almanyalı (Mesaj 1056499)
Selam ağaçlar.net google play de olsa biz android kullanıcıları için büyük bir kolaylık olur dışarıda da ağaçlar net e rahat ulasabilir takip edebiliriz böyle birşey mümkünmü acaba

Bir soru sormuşdum......?kimse görmedi galiba.....:(

Adalet Yağcı 28-12-2012 13:15

Telefonumdan da siteye girmek istediğimde, klavye Türkçe menüyü desteklemediğinden "Giriş" yapamıyorum.
Adımdaki "ğ" "ı" harflerini yazamıyorum

Sakaki 28-12-2012 13:26

Adalet hn merhaba,

Telefonunuz ne marka ve nasıl bir model bilemiyorum ama internete girdiğine göre yeni nesil cep telefonlarından olduğuna kuşku yok.

İnternet özelliği olan telefonların çoğunda bu durum için yapılmış güzel bir ayar/opsiyon var: klavyede örneğin "c" harfinin üzerine gelip 2-3 sn üzerinde beklediğinizde ek bir pencere açılıyor ve içerisinde Türkçe "ç" harfinin de olduğu özel karakterleri görebiliyorsunuz. Aynı şekilde "i" harfinin üzerine geldiğinizde ve 2-3 sn parmağınızı üzerinde beklettiğinizde "ı" "İ" ve benzer ek semboller beliriyor.

Bir deneyin bence. :)

almanyalı 28-12-2012 13:43

merhaba,
Adalet hanım,
telefonunuzun klavye dili seçeneğini tıklayıp(ayarlarda)olmalı türkçe klavye varmı?
baktınız mı? olması lazım. Bende telefonla giriyorum eğer yoksa,
türkçe klavye alabilirsiniz android telefonlar için google play store de türkçe klavye isimli bir apps var onu kullanabilirsiniz, bende kullanıyorum onu. Eğer iphone kullanıyorsanız, onda türkçe klavye var, benim eşimde de var kullanıyor,

Adalet Yağcı 28-12-2012 15:49

Sevgili Sakaki ve almanyalı;
Telefonum Samsung Galaxy S2 ama Türkiye'dekilerle aynı değil, Türkçe menü yüklettim buna rağmen klavyedeki bahsettiğiniz harflerin üzerine basılı tutulduğunda Türkçe karakterler çıkmıyor.
Türkiye'ye henüz gelmemiş bir model olduğu için diğer yamalar da yok nette.

google play store dan bir araştırayım bakalım, benim yapabileceğim bir uygulama değil yine servise götürmem gerekecek.
Servis sadece Türkçe menüyü yükleyebilmek için 80.00 tl. aldı bakalım bunun için ne isteyecek.

Adalet Yağcı 28-12-2012 19:30

Buradan Türkçe klavyeyi yükleyebildim, hem de bedava :)
Denedim, siteye girebiliyorum.
İlgilenen dostlarıma teşekkürler.

KAPTANzst 25-01-2013 09:27

1 Eklenti(ler)
deneme

KAPTANzst 25-01-2013 09:34

Yeni nesil cihazla ilk denemem ve ilk kullanmam.
Kullanım zorluğu alsa da, pc olmadığı yerde işime yarar:p

KAPTANzst 25-01-2013 09:37

Nokıa Asha 311 Aldım 2 gün önce. bugün denedim .
Arazide baya işime yarayabilir.
Hiçbir sorun da çıkmaması beni memnun etti.
Kısayol, klavye, hatırlama....
Beni memnun etti
İlk defa denedim ama, yanlış sayfaya girip fotoğraf yükledim.;)
Bu yazıyı pc den yazdım.:)

KAPTANzst 25-01-2013 10:12

1 Eklenti(ler)
tekrar deneme

karaposu 03-02-2013 17:22

sayın site yöneticileri ben yeni bir üyeyim. Büyük bir hevesle girdiğim bu siteden hayal kırıklığı ile ayrılıyorum. lütfen 70 kb sınırını en azından 200 kb olarak genisletmeniz gerek. Yaygın kullanılan bir telefondan kullanıyorum. ve cektiğim fotograflar 2.00 mb boyutunda. verdiğiniz programla 70 kb a düşürsem bile hicbirsey belli olmuyor. Resmen siteye koymaya utanıyorum. telefonumdan çekilen anlaşılır fotograflar icin en azami boyut 200 kb oldugunu anladım. lütfen ama lütfen bu konuda bir güncelleme yapınız . tesekkürler

mstfylcn 07-02-2013 01:04

Tapatalk ile iPhone'dan Foruma Ulasamiyorum

1 Eklenti(ler)
Tapatalk ile iPhone'dan Foruma Ulasamiyorum.

mstfylcn 07-02-2013 23:07

1 Eklenti(ler)
Merhaba, sanırım forumda touchBB uygulamasının eklentisi aktive edildiğinden Tapatalk ile bağlanamıyoruz. touchBB'yi denedim bu nedenle. Ancak kullanışsız, Türkçe karakterleri desteklemiyor. Hiç beğenmedim gerçekten.
iPhone ve iPad kullanıcıları Tapatalk'ı denerlerse memnun kalacaklarına eminim.

Android için de Tapatalk olduğunu düşünüyorum.

Lütfen Tapatalk eklentisini etkinleştirelim.

Akıllı telefonlardan safari vb. uygulamalar ile forumu açınca hangi eklenti aktifse onun sayfasına gitmek üzere bir soru çıkıyor, eklentinin ayarlarından bunun kapatılabileceğini düşünüyorum.

mstfylcn 14-02-2013 16:57

Forum Yönetimini hassasiyete ve ilgiye davet ediyorum :) Nerdesiniz yahu... Yönetim şifresini bana verin halledeyim :)

Odeh 16-02-2013 11:41

TapaTalk'ın yüklenmesi mobil kullanımımızı çok rahatlatacak...

uzaytek 16-02-2013 13:32

Tapatalk ile hata mesajı alınıyor diye kaldırmıştım, kaldırınca hata alanların sorunları düzelmişti.

Mobil için bu akşam ve yarın tekrar araştıracağım.

mstfylcn 16-02-2013 14:43

1 Eklenti(ler)
Sayın uzaytek,

Tapatalk ile ilgili arkadaşların belirttiği "sanırım" hata mesajı değil.

Mobil bir aygıttan, iPhone'dan, safari ile forum açıldığında, "bu web sitesini görüntülemek için bir uygulama var bunu indirmek ister misiniz?" diyor. Bu durum Tapatalk eklentisi bulunan bütün forumlar için geçerli. Ama büyük ihtimalle bu mesajı sormaması için de bir ayar vardır.

Karşılaştığımız mesaj bu;

Sizin için küçük bir araştırma yaptım,
Redirecting Mobile Users to My App not Tapatalk & What happens to... | Tapatalk Support

Bu pop-up uyarı mesajını kapatmak için;
-Forum yönetim paneline girin,
-Tapatalk Settings'e girin,
-The alert and URLs ile ilgili ayarları düzenleyin.

mstfylcn 16-02-2013 14:50

Şu anda da aslında uyarı mesajı ile ilgili ayarlar yapılmamış. O mesajı aldığımızda OK'e tıklarsak touchBB'nin appstore'daki sayfasına yönlendiriliyoruz. touchBB gerçekten çok kullanışsız ve başarısız bir uygulama...

Dolayısıyla Tapatalk eklentisini aktif hale getirip, uygulama kullanmadan iexplorer, chrome, safari vb. web araçlarını kullanlar için de, pop-up uyarı mesajıyla ilgili ayarları yaparsak hiçbir problem kalmayacak.

uzaytek 16-02-2013 21:14

Anladım teşekkürler yarın sabah ilgileneyim

mstfylcn 17-02-2013 23:16

:( Hala çalışmıyor!

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024