agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/)
-   -   Neden yeni konu açamıyorum? (1 mesaj + 1 saat) (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/17840.htm)

malina 10-10-2009 16:45

Neden yeni konu açamıyorum? (1 mesaj + 1 saat)

Yeni üyeler 1 mesaj yazmadan aşağıdakileri yapamazlar:

• Yeni konu açamazsınız.
  • Özel mesaj sayınız 2 adettir.
  • Forum üyeleri listesini göremezsiniz.
  • Üye profillerini göremezsiniz.
  • Foruma o an bağlı olan kullanıcıları göremezsiniz.
  • Galeriye fotoğraf yükleyemez ve yorum yazamazsınız.
  • Sosyal Grup açamazsınız.
Mesajınızı yazdıktan 1 saat sonra yukarıdaki kısıtlamalar otomatik olarak kalkacaktır.

Yeni üyelerin hemen konu açamamasının nedeni, aşağıdaki kurallara daha fazla uyabilmelerini sağlamak içindir.

Alıntı:

Arama yapmadan, soru sormayın

Yeterli arama yapmadan, soru sorulmamalıdır. İlgilendiğiniz konu için yazılmış yazıları okumalısınız. Bunlar, üyelerin yazdıkları mesajların içine dağılmış olabilir. Okuyup gereken bilgiyi almak yerine, birilerinin sizin için özetlemesini beklememelisiniz. Bu tür durumlarda cevap alma ihtimaliniz düşer. Yeni konu açarak sorduysanız, uyarıya gerek kalmaksızın eski konu ile birleştirilir ya da silinir.

Arama yapmadan yeni konu açmayın

Soru, bu amaçla açılmış konu altında sorulmalı ve cevaplanmalıdır. Aynı konu için birbirine yakın içerikli çok sayıda başlık açılmamalıdır. Yanlış yerde bulunan yazılar, olması gereken konuya, ayrı bir uyarıya gerek kalmaksızın taşınır ya da silinir.

Soruyu doğru bölüm altında sorun, konuyu doğru bölümde açı

Bitkiniz hasta ise bunu doğru bölümde yazmalısınız, mesela Şehirlere göre üyeler bölümü, soru için doğru yer değildir. Bu tür konular ayrı bir uyarıya gerek kalmaksızın taşınır ya da silinir.

Agaclar.net forumu ilgilendirmeyen alanlarda yeni konu açmayın

Her konu her forumda konuşulmaz. Buna özen gösterin. Bu tür yazılar ayrı bir uyarıya gerek kalmaksızın silinir.

Her konuyu, ilgili başlık altında devam ettirin

Soru ve cevap niteliğindeki mesajlar, o konu için açılmış başlıkta yer almalıdır. Aklınıza gelen yerde, aklınıza gelen içerikte yazmamalısınız. Aklınıza gelen yerde tohum fide paylaşımı yapmamalısınız. Forumun buna ait bölümleri vardır. Bu tür yazışmalar, daha sonra bilgilerden yararlanacak olanların işini zorlaştırır. Konu dışı yazışmalar silinir. Benzer hatayı tekrarlayanların üyelikleri iptal edilebilir.

Bir soruyu tek yerde sorun

Bir soruyu birden çok bölümde tekrar tekrar sormak, bir duyuruyu birden çok yerde yazmak, iki ayrı konudaki soruyu tek bir başlıkta sormak ya da çok geniş kapsamlı olarak sormak yanlıştır. Sorulara acil cevaplar istenmemelidir.

Konu başlığını yazarken dikkat edin

Yeni konu başlığı, konu içeriğine uygun yazılmalıdır. "merhaba", "Acil salıya lazım, yardım edin ", "Tekrar söylüyorum, cevap verin", "Cevap alamadım, cevap verin", "Hey orada kimse yok mu", "heeeelp", "önemliiii!!!!", "lütfeeeenn" vs. biçiminde sorarsanız cevap alamazsınız. İçerikle uyumlu olmayan başlıklar ayrı bir uyarıya gerek kalmaksızın değiştirilir ya da silinir.

Lütfen agaclar.net Forum Kuralları 'rına göz atmayı unutmayın.

Ayrıca forumun bazı bölümlerine zaten yeni konu açılmamaktadır.
Hangi bölümlere konu açamazsınız?

İlk mesajınızı nereye yazacağınıza karar veremiyorsanuz, burayı kullanabilirsiniz :
Yeni gelen arkadaşlar, lütfen kendinizi tanıtın

malina 11-09-2011 15:05

Alıntı:

Ben bu steye üye olup konu açamıyor , fotoğraf yükleyemiyor, forum da bilgilerimi palaşamıyorsam siz bu steyi ne amaçla kurdunuz ? bu sorunu daha önce size yazdım halledildi diye mail attınız ama gene aynı. Yok yeni üye mesaj yazamazmışta, yok yeni üye konu açamazmışta, yok yeni üye fotoğraf yükleyemezmişte... Ne kadar tuhafsınız yahu. Askerlik mi lan burası devrecilik mi yapıyosunuz .Bir daha bu steye girmicem ve reklamınızıda yapıcam
Gelen eposta üzerine burada sorayım dedim :)

İlk mesajdaki kuralları niye koymuş olabiliriz?
7 yıllık bir forum için son iki yılda neden böyle yaptık?
İyi mi yaptık, kötü mü yaptık? :)

nevsune 11-09-2011 15:28

Bu usluptakiler; aman lütfen hiçbiriniz bir daha bu siteye girmeyin ve reklamımızı da yapmayın:rolleyes:

İyi yapmışsınız Malina, hatta 1 mesajı arttırın bence:)

bettyycim 11-09-2011 15:47

Vah vah şimdi kim yapacak reklamımızı :D

memet 11-09-2011 16:06

Bence bir mesaj sınırı az. Beş mesaj olsa daha iyi.
Mesaj yazmadan görmesine gerek olmayan seçenekler. Beğenmeyen siteye girmeyebilir. Hatta kendi sitesini açsın daha iyi olur.

ciceksever70 11-09-2011 16:24

Bu uslübu kullanan biri zaten üye olmasa da olur.

feriha 11-09-2011 20:31

Biz de yeni üye olduk.. O yollardan biz de geçtik yani..

İlk anda forumun işleyişini anlayana kadar bir süre yanlış yapabiliyor. Yanlış başlıklara konular açabiliyor. Belli başlıklarda sorulması gereken sorular alakasız yerlerde sorulmuş olabiliyor.. Hem soruyu soran ilgili başlık olmadığı için cevabını alamıyor hem de konu bütünlüğü bozuluyor. Bunları ayıklamak, yerlerine taşımak yönetime düşüyor..

Yeni üye arkadaşların bir süre oryantasyon dönemi, alışma ve uyum süresi geçirdikten sonra daha sağlıklı şekilde bilgilenmeye ve paylaşmaya başlayacaklarına inanıyorum.

Tek mesaj bence sembolik olmuş.. Bir başlığa girip soru yazsa tamamdır..

Sevgi Durul 11-09-2011 21:54

İyi yapmışsınız da, bir mesaj bence az.:)

Maildeki uslüpte yazanlar siteye girmesinler, girerlerse de yazmasınlar daha iyi.

Jezebel 11-09-2011 22:45

Evet hepimiz yeni üye olduk. Ben ilk mesajımı kapanmış bir konuya yazdım, silme şansım bile olamadı :)
Bir mesaj sınırı, eğer bu kendini tanıtmak ise, kabul edilebilir.
Ama kendini tanıtmadan sağa sola yazıp tohum, çelik bitki isteyenler de var.
Hatta doğruca arkadaşınız olmak isteyebiliyorlar ;)
Dostlarımız konusunda daha seçici olmayı öğrendik sayelerinde, ikinci hamleleri istek listesi oluyor da...
Saygılar.

malbman 12-09-2011 07:23

Bence forumdaki, "Arkadaşlar, kendinizi tanıtır mısınız? Burayı nereden buldunuz?" başlığında, yeni üye olacak arkadaşların genel bilgilerini yazacağı bir form oluşturup, üye olacakların bu formu doldurmadan foruma mesaj yazamayacakları gibi bir kural koyalım.

Böylece hem sembolik te olsa bir mesaj yazmalarını sağlamış, hem de her üye ile ilgili olarak kabaca da olsa bilgi sahibi oluruz. Böylece o başlığın forum başlıklarında bulunma amacına da ulaşılır.

Bu sayede yönetim de yukarıda okuduğumuz, seviyesi tavan!!! yapan iletilere muhatap kalmaz ya da bu türden iletilerle asgari seviyede kafa yorarlar.

Tura 12-09-2011 07:31

İlk üyeliğim 2008 yılı. İlk mesajım aylar sonra.
Siteyi, üyelerin yazışmalarını inceledim. Saygınlığı, kabul görmüş terbiye kurallarının işleyişini beğendim. Eğer biz seçici davranıyorsak, site neden seçici davranmıyor ?
Aile gittikçe büyüyor, kuralları ve mesaj sayısını arttırmak gerekebilir.
Saygılarımla.

ciceksever70 12-09-2011 09:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel (Mesaj 858139)
Evet hepimiz yeni üye olduk. Ben ilk mesajımı kapanmış bir konuya yazdım, silme şansım bile olamadı :)
Bir mesaj sınırı, eğer bu kendini tanıtmak ise, kabul edilebilir.
Ama kendini tanıtmadan sağa sola yazıp tohum, çelik bitki isteyenler de var.
Hatta doğruca arkadaşınız olmak isteyebiliyorlar ;)
Dostlarımız konusunda daha seçici olmayı öğrendik sayelerinde, ikinci hamleleri istek listesi oluyor da...
Saygılar.

Bu mesaja katiliyorum. Özel mesaj bölümüne arkadaslik istegi geliyor, ben tanimadigim bir üyeden gelince genelde üye bilgilerine bakiyorum önce. Cogunlukla kendini tanitma mesaji yazmamis, bir iki mesaji olan üyelerden geliyor bu istekler, bir anlam veremiyorum. Ya da tohum istekleri geliyor. Önceleri gönderdim yeni bahce yapiyorlardir yardimim olsun diye ama tohum gönderdigim arkadaslar birkac gün sonra mesaj yazip yeniden birseyler isteyince radikal bir karar alip tohum gönderme isini iyi tanidigim birkac üyeyle sinirladim. Bence de ilk mesaj olarak kendini tanitma mesaji kurali mutlaka olmali.

Günüm 12-09-2011 11:36

Ben bu tür mesajlardan çok ciddi rahatsızlık duyuyorum. Birbirimize hitapta geldiğimiz bu nokta tüylerimi diken diken ediyor. Sayın Malina'nın engin sabrına da şapka çıkarıyorum.

tuanacr 12-09-2011 16:54

ben

mesajlaşmak çok zor

ciceksever70 12-09-2011 17:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi tuanacr (Mesaj 858406)
mesajlaşmak çok zor

Agaclar net forumu kullanilmasi en basit forumlardan biri. Her konu belirli basliklar altinda, son derece düzenli. Iki mesaj yazmissiniz biri sikayet mesaji. Kendinizi de tanitmamissiniz. Forumu iyice incelemek icin zaman ayirdiniz mi acaba? Ben ilk mesajimi yazmadan önce aylarca konulari okudum, bilgiler edindim (zaten amacim da bitkiler hakkinda bilgilenmekti). 2008`de üye olmusum halâ zaman zaman hatalarim olabiliyor ya yönetim uyariyor ya da kendim sorarak düzeltmeye calisiyorum. Siradan bir sohbet forumu olmadigimizi anlayabilen, cok degerli bilgiler edindigimiz forumumuzdaki yazismalara ortak amaclarla katilan üyeler aramizda cabucak yerini bulmustur.
(Haddimi astiysam özür dilerim sevgili malina.)

Oguzhan58 01-02-2018 18:56

Menekşe Hastalıkları konu açma

Menekşelerimin yaprakları eğiliyor bununla ilgili sormak ve konu açmak istiyorum lakin açamıyorum şimdiden kolay gelsin.

g.c. 05-02-2018 06:15

"Ne kadar tuhafsınız yahu. Askerlik mi lan burası devrecilik mi yapıyosunuz ."

Bunu yeni gördüm, çok güzelmiş :)

Gökhan78 05-02-2018 17:37

Arkadaşlar site çok güzel daha yeniyim ceviz cilik yapmayı düşünüyorum 24 dönüm arazide 2 ortak tavsiyelerinizi beklerim

malina 05-02-2018 17:46

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Gökhan78 (Mesaj 1530299)
Arkadaşlar site çok güzel daha yeniyim cevizcilik yapmayı düşünüyorum 24 dönüm arazide 2 ortak tavsiyelerinizi beklerim

Hangi başlığa yazıyorsunuz? "Neden yeni konu açamıyorum? (1 mesaj + 1 saat)"

Oysa nereye yazmanız gerekir?

Ceviz - agaclar.net

Tabii daha önce yazılanları okumanız gerek, sorularınızı net olarak sormalısınız. "Dünya bir gaz bulutuydu" diye başlayarak kimse size ceviz anlatmaz :)

dogruluk 07-02-2018 14:03

Merhaba

mesaj yazdım ben ama yinede konu açamıyorum :)

malbman 07-02-2018 15:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi dogruluk (Mesaj 1530501)
Merhaba

mesaj yazdım ben ama yinede konu açamıyorum :)

Muhtemelen yazdığınız mesajın üzerinden 1 saat geçmediği içindir. Zira mesaj yazmışsınız ve 40 dakika sonra da konu açmayı denemişsiniz.

ÜRETİCİ09 10-03-2018 18:33

Merhaba ağaç gövdesindeki yosunların çaresi nedir?? ( ağacımız incir)
Zeytinde budama da kesilen yerlere ne uygulamalıyız aşı macunu sürümü zor oluyor??
* birde artık ağaçlara tavan boyası atıldığını duydum bu konularda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim

malina 11-03-2018 08:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ÜRETİCİ09 (Mesaj 1533421)
Merhaba ağaç gövdesindeki yosunların çaresi nedir?? ( ağacımız incir)
Zeytinde budama da kesilen yerlere ne uygulamalıyız aşı macunu sürümü zor oluyor??
* birde artık ağaçlara tavan boyası atıldığını duydum bu konularda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim

sorunuzu hangi başlıkta sorduğunuza dikkat etmelisiniz.
Burası: Neden yeni konu açamıyorum? (1 mesaj + 1 saat)

hasancelik44 11-03-2018 12:18

Merhaba, yeni üyeyim. Yeni konu açabilmem için buradan yazdığım (mesela bu cevap) yeterli olacak mıdır?

evandevan5 02-04-2018 08:42

bende konu açmak istiyorum ama ben kaç yıldır üyeyim. yılını unuttum

malina 02-04-2018 10:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi evandevan5 (Mesaj 1535928)
bende konu açmak istiyorum ama ben kaç yıldır üyeyim. yılını unuttum

Açamıyor musunuz?

Belki sorunuzun cevabı bu konudadır...

http://www.agaclar.net/forum/sik-sor...avuzu/6254.htm

Üye olma tarihiniz için
http://www.agaclar.net/forum/members...evandevan5.htm
İstatistik / Genel bilgiler bölümüne bakın...

mesutnasya 03-04-2018 09:52

teşekkürler bilgi icin

Kirazdan Küpe 05-04-2018 13:00

Ben de yeni üye oldum ve "1 mesaj" yazmak hiç de zor değil, hatta bu yazdığım benim "1 mesaj"ım :))

abdullahbayrak 15-04-2018 13:46

Ilk mesaj

İlk mesajdaki kuralları niye koymuş olabiliriz?
7 yıllık bir forum için son iki yılda neden böyle yaptık?
İyi mi yaptık, kötü mü yaptık?

Bayankuş 15-04-2018 23:57

Mükemmel bi site. Geçte olsa yeni keşfettim. Emeği geçen herkese *** ederim...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024