agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Sebzelerde hastalık ve zararlılar
(https)

Beğeni Düzeni145Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-11-2011, 12:01   #181
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selehattin 67 Mesajı Göster
Munevver hanım salyangozun basit ilacı bira şaşırmayın bildiğimiz bira bir kabın içine [hafif yayvan bir kap] bira koyun sonra bu kaplardan bahçenizin farklı yerlerine koyun salyangozlar akşamdan sabaha kadar o kabın içine gelecekler sabah kapları atıp yenisini koyabilirsiniz birde zirai ilaç satan yerlerde kırmızı bir ilaç var sanırım 15 tl civarında o ilacı şekerle karıştırıp ceviz gibi top yapıp yine bahçenin farklı yerlerine koyabilirsiniz hazırladığınız bu ilaç kolay kolay erimiyor sonra bir kürek vasıtasıyla zararlıları atabilirsiniz selamlar kolay gelsin

Merhabalar;
Salyangoz için bira kesinlikle işe yarıyor. Gecen yıl bende aynı sorun ile karşılaştım. Çok fazlaydı elimle tek tek toplayarak uzaklaştırmayı denedim ama başa çıkamadım. Bira koyduğum tabakları denedim ve başarılı oldu ama tamamı bu tuzağa düşmüyor onu da belirtiyim.. Başka yöntemlerde bulmak zorunda kalabilirsiniz ..

Esen kalın..

kuyrukk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2011, 12:20   #182
Ağaç Dostu

münevver's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2009
Sn Selahattin Bey & Sn Kuyrukk
Tavsiye için teşekkürler

Ama oldukça pratik bir yöntemmiş.Bizim bahçedekiler akıllanıncaya kadar hemen deneyeceğim.

münevver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2011, 22:37   #183
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi munevver- Mesajı Göster
Merhabalar,

Bu yıl ilk defa bahçe yapıyorum.Biraz marul ektim şimdiden.Ama bahçede o kadar çok salyangoz var ki ne ekersem hemen tüketiyorlar.
Tarlanızda ki bütün bitkiler ve toprağa ( 100 lt. suya 2 kg. gibi) gülleci bulamacı atın derim. Tortusunu da ağaçların bellerine fırça ile sürün. Ben iki dönümde yaptım hiç biri kalmadı.
Hem başka ilaç da kullanmamış ve kalsiyum içeren gübre vermiş olursunuz. Bir deneyin isteseniz.

Saygılar

hepgül beğendi.
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2011, 08:46   #184
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Halil Bey,
gülleci bulamacında normalde oran ;100 ml gülleci bulamacı serumu +10 lt su

Bu durumda salyangozlar için normal oranın 2 katını mı tavsiye ediyorsunuz?

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2011, 16:21   #185
Ağaç Dostu

münevver's Avatar

Halil Bey ,
Gülleci bulamacını bilmiyordum. Biraz araştırdım ve sizin sayfanıza rastladım.
Köyönü Tarım

Burdaki ölçüler :
10 lt. su,
3 kg. kükürt,
1,5 kg. kireç. (Sönmemiş kireç)
15 lt. lik yağ tenekesine, kükürt ve kireç dökülür. Üstüne su ilave edilir.
Sonra ateşe konur ve kaynatılır.

Sanırım benim bahçe için bu ölçülerde bulamac oldukça fazla olacak.Bahçe derli toplu 10m2 ya var ya yok. Bu oranda bir bahçe için ölçü ne olmalı?

Bu arada bulamacı araştırıken hem bahçenizin sayfalarını hemde blogunuzu inceleme fırsatı buldum.Gerçekten büyük bir sevgi ve emeğiniz var doğaya karşı.Sizden öğreneceğimiz çok şey var.
Teşekkürler şimdiden.

Eski 30-11-2011, 22:03   #186
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Halil Bey,

Evet 100 lt suya 2 litre gibi. Bitkiye zararı da olmuyor.

Eski 30-11-2011, 22:09   #187
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi munevver- Mesajı Göster
...
Burdaki ölçüler :
10 lt. su,
3 kg. kükürt,
1,5 kg. kireç. (Sönmemiş kireç)
15 lt. lik yağ tenekesine, kükürt ve kireç dökülür. Üstüne su ilave edilir.
Sonra ateşe konur ve kaynatılır.

Sanırım benim bahçe için bu ölçülerde bulamac oldukça fazla olacak.Bahçe derli toplu 10m2 ya var ya yok. Bu oranda bir bahçe için ölçü ne olmalı?
Oranları katlayarak düşürürseniz evde bile yapabilirsiniz. 4 yıllık kullanım ömrü var ama 2 yıl cam bir kapta _ plastiği eritebiliyor_ bekletip çalkalayıp kullanabilirsiniz.

lolla beğendi.
Eski 30-11-2011, 22:10   #188
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Halil Bey,

Evet 100 lt suya 2 litre gibi. Bitkiye zararı da olmuyor.

( Ben bu yıl akar hastalığı için güllere de atmıştım. Üst üste 3 defa akar yok oldu ama açılmış güllerde, bana kızdı. Zeytinde _bazı meyvelerde ve sebzelerde_ çiçekteyken de atmıştım bir şey olmamıştı. Aslında çiçeklere ve çiçekteki meyvelere sık ve yüksek oranda atmamakta fayda var.)

lolla beğendi.
Eski 01-12-2011, 07:54   #189
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Oranları katlayarak düşürürseniz evde bile yapabilirsiniz. 4 yıllık kullanım ömrü var ama 2 yıl cam bir kapta _ plastiği eritebiliyor_ bekletip çalkalayıp kullanabilirsiniz.
Ev tipi için oranları 10 a bölelim.

300 gram kükürt

150 gram sönmemiş kireç

1 lt su.

Balkonda küçük tüp üzerinde bile yapılabilir.

Bu karışımın 10 ml si 1 lt su ile karıştırılıp balkondaki çiçeklere sıkılır.

Eski 01-12-2011, 08:34   #190
Ağaç Dostu

Halil Beyin yazdığı gibi oranı ikiye çıkarmak istersek ;

20 ml GB yi 1 lt su ile karıştırmak gerek.

Ev çiçekleri için yine de önceden yüksek oranı test etmekte fayda var...

Sanırım menekşe yapraklarını yok edebilir.

Eski 01-12-2011, 16:52   #191
Ağaç Dostu

münevver's Avatar

Sn Denizakvaryumu
Çok teşekkürler.
Salyangozlardan uzunca bir müddet kurtulma ihtimali beni oldukça motive etti.
Şuan zavallı marullarım soguk bi yandan salyangozlar bi yandan savaşı kaybetmiş gibi görünüyorlar.
Ama bahara doğru bahçeye ekeceğim diğer tüm sebzeler için gülleci bulamacını mutlaka hazırlayacağım.
Çok teşekkürler

Eski 14-03-2012, 22:10   #192
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-04-2010
Salyangoz ile mücadele de degisik bir yöntem

Merhabalar youtubede salyangoz ile mücadele de degisik bir yöntem gördüm. Paylasmak istedim. Bunu deneyen arkadaslar varmi acaba ?
Videonun linki Slug control - The 9-Volt Solution - YouTube

fagu03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2012, 09:04   #193
Ağaç Dostu

falcon00's Avatar

Giriş Tarihi: 30-01-2010
Merhabalar
sayın fagu03
Ben bunun bir benzerini internette gördüğümü anımsıyorum.
çöle yakın bir çiftlik. çölden gelen tarla faresi ve benzeri mahluktan kurtulmak için,
çiftliğinin çevresinin saran çitlerin altında,yaklaşık yere çok yakın bir kısma çift sıra elektrik teli döşeyerek elektrik vermişti.
Ertesi sabah da onlarca elektrikten kavrulmuş zararlıları topladı.
Tabi elektrik. tehlikeli ıslak olmamalı.
Yağmur yağarsa olmaz. demir direklerdede ve diğer benzeri direklerde, elektrik geçmemesi için yalıtım şart.
Her halukarda tehlikeli, dikkatli olun derim.
saygılar

falcon00 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2012, 09:16   #194
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi falcon00 Mesajı Göster
Merhabalar
sayın fagu03
Ben bunun bir benzerini internette gördüğümü anımsıyorum.
çöle yakın bir çiftlik. çölden gelen tarla faresi ve benzeri mahluktan kurtulmak için,
çiftliğinin çevresinin saran çitlerin altında,yaklaşık yere çok yakın bir kısma çift sıra elektrik teli döşeyerek elektrik vermişti.
Ertesi sabah da onlarca elektrikten kavrulmuş zararlıları topladı.
Tabi elektrik. tehlikeli ıslak olmamalı.
Yağmur yağarsa olmaz. demir direklerdede ve diğer benzeri direklerde, elektrik geçmemesi için yalıtım şart.
Her halukarda tehlikeli, dikkatli olun derim.
saygılar
9 V'un bir tehlikesi olacağını sanmıyorum

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2012, 02:14   #195
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-11-2009
merhbalar ben sitenizde yeni üye sayılırım fakat aradığım bir şeyi bulamadım sizden yardımcı olmanızı isteyecem benim kendime göre amtörce bir seram var seramda sebze fidesi yetştiriyorum. Şimden sebze tohumlarını cimlendirdim ve ektim. Filizlendiler iki yaprağa dönüştüler. gereken her türlü ziraai müçdelesinide yaptım taprak ilaçlaması gibi yetişen filizlerimin tepeleri sanki makasla kesilmiş gibi coğladı karınca ilacını attım solyangoz veya sülük yedi diye düşündüm onunda önlemini almak için etafına odun külü döktüm yürümesinler diyeayrıca solyongoz ilaçı kepekle karıştırdım koydum değişen bir şey olmadı merak etiğim bu zararlı ne olablir fare olabilirmi? eğer bu konu hakında bir bilginiz varsa beni aydınlatırsanız sevinirim

pahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2012, 08:21   #196
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-11-2009
*** siz her teferuatlı okumamışsınız yazdıklarımı sanırım. Benim sebze fidelerim dışarda bahce içinde değil sera içinde ve bulunduğum mevki ilceye 2.5 km uzakta doğa ile baş başa güvercininde hiç bir nesli yok. sizin dediğiniz bahce dışarda olursa olur güvercin yapmasa kuşlar yapar hertürlü zararla karşılaşırsınız.Yinde bilgileriniz için tşkjer

pahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2012, 18:26   #197
Ağaçsever

ferba266's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pahce Mesajı Göster
merhbalar ben sitenizde yeni üye sayılırım fakat aradığım bir şeyi bulamadım sizden yardımcı olmanızı isteyecem benim kendime göre amtörce bir seram var seramda sebze fidesi yetştiriyorum. Şimden sebze tohumlarını cimlendirdim ve ektim. Filizlendiler iki yaprağa dönüştüler. gereken her türlü ziraai müçdelesinide yaptım taprak ilaçlaması gibi yetişen filizlerimin tepeleri sanki makasla kesilmiş gibi coğladı karınca ilacını attım solyangoz veya sülük yedi diye düşündüm onunda önlemini almak için etafına odun külü döktüm yürümesinler diyeayrıca solyongoz ilaçı kepekle karıştırdım koydum değişen bir şey olmadı merak etiğim bu zararlı ne olablir fare olabilirmi? eğer bu konu hakında bir bilginiz varsa beni aydınlatırsanız sevinirim
Sn pahce,
acaba fidelerinizin çıkan o ilk yapraklarının yenmiş şeklini(makasla kesilmiş gibi dediğiniz) resim çekip ekler misiniz ayrıntılı bilgi vermek açısından buna ihtiyacımız var. yiyen bir zararlı ise onun ağız yapısını yenmiş şekli ile bulabiliriz umarım.
saygılar

ferba266 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 01:28   #198
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Temin edebilirseniz organik olan bu yemleri öneririm. Ben başedemediğim noktada bu ürünü kullanıyorum. El ile toplamanın çözüme götürmediği noktada mecbur kalıyorum diyelim.

Kuşlara, kirpilere ve bahçemizin ziyaretçisi olan diğer canlılara zararı yok.

Slug Death XL | Garden World

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2012, 11:53   #199
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Kabuğu telden geçemeyince vazgeçmeyip, açıklığı bulan azimli salyangoz. Şimdi ben bunu nasıl yok ederim, ikilem içindeyim.
Sayın Kiraz sardunyalara gelmiyorlar dememişmiydi?

1.Name:  1-IMG_4520 - Kopya.JPG
Views: 3001
Size:  48.4 KB

2.Name:  3-IMG_4524 - Kopya.JPG
Views: 3139
Size:  44.6 KB

3.Name:  4-IMG_4525 - Kopya.JPG
Views: 3218
Size:  44.2 KB

4.Name:  9-IMG_4594 - Kopya.JPG
Views: 3135
Size:  52.2 KB

Eklenen Resimler

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2012, 12:34   #200
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Geçen sene sardunyalar en sağlam kalan bitkilerden oldu, geldiyseler de çok az geldiler. Belki de etrafındakiler daha cazipti, sardunyaya sıra gelmemişti

Bu sene salyangozların azaldığı inancıyla, yeni aldığım liliumları saksıya değil, bahçeye diktim. Dün sabah başparmak kalınlığındaki çiçek saplarını dibinden kestiklerini gördüm, ardından bolca kahve serptim. Bu sabah baktığımda kocaman bir kabuklu ve bir kabuksuzu suç üstü yakaladım, attım. 10 dakika sonrasında üç kabuksuz daha saldırmıştı. Şimdiye kadar, toprağa zarar vermesin diye hiç tuz kullanmamıştım ama çaresiz evden çıkarken etrafına serptim. Liliumlar çok lezzetliymiş, çook, koca saksıdakilere de saldırmışlar.

Kabuksuzlarda, bira tahminimden çok işe yaradı, dört bir tarafa bira kapları koyacağım. Yağmur yağsa bile etkisi devam ediyor, kutuların içi çok su dolmasın diye eğik bırakıyorum. Kabuklularda ise elle toplamaya devam.

pria ve Güzin Çakar beğendi.

Düzenleyen Kiraz : 16-04-2012 saat 20:09
Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2012, 18:42   #201
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Salyangozların lavantadan nefret ettiklerini biliyor muydunuz? Bahçenizde lavanta varsa, çiçeklerinden ve yapraklarından budama yaparken, budadığınız dalları sakın atmayın. Makasla ufak parçalar haline getirdiğiniz lavanta kırpıntılarını, salyangozların yoğun olarak göründüğü çiçek yataklarına, sebze tarhlarına, ve benzeri bölgelere serpiştirebiebilirsiniz. Böylelikle salyangozlerın ortamı terk ettiklerini gözlemleyebilirsiniz.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2013, 15:37   #202
Ağaç Dostu

hanımeli's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2013
uzun zaman olmuş konu bitmiş ama benimde başım dertte salyangozlarla

farklı birşeyler deneyenler varmı acaba,tavsiyede bulunacak?

yeni fideler dikeceğiz toprağa gözümüz gibi bakıp tohumdan çıkardığımız fideleri yemesin bu zararlılar.

hanımeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2013, 17:26   #203
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
salyangozlardan kurtulamıyorum!

her gece bahçemde hatta çiçeklerimde gezinip midemi alt üst eden salyangozlardan kurtulmanın bi yolu var mı arkadaşlar? sabah kalkıp çiçeklerimin yapraklarında ki o ışıltılı sıvılarını gördüğüm anda o yaprağı kopartıp atabileceğim en uzak yere atıyorum.ne yaptıysam kurtulamadım. saksılarımı en yüksek yerlere koydum yine olmadı,etraflarına ezilmiş sarımsaklar serdim yine olmadı. hatta bir iki kez evimde bile salyangoz yakaladım.bu durum çok canımı sıkıyor,ne yapacağımı bilemiyorum. bu soruya cevabı olan arkadaşlardan yardım ve önerilerini bekliyorum.

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2013, 18:56   #204
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-04-2012
şuçluyu buldum

Selamlar. Benim de nanelerimin yaprakları beyazlaşmaya ve neredeyse şeffaf hale gelecek kadar incelmeye başladı. Ziraat uzmanına götürdüm sümüklü böcek dedi. İlk başta pek inandırıcı gelmedi. Çünkü neredeyse çok geniş bir alanda bu sorun var. Hepsinin üstünde sümüklü böcek geziyor olamaz diye düşündüm. Ama şimdi suçluyu buldum. İşte burda:

Name:  Photo on 7-6-13 at 7.46 PM.jpg
Views: 2523
Size:  32.5 KB

Kusura bakmayın resim pek net değil.

Yinede o kadar fazla yok. Yapraklarda ısırıklar da var ama en büyük sorun beyazlaşıp incelmesi. Sizde de böyle bir sorun oldu mu?

Bu gece birayı deneyeceğim. Sonucu yine yazarım.

aigneis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2013, 19:11   #205
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Sümüklü böcek ve salyangozlar gündüz pek gezintiye çıkmazlar güneş battıktan sonra ya da daha ileri saatlerde bakarsanız kolayca yakalarsınız suçluları.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2013, 18:22   #206
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Bu salyangozlar için kullanabileceğimiz organik bir ilaç var mıdır?

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2013, 16:02   #207
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kelebek çalısı Mesajı Göster
Salyangozların lavantadan nefret ettiklerini biliyor muydunuz? Bahçenizde lavanta varsa, çiçeklerinden ve yapraklarından budama yaparken, budadığınız dalları sakın atmayın. Makasla ufak parçalar haline getirdiğiniz lavanta kırpıntılarını, salyangozların yoğun olarak göründüğü çiçek yataklarına, sebze tarhlarına, ve benzeri bölgelere serpiştirebiebilirsiniz. Böylelikle salyangozlerın ortamı terk ettiklerini gözlemleyebilirsiniz.
Ben bunu tesadüfen farkettim, balkonsuz arka bahçeli eve taşınınca bütün saksılarımı oraya koydum, renk renk boy boy sümüklü böcekler herşeyi mahvetti ama lavanta ve biberiye saksılarıma yaklaşmamışlar bile..

Bir de sümüklü böceğe etki eden bira salyangoza etmiyorken, salyangoz da bakır üzerinden geçemiyor bilgisini Meyvelitepe blogundan okumuştum, duyurulur.

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2014, 14:48   #208
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kelebek çalısı Mesajı Göster
Temin edebilirseniz organik olan bu yemleri öneririm. Ben başedemediğim noktada bu ürünü kullanıyorum. El ile toplamanın çözüme götürmediği noktada mecbur kalıyorum diyelim.

Kuşlara, kirpilere ve bahçemizin ziyaretçisi olan diğer canlılara zararı yok.

Slug Death XL | Garden World
El ile toplamak mümkün değil. Dün el ile 10 lt lik bir kova topladım. Tahminim ortalıkta gözükmeyenlerle birlikte en aşağı 10 lt lik bir 10 kova daha çıkar. Ne yapacağımı şaşırdım.

Türkiye'de bu ürünü ya da benzeri organik bir ürünü tedarik edip kullanan var mıdır acaba?

Name:  61N6yTDJUsL.jpg
Views: 2280
Size:  66.4 KB

Resimdeki ürünü buldum, sipariş vereceğim fakat ürünün fiyatı 4,21 £ iken posta ücreti 22,72 £ olarak çıkıyor. Hadi sirapiş verip getirttim ürünü. Kesin çözümü bulabilecek miyim?

Ya da bir köşede ot birikintisi yapıp üzerine lahanagillerden bir ziyafet çekip hayvancıkları buraya çekip kolayca bulabileceğim ama organik olmayan bir pestisit ile mi çözüme gideyim? Bu çözüm olacak mı? Hadi salyangoz belasından kurtuldum, toprağı kirleticem, sonra nasıl ürün yetiştiricem. Napsam bilemedim...

berçin beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2014, 20:29   #209
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Salyangoz sever fotoğrafçıdan. ..

With 25 Magical Photos, This Man Completely Changed Everything I Knew About This Tiny Creature

nkutsay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2014, 21:26   #210
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Galeri: 45
Harika fotoğraflar, aslında salyangozların verdiği zararı düşünmeksek,görüntü olarak çok dekoratifler ve de sevimli ben öyle düşünüyorum.

pria ve Ozlem A beğendi.
hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
ev yapımı ilaç, mücadele, salyangoz

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024