agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Peyzaj, Bahçe Düzenleme (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/)
-   -   Duvar ve bahçe çiçek düzenlemeleri (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/28095.htm)

Cymbelina 04-06-2012 18:42

Duvar ve bahçe çiçek düzenlemeleri

5 Eklenti(ler)
Bunlar da evlerimiz. Üçüncü resim ailemle oturduğum ev, 4. resimde de gene karşılıklı komşu olarak oturduğum dağçiçeği, rhepsag67, Rana+miraç gibi arkadaşlarımın evleri:D

Çiçek sevmek öyle değil böyle olur, değil mi ama?:)

Cymbelina 04-06-2012 18:48

4 Eklenti(ler)
Bunlar da gene bizim ev:cool:
Banyomuz bile böyle yani:D
Avludaki resimde arada tıngırdattığım gitarim:dilli:

dağçiçeği 04-06-2012 19:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina (Mesaj 979101)
Bunlar da evlerimiz. Üçüncü resim ailemle oturduğum ev, 4. resimde de gene karşılıklı komşu olarak oturduğum dağçiçeği, rhepsag67, Rana+miraç gibi arkadaşlarımın evleri:D

Resimler harika arkadaşım.Ahh Ahh ne günlerdi :D
Üstten 4.ev benim hani çatısı olmayan.Özellikle öyle yaptırdım anacım,yoksa nasıl sulansın bunca bitki.Çıkıyorum çatıya elimde hortum,bir güzel suluyorum.Tabii bayaa bir zaman alıyor.Adam tutmadım beceremez az sular ,çok sular Bellimi olur:D
O meşhuuuuur İngiliz Bahçelerini gördük.Hııh bizimkilerin eline su bilem dökemez.Oohhh söylemedik Camilla 'ya da bitkilerle ilgili hiç bir püf noktayı ,kıskançlıktan çatııır çatır çatlasın. Sırnaşık şeyy:D

Cymbelina 04-06-2012 19:48

Zaten evleri çiçekle donatabilmek için nerelerde ev aradık hatırlasana:p En sonunda taa İtalya'nın güneyinde bir sahil kasabasında kooperatife girdik hep beraber:dilli: Ama emeklerimize de değdi.

Saksıları sulamak da ayrı bir dert, evet, ama biz de Sayın Mete Tiren'in anlattığı gibi üstten çıkıp suluyoruz, artık denk geldiği kadarıyla:)

Hangi resim sizin ev? O benimki olmasın??:)
Ama evlerimiz hemen hemen aynı zaten.

Cymbelina 04-06-2012 19:55

5 Eklenti(ler)
Birkaç resim daha:)
Millet bizim evlerin methini duyup tur düzenliyordu:p

Diğer albümlerden de yarin filan eklerim:dilli:

Güzin Çakar 04-06-2012 20:48

Sevgili Cymbelina
Son mesajınızdaki ilk fotoğrafa bayıldım. N'olur o benim olsun.

Cymbelina 05-06-2012 14:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gçakar (Mesaj 979194)
Sevgili Cymbelina
Son mesajınızdaki ilk fotoğrafa bayıldım. N'olur o benim olsun.

Kusura bakmayın, benim hatam, ben unutmuşum, zaten siz de bizim kadrodasınız, aynı siteden ev aldık ya:D

Cymbelina 05-06-2012 14:32

5 Eklenti(ler)
Şahane:)

Cymbelina 05-06-2012 14:35

4 Eklenti(ler)
Son kareler...

intibah 28-01-2013 01:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina (Mesaj 979101)

yok yok bunlar gerçek değil hayal :)

Cymbelina 28-01-2013 02:00

Evet Sayın İntibah:))) Malesef şimdilik hayal...

Haklısınız, belki bir düzeltme notu ilave etmeliyim:)

Bu mesajlarımızda evet hayal kurduk, böyle evler tam biz bitki delilerine göre ama biraz da yanlış yerde yazışmış olduk, böyle bir başlık daha uygun oldu. Resimlerdekini örnek alıp uygulama fırsatı bulanlar şanslı:) Ama sizce de çok güzel değil mi?;) Hem resimler hem hayallerimiz...

YeniGine 28-01-2013 02:16

:( Ben hayalini bile kuramıyorum. Mümkün değil.

intibah 28-01-2013 02:46

Çok abartılı olanlar var. Daha sade bir şekilde gerçekleştirmek isterim ama bahçe defterime aldığım notların çeyreğini bile gerçekleştiremedim :( Gerçekten çok büyük emek istiyor bahçe işleri...hayaller birgün gerçek olur...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina (Mesaj 1092822)
Evet Sayın İntibah:))) Malesef şimdilik hayal...

Haklısınız, belki bir düzeltme notu ilave etmeliyim:)

Bu mesajlarımızda evet hayal kurduk, böyle evler tam biz bitki delilerine göre ama biraz da yanlış yerde yazışmış olduk, böyle bir başlık daha uygun oldu. Resimlerdekini örnek alıp uygulama fırsatı bulanlar şanslı:) Ama sizce de çok güzel değil mi?;) Hem resimler hem hayallerimiz...

zerre 30-01-2013 23:59

Küçüçük bir oda bende istiyorummm

Cymbelina 01-02-2013 01:41

1 Eklenti(ler)
Örnek alınabilecek düzenlemelere devam, odalarınız hazır, buyrun:)

Cymbelina 01-02-2013 01:44

1 Eklenti(ler)
Seçenek çok:)

dağçiçeği 01-02-2013 01:59

Çok güzeller bu resimler arkadaşım. Keşke tüm evlerin duvarları böyle olsa.

dağçiçeği 02-02-2013 23:04

5 Eklenti(ler)
Bunlarda benden :)

Fagus Sylvatica 02-02-2013 23:29

Cennetteyim sanırım :)

dağçiçeği 03-02-2013 00:28

5 Eklenti(ler)
Bu akşamlık bu kadar .

Cymbelina 03-02-2013 02:13

Giderek daha da mı artıyor bizdeki bitki deliliği ne?:))
Yok yok, bu böyle olmayacak. Bu resimlerdeki gibi evler alıp aynı böyle nefis çiçeklerle donatıp sonra kiraya vermeli, devre mülk olur, hatta motel- pansiyon olur:)) Girişimcileri - yatırımcıları da düşünüyorum bakın:D. Sonracığıma, bu tablo gibi duvarları izlerken şöyle birşey de hoş olurdu.

Cymbelina 15-02-2013 21:15

4 Eklenti(ler)
Çok güzel bu evler, hayran kalıyor insan:))

Araştırıken gördüm ki, bu resimlerin bazıları İspanya Kurtuba (Cordoba) şehrinden. Bu şehirde bu şekilde duvarları ve avluları çiçeklerle bezenmiş evler için bir festival bile yapılıyormuş, turistler için de gerçekten turlar düzenleniyormuş. O festival ile ilgili bulduklarımı da eklerim.

Cymbelina 17-02-2013 21:10

3 Eklenti(ler)
Buralara gidip görmek şart oldu:)

Sudenur 17-02-2013 21:47

Nasıl suluyorlar bunca saksıyı pek merak etmekteyim.. ;) :confused:

Cymbelina 21-02-2013 18:55

4 Eklenti(ler)
İnanın bir fikrim yok, bilgi edinirsem burada iletirim ama. Bir şekilde hallediyorlardır, bir formülünü bulmuşlardır:)

Cymbelina 21-02-2013 19:02

2 Eklenti(ler)
Su faturası çok gelebilir ama değer;)

Cymbelina 21-02-2013 19:08

3 Eklenti(ler)
Renk cümbüşü...

Cymbelina 21-02-2013 19:10

1 Eklenti(ler)
Kalp kalbe karşı;)

Cymbelina 03-05-2013 02:35

Daha önce bahsetmiştim, İspanya/ Kurtuba'da bununla ilgii bir festival olduğunu...Bu ilk videoda da görüeceği üzere, aslında bu bir kültürün parçasıymış, yıllardır varolan gelenekleri. Bu videodaki görüntülere hayran kaldım, yaşam biçimine bakın.

Alt yazıdaki doğru ise, bu Avlu festivali Mayıs'ta, yani bu ay...Parasızlığın gözü kör olsun:mad:;)

Fiesta of the patios in Cordova - YouTube

Cymbelina 03-05-2013 02:44

Yahu bu bize yapılır mı ey Kurtubalılar? ;) Enfes, enfes...

PATiOS de CORDOBA.es (666) [en 2010, 12 mayo_20:37] - YouTube

Patios de Córdoba www.offitravel.es - - YouTube

Cymbelina 03-05-2013 02:55

Bizde niye böyle bir festival yapılmaz ki?

Patios de Córdoba - YouTube

Patios de Córdoba 2011 (Ruta 1) - YouTube

Cordoba, the City of Flowers, edited by Gustavo Mira Velásquez. - YouTube

Cymbelina 03-05-2013 02:57

Bir de şu balkonlara bakalım da tam olsun;)

Balcones y ventanas con flores. Sitges. - YouTube

dağçiçeği 03-05-2013 16:59

Allahııım buralara taşınmak istiyorummm. :)

Cymbelina 03-05-2013 20:44

Ben de istiyorum:) Beraber taşınalım, komşu oluruz;) Veyahutta, bu tür evleri buraya getiririz. Getiririz derken böyle avlulu ve bol çiçekli, şenlikli bir site türü bir şey yapalım:) Ama canım maalesef öncelikle finansal açıdan köşeyi dönmemiz, yırtmamız lazım:dilli::D

Bu arada Sevgili Sudenur sulama nasıl yapılıyor diye sormuştu, ilk eklediğim videoda nasıl yapıldığı da gösteriliyor. Pratik bir yöntem geliştirmişler, örnek alınabilir.

bay tömürcek 07-05-2013 20:04

Ehh cymbelina abla her siteyi her sayfayı önerirsin link atarsın bana da neden burayı göstertmedin bana hee :D Tömürcek görmesin evin duvarlarına heryerine saksı asmaya çalışır bunları görürse sonra düşer kolunu bacağını kırar diye göstermedin dimi düşünceli ablacım :p

Şaka bir yana bayıldım ben bunlara 10 12 tane sakız var balkonda her gün çıkıp bakıyorum bide böyle olsa soğuk moğuk demem balkonda yatarım ben :D Bukadar abartı olmasa da yani duvarlara asmasam da balkon projem var böyle sakız dolu heryer ;) Ama birazcıcık büyüyim işimi elime alıyım da ozman :p

Cymbelina 07-05-2013 20:32

Evladım sana 40 kere söyledik forumda başka sayfalar da var, dünya Cevdet, tavuklar ve hindilerden ve senin güzel çiçeklerinden ibaret değil diye:dilli::D Evde limon başlığı var, ne bileyim o var bu var. Yok yok, hakkını yemeyelim sen zaten benim bakmadığım sayfalarda gayet güzel bilgiler de veriyormuşsun, ben geç gördüm:)

Büyümeni beklemeye gerek yok, senin zaten kendi sayfanda görmüştük, dizmişsin sardunyaları ve diğerlerini, tek farkı buradakiler dikey sen yatay sıralamışsın. Zaten biz çözdük seni, sen de bizim kafadansın, hepimiz bir köşe olsak bizi tutamayacaklar maazallah:dilli:;)

Hakikaten ama buradaki örneklerdeki gibi bir festival bizim güzel ülkemizde neden olmasın? El atmalı bence buna ağaçlar.net üyeleri, bence yapılır.

bay tömürcek 07-05-2013 20:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina (Mesaj 1150845)
Evladım sana 40 kere söyledik forumda başka sayfalar da var, dünya Cevdet, tavuklar ve hindilerden ve senin güzel çiçeklerinden ibaret değil diye:D Evde limon başlığı var, ne bileyim o var bu var. Yok yok, hakkını yemeyelim sen zaten benim bakmadığım sayfalarda gayet güzel bilgiler de veriyormuşsun, ben geç gördüm:)

Paparayı yedim gene akşam akşam cymbelina ablamdan yavv :D Bende balkonu donattım bu sene daha önceki seneler kullanmazdım orayı aslında tam çiçek yeri sabah güneşini görüyor, havadar bu sene akıllandım ve orayı da kullanıyorum ;) Bir de şu petunyayla tırnak çiçeği fidelerim büyüsün ozaman adam akıllı olacak balkonum :p

Limon başlığına uğradım bir ara ablacım ama öyle fazla bi deneyimim yok hani şu şu bilgileri paylaşıyım desem. Çekirdeği ektim büyüdü tenekeye aldım suluyorum okadar :) Cymbelina abla katılıyorum bu fikrine böyle bir düzenleme olmalı sevgili ağaçlar.net ailesi tam da zamanı :p

dağçiçeği 07-05-2013 21:54

Ahhh ahhh bu bitki deliliği sınır tanımıyor işte. Bende balkonlarım küçük gelmeye başladığı için çareler düşünüyorum. Balkon demiri yaptırmak gibi fikrimiz vardı demirleri dışarı doğru genişleyecek şekilde yaptırarak bir kaç saksı daha sığdırmayı planlıyorum. Hem demirlere saksı da asabilirim böylece.
Tömürcek sardunyaların arasına latin çiçeği gibi sarkmaya müsait ve güzel çiçeklenen bitkiler koymayı düşünürmüsün ? Balkondan sarktıklarında çok hoş duruyor. Acem halısı da olabilir mesela.
Ahh bir zengin olsak la la laaa :) neler neler yapacağız. Nasip diyelim.

dağçiçeği 07-05-2013 21:59

Bu bitki festivali İzmirde var. Ama tek bitki üzerine yoğunlaşılmış galiba. Yer açelyası diğer adı godetya mıydı tam hatırlayanadım bu çiçekle donatmış İzmir Belediyesi tüm sokakları. Belki bir başlangıç olmuş olur. Yukarıdaki resimlerde olduğu gibi bir etkinlik harika olurdu.

Cymbelina 07-05-2013 22:01

Yaşlılık zor zenaat arkadaşlar:) Dağçiçeğiciğim "balkon demirlerini dışarı doğru" diye yazmış ben onu ilk etapta "balkon demirleri aşağı doğru" diye okudum:dilli:;), dedim öyle olur mu, aşağı doğru merdiven olur o dedim ama tabi tekrar okuyunca anladım:)

Bu İspanyollar yapar da biz yapamaz mıyız peki böyle duvar ve balkon, bahçe olaylarını? Yaparız ve bakınız örneği:

http://www.agaclar.net/forum/uyeleri...tm#post1150929

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024