agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Peyzaj, Bahçe Düzenleme (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/)
-   -   Bahçe Ekipmanları (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/10650.htm)

Kiraz 12-10-2008 13:02

1 Eklenti(ler)
Geçen sene bahçe duvarları çok boş olduğu için çıtalar alıp, kenarları düzgün bitmeyecek şekilde kafesler hazırlamıştım. İsterseniz, aralar baklava dilimi gibi de ayarlanabiliyor.

Yapmak bir zevk ama çok da zevk vermiyorsa, düşündüğünüz boyutta hazırını bulabiliyorsanız, hazırlar daha ucuza geliyor.

Eklenti 49535

Güler 12-10-2008 13:21

Ohhh, ne güzel, ellerinize sağlık. Yan kısımdaki çeşme mi?

Kiraz 12-10-2008 17:17

Evet, yanda çeşme var.

limon 12-10-2008 20:57

Hayalimde internette gördüğüm bir çeşme modelini bahçeme uyarlamak var. Ama şu anda iki yarım işim var, onları tamamlamam gerekiyor önce.

Bir şeyi hazır alıp yerine yerleştirmekten hoşlanmıyorum. Muhakkak bir şeyler ekleyip yorumlamam gerekiyor. Sonra yarattığım eseri karşısına geçip seyreylemek pek güzel oluyor. Ama bir de kötü huyum var ki taktir edilmeyi çok seviyorum. "Ehh işte", "Fena değil" "Güzel olmuş" sözleri yeterli gelmiyor. "Şahane olmuş", " Müthiş" "Muhteşem" gibi kelimeler duymak istiyorum. :) Hele işin ucundan tutmayıp sonra ahkam kesmiyorlar mı....
(Cemal Bey sözüm meclisten hem içeri hem dışarı ;) )

neconeco 12-10-2008 22:32

Selamlar. Konu nedir bilmiyorum fakat çok harika olmuş.))))))

güler hanım çok teşekkürler. evet el aletlerine çok merakım var. Hepsınide zaman içersinde kullandım, fakat onunda sonu yok,oda ayrı bir merak. şu ankiler eve sığmıyor, balkonlarda merdiven altlarında ,birazı da arabanın bagajında. Balkonu kapatıp sera yapacagım, bir türlü elim varmıyor.

Güler 12-10-2008 23:08

Harikasın limon.....
Seni pohpohlamak için söylemiyorum, öyle olduğuna inanıyorum.

cemal.S 12-10-2008 23:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi limon (Mesaj 298239)
(Cemal Bey sözüm meclisten hem içeri hem dışarı ;) )

Sevgili Limon!

Hayallerinizi kurun ve sakın çaldırmayın peşinden gidin olmazmı eminim buraya yazan bayanların hepsi bunu başaracak güçteler. Veya kıymatini bilenle paylaşın. En başta siz. Bahçenizden beli değilmi hepinizin.. Armutluda görmüştüm Ferda hanımın bahçesini hatta sahip çıktığı yolunmsına izin vermediği sahil tarafına kalan duvarın dışındaki çiçeği bile koruyordu biliyormusunuz? O anda çok şaşırmıştım fakat bahçesini gezince hak verdim. bir emek bir emek bir sevdaki sormayın gitsin. Hoş pek buralara resim koymuyor yazlık olduğu için daha yeni yeni topluyordu bitkiler kendilerini. Yan komşusunun bahçesini bile çiçeklerle dolduran birisini ilk defa görmüştüm. Duvarın dışındaki bahsettiğim çiceğin adını söylemişti ya şimdi gözümün önünde şekil olarak fakat hatırlayamadım ismini neyse. Güler hanım erkek arkadaşların ilgisizliğinden sanki yakınır gibi. Hiç birimiz bende dahil sizleri elinde testere keser görmeye alışkın değilizde ondan olsa gerek. Ben birazcık bizimkinin sayesinde alıştımya belkide onun için burdayım ne diyelim.

Acaba ben meclisin içindemiyim dışındamıyım pek çözemedimde. Yardımcı olurmusunuz?

Saygıyla.

Güler 13-10-2008 09:07

Sevgili cemal.S, bahsettiğiniz çiçek hatmi gül dü. Evet, sevgili Ferda, yoldan geçenlerin onu kopartmasına bile kızıyordu, çok da doğru yapıyor. Koparan insanlar ellerinde 3-4 dakika tutuyor, sonra denize fırlatıyorlar. Bırakın da bari dalında güzel güzel dursun çiçekcik.
Biz hanımlar, neden bu işlere daldık biliyor musunuz? Sizler bu konuları es geçiyorsunuz, veya önem vermiyorsunuz da ondan. Bazen yuvasından çıkmış bir priz oluyor '' canım, şuna bakarmısın diyorum'' biraz sonra cevabı geliyor da o biraz sonra birtürlü gelmiyor nedense. Eee ne yapacağız, mecburen kontrol kalemini elimize alıp işe girişiyoruz. Bunun gibi, bir iki derken, bakıyoruz bayağı da güzel, hatta siz beylerden de güzel yapmaya başlıyoruz. Ben bu gibi şeylere soyununca, önce evdeki sağlam prizi açıp inceliyor, sonra kablosu yanmış prizi çıkarttığım şamaya göre bir güzel değiştiriyorum.
Mesela; evdeki ikinci telefonun paralelini mutfağa ben kendim çektim, hem de o kadar güzel çektim ki inanamazsın. Süpürgelik üzerinden geçirdiğim kabloyu bile, o uzun plastik koruma kutusunun (adını bilemiyorum) içine yerleştirerek şık bir görüntü bile verdim. Tel.idaresinden elemanın gelmesi veya elektrikçinin lütfedip gelmesi bir zaman, ondan sonra elektrikçinin eve adım atıp çıkması da 50ytl.(masraflar hariç). Hem param cebimde kaldı, hem de tam istediğim gibi oldu. Ellerime sağlık.
Sevgili arkadaşlar, bakın sizlere bir bardak çay karşılığında bunları da yaparım, haberiniz ola.

nevsune 13-10-2008 11:09

Bir bahçem olduğunda yazdıklarınızdan çok yararlanacağım. Bayıldım bu aletlere.

Eline tornavida sokmuş, kafasına çekiç düşürme başarısını! göstermiş ve matkapla fıkralara konu olabilecek ilişkiler yaşamış biri olarak, çim biçme makinesinin de altına girerim mutlaka.

cemal.S 13-10-2008 11:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nevsune (Mesaj 298526)
Bir bahçem olduğunda yazdıklarınızdan çok yararlanacağım. Bayıldım bu aletlere.

Eline tornavida sokmuş, kafasına çekiç düşürme başarısını! göstermiş ve matkapla fıkralara konu olabilecek ilişkiler yaşamış biri olarak, çim biçme makinesinin de altına girerim mutlaka.

Sevgili Nevsune !

Hey Hey hey kim var çim biçme makinasının altında çık ordan çık çoktandır göremiyorum sizi buralarda demekki saklambaç oynuyorsunuz öylemi. Sobe sobe. Çanak patladı görmüyormusun. Sayfaya hoş geldiniz.

Güler hanım sizde bu maharetler varken biz emeklilikte aç kaldık desenize. Bizde düşünüyoruzki elimize tornavida keskiyi alır dolaşırız mahallede ve parayı çuvallar kızları okuturuz. 50 ytl iyi para vallahi. Hiç bu boyutu düşünmemiştim. Sizde piyasayı bir çaya kadar düşürmeyin canım. Bakın size bir sır daha vereceğim lutfen mahallenin ağabeyine sakın bunları okutma. Biz her şeyi bilinçli yapıyoruz ki çok möhim işlerimiz var biliyorsunuz. Kim uğraşacak bunlarla canım.

Abi ne attın dü şeşmi yapma abi yağ şimdi uğraşki karşısına dört car atasınki marstan bir nebze kurtulasın.
Abi bunlar iyice bizim işleri elimizden aldılar her halde baksana keseri kapmış Güler hanım Ayselle bir olmuş kamelyayı tamir ediyorlar. Ne dersin?

Cemal dikkat et bak mars olacaksın. Bırak ne yaparlarsa yapsınlar bir dakiyka ;

GÜLERCİĞİM canımız çay istedi Cemalle demlermisiniz **** sen çivileri çakmaya devam et Aysel demler olmazmı. Kızım elinden testereyi bırak hadi bekliyoruz şurda.

Abi sen söylerken bunları mars oldun haberin varmı durum kaç kaç oldu benim matematiğim biraz zayıftırda.

İster kabul edin ister etmeyin durum aynen bu size sadece bir kesit sundum daha neler neler. Aramızda kalsın yoksa varya Oğuz abi bir duyarsa beni Tokat kebabı ile cezalandırır. Biliyormusunuz? Yakmayın beni yakmayın pek bilmiyorumda neyse Aysel hanım hazırlar biz yeriz.

Anlayan anladı.

Saygıyla.

Güler 13-10-2008 12:25

Ha şubu bileydiniz cemal.S demek geldi içimden....

Bahçede kullandığım bazı aletlerin resimlerini yüklemeye devam ediyorum.

Güler 13-10-2008 12:34

Plastik boru aleti

1 Eklenti(ler)
Patlayan plastik boruları tamir ederken veya borulara ilave yapacağımız zaman, ısıtarak kullanıyoruz.

Eklenti 49635

Güler 13-10-2008 12:40

şarjlı tornavida

1 Eklenti(ler)
Evvelki sene çocukların bana anneler günü hediyesi olarak aldıkları şarjlı tornavida.

Eklenti 49636

Güler 13-10-2008 12:45

Matkaplar

1 Eklenti(ler)
Eklenti 49637

Güler 13-10-2008 12:51

Taş kesme

1 Eklenti(ler)
Yukarı terasa çıkan merdivenleri yaparken, dağ, tepeden topladığım taşları hafif yuvarlatarak kullandım. O zaman bu alet çok işime taradı. Ama çok zorlamışım, motor yandı, yeniden sardırdık.

Eklenti 49638

üzüm 13-10-2008 12:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Guler (Mesaj 298587)
Patlayan plastik boruları tamir ederken veya borulara ilave yapacağımız zaman, ısırarak kullanıyoruz.

Güler Hanım, siyah bahçe hortumlarında da kullanıyor musunuz?

Güler 13-10-2008 12:55

Makaslarım

1 Eklenti(ler)
Eklenti 49639

Güler 13-10-2008 12:57

Sevgili uzum, damlalıklı hortumları kast ediyorsanız, hayır. Onlar yumuşak hortum. Bu alet kalın plastik su hortumları için.

Güler 13-10-2008 13:00

1 Eklenti(ler)
Eklenti 49640

üzüm 13-10-2008 13:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Guler (Mesaj 298599)
Sevgili uzum, damlalıklı hortumları kast ediyorsanız, hayır. Onlar yumuşak hortum. Bu alet kalın plastik su hortumları için.

Teşekkür ederim.

Güler 13-10-2008 13:12

Ot sökme

2 Eklenti(ler)
Bu ot sökme aletini iki resimde yükledim. Bu alet çok basit ve tek parça. Boyu tahmimen 60-70cm kadar. Biliyorsunuz ebegümecelerin ve bazı otların kökü hem kalın hem de uzun oluyor. Bu aletin ucunu otun göbeğine koyup, siyah kısma ayağım ile iyice basıyorum, uç kısım 10-15 cm toprağa giriyor, çekince kök borunun içine giriyor, ve kolayca kendini aletten dışarı atıyor.

Eklenti 49641

[ATTACH]49642[/ATTACH

üzüm 13-10-2008 13:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Guler (Mesaj 298595)
Yukarı terasa çıkan merdivenleri yaparken, dağ, tepeden topladığım taşları hafif yuvarlatarak kullandım. O zaman bu alet çok işime taradı. Ama çok zorlamışım, motor yandı, yeniden sardırdık.

Eklenti 49638

Taşlama aleti ve uygun disk ile bıçak, makas, balta vb. aletler çok güzel bileniyor.

Güler 13-10-2008 13:16

Bağlama ipleri

1 Eklenti(ler)
Eklenti 49643

Güler 13-10-2008 13:20

Sevgili uzum, haklısınız, ama bunun için bley (resim7) makinem var. Dediğiniz gibi başka arkadaşlara faydalı olabilir, teşekkürler.

Güler 13-10-2008 13:24

1 Eklenti(ler)
El altındaki aletlerimden bazıları;

Eklenti 49644

Güler 13-10-2008 13:47

3 Eklenti(ler)
Eklenti 49646

Eklenti 49647

Eklenti 49648
Bu aleti de üç kısımda yükledim. Adının ne olduğunu bilmiyorum ama bana çok yardımcı. Boyu takriben 50-60cm.
Elinizin ulaşamayacağı, giremeyeceği yere bir vida takmanız icabediyorsa, hemen buna müracaat. Arka kısımdaki yere elinizle bastırdığınızda yay aşağı iniyor ve uç kısımdan vidayı tutacak kollar çıkıyor. Bu kollara tutturduğunuz vidayı istediğiniz yere koyabiliyor ve biraz çevirdikten sonra uzun uçlu tornavida ile sıkıyorsunuz.
Elinizin giremediği bir yere düşen ufak parçaları veya vidaları da bu alet yardımı ile rahatça çıkarabiliyorsunuz. Mesela arabanızın motor kısmına düşen vidaları, rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Güler 13-10-2008 13:49

Şimdilik bu kadar, devamı da gelecek.

Kiraz 13-10-2008 16:33

Güler Hanım, harikasınız.

Bağlama iplerinde ortadaki sarı ambalajlının çok pratik olduğunu söyleyeyim. Almamış arkadaşlara tavsiye ederim. Bıçağı sayesinde kolayca istenen boyda kesiyorsunuz, bağlaması kolay, gevşemiyor- esnemiyor, çözmesi de kolay.

Ferda Ülkümen 13-10-2008 17:31

1 Eklenti(ler)
Ne yazıkki bahçemden uzağım, bütün aletlerim de orada. Gittiğimde ilk işim fotoğraflarını çekmek olacak. (Yapılacak bir yığın işin arasında vakit bulabilirsem tabi)
Cep telefonumun menüsünde buldum, her gelen geçen bir alet alıp gittiğinden bir ara tornavidasız kalmıştım. Sonra aldıklarımın fotoğrafını çekmiştim, 'Yoklama yapabilmek için'

nevsune 13-10-2008 18:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Guler (Mesaj 298590)
Evvelki sene çocukların bana anneler günü hediyesi olarak aldıkları şarjlı tornavida.

En çok buna güldüm. Eskiden çocuklar anneler gününde tencere, kap-kacak hediye ederlerdi. Hani ancak onlarla bişiler yapmamız beklenirdi ya.

Bu yılbaşında benim oğlandan bunu isteyeyim ben de:).

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024