agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni142Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-11-2015, 21:24   #31
Yeni Üye

vistaverde's Avatar

Giriş Tarihi: 20-11-2015
Ekoplas Bahçe Ürünleri Plastik Çim Sınırlayıcı - GittiGidiyor Dükkanlar

şöyle bir ürün buldum ama boyutları hakkında net bir bilgi yok

vistaverde Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2016, 23:51   #32
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi harfuzmani Mesajı Göster
Paylaşımlarınız için teşekkürler

Bu uygulamayı bende yapmak istiyorum.Kenar kesmelerinden usandım artık.Ancak bu malzemeyi nereden bulabilirim.Bursa'da bir çok peyzajçıya sordum kimileri bizde yok derken, kimileri suratıma acayip acayip bakmayı yeğlediler ne diyor diye...

Yardımcı olabilecek biri varmı acaba,şurada satılıyor diyebilecek??

Bu arada malzemeden kastım malçtı
3 yıl geçmiş sorunun üzerinden ama yeni gördüm.
Malç tek bir malzeme değil, pek çok şey malç olarak kullanılabilir. En yaygın kullanılan örnekler humus (kompost) veya öğütülmüş ağaç kabukları.

abk beğendi.

Düzenleyen gilan : 12-01-2016 saat 04:39
gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2016, 19:23   #33
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-07-2015
Bende böyle bir sınırlandırma yapıyorum. Çim ekmeden ve fiskiyeleri takmadan yaptım ama sanırım çim ekerken kenardan nazikçe bellerim diye dusunuyorum. Bugün deneme için yaptığım alan.

gilan ve Milla beğendi.

Düzenleyen Aytac Kececi : 09-05-2016 saat 00:23
Aytac Kececi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2016, 01:48   #34
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Çok güzel olmuş. Hatta isterseniz güle biraz daha bile alan bırakabilirsiniz. Böylece hem çimin devamlı sulanmasından çok etkilenmez, hem de siz çimi biçerken gülün dikenlerine takılmazsınız.

Bu uygulama çim alanınızın bakımını çok kolaylaştıracak. Kolay gelsin...

Eski 12-06-2016, 20:50   #35
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gilan Mesajı Göster
Çok güzel olmuş. Hatta isterseniz güle biraz daha bile alan bırakabilirsiniz. Böylece hem çimin devamlı sulanmasından çok etkilenmez, hem de siz çimi biçerken gülün dikenlerine takılmazsınız.

Bu uygulama çim alanınızın bakımını çok kolaylaştıracak. Kolay gelsin...
Tesekkur ederim. Neredeyse bitirdim sınıflandırmayı. Yarın foto çekerim. Gül çok sudan etkilenir mi ki?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eski 13-06-2016, 18:33   #36
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Aytac Kececi Mesajı Göster
Tesekkur ederim. Neredeyse bitirdim sınıflandırmayı. Yarın foto çekerim. Gül çok sudan etkilenir mi ki?

Gül ortamın nemli olmasını sevmez. Kara leke ve külleme hastalığına neden olur. O nedenle normalde çimden ne kadar uzak olsa o kadar iyi. Ama havadar bir yerde ise belki çok sorun yaşamayabilirsiniz.

Benim de tam çimin sınırında bir gülüm var. Çimler sabaha karşı otomatik sulanıyor, o sayede gün içinde hemen kuruyup nemli kalmıyor. Ama yine de tam çime bakan tarafında kara leke oluyor, karşı tarafında olmuyor.

Eski 13-06-2016, 18:36   #37
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gilan Mesajı Göster
Gül ortamın nemli olmasını sevmez. Kara leke ve külleme hastalığına neden olur. O nedenle normalde çimden ne kadar uzak olsa o kadar iyi. Ama havadar bir yerde ise belki çok sorun yaşamayabilirsiniz.

Benim de tam çimin sınırında bir gülüm var. Çimler sabaha karşı otomatik sulanıyor, o sayede gün içinde hemen kuruyup nemli kalmıyor. Ama yine de tam çime bakan tarafında kara leke oluyor, karşı tarafında olmuyor.
Hmm anladım. Bilgi için teşekkürler. Bende fiskiyeleri gülün tam zıt yönde olacak şekilde yerleştiricem. Zaten sabah 6 akşam 6 otomatik sulanacak. Sanırım pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Tekrar teşekkürler.

gilan beğendi.
Eski 14-06-2016, 19:37   #38
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Rica ederim.
Akşam 6 sulaması çok problemli olur. Gülleri bütün gece nemli ortamda bırakmış olursunuz, her türlü hastalığa davetiye çıkarır.

Zaten çim için de bütün gece nemli kalması tavsiye edilmez, mantari hastalıklar türer. Sabaha karşı sulamak en iyisi. Madem zamanlamalı otomatik sulamanız olacak, az geleceğini düşünüyorsanız sabahki sulama süresini uzatabilirsiniz.

Güler beğendi.
Eski 14-06-2016, 19:44   #39
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili gilan sağ ol, senin dediklerini ben yazacaktım ama kargo şirketleri ile boğuşmaktan vakit bulamadım.

gilan beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2016, 09:25   #40
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-11-2016
Hem bahçesiyle uğraşan bireysel kullanıcılar hem de tecrübeli peyzaj profosyonelleri, çim ve çiçek parterleri arasında sınır çizgisi oluşturmanın sadece görsel açıdan önemli olmadığını çok iyi bilirler!
Döşeme, çakıl, çiçek parterleri gibi alanlar ile çim alanlar arasındaki net bir ayrım bahçe bakımını %100 kolaylaştırmaktadır.

Güzel bir çim yüzey ve aynı zamanda bahçeye sahip olmak ve estetik olarak bu görüntüyü sürekli halde korumak zor ve uğraş gerektiren bir iştir. Fakat bakım yükünü hafifletmek için çeşitli yöntemler mevcuttur ve bunlardan bir tanesi bahçenize çim sınırlama ürünleri dahil etmektir. Çim sınırlama ürünleri bahçenizde çim alanlarınız ile bitki alanlarınız arasına bir engel olarak yerleştirilir.

En sık kullanılan çim sınırlama ürünleri plastik ve alüminyumdan üretilmektedir.

Çim sınırlama ürünleri bitki parterleriniz etrafındaki çizgileri vurgulayarak berrak ve temiz bir görünüm oluşturur. Çim yüzeyin bahçenizde gelişigüzel büyümesini ve ev ve binalara doğru hareketini kontrol altında tutabilirsiniz.

Çim sınırlama ürünleri kullanarak bina ve sert zeminleriniz etrafındaki çim alanlarınızı sürekli biçip düzenlemekle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Kullandığınız çim sınırlayıcı ürün yeterince düz ve uygun ölçüde ise çim biçme makinasının bıçaklarını yüzeyine dayayıp, kolaylıkla çim biçimi yapabilirsiniz. Aynı zamanda bitki parterlerinizdeki hassas bitkilerin de yanlışlıkla kesilmesini engellemiş olursunuz.

Çim sınırlama ürünleri aynı zamanda oluşturduğunuz çiçek parterlerine, çocuk ve insanların ayak basmasını engelleyerek koruma sağlar. Yürüyüş yapılmasını istemediğiniz alanların etrafında görünür bir bariyer oluşturur. Çim sınırlama ürünler kullanmadaki asıl amaç, çim görünümünü en iyi hale getirmek ve bakımını kolaylaştırmaktır. Çim sınırlama ürünleri böylelikle, hem estetik hem de fonksiyonel olarak bahçelerinizde işlev görmektedir. Bahçenizde temiz bir görünüm sağlarsınız ve çim biçimi sonrası net sınır çizgilerinizi sürekli kalıcı halde elde etmiş olursunuz.

Küçük maliyetlerle bahçenize yaptığınız yatırım sonrasında tasarruf edeceğiniz zaman ve çabaya fazlasıyla değer...

Ekoplas Bahçe Düzenleme Ürünleri
Ekoplas, Çim Sınırlayıcı, Zemin Izgarası, Dikey Bahçe, Zemin Karosu

ekoplas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024