agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Orman, Ormancılık, Orman Yangınları, Ağaçlandırma
(https)

Beğeni Düzeni30Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-05-2012, 11:41   #391
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Mail ile gönderdiğim dilekçeye Korkuteli Mal Müdürlüğü'nden yazılı cevap gelmiş. Cevapta dilekçe numarası ve tapu kayıt bilgileri yazılıp altında şöyle denmekte.

----

Yukarıda tapu bilgileri verilen mülkiyeti Hazine'ye ait olan taşınmazın ilgi dilekçeniz ile satışı talep edilmiştir.

Söz konusu taşınmazı satınalma talebiniz incelenmekte olup, sonucunda ayrıca bilgi verilecektir.

Bilgi edinilmesini rica ederim.

-----
Gelişmeleri bilahare yazarım.

syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2012, 12:12   #392
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-10-2011
Talking

Çok güzel bir gelişme.
Mal müdürlüğü bu hazine yerine fiyat çıkartacak, bu satış ilan edilecek.
Talepte siz bulunduğunuz için size fiyatı ve ihale gününü bildiren bir yazı daha gönderecekler.

Umarım önceki mesajlarda sayın Odeh'in de söylediği gibi yüksek bir fiyatla ihaleye çıkmazlar. İhaleler açık teklif yoluyla yapıldığından, o gün katılan olup olmadığını zaten görürsünüz.

Bir arkadaşım bu gibi yerlerin 1.ihalede satılmadığı taktirde, 2.ihalede fiyatının yarısına düştüğünden genelde 2. ihaleleri tercih ettiğini de söylemeliyim.

Milli Emlak web sitesinde rayic bedeli göremeyen satış, satılmayanlar bölümüne aktarılıp, tekrar satışı söz konusudur. Hatta yanında hemen satın al butonu bulunur.

Kısaca uçuk bir rakam sunulursa 1. ihale girmeyin demek istiyorum.
1. ihale fiyatı ile 2. ihale fiyatlarını incelerseniz arasındaki farkı anlayacaksınız.

Her durumda adınıza hayırlı görünüyor şu haliyle.
Sabırlı olmanızı diler ve kolay gelsin diyorum.

çisem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2012, 13:37   #393
-

Giriş Tarihi: 17-08-2010
Galeri: 4
Biraz soruşturdum o fiyatın nedenini sayın Çisem. Ne kadar doğru bir bilgi bilmiyorum ama sonuç olarak söylenen, "Muhtar ve köylü arazinin satılmasına karşı olduğu için biraz baskı yapmış" dendi. Olur mu? Olabilir. Ahbap yasa yerine çavuş ilişkileri ile yürütme hala bir çok kurumda sürmekte.

Odeh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2012, 21:14   #394
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Teşekkürler Sn. Çisem. Kafamda belirlediğim bir fiyat var ve gayet sembolik. Zaten bölgenin rayiç bedeli üzerinden satışa çıksa bile satışa ilgi göstermem çünkü rayiç bedelle zaten topraklı, sürülü arazi alırım. Kayalık, çalılık eğimli arazi ile uğraşmam. Hem benim için hem devlet için hayırlısı artık.

Ayrıca satın almak istiyorum seçeneğini bilmiyordum, bunun için de ayrıca teşekkür ederim.

Eski 24-05-2012, 21:56   #395
Ağaç Dostu

Sayın syılmaz;
milli emlak web sitesinde taşınmaz satış ihalelerine tıkladığınızda bir Türkiye haritası çıkar. Hangi ili istiyorsanız ona tıklayıp, altta ihalesi yapılacaklar bölümü 1.ihaleyi gösterir. Ama hemen sağında satılamayanlar butonu vardır. İlgi ya da talep olmadığı, ya da uygun satış koşulları oluşamadığında 1. ihalede satılamayan ilan 2.ihale kısmına (satılamayanlara) düşer. Tahmini bedel denilen kısım tavan fiyattır. 2. ihale taban fiyatının da bazen altına inebiliyor.

Sizin için Antalya bölgesinin lingini fikriniz olsun diye alta yazıyorum.
Direk milli emlak sitesi çıkarsa lingte, üstteki takibi yaparak Antalya ilinde fiyatlara bakıp fikir edinebilirsiniz.

Milli Emlak Genel Mdrl

Düşündüğünüz fiyatın da altında olursa, arazinize güzel ilaveler yapmanız dileğimle tekrar kolay gelsin.

Eski 24-05-2012, 22:18   #396
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Teşekkürler Sn. Çisem ben de sizin mesajınızdan sonra Antalya ilinde ki satılmayan arazileri inceliyordum. Çok absürd fiyatlar olduğunu gördüm. Mesela birine örnek vereyim.

Korkuteli Bayatbademler köyü, 881.96 m2 tarla, taşlık bölgede fiyat 30.000 TL üstelik 2009 fiyatı ile.

Serik gibi denize yakın ve rakımın sıfır olduğu bir ilçede, seralık verimli toprağı, elektriği, suyu olan arazilerin dönüm fiyatı bu değil.

Eski 24-05-2012, 22:35   #397
Ağaç Dostu

Zaten bu absürd fiyatlarından satılamamıştır diye ben de düşünmekteyim.
Buradan seçtiğim iki araziyi görmeye gittim bir gün. %60 meyil, taşlık değil kayalık bir zemin, toprağı nerdeyse yok, çalı bile çıkamamış ama fundalık olarak adlandırılmış ve astronomik bir rakam belirlenmiş. Burayı o fiyata satın alacak kişinin zekasından şüphe duyarım dedim hatta.
Bazen üfürülmüş rakamlar olduğu, burayı fiyatlandıranın hatta gidip bile görmediği düşüncesindeyim.
Bazen de çok uygun fiyatlar düşebiliyor.
Sizin istediğiniz arazinin fiyatında uçmasınlar da, teşvik kredisi de alıp orayı cennete çevirebilesiniz.

Eski 24-05-2012, 22:36   #398
Ağaç Dostu

Sayın syılmaz;
milli emlak web sitesinde taşınmaz satış ihalelerine tıkladığınızda bir Türkiye haritası çıkar. Hangi ili istiyorsanız ona tıklayıp, altta satılacaklar bölümü 1.ihaleyi gösterir. Ama hemen sağında satılamayanlar butonu ilgi ya da talep olmadığı, ya da uygun satış koşulları oluşamadığında ilan 2.ihale kısmına düşer. Tahmini bedel denilen kısım tavan fiyattır. 2. ihale taban fiyatını da bazen altına iner.

Sizin için Sinop bölgesinin lingini fikriniz olsun diye alta yazıyorum.

Milli Emlak Genel Mdrl

Düşündüğünüz fiyatın da altında olursa, arazinize güzel ilaveler yapmanız dileğimle tekrar kolay gelsin.

Eski 24-05-2012, 22:37   #399
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çisem Mesajı Göster
Sizin istediğiniz arazinin fiyatında uçmasınlar da, teşvik kredisi de alıp orayı cennete çevirebilesiniz.
Cennete çevirme iddiasında değilim ama ağaçlandırabilirim.

Düzenleyen syılmaz : 24-05-2012 saat 22:38 Neden: Alıntı yapma.
Eski 24-05-2012, 22:39   #400
Ağaç Dostu

Taşlı tarla bir ormana dönüşürse bence cennet olur.

Eski 25-05-2012, 18:42   #401
Ağaç Dostu

Avanos's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Odeh Mesajı Göster
OGM'nin yeni hazırladığı Özel Ağaçlandırma taslağında dikkati çeken değişiklikler şöyle;

1- Başvurulabilecek sahalar liste halinde OGM sitesinde yayımlanacak. (Bununla ilgili işletme müdürlüklerine bir emir gönderilerek en az 100ha. lık bir uygun sahalar listesi istendi.)
2- Bunun haricinde hiç bir alana başvuru kabul edilmeyecek.
3- Ara tarım olarak YEM bitkisi üretimi serbest olacak.
4- Kişiler de 300ha. alana kadar başvuru yapabilecek.

2023 e kadar hedeflenen ağaçlandırma alanına ulaşabilmek için OGM kendini parçalasa da işlerin yürümesinin önünü açmadığı sürece yol alınabilecek gibi görülmüyor. Orman dairelerindeki bürokratlar aldıkları maaş ve devlet babanın garantisi altında etliye sütlüye dokunmak istemiyorlar.

ORMAN DAİRELERİNDE İŞLER NEREDEYSE DURMUŞ DURUMDADIR EY OGM!
YETKİSİNİ KULLANMAK ZAHMETİNDE BULUNABİLECEK TEK MUHATAP YOKTUR EY OGM!
Sayın odeh dediğiniz gibi halka yayınlamayı düşünüyorlar fakat her bölge müdürlüğü içinde sadece 100 hekatarı formaliteyi yerine getirmek için.
Şuan ellerindeki evrakları yapsalar yeter ben ve ekibimin yürüttüğü 300 hektar yer var daha yerlere bakmaya bile gitmediler 1,5 yılı buldu.
2023 kadar bu hızla bişi yapamazlar.

Düzenleyen Avanos : 26-05-2012 saat 09:37
Avanos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2012, 18:45   #402
Ağaç Dostu

Avanos's Avatar

Milli emlak konusuna gelince benim arazimde milli emlakta ortalama işlerin bitme süresi 3 yıl.Eskiden işlenler bitince köye askı yoktu şimdi siz uğraşıyorsunuz 3 yl kadar milli emlakta işler bitiyor en son köye 7 gün askıya gidecek. Birileri köyden ben yapacam derse arzi onun siz 3 yıl uğraştıktan sonra.

Eski 25-05-2012, 18:50   #403
Ağaç Dostu

Avanos's Avatar

Sayın Syılmaz
kiralama için müracaat ettiğiniz yer mücavir alan sınırlarındamı? Mücavir alan sınırlarında hazine arazilrinde özel ağaçlandırma yapılamıyor.

Eski 25-05-2012, 21:34   #404
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Avanos Mesajı Göster
Sayın Syılmaz
kiralama için müracaat ettiğiniz yer mücavir alan sınırlarındamı? Mücavir alan sınırlarında hazine arazilrinde özel ağaçlandırma yapılamıyor.
Sn. Avanos kiralamak için başvurmadım, satın almak için başvurdum. Amacım ceviz ya da badem dikmek ama projeli bir iş (özel ağaçlandırma) olmayacak asıl amaç kendi küçük arazime ilave yapabilmek.

Düzenleyen syılmaz : 25-05-2012 saat 21:35 Neden: İlave
Eski 26-05-2012, 00:38   #405
-

OGM derhal hâl edilerek tüm memurlar ya taş ocaklarına ya da kalebendliğe mahkûm edilmeliler. Böyle bir özgüvenin yaninda patolojik bir korku, böyle bir partizan tavrın yanında müthiş bir satanist cemaat aidiyeti ve umursamazlik aklın ve devlet ahlakının yokluğuna işarettir.

Bu sözler dahi hafiftir, yetmez. OGM devlet icinde kurdukları devletin kölesi olmuştur.

Eski 26-05-2012, 09:36   #406
Ağaç Dostu

Avanos's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Odeh Mesajı Göster
OGM derhal hâl edilerek tüm memurlar ya taş ocaklarına ya da kalebendliğe mahkûm edilmeliler. Böyle bir özgüvenin yaninda patolojik bir korku, böyle bir partizan tavrın yanında müthiş bir satanist cemaat aidiyeti ve umursamazlik aklın ve devlet ahlakının yokluğuna işarettir.

Bu sözler dahi hafiftir, yetmez. OGM devlet icinde kurdukları devletin kölesi olmuştur.
Sayın odeh şaka gibi ama gerçekten de yukardaki yazınız gibi.

Eski 05-06-2012, 17:20   #407
Yeni Üye

alpix's Avatar

Giriş Tarihi: 29-01-2011
Wink özel ağaçlandırma için acil yardım

İstanbul şile ilçesinde orman vasfını yitirmiş ova durumunda olan bir araziye ceviz ağacı dikebilmek için orman müdürlüğüne dilekçe yolu ile müracaat ettim,bana orman müdürlüğünden gelen yazılı cevapta gerçek ve tüzel kişiliklere arazi tahsis edilmediği ancak kğy tüzel kişiliği veya tarım kooperatifi müracaatları dışında tahsis yapılamayacağı belirtilmekte.

Ancak özel ağaçlandırma yasasında kimlerin muracaat edebileceği gayet net belirtilmiş ve bunların içinde gerçek ve tüzel kişiliklerde yazılmıştır.

acaba bu yasa bölgelere göre değişiyor mu?istanbul için ayrı bi durummu var?Gerçi ben yönetmeliğini bile okuduğum ve böyle bir durum olmadığını gördüm.

acaba bu yasa dışında herhangibir değişiklik oldu mu? Ya da orman müdürlüğündeki memurların işgüzarlığı midir? yardım ederseniz çok minnettar olurum. Herkese saygılar

alpix Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2012, 14:11   #408
-

Saha statüsünün bozuk orman arazisi vasfı taşıyıp taşımadığını orman mühendisi eliyle haritalar üzerinde görünüz ve mera ve benzeri durumu yok ise sorgusuz sualsiz resmi başvuruyu kuralına göre (sahayı gösteren 1:25000 memleket ve meşcere haritaları, harç, dilekçe) orman mühendisi eliyle bizzat evrakları da görerek yapın. Başvuru dosya numarasını elinizdeki kağıtta okuyarak resmi kayda emin olun. Başvuruyu mümkünse doğrudan bölge müdürlüğüne bizzat götürün.

Memurlara ve verdikleri "sözlü" bilgiye güvenmeyin, resmi olarak yazın deyin.

Yasa her yerde aynıdır. İstanbul için de geçerlidir. Yasa ve yönetmelikte şu an bir değişiklik yok. İşgüzarlıktır.

Söylediklerimin nedenini bu yolda yürümeye başladığınızda anlayacaksınız.

Eski 08-06-2012, 09:24   #409
Ağaç Dostu

Avanos's Avatar

İstanbul bölge çok yavaş özel ağaçlndırma ile ilgili 10 evraktan 5 evrak kayıp oluyor.

Eski 14-06-2012, 10:27   #410
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-01-2008
Ağaçlandırma başvuruları bir iki mevzuat değişikliği, iş yükünü artırması gibi nedenlerle de uzadı. Bir arkadaşım İzmir yakınlarında 40 hektar arazi orman arazisi için başvuruda bulundu, 2 yıl sürdü izin işlemleri, izin çıktı fakat şimdi yapacak ne enerjisi ne de zamanı var..kara kara düşünüyor, arayıp bulamayanlar bir de bulup birşey yapamayanlar var..))

demirgonenc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2012, 10:55   #411
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Korkuteli Mal Müdürlüğü'nden dilekçem ile ilgili yeni bir yazı gelmiş. Şöyle demekte;

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün 03/05/2006 tarih ve 18303 sayılı genel yazıları ile 'Büyükşehir dahil belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde bulunan ve 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı dışında kalan Hazine'ye ait taşınmazların satış ihaleleri durdurulmuş olup, bu kapsamda kalan taşınmaz taleplerinin red edileceği bildirilmiştir.'

........

Bu nedenle Yelten Belediye sınırları içerisinde nazım ve uygulama imar planı bulunmayan taşınmazların satış işlemi yapılamamaktadır.

Satın alma talebiniz ile ilgili işlemlere başlanmış olup, olumlu veya olumsuz sonucunda ayrıca bilgi verilecektir.

-----------

Kısaca talebim hâlâ incelenmekte olsa da sen bu işi unut demişler. Ne yapalım hâyırlısı artık.

Eski 07-07-2012, 14:16   #412
Ağaç Dostu

Çoktandır Milli Emlak'ın sitesine girmiyordum, dün gece hiç bir şehirde satılık ilanı yoktu.
Yani yeni ihale yok. Tüm şehirler için durum ayın yani.
Umutsuzluğa kapılmayın derim. Çünkü yaz tatil uygulaması da olabilir bu.
Devlete ait satışlar tamamen durdurulacak değil ya!
Akşam ilginç geldi bana da bu durum.
Mal Müdürlüğüne gidip nedenini öğrenir, burada da paylaşırım.

Bakın, genel bir karar olduğunu zaten aşağıdaki cümlede açıklamışlar.

"Bu nedenle Yelten Belediye sınırları içerisinde nazım ve uygulama imar planı bulunmayan taşınmazların satış işlemi yapılamamaktadır."

Eski 07-07-2012, 14:47   #413
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Sn. Çisem benim yazıdan anladığım 2006 yılından beri talepleri reddediyorlar.

Eski 07-07-2012, 18:57   #414
Ağaç Dostu

Haklısınız sayın syılmaz, 2006 dan beri belediye ve mücavir alan sınırları içinde kalan 1/5000 ve 1/1000 ölçeklerin dışındaki taleblerin durdurulmasından söz ediliyor.
Büyükşehir Belediyesi dahil dediğine göre bir projemi düşülünüyor bölgede acaba?

Altı yıldır taleplerin red edilmesinin sebebini merak ettim doğrusu.
Bunun cevabını Yelten Belediyesinin vermesi gerekir.
Sahip olduğunuz arazi için bile bir proje kapsamında olup olmadığınızı bilmeniz adına soruşturun derim.
Belediye yönetimleri değişir ve umarım herşey adınıza olumlu gelişir diyorum.
Daha önce de dediğim gibi resmi kurumların birbirinden habersiz olduğu çok konu var.
Bir kurum diğerine bu neden böyle diye sormuyor. En azından siz sorun diyorum.
Kolay gelsin tekrar.

Eski 08-07-2012, 09:42   #415
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Teşekkürler Sn. Çisem, Yelten'e komşu Büyükköy Belediyesi ile Korkuteli ve diğer ilçelerde zaman zaman Milli Emlak'ın satış ihaleleri oluyor.

Doğru anladığımdan emin olmamakla beraber, benim anladığım Türkiye geneli şahsi satın alma başvurularına, imarlı alan içerisinde değil ise 2006 yılından beri taleplerin reddedildiği.

Eski 08-07-2012, 14:46   #416
Ağaç Dostu

Tanıdıklarımdan bir kaç kişi bir kaç yıl içerisinde toplu talepler yapıp Urla, Çeşme, Dikili Çandarlıda yerler satın aldılar ve bir çok amaçlı başvuruları hala Mal Müdürlüklerinde yasal süreçlendirmedeler.
Çeşme'de mesela daha geçen yaz sonu bakir bir koyu, hobi bahçesi amaçlı talep eden ve sadece doktorlardan oluşan bir grup bu yerleri satın aldı. Muayenehaneleri kapanan doktorların özellikle doğa içinde yaşam tutkuları üzerine otoban kolaylıkları ile de sadece
köy yolunu kendileri yaptırıp, elektrik-su ve bir çok hizmetide bölgeye kazandırmış oldular.
Ama talep ederek ihale usulüyle satın alınan, ama irtifak hakkı ile 49 yıllık kiralama olsun bu sistemin hala çalıştığını biliyorum. Yani 2006 yılından beri ülke genelinde taleplerin red edilişi diye bir şey söz konusu değil. Buna örnek benim hali hazırda devam eden talebimin davası var en azından bildiğim.
Hafta ortası ülke çapında hiç bir ihalenin olmama sebebini yakınımdaki Mal Müdürlüğünden öğrenicem.
Sizin olayınızda komşu belediyelere bağlı bazı bölgelerin zaman zaman ihaleleye çıkması da zaten sizin 2006 yılından beri red olayını çürütüyor.
Bence Yelten'e ait bir Büyükşehir kapsamında bir proje söz konusu ve bunun ne olduğunu bilmek adına yol almaya devam edin derim.
Bana da red cevabı geldi ama, satış ihalelerinin geneli red halindedir denmedi.
1.derece sit alanı denmesi üzerine ben bunu kim 1.derece sit ilan etmişse önce onu öğrendim ve Anıtlar Müzelere davamı açtım. Dedim ya kimse neyi neden yapmış bilmiyor.
Hele resmi kurumlar çoğu zaman birbirinden habersiz.
Yelten Belediyesi ihale taleplerinin reddinin özel sebebi ne ise sadece ona odaklanın diyorum.

Harun Parlak beğendi.
Eski 08-07-2012, 16:02   #417
-

Sayın syılmaz'a verilen yanıttan benim anladığım, maalesef, "Yelten Belediye sınırları içerisinde nazım ve uygulama imar planı yapıldıktan sonra bu taşınmazların çok daha yüksek bedellerle satılacağı" yönündedir...

Düzenleyen Odeh : 08-07-2012 saat 16:03 Neden: imla
Eski 08-07-2012, 16:40   #418
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Sn. Çisem, sizin son mesajınızdan sonra kafam karıştı. Kesin cevap henüz gelmediği için gelecek kesin cevaba göre sonra ki atacağım (ya da atamayacağım ) adımı belirleyeceğim.

Sn. Odeh'in düşüncesi akla yatkın olabilecek bir düşünce.

Eski 08-07-2012, 18:52   #419
Ağaç Dostu

Cımbızladığım iki noktada:

"03/05/2006 tarih ve 18303 sayılı genel yazıları"

ve

'Hazine'ye ait taşınmazların satış ihaleleri durdurulmuş olup, bu kapsamda kalan taşınmaz taleplerinin red edileceği bildirilmiştir.'

sözlerinde 2006 da genel bir karar ile satış ihalelerinin durdurulduğu yazıyor.

Neden durdurulduğunu belirtilmemiş.
Bunun nedenini siz araştırmalısınız ki altından hangi kurum çıkacak ve hangi gerekçeyle 2006 da bu kararı almışı bilmenizle bu karara karşı yapabileceklerinizi araştırabilesiniz diye.

Sayın Odeh'in dediği "çok daha yüksek bedellerle satılacağı" ibaresini göremedim.
Sayın Odeh'in tahmini yorumu ise bu cümleye ben de katılarak ihtimali yüksek diyebilirim.
Ama altı yıl bir fiyat belirleme süreci olarak çok uzun. Nazım ve uygulama imar planı bildiğim kadarı ile bu kadar uzun tutulamıyor.

Bölgenizi turizm amacına uygun veya Büyükşehir Belediyesinin kapsamında daha farklı bir proje içine alma düşünceleri de olabilir. Bunu sürenin uzunluğuna bağlı olarak ve bölgeyi hiç tanımadan söylediğimi de belirtmek istiyorum.

Eski 08-07-2012, 22:58   #420
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Sn. Çisem, bana gelen yazıyı tekrar okudum. Üstte ki mesajımda yazmadığım bir kısmı (kırmızı renkle) ekliyorum. Ben yazıyı tekrar okuduğumda hâlâ bunun Türkiye geneli bir uygulama olduğu kanısına varıyorum. Daha önce dediğim gibi kesin cevap henüz gelmedi, gelsin burada paylaşacağım. Ona göre de bir sonra ki adımımı atarım.

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün 03/05/2006 tarih ve 18303 sayılı genel yazıları ile 'Büyükşehir dahil belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde bulunan ve 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı dışında kalan Hazine'ye ait taşınmazların satış ihaleleri durdurulmuş olup, bu kapsamda kalan taşınmaz taleplerinin red edileceği bildirilmiştir.' Bu nedenle 327 sayılı Milli Emlak Genel Tebliği satış işlemleri başlıklı F bendi 2. maddesinde,

''Hazineye ait taşınmazların belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde bulunan ancak nazım veya uygulama planı dışında (plansız alanda) kalanların satışı yapılmayacağından; Valiliklere (Defterdarlıklara) ve Kaymakamlıklara (Mal Müdürlüklerine) yetki devri yapılmamıştır.'' denilmektedir.

"Bu nedenle Yelten Belediye sınırları içerisinde nazım ve uygulama imar planı bulunmayan taşınmazların satış işlemi yapılamamaktadır."

Düzenleyen syılmaz : 08-07-2012 saat 23:00 Neden: İlave yazı

Etiketler
badem fidanı, ceviz aşısı, ceviz bahçesi, ceviz fidanı, ceviz ormanı

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024