agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Orkide > Orkide Türleri
(https)

Beğeni Düzeni93Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-01-2013, 22:05   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Galeri: 2
Garo hocam iyi gidiyor.Sihirli eller deymiş belli

nrkrkmz ve SAGEN beğendi.
B.Unver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2013, 17:00   #32
Ağaç Dostu

Şu anda çiçeği sizce hangi evrede olabilir evdeki Ghost un????

Eklenen Resimler

Eski 09-02-2013, 21:02   #33
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Galeri: 21
Süper bir çekim olmuş. Sanırım son evrede. tohumları getirin de streril ekim yapalım. Benimki henüz çiçek açtı.
Döllendirmeyi bekliyor.

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2013, 23:28   #34
Ağaç Dostu

Aman yanlış anlaşıldı Fotoğraf bana ait değil.Ben evreleri gösteren fotoğrafı internetten ekledim.

Ama Garo hocam tahmin doğru son evresinde.Biraz küçük gibi.İlk çiçeği.En kısa sürede kendi fotoğraflarımı da ekleyeceğim.

nrkrkmz ve SAGEN beğendi.
Eski 10-02-2013, 20:21   #35
Ağaç Dostu

Evet arkadaşlar 1 senelik uğraş sonrası en sonunda bugün sabah açtı ama süprüz yaparak.Tür Dendrophylax Lindenii değil Cayman Adalarınından Dendrophylax fawcettii..

Bu gerçekten süpriz oldu benim için ama belki Garo hocamdaki diğeri Lindenii olabilir.

Bu tür de en az lindenii kadar az bir türdür.Demekki Hong Kong sera bile elindeki türü bilmiyormuş.Çünkü etiketlerinde lindenii diyor

çiçeklenmesi son ana kadar Lindenii ile aynı.Onun için beni şaşırttı.Her şey aynı yani.Bakım şartları zorluğu ama çiçek şekilleri değişik ve kimse çiçeksiz halinden bunun Lindenii mi yoksa fawcettii mi olduğunu anlayamaz.Çünkü yanlızca kök var ve tıpa tıp aynı

Ben beğenilerinize sunuyorum.Eğer Garo hocamdaki de Lindenii değilse bize yeni hedef belli oldu....

Eklenen Resimler

Eski 11-02-2013, 07:28   #36
Ağaç Dostu

SAGEN's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2011
Galeri: 26
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi B.Unver Mesajı Göster
Evet arkadaşlar 1 senelik uğraş sonrası en sonunda bugün sabah açtı ama süprüz yaparak.Tür Dendrophylax Lindenii değil Cayman Adalarınından Dendrophylax fawcettii..

Bu gerçekten süpriz oldu benim için ama belki Garo hocamdaki diğeri Lindenii olabilir.

Bu tür de en az lindenii kadar az bir türdür.Demekki Hong Kong sera bile elindeki türü bilmiyormuş.Çünkü etiketlerinde lindenii diyor

çiçeklenmesi son ana kadar Lindenii ile aynı.Onun için beni şaşırttı.Her şey aynı yani.Bakım şartları zorluğu ama çiçek şekilleri değişik ve kimse çiçeksiz halinden bunun Lindenii mi yoksa fawcettii mi olduğunu anlayamaz.Çünkü yanlızca kök var ve tıpa tıp aynı

Ben beğenilerinize sunuyorum.Eğer Garo hocamdaki de Lindenii değilse bize yeni hedef belli oldu....
Hocam gerçekten de çok büyük ama güzel bir süpriz olmuş. Başlıktaki uzunca aradan sonra eklediğiniz bu güzel gelişmeler ve üzerine birde bu süpriz ayrı bir heyecan uyandırdı şahsım adına. Güzel, sağlıklı ve bol çiçekli seyirler diliyorum...

SAYGILARIMLA.

SAGEN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024