agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Okul Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/okul-bahceleri/)
-   -   Beykoz İş Okulu (http://www.agaclar.net/forum/okul-bahceleri/26479.htm)

psyderta 06-03-2012 15:29

Beykoz İş Okulu

Hafif düzeyde zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü okulumuza İTO aracılığı ile sera yapılacaktır . Seramız zihinsel engelli gençlerimizi sadece rehabilite etmenin ve doğa bilincini vermesinin ötesinde onları bu sahada iş edindirebilmeyi de hedeflemektedir.

Bu noktada atölye sürecinin planlanması ve uygulanması sürecinde bize yardımcı olabilecek gerek ücretli, gerekse gönüllü eğitmenlere ihtiyacımız var. İstanbulda yaşayan ve bu yetkinlikte olan üyelerinizi bununla ilgili olarak bilgilendirebilirseniz, agaclar net ailesi olarak sürecimize ciddi katkı sağlamış olursunuz ...

Duyarlı olacağınıza inanıyor teşekkür ediyorum
BEYKOZ İŞ OKULU
0216 413 88 38

Ahmet Kılıçaslan

ilginize teşekkür ediyorum ..yarın uygun bir fotograf makinasıyla okula gelip bahçeyi, bahçede bulunan bitkileri ve seranın yapılması öngürelen yeri fotograflıyarak paylaşacağım

psyderta 07-03-2012 12:41

beykoz iş okulu bahçe fotografları

5 Eklenti(ler)
devamıda var elimden geldiğince çekmeye çalıştım ..ama sanırım bunu bile bir bilenin yapması daha sağlıklı olacaktı..olmadı ben tavsiyelerinizle ögrenirim :)

psyderta 07-03-2012 12:43

5 Eklenti(ler)
devamı

psyderta 07-03-2012 12:45

5 Eklenti(ler)
devam

Kiraz 08-03-2012 09:13

Sn. Psyderta, bahçenin genel planını ekleme imkanınız var mı? Kabaca, elle çizim bile fikir verebilir. Böylece alanların büyüklüğü, konumu ve güneş alma durumu belli olabilir. Yönü de belirtmek gerekecek.

Bu arada bahçede neler istendiğine dair (Oyun alanı, sebze bahçesi, çiçeklik, dinlenme alanı, tören alanı,.... gibi.) fikirlerinizi de yazabilirsiniz, arkadaşlar da kendi fikirlerini eklerler, uzmanlardan tavsiye alırsak çok iyi olur.

Şimdiden kolay gelsin.

psyderta 08-03-2012 10:47

google map aracılığı ile birşeyler koymaya çalışıyorum sanırım okul bahçesindeki çizgileri net olan basketbol sahası fikir verecektir....okul tepede kendisini gölgede bırakacak herhangi bir yapı yok ..panaromik bogaz manzaralı ...bahçeden baktıgımızda güneş 4 leventten batar :)

psyderta 08-03-2012 10:57

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz (Mesaj 922200)
Sn. Psyderta, bahçenin genel planını ekleme imkanınız var mı? Kabaca, elle çizim bile fikir verebilir. Böylece alanların büyüklüğü, konumu ve güneş alma durumu belli olabilir. Yönü de belirtmek gerekecek.

Bu arada bahçede neler istendiğine dair (Oyun alanı, sebze bahçesi, çiçeklik, dinlenme alanı, tören alanı,.... gibi.) fikirlerinizi de yazabilirsiniz, arkadaşlar da kendi fikirlerini eklerler, uzmanlardan tavsiye alırsak çok iyi olur.

Şimdiden kolay gelsin.

oldu sanırım

Kiraz 08-03-2012 11:50

Sera, "Okul Bahçe" yazdığınız kısımda yapılacak olmalı.

Yanılmıyorsam duvar dipleri öğleden sonra güneş alıyor, gölge alanınız yok. Duvar da yolun kenarında olmalı.

Satı Uğurtan 08-03-2012 11:58

Elimden gelen bir şey olursa seve seve yapmaya hazırım sevgiler saygılar.

psyderta 08-03-2012 13:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz (Mesaj 922277)
Sera, "Okul Bahçe" yazdığınız kısımda yapılacak olmalı.

Yanılmıyorsam duvar dipleri öğleden sonra güneş alıyor, gölge alanınız yok. Duvar da yolun kenarında olmalı.

Evet sera okul bahçe yazdıgımız bölümün 6\1 i kadar bir alanda olacak ölçüleri 6x12 m alümünyum iskelet üzerine tek cam (buna müdahale etme şansımız olmadı) ..öğleden sonra sadece okulun arkasında kalan duvar dibi gölge oda 1 m genişiliğinde 20 metre uzunlugunda bir bölüm

Kiraz 08-03-2012 13:27

Gölge ya da sabah güneş alan duvar dibiniz varsa ve sulama probleminiz yoksa ortanca önerebilirdim.

Su problemi var mı?

limon 08-03-2012 14:23

Hasan Tahsin İş Okulu'ndaki gibi daha çok kaktüs-sukukent mi düşünüyorsunuz? Çilek, böğürtlen, ahudu gibi yetiştirmesi nispeten kolay ve kıymetli meyveleri de çocuklar-gençler çok sever diye düşüyorum, ekilen-dikilen bir şeyden ürün almanın keyfi bambaşka. Biraz sebze de fena olmaz, domates, biber gibi yaz sebzelerinin fide dikimlerine az zaman kaldı.

Altyapı oluştuktan sonra bitki temini kısmında herkes elinden gelen desteği verecektir diye düşünüyorum.

Kiraz 08-03-2012 15:26

Limon'un yenebilen bitkiler ben de katılıyorum. Daha sonra plan netleşir ama yanlardaki dar alanlara süs ağaçları, çalıları yanında erik, kiraz gibi meyve ağaçları da dikilebilir.

Okulardaki sebze, çilek alanları için sebze adaları http://www.agaclar.net/forum/483394-post5.htm iyi fikir olabilir. Hem görünüş, hem planlama ve bölme açısından iyi, araları mıcır olursa okula da çamur getirmez.

cemo 08-03-2012 16:24

Her ne kadar İstanbul dışında olsam da, elimden geleni yapmak isterim.
Sebze yetiştirecekseniz fide ayırma zamanı çilek gönderebilirim. Tabi farklı sebze fideleri de.
Çabalarınızdan dolayı kutlarım.

jineop 08-03-2012 17:21

Sayfayı izleyerek yapabileceğim katkılara ben de varım. Kolay gelsin.

Nuri Murvet 08-03-2012 21:17

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi psyderta (Mesaj 922311)
Evet sera okul bahçe yazdıgımız bölümün 6\1 i kadar bir alanda olacak ölçüleri 6x12 m alümünyum iskelet üzerine tek cam (buna müdahale etme şansımız olmadı) ..öğleden sonra sadece okulun arkasında kalan duvar dibi gölge oda 1 m genişiliğinde 20 metre uzunlugunda bir bölüm

Merhaba sayın psyderta

Kurulacak olan seranızda, bahçe süs bitkilerinin üretim aşamalarını öğretmeye ve üretilen bitkilere pazar bulmaya veya firmamız (Nilüfer Peyzaj) bünyesinde tüketmek için satın almaya yardımcı oluruz.

Bu çalışma ortamı içersinde bahçenin peyzaj tasarım ve düzenlemesinede yardımcı olmak bizleri mutlu eder.

Adem Erhan 13-03-2012 07:32

sayın psyderta:
yukarıda arkasdaşlarında belirttiği gibi biz da okulumuzda planladığınız uygulamaya benzer çalışmalar yapıyoruz.. Sayfadan hasan tahsin iş okulu tarım atölyesi diye arattırabilirsiniz. konu ile ilgili bilgi paylaşımı için irtibata geçerseniz yapılacak çalışmalar şeğitmen temini vs. konularda yardımcı olabiliriz. ayrıca milli eğitim bakanlığının okullar halka açılsın projesi kapsamında bahçenizi halka çabilir hem onlara uygulama alanı sağlamış hemde gördüğüm kadarıyla büyük olan toprak alanınızı daha kontrollü kullanmış olursunuz.

biz izmirde bunu planlıyoruz eğer yeterli katılım olursa.. hatta ağaçlar net üyelerini okulumuza davet edip bu konuda bir populasyon oluşturmaya çalışıyoruz.. arasanız daha ayrıntılı konuşuruz diye düşünüyorum.. selamlar..

05053579993
adem erhan
hasan tahsin iş okulu tarım teknolojisi öğretmeni

psyderta 13-03-2012 10:13

Hocam çok teşekkürler ..birkaç gündür il dışındaydım ...sizin ve forumun diger üyelerinin ilgi alakalarına teşekkür ediyorum ..gün içinde size telefondan ulaşacağım mutlaka ...En başından ifade ettiğim üzere en büyük problemimiz tüm bu sürecin planlanması.bu noktada sizlerin bize kaynak olabilecek model olabilecek materyallere sahip olduğunuzu umuyorum ...

bahçemizde şuan var olan gelişi güzel büyümüş olan bitkilerin isimlerini bile bilmiyorken ve bu yeterlilikte bir yardım alamıyorken devamını çok yönlü bir şekilde planlamak oldukça güç..nerden başlanacağını bilirsek ona göre nasıld evam edebileceğimizde netleşir diye düşünüyorum ...

psyderta 13-03-2012 10:15

Okulu yerinde görmek isteyen ve değerli fikirlerini bizimle paylaşmak isteyen herkesi haftasonlarıda dahil okula getirebilirim

psyderta 13-03-2012 12:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz (Mesaj 922318)
Gölge ya da sabah güneş alan duvar dibiniz varsa ve sulama probleminiz yoksa ortanca önerebilirdim.

Su problemi var mı?

Su problemimizin oldugunu sanmıyorum .okul içerisinden bahçeye bir şebeke bağlantısı yapılabilir diye düşünüyorum

psyderta 08-10-2012 19:19

seramız bitti (bilmiyorum artık takip eden varmı oldukça uzun sürdü )

psyderta 08-10-2012 19:31

sera bitti

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi psyderta (Mesaj 924637)
Hocam çok teşekkürler ..birkaç gündür il dışındaydım ...sizin ve forumun diger üyelerinin ilgi alakalarına teşekkür ediyorum ..gün içinde size telefondan ulaşacağım mutlaka ...En başından ifade ettiğim üzere en büyük problemimiz tüm bu sürecin planlanması.bu noktada sizlerin bize kaynak olabilecek model olabilecek materyallere sahip olduğunuzu umuyorum ...bahçemizde şuan var olan gelişi güzel büyümüş olan bitkilerin isimlerini bile bilmiyorken ve bu yeterlilikte bir yardım alamıyorken devamını çok yönlü bir şekilde planlamak oldukça güç..nerden başlanacağını bilirsek ona göre nasıld evam edebileceğimizde netleşir diye düşünüyorum ...

seranın fotolarını yükleyebilirim umarım

psyderta 07-02-2014 13:49

seramızda yaptıgımız belli başlı uygulamaları ve bugün gelinen noktayı da paylaşmak istedim[

psyderta 07-02-2014 13:50

resim eklemeyi yine başaramıyorum

In God We Trust 20-02-2014 21:32

Ben beykozda ikamet etmekteyim ihtiyacınız olursa her konuda yardıma hazırım

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024