agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Manisa Bonsai Atölye Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/manisa-bonsai-atolye-calismalari/)
-   -   agaclar.net, Manisa Bonsai Atölye Çalışması (4 Mayıs 2014) (http://www.agaclar.net/forum/manisa-bonsai-atolye-calismalari/33728.htm)

FatihBahce 13-02-2014 20:24

1. badrobot
2. Fatma Kochan
3. sadecegeçen
4. seccomann01
5. synnada
6- Ferit Aydın
7- Fatihbahce

Güzel bir toplantı olacağa benziyor. Ben de katılmaya çalışacağım.;)

badrobot 13-02-2014 21:08

Sn.FatihBahce.
Sizte Moderatörlerinden biri olarak aramızda bulunmanızdan dolayı mutlu olacağız.

badrobot 13-02-2014 21:27

Sn.Ferit Aydın.
Sonradan gördüm, sizde adınızı eklemişsiniz. Gelmenize sevindim.

Fatma Kochan 14-02-2014 01:24

Merhaba Arkadaşlar ben kendi aracımla gideceğim, İzmirden katılacak varsa yanıma 3 kişi alabilirim.

sagol 14-02-2014 07:52

Sayın Badrobot,

Manisa toplantısına önayak olduğunuz için tebrikler.

Başarılar dilerim...

Sakaki 14-02-2014 10:46

Benim de katılasım geldi :)
Kesin söz vermeyim ama eğer işlerim müsait olursa gelmeye çalışacağım!

Umarım bölgedeki bonsai sevenlerin sayısını artırıcı bir etki yapar sn badrobot, böylece birlikte güzel çalışmalar yapacağınız bir topluluk da oluşmaya başlar.

Başarılar...

badrobot 14-02-2014 12:37

Sevgili kardeşim Sakaki
Toplantıya gelecek olman beni çok sevindirdi. Ben seni muhakkak getirteceğim. :)

badrobot 14-02-2014 12:39

Sn. Fatma Kochan.
Duyarlılığınız için size teşekkür ederim.

badrobot 14-02-2014 12:40

Sn. Sagol.
İyi dilek ve temennileriniz için teşekkür ederim.

seccomann01 14-02-2014 16:04

Şaka maka bir mesaj attım dedim ki bizde olmuyor diye kaç kişi katılacak :) sevindim yani :)

Şafak Abi sen söylemiştin bana bir konuda konuşurken zannedersem sakaki' nin toplantısında konuşurken "dedin ki tecrübeye bakma yap diye" ama maalesef güvenemedim :( olsun fark etmez sen yapacaksın oraya gelirim :) katılımcı olurum belki daha sonraki toplantıyı birlikte planlarız Somada yaparız. Ellerine Emeğine Sağlık Şimdiden

badrobot 14-02-2014 16:12

seccomann01 kardeşim.
Senin dediğin gibi Sakaki'nin Adana toplantısı üzerine yorumlar yaparken oldu bir şeyler, seninle. Sanırım birazda sen bana cesaret verdin.
İyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışıldımı her şey olur. Birde yeterki birlik beraberlik olsun gerisi kolay. Ben tüm katılımcı ve destek veren değerli arkadaşlarıma şimdiden teşekkür etmek istiyorum.

badrobot 14-02-2014 17:39

Kardeşim Sakaki'yide telofondan ikna ettim. Çok büyük bir aksilik olmadığı takdirde gelecek. Böylece son liste şöyle...
1- badrobot
2- Fatma Kochan
3- sadecegeçen
4- seccomann01
5- synnada
6- Ferit Aydın
7- Fatihbahce
8- Sakaki
Ayrıca Ağaçlar.net forum üyesi olmayıpta toplantımıza katılmak isteyen misafirlerimizide hesaba katarsak oldukça kalabalık olacağız.

Ferit Aydın 14-02-2014 23:04

İlk toplantıların ve tanışmaların yapılacağı illere diğer bölgeden katılımlarda çok faydalı ve etkili olacaktır.

Taner bey umarım bir aksilik çıkmazda orada olursunuz, ismi sanırım Fatih bey eklemiş ama madem eklenmiş demekki geleceğiz bir aksilik olmaz ise :))

Toplantıda kişi sayısı ile birlikte üzerinde tartışılacak ve fikir alışverişi yapılacak ağaçların sayısı da oldukça önemli bu nedenle gelen herkesin işlenmiş ya da işlenmemiş ağaçları ile gelmeleri faydalı olur.

badrobot 15-02-2014 09:09

Ferit bey iyiki isminizi eklemişler. Sizin ve Sakaki gibi tecrübeli isimlerin toplantımıza gelmesi hepimiz için bir avantaj.
Toplantıyı iki bölüm planlıyorum.
Toplantımıza gelecek katılımcıların çoğu tecrübesiz arkadaşlar. Bu nedenle eğer herkes uygun görürse;
1.Bölümde beyaz tahta ve gazlı kalemi elime alıp bu arkadaşlarıma doğru ağaç seçimi üzerine 30-40 dk arası bir anlatım düşünüyorum. Elbette siz tecrübeli arkadaşlarında fikirlerini alarak...
2.Bölümde telleme, budama, şekil verme vb. bir çok konuda bireysel uygulama ve tartışmalar planlıyorum. Bu bölümde herkes kendi ağaçlarıyla çalışacaklar. (Tel,makas gibi malzemeler getirmeyi unutmayın.)

Sanırım ilk toplantı için biri teorik, ötekisi uygulamalı olmak üzere yeterli bir planlama.(?)

Melih Bakırlıoğlu 15-02-2014 09:48

Bonsai ile ilgim olmasada, bir mani çıkmaz ise sizler ile tanışmak için gelmek istiyorum. Zeytin fidanından olur ise 5-10 adet hediye olarak getirmeye çalışırım. :)

badrobot 15-02-2014 10:07

Sn.Melih Bakırlıoğlu.
Sizide aramızda görmekten mutluluk duyarız. Zeytin fidanlarınızı merakla bekliyoruz. Zeytin en sevdiğim ağaçlardan. Bonsai çalışmasıda çok zevkli bir tür.

1- badrobot
2- Fatma Kochan
3- sadecegeçen
4- seccomann01
5- synnada
6- Ferit Aydın
7- Fatihbahce
8- Sakaki
9- Melih Bakırlıoğlu

Fatma Kochan 18-02-2014 02:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi badrobot (Mesaj 1249467)
Sn. Fatma Kochan.
Duyarlılığınız için size teşekkür ederim.

Sayın badrobot sorun değil, nasılsa oraya geleceğim ve aracımda yer var neden olmasın diye düşündüm :)

Fatma Kochan 18-02-2014 02:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi badrobot (Mesaj 1249709)
Ferit bey iyiki isminizi eklemişler. Sizin ve Sakaki gibi tecrübeli isimlerin toplantımıza gelmesi hepimiz için bir avantaj.
Toplantıyı iki bölüm planlıyorum.
Toplantımıza gelecek katılımcıların çoğu tecrübesiz arkadaşlar. Bu nedenle eğer herkes uygun görürse;
1.Bölümde beyaz tahta ve gazlı kalemi elime alıp bu arkadaşlarıma doğru ağaç seçimi üzerine 30-40 dk arası bir anlatım düşünüyorum. Elbette siz tecrübeli arkadaşlarında fikirlerini alarak...
2.Bölümde telleme, budama, şekil verme vb. bir çok konuda bireysel uygulama ve tartışmalar planlıyorum. Bu bölümde herkes kendi ağaçlarıyla çalışacaklar. (Tel,makas gibi malzemeler getirmeyi unutmayın.)

Sanırım ilk toplantı için biri teorik, ötekisi uygulamalı olmak üzere yeterli bir planlama.(?)

Merhaba Benim ne bosaim var nede bilgim, katılmak istememin sebebi bilen arkadaşlardan bir şeyler öğrenmek ve tanışmak, eğer sorun olmayacaksa katılayım, olacaksa ismimi sile bilirsiniz hiç sorun değil. :)

smnvrl 18-02-2014 07:50

Merhaba,

Bonsai ile bir çalışmam olmadı ama, bende bu güzel insanlara katılmak isterim.

Saygılarımla.

1- badrobot
2- Fatma Kochan
3- sadecegeçen
4- seccomann01
5- synnada
6- Ferit Aydın
7- Fatihbahce
8- Sakaki
9- Melih Bakırlıoğlu
10.Smnvrl

badrobot 18-02-2014 08:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Fatma Kochan (Mesaj 1250498)
Merhaba Benim ne bosaim var nede bilgim, katılmak istememin sebebi bilen arkadaşlardan bir şeyler öğrenmek ve tanışmak, eğer sorun olmayacaksa katılayım, olacaksa ismimi sile bilirsiniz hiç sorun değil. :)

Sn.Fatma Kochan.
Hiç öyle şey olurmu. Ağacınızın olmaması toplantıya katılamayacaksınız gibi bir anlama kesinlikle gelmez. Sadece bu konuya ilgi, sevgi duymanız ve katılmak istemeniz yeterli. Sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız. :)

badrobot 18-02-2014 08:40

Sn.smnvrl.
Manisa'da sizin gibi Bonsai seven dostları gördükçe, sayılar arttıkça mutluluğum bir kat daha artıyor. Toplantımıza sizi de bekleriz. Hem tanışır hemde bonsai konusunda fikirlerimizi paylaşırız. :)

hkocabucak 18-02-2014 14:57

bende bonsaiden anlamam ama destek için ailecek geliriz.belki de bonsaiye başlangıç olur.

1- badrobot
2- Fatma Kochan
3- sadecegeçen
4- seccomann01
5- synnada
6- Ferit Aydın
7- Fatihbahce
8- Sakaki
9- Melih Bakırlıoğlu
10.Smnvrl
11-hkocabucak

badrobot 18-02-2014 17:53

Değerli katılımcı arkadaşlar ve katılmayı düşünen arkadaşlar. Bu toplantının amacıyla ilgili bazı yanlış anlaşılmaları düzeltme gereğini hissediyorum.
Bu toplantıyı yapmaktaki amacımız Bonsai Sanatını tanıtmak, severleri bir araya getirmek, Bonsai'ye karşı ilgiyi arttırmak olarak düşünüyorum. Toplantıya katılırken herhangi bir ön şartımız yoktur; Bonsai konusunda bilginizin veya ağacınızın olma zorunluluğu yoktur. Eğer bu sanata ilginiz, merakınız, sevginiz varsa ve toplantılara katılarak o atmosferi solumak isteyen herkes toplatılara katılabilir. Yeterki birlik ve beraberlik içinde olalım.
Herkese saygılarımla.

Fatma Kochan 18-02-2014 20:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi badrobot (Mesaj 1250540)
Sn.Fatma Kochan.
Hiç öyle şey olurmu. Ağacınızın olmaması toplantıya katılamayacaksınız gibi bir anlama kesinlikle gelmez. Sadece bu konuya ilgi, sevgi duymanız ve katılmak istemeniz yeterli. Sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız. :)

Teşekkürler Sayın badrobot, yıllar önce bir ara çok istemiştim, bakımı çok zor başaramazsın gibi bir sürü boş laflarla beni caydırmışlardı.
Tabiat ta doğa da yetişen her bitki türü benim için çok önemli ve değerlidir, bakarsınız sizlerin sayesinde yetiştirmeye başlarım ve çok mutlu olurum, sevgiler. :)

badrobot 18-02-2014 20:29

Sn.Fatma Kochan.
Bir şeyi başarmadan önce istemek gerekli. Ben sizde bu isteği görüyorum, yapabileceğinize, başarabileceğinize inanıyorum. Kim bilir belkide bu toplantı sizin Bonsai'ye başlangıç noktanız olur, umarım güzel bir şeylere vesile oluruz.

Fatma Kochan 18-02-2014 22:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi badrobot (Mesaj 1250756)
Sn.Fatma Kochan.
Bir şeyi başarmadan önce istemek gerekli. Ben sizde bu isteği görüyorum, yapabileceğinize, başarabileceğinize inanıyorum. Kim bilir belkide bu toplantı sizin Bonsai'ye başlangıç noktanız olur, umarım güzel bir şeylere vesile oluruz.

Ne kadar güzel olur, benimde bir Bonsaim olsa hata başarırsam bir kaç tane olsun :) Dilerim, umarım olur.

Aslan45 23-02-2014 14:09

Fırsat yakalayabilirsem ben de katılmak isterim.

badrobot 23-02-2014 14:19

Sn.Aslan45
Sizide aramızda görmekten mutluluk duyarız. Sayımız epeyce olacak gibi.

seccomann01 24-02-2014 09:39

Waowwwww Manisa da böyle bir potansiyel :) süper tüm gelecek arkadaşlar ağaçlarınızı almayı unutmayın Sn. Badrobot dan öğreneceğimiz şeyler olacak benden söylemesi :)

Nail Sarı 24-02-2014 15:52

Bende geliyorum

1- badrobot
2- Fatma Kochan
3- sadecegeçen
4- seccomann01
5- synnada
6- Ferit Aydın
7- Fatihbahce
8- Sakaki
9- Melih Bakırlıoğlu
10.Smnvrl
11-hkocabucak
12-Nail SARI

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024