agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni35Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-11-2012, 17:18   #91
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-11-2012
teşekkürler serkan bey.benim kuşlarımda hep aynı sesleri çıkartıyorlar.ezberliyormuş kuşlar bir sesi.ben de korkmuştum kuşlar hastamı diye.

çağlaröztürk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2012, 17:27   #92
Yeni Üye

benim bir sorum daha var.acaba dişi olan kuş yumurtlamak için sakin olabilirmi

Eski 01-11-2012, 17:35   #93
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
birden yumurtlayacağını sanmıyorum. alışma süresidir bence şayet her zamn hareketsizse hastada olabilir. onlar çok hareketli kuşlar

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2012, 17:37   #94
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çağlaröztürk Mesajı Göster
teşekkürler serkan bey.benim kuşlarımda hep aynı sesleri çıkartıyorlar.ezberliyormuş kuşlar bir sesi.ben de korkmuştum kuşlar hastamı diye.
Ezberlemiyolar normaldede ötüş şekli hep o yazar kasa gibi. ceryanda bırakma. yeşillik ve ek besinlerde ver
elma armut ıspanak marul gibi.

Eski 01-11-2012, 17:58   #95
Yeni Üye

Giriş Yap | Facebook

Eski 01-11-2012, 18:00   #96
Yeni Üye

Resme bakarsanız anlarsınız.tabi dişi olan arada dışarı çıkıyor yemek yiyor su içiyor elma marul vs. Yiyip az geziniyor sonra yeniden yavruluğa girip oturuyor.

Eski 26-11-2012, 00:59   #97
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-11-2012
Dişi kuşum tüysüz kaldı

Merhabalar...
Bizim dişi bir Hint bülbülümüz vardı.Yanına bir erkek getirdik.Çiftleştiler.Şu an iki yumurta var ama dişi kuşum tüysüz kaldı.Her tarafı erkek olan tarafından yolunmuş.İşin ilginci ortada tüy yok.Sanırım yuvada.Bir paket hasır ip taşıdılar.Yetmemiş olabilir mi?Bu durum normal mi?Zavallı kuşum çok berbat durumda.Erkek olanı geri versek yumurtadan çıkanları kendi başına büyütebilir mi dişi kuş?Yardımcı olursanız sevinirim...

YeniBON beğendi.
zelif Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2012, 19:10   #98
Ağaç Dostu

Turunçgil's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2011
Merak etmeyin erkek kuş zeminin yumuşak olması için dişinin tüylerini kullanmış sakın ayırmayın çifti yumurtalar geldiyse artık ip koymayın çünkü yumurtaların üzerini kapatabilirler.Dişi kuluçkaya yatınca erkek onu besleyecektir

YeniBON beğendi.
Turunçgil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2012, 11:39   #99
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-11-2012
*** bi sorum olucaktı yardımcı olursanız sevinirim.Zebra ispinozlarım 6 yumurta yaptı üzerinede yatıyolardı fakat 20-25 gün geçmesine rağmen bi tane yumurtadan bile yavru çıkmadı.bende yumurtalar boş oldugu için aldım yuvalıktan.yumurtaların boş çıkma sebebi nedir? ve yumurtalardan yavru alma oranını arttırmak için ne yapmak gerekir?

ümit1989 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2012, 00:11   #100
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Turunçgil Mesajı Göster
Merak etmeyin erkek kuş zeminin yumuşak olması için dişinin tüylerini kullanmış sakın ayırmayın çifti yumurtalar geldiyse artık ip koymayın çünkü yumurtaların üzerini kapatabilirler.Dişi kuluçkaya yatınca erkek onu besleyecektir
Teşekkürler cevabınız için.
Ancak kuşlar kuluçkaya yatmadı.Biz de erkeği geri verdik.Zaten yumurtalar boş gibi.Dişi yuvaya hiç uğramıyor.Gün boyu ötmedi bile.Yeni bir eş alacağız artık.Diğeri misafirdi...Umarım kuşumuz üzüntüden ölmez...

zelif Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2012, 11:57   #101
Ağaç Dostu

merakli's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2009
Galeri: 3
Herkese merhaba;

Ev ortamında beslenebileceğimizi düşünerek ve çocukların da ısrarı ile bir çift hint bülbülü aldık. Pazar akşamı eve getirdik, bu sabah (aldığımızdan üç gün sonra) dişi kuşun hafif ishal ve halsiz olduğunu gördüm. Gözlerini kısarak oturuyor. Dışkısı açık sarı ve sıvı. Satıcının verdği yem ile besleniyorlar, dün de okuduğum kadarı ile haşlanmış yumurta ve tuzsuz galetadan hazırladığım karışımı vermiştim. Diğer kuş çok hareketli sağlıklı görünüyor.

İlk defa kuş besliyorum ve açıkçası hasta ise ne yapacağımı bilmiyorum. Bir heves ile aldık ama hayvancağıza bir şey olacak diye çok üzülüyorum. Akşam aldığım yere götürüp durumunu soracağım.

Hastalığı konusunda sizin bir bilginiz var mı? Ne yapmamı önerirsiniz?

merakli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2013, 20:39   #102
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-01-2013
Yardım!!bilgisi olanlar lütfen cevap verin

merabalar... yardım istediğim bir konu var.hediye kuş geldi. ama bir kafeste 2 tane hint bülbülü ve 1 tane muhabbet kuşu var.aynı kafesde durmalarında bi sakınca var mıdır?hint bülbülleri çok ürkek muhabbet kuşuda öyle sessiz sedasız bi köşede duruyo .hint bülbülleri anne kız zaten hep yanyanalar..kafesin kapağını açık bıraktığım halde muhabbet kuşu uçmuyor.çok mutsuz ya da bana öyle geliyor.

smallsmile Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2013, 21:08   #103
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Yeni geldiği için çevreye alışmaya çalışıyor muhabbet kuşunuz tez zamandada kafeslerini ayırın. Bir süre sonra kavgalar başlar . Ve kuşu hemen dışarıya çıkartmayın. Etrafa çarpar ve kendini yaralar. Kafes yuvarlak olanlardan olmasın yön duyuları karışıyor.

Eski 12-01-2013, 21:41   #104
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-01-2013
peki kafesleri ayırınca hint bülbüllerinin yanına erkek kuşa gerek var mı anne kız 2 taneler zaten...bilgiler için teşekkürler.

smallsmile Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2013, 21:48   #105
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Hintbülbülü beslemedim fakat arkadaşımda var eş olarak bakıyolar genelde kızışma dönemlerinde ne olur tam ben bilmiyorum.

Eski 26-05-2013, 15:03   #106
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-05-2013
Merhaba. Ben de yeni üyeyim. Bir cift hint bülbülü almak istiyorum. Kafes boyutu nasl olmalı?Birde kafes icine yuva koymak gerekirmi?

anamuz33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2013, 02:56   #107
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-07-2013
Benim iki cift hint bulbulum evden kacti cok alismistik kafesiden saliyorduk evde dolasiyorlardi kacmiyorlardi yuvalarida var 20 e yakin yumurtalari var yuvada (baska hint alsam yumurtaya bakami?) evden kactiklarina cok uzulduk istanbuldandisarida yasayabilirlermi yoksa olurlermi. Vicdanim rahat degil cevap verirseniz sevinirim bilen soylesin

flowcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2013, 00:35   #108
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-07-2013
arkadaşlar merhabalar ben de yeni üye oldum.benim de merak ettiğim bir şey var.Bu hint bülbüllerini elimize alıp sevebiliyor muyuz? İkincisi ise çok yavru veriyor denmiş.Şimdi o yavruları biz ne yapacağız sürekli doğuyorsa? Petshoplar alır mı?

Turkwolf Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2013, 12:46   #109
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-10-2013
Hint bülbülü aldım 1 Cıft

1 ay önce 1 cift hint bülbülü aldım ancak 20.10.2013 tarihinde yuvası yoktu yerde yumurtlamıs ama yumurtası kırılmıs gıdıp yuva alıp geldım ıpını yuvanın ıcıne ve ust kosede bır yere oylesıne koydum belkı yuvanın ıcınde kuramazlar dıye ancak yumurtlamıyor Onları bıde bunu alırken bıze bunlar yetıskın demıslerdı yuvanın ıcıne henuz hıc gırmedıler yan kolıdorda yuvaları sesımız gıdıyor dıye gırmyıor olabılırmı ? bırınız yardım edın acele ısım war

kokostar1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2013, 14:24   #110
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-10-2013
Arkadaslar 1 cıft hınt bulbulum var 4-5 Ay once Aldım 5-6 yumurta dogurdu fakat hepsını kırdı Suan yuva aldım 3 . Hafta olcak Petshop Tan Yuva ıpı aldım fakat yuvanın ıcıne kurmamıslar yuvanın yanına koymuslar ıpı kurmuslar ama dusme olasılıgı war yuvanın tam ustune kurmamslar yanıan kurmuslar saglam gıbı gozukuyor elma rendeleyıp koydum o ıyımı yoksa zararı olurmu kalamaar kemıgını de almadım daha Alıcam ama . bu hafta alırım . Yumurtalarını kırmmamasını nasıl saglarım ?

kokostar1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2014, 14:32   #111
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-04-2014
*** Benim bir çift hint bülbülüm var kafese yuva koydum 4 gündür hiç yuvaya girmedi.yuva ipide var ama neden girmiyorlar?lütfen acil.

muhlis21 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2014, 15:59   #112
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-10-2014
benim merak ettiğim bu hint bülbülleri diğer ispinozlarla çiftleşip yavru verebiliyolar mı??
bilgisi olan varsa lütfen cevap

ogul87 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2015, 12:27   #113
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-01-2015
bilen birisi yardım ederse cok sevinirim ben ayrı ayrı alınan ikitane hint bülbülüm var alalı 2 gün oldu ve kafese alıştılar sanırım yanlız erkek ötüyo ama dişi kendini temizliyo kabarıyo ve dişinin gagasının küçük bir bölümü siyah bunu sordugumda en az iki haftaya çifleşirler dediler yanlız hiç yuvaya girmiyorlar ben ne yapmalıyım en ufak fikrim yok yardım ederseniz sevinirim .

ahmet kemal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2015, 15:02   #114
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-10-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmet kemal Mesajı Göster
bilen birisi yardım ederse cok sevinirim ben ayrı ayrı alınan ikitane hint bülbülüm var alalı 2 gün oldu ve kafese alıştılar sanırım yanlız erkek ötüyo ama dişi kendini temizliyo kabarıyo ve dişinin gagasının küçük bir bölümü siyah bunu sordugumda en az iki haftaya çifleşirler dediler yanlız hiç yuvaya girmiyorlar ben ne yapmalıyım en ufak fikrim yok yardım ederseniz sevinirim .
dişi henuz ufak,daha yavruluktan çıkmamış bile,sadece erkeğin ötmesi normal,dişiler pek ötmez zaten

ogul87 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2015, 17:15   #115
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-07-2015
1 ay önce bir çift zebra ispinozu aldım.
Alırken bana satıcı 6 aylık olduklarını söyledi.
Ben 1-2 ay sonra yuvalık koyup yavrulatacaktım ancak annem kuşları üst üste iken görmüş. Bende öpüştüklerini görmüştüm öyle olunca hemen bir yuva aldım 1 hafta içinde dişi kuş yumurtlamaya başladı ve 7 tane yumurtası olmuş başlarda yumurtaları saklıyordu bu yüzden göremiyordum.
Benim merak ettiğim şey bu kuşlar gerçekten 6-7 aylık mı? 6-7 aylıksa nasıl bu kadar yumurta yapıyor? daha önce eşe atılmış olabilir mi? çünkü nerede okuduysam ilk eşe atılmada 3-4 tane yumurta yapar yazıyordu.

Cevaplarınız için teşekkürler...

Knife130 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2015, 14:59   #116
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-12-2015
Arkadaşlar acil yardm edin Petshopdan 1 çift hint bülbülü aldım dişi erkek.Sonra anlaştılar. birbirlerinin sırtlarını kaşıyorlar aynı haraketleri tekrar ediyorlar. bu güzel ama bi sorunum var . 3 gün önce yuva aldım . Yuva kılıda aldım asdım. pamuk attım kafesin içine. ama ne yuvaya giriyorlar ne de yuvaya bişi taşıyorlar acaba gireceklermi cevaplarınızı bekliyorum ?

Onurruno78 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2015, 17:53   #117
Ağaç Dostu

Turunçgil's Avatar

Daha yeni yuvalık takmışsınız merak etmeyin yuvayı tanıma aşamasındalar, sessiz sakin yüksek bir yerde dururlarsa çok çabuk ürerler.Ekstra olarak kızıştırıcı tohumlar ve arada az miktarda havuç verebilirsiniz.

Eski 11-12-2015, 18:22   #118
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-12-2015
1 gün önce dişi yuvaya girmeye başladı. sonra erkekde girmeye başladı erkek ipleri taşıdı şuanda ikiside yuvada yatıyorlar çok mutluyum ne zaman yumurtlarlar acaba ?

Onurruno78 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2015, 19:29   #119
Ağaç Dostu

Turunçgil's Avatar

Tebrikler Sabrın sonu selamet demişler, az daha sabredin. 15-20 gün içinde yumurtalar gelecektir, ancak rahatsız edilmemeleri gerekiyor.

A_NOMAD beğendi.
Eski 15-12-2015, 01:37   #120
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-12-2015
ani ölüm

Selâmün aleyküm bende 4 tane hint bülbülü var 2 si yavrulari yuvadada 12 tane yumurta var kuluckata yatiyorlar sürekli ancak bugun baktigimda yavrularda yuvadaydi ve baba kus halsiz ve gozleri kuculmus duruyordu 5 dk demedende elimde can verdi neden olabilr

aliosmankarahan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
egzotikfinch, finch, ispinoz

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024