agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni961Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-08-2014, 17:02   #391
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-10-2011
Sn ,Byking , kuşunuz şimdiye kadar diğer kuşlarla beraber aynı , ortamda yaşamaya alıştığı için size hep mesafeli olacaktır . Sadece elinize alışır ama hep ürkek olacaktır.En ufak harekenizde sizden kaçar .Ötmeye alıştığı içinde konuşmayacaktır. Bence siz ona eş alın,daha mutlu olur. Eğer tek kuş beslemek eğitmek istersenizde onu verip , kuşcularda özellikle gagası siyah olanlardan bulmaya çalışın. Çok kolay eğitiliyor benim 10 yıllık tecrübemdir..

Eklenen Resimler

loveforlife ve Milla beğendi.
Lalem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-08-2014, 18:08   #392
Ağaçsever

byking483's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2014
Sn lalem yorumunuz icin tesekkurler.
Malesef kuscu kusu almam diyor yoksa dun deistirmistim kusu.
Ama bu kus artik elimden kacmiyor elimle yem verdigim zaman
Hemen elime atlayip yemeye basliyor yemesi bitincede ya su icmeye gidiyor ****
Elimde oturup duruyor.kusu veremeyecegimden egitmeye calisiyorum.

Birde konusma kismina gelince bu gun ikindi vakti 1 saat boyuncu konusmaya calisiyormus gibi sesler cikardi ben ona ismini **** cici kus dedikce daha sesli soylemeye basladi bence konusmya caliaiyor
Ama otmuyor garip garip sesler cikariyor *** arkadasimdada var kus oda konusurken ayni o sesleri
Cikariyor.
Tesekkurler

byking483 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-08-2014, 22:28   #393
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Ah bu bilgisiz petshop sahipleri. Bilmiyorlar bilmedikleri gibi bir de bilen kuş sahipleriyle de böyle iddialaşıyorlar. Artık internet var açıp araştırıp öğreniyorsun. Bu işi yapıyorsan biraz araştır değil mi? Komik duruma düşüyor en önemlisi de müşteri kaybediyorlar böyle böyle...

Fatih ve suara beğendi.
gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2014, 09:08   #394
Ağaçsever

byking483's Avatar

Sn gokcegokce cok dogru soyluyorsun.hic bilmiyor bizim kuscu.
Elime nasil alistirrim dedigimde her zaman elinle yem vercen dyo.
Her gun veriyom elimle yem kus yavru olmiyinca fayda etmiyorki.
Adam sattigi kusun yasini bilmiyor.

gokcegokce beğendi.
Eski 31-08-2014, 18:06   #395
Ağaçsever

byking483's Avatar

Kusumu kafes disindada elime almayi basardim elimle yem tuttum hemen atlayip yedi.
Egitilebilir mi acaba bu kus?

Lalem ve suara beğendi.
Eski 31-08-2014, 19:34   #396
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi byking483 Mesajı Göster
Kusumu kafes disindada elime almayi basardim elimle yem tuttum hemen atlayip yedi.
Egitilebilir mi acaba bu kus?
Kuşunuz size alışma aşamasında, eğitim derken kuştan beklentiniz nedir? Misal ''Elime omzuma konsun benimle vakit geçirsin haşır neşir olsun'' mu? Veya ''Parmağımı şıklatınca omzuma, öpücük atınca parmağıma çıksın'' gibi spesifik iletişim mi?

Açıkçası ben hiçbir kuşumu ikinci yazdığım türden eğitmeye uğraşmadım çünkü sürekli elimde omzumda vs ilgilendim ve duygusal anlamda daha fazlasına ihtiyaç duymadım, verdiğim komutlara uysa da herhalde havalara uçmam sevinçten, demek istediğim kuşla olan iletişiminiz tercih meselesi, sizin tercihiniz nedir?

suara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2014, 11:00   #397
Ağaçsever

byking483's Avatar

Elime omzuma konmasini benle vakit gecirmesini oyun oynamasini vs istiyorum.
Secimim 1. si.
Bu arada tesekkurler.

suara beğendi.
Eski 01-09-2014, 18:31   #398
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi byking483 Mesajı Göster
Elime omzuma konmasini benle vakit gecirmesini oyun oynamasini vs istiyorum.
Secimim 1. si.
Bu arada tesekkurler.
Sabırlı olun ve çok sevin, ilgilenenin. Yaşı biraz büyük ama ben yine de sizi karşılıksız bırakmayacağına inanıyorum. Çünkü elinize gelmesi size güvendiğini gösteriyor. Onun güvenini sarsıcak hareketlerden kaçının ve bir kaç kelimeyi belirleyip ona yaklaşarak fısıldayın. Sizi dinlediğini kafasını size yaklaştırarak hissettirir zaten. Böyle başının yanını yani kulağını ağzınıza doğru belirgin şekilde uzatır duymak için. 1,5 ay kadar sabırla uğraşırsanız söylediklerinizi tekrar etmeye başlar kanımca. Size kolay gelsin.

byking483 ve suara beğendi.
Eski 01-09-2014, 18:36   #399
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Petshoplardan ben de çok çektiğim için yazmıştım yukarıdaki gönderiyi. Geçen Kırklareli'nde merkezi bir yerdeki petshopta bir sultan papağanı gördüm. Sultanların tam tersi yaşlandıkça gagaları siyahlaşır. Muhabbetlerde ise çok yavruysa siyahtır. Satıcı benimle iddialaştı ve sultanın 3 aylık olduğunu söyledi. Ama bence o sultan 3 yaşından küçük değildi. Ayrıca ayakları da iyice pullanmıştı yaşlılıktan. Bilmesek neyse... Yeni kuş alacaklar önce internetten bir araştırsınlar ya da üreticiden almak en mantıklısı. Hem petshopta canlı hayvan ticaretine de engel olmuş oluruz böylece.

byking483 beğendi.
Eski 01-09-2014, 20:29   #400
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Sabırlı olun ve çok sevin, ilgilenenin. Yaşı biraz büyük ama ben yine de sizi karşılıksız bırakmayacağına inanıyorum. Çünkü elinize gelmesi size güvendiğini gösteriyor. Onun güvenini sarsıcak hareketlerden kaçının ve bir kaç kelimeyi belirleyip ona yaklaşarak fısıldayın. Sizi dinlediğini kafasını size yaklaştırarak hissettirir zaten. Böyle başının yanını yani kulağını ağzınıza doğru belirgin şekilde uzatır duymak için. 1,5 ay kadar sabırla uğraşırsanız söylediklerinizi tekrar etmeye başlar kanımca. Size kolay gelsin.

Sn gokcegokce'ye katılıyorum. Sadece sabır, zaten siz çocuk kalbinizle saf sevginizle onu yola getirdiniz belki de kim bilir Yoksa çok ender bir durum yetişkin bir kuşun ele alışması..

gokcegokce ve byking483 beğendi.
Eski 01-09-2014, 23:28   #401
Ağaçsever

byking483's Avatar

Sn suara ve gokce gokce sizlere cok tesekkur ediyorum.
Kusum elime bayaği alisti onu kafes disina cikarirken parmagimi kapinin oraya koyuyorum direkt atliyor parmagima sonra eger onu kaciracak bi dur yapmazsam (omzuma koymaya calisirken)ya da cani gezmek istemezse hep parmagimda duruyor bu olaylar bu sabah oldu.birde eger sabah kafes disina cikarsa girdiginde aksama kadar hic durmadan bi seyler diyor biz konustukca daha sesli ve daha cok diyor.

Herkese tesekkurler.

gokcegokce, maya ve suara beğendi.
Eski 17-09-2014, 08:34   #402
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Kaç zamandır ortalıklarda yoktuk, bizi özlemişsinizdir diye geldik bugün Şu surata bakarmısınız ya, çok tatlı bu deli kuş ya da ben çok seviyorum da ondan öyle geliyor...

Bir sorum olacak; Çınar'ın ceresi neden masmavi olmuyor? merak ediyorum..

Eklenen Resimler

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2014, 09:24   #403
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Sayın hira, gerçekten çok tatlıymış Çınar Peki dişi olma ihtimali var mı?

hira beğendi.
maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2014, 10:12   #404
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maya Mesajı Göster
Sayın hira, gerçekten çok tatlıymış Çınar Peki dişi olma ihtimali var mı?
Dişi olduğunu sanmıyorum. Zaten burada bir çok arkadaşta erkek dedi... Ama neden mavi değil o cere anlamadım

Eski 17-09-2014, 15:13   #405
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Sayın hira, belki aşağıdaki linkte bahsi geçen albino kısmındaki açıklama sizi ilgilendiriyordur

Muhabbet kuşu türleri, ırkları, çeşitleri | Muhabbetkusum.com

hira beğendi.
maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2014, 16:56   #406
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Sevgili Hira muhabbet kuşlarında cere rengi geç yerine oturuyor merak etmeyin 1 yaşından itibaren olgunluğa girmesiyle dahada mavi olacak.

hira beğendi.
lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2014, 20:45   #407
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Bana Çınar dişi gibi geldi burnu beyaz görünüyor fotoğrafta, gerçekte de beyaz ise dişidir, buz mavi parlaklık varsa da dişidir, bir de kahverengi burun da tam bir hanımefendi olduğunu gösterir bunlardan hiçbiri değilse aslanlar gibi erkektir

Fatih ve hira beğendi.
Eski 18-09-2014, 09:38   #408
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-09-2014

arkadaslar bu kusum icin 1.5 aylik dedi aldigim yer. Cok uysal bir hayvan. Gagasinda siyahlik var. Parmaga gelmeye 2 gunde alisti ama saldigim zaman klimadan asagi inmiyor ne yapmaliyim? ve sizce kac aylik bu kus?

hakkian Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-09-2014, 19:42   #409
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Sn Hakkian ben de kuşçunuz gibi, kuşun 45 günlük, en fazla 50 günlük olduğunu düşünüyorum.

Kafes içinde elinizde uzunca vakit geçirin, kuş elinize çıksın, parmaklarınızla oynayabilir yani bir şekilde en az 15 - 20 dk vakit geçirin, iki üç gün kafes dışına salmadan bunu yapın, sonra saldığınızda onu ürkütecek hareketlerden kaçının, üzerinizde durmasına imkan verin. Size zorluğu en fazla kolunuz uyuşabilir ama sonuç alacağınızı tahmin ediyorum

Saygılar

Fatih beğendi.
Eski 18-09-2014, 20:46   #410
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-09-2014
cevabiniz icin cok tesekkur ederim. biryere kondugunda parmagimi uzatarak tekrar parmagima alabiliyorum fakat bu sekilde zorlamak istemiyorum. kendisi gelsin istiyorum. hicbir zaman kusu avuclayarak almadim. guvenini kazandigimi dusunuyorum 1 haftadir. cinsiyeti hakkinda bir bilgim yok sizce erkek mi?

hakkian Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2014, 12:56   #411
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Giriş Tarihi: 04-08-2014
muhabbet kuşu eğitimi

Merhaba arkadaşlar,
Bende hayvanlara özelliklede kuşlara meraklı olduğum için bir muhabbet kuşu aldım. Adını bücürük koydum. İlk aldığımızdan beri neşesi gayet yerinde ötüyor,kafesinde ordan oraya atlıyor. Bende oyuncu olmasını bilip ona en güzelinden oyuncaklar aldım,astım. Ama bana gelmiyor,elimi ısırıyor,tek sorunumuz o Bende kuşumu eğitmeye karar verdim banada taktikler verir misiniz nasıl eğitebilirim ?ne yaparak eğitebilirim? Söyler misiniz acaba?

selenza2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2014, 14:18   #412
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Kafese ayna koyduysanız o nedenle size gelmiyordur.

selenza2 beğendi.
Eski 22-09-2014, 10:14   #413
Ağaç Dostu

Arkadaşlar çok çok üzgünüm , kaç gündür içim acıyor kuşum kaçtı , maalesef. Biranlık dalgınlığımla , kuşumun kafes dışında olduğunu unutup , balkona hava almaya çıktım ,bana çok alışkın olduğu için oda peşime balkona çıkmış hiç farketmedim. Sonra telefonum çalınca içeri koştum , balkon kapısınıda örttüm , oda dışarda kamış .Ben durumu farkedince, Panikle aramaya başladım. Bir baktım karşı komşunun terasına konmuş , koşarak komşuma gittim. O arada tekrar başka tarafa uçmuş ,bütün mahalleyi aradık taradık yok. Zavallıcık ne oldu öldümü kaldımı, birimi yakaladı hiç bilmiyorum. Çocuklarım nasıl üzüldü anlatamam. Sizlerle paylaşmak istedim , siz kuşseverler daha iyi anlarsınız beni....

Eski 24-09-2014, 18:15   #414
Ağaçsever

byking483's Avatar

Sn lalem seni cok iyi anladim gecmis olsun.inan bende senin kadar cok uzuldum

Lalem ve selenza2 beğendi.
Eski 24-09-2014, 18:47   #415
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lalem Mesajı Göster
Arkadaşlar çok çok üzgünüm , kaç gündür içim acıyor kuşum kaçtı , maalesef. Biranlık dalgınlığımla , kuşumun kafes dışında olduğunu unutup , balkona hava almaya çıktım ,bana çok alışkın olduğu için oda peşime balkona çıkmış hiç farketmedim. Sonra telefonum çalınca içeri koştum , balkon kapısınıda örttüm , oda dışarda kamış .Ben durumu farkedince, Panikle aramaya başladım. Bir baktım karşı komşunun terasına konmuş , koşarak komşuma gittim. O arada tekrar başka tarafa uçmuş ,bütün mahalleyi aradık taradık yok. Zavallıcık ne oldu öldümü kaldımı, birimi yakaladı hiç bilmiyorum. Çocuklarım nasıl üzüldü anlatamam. Sizlerle paylaşmak istedim , siz kuşseverler daha iyi anlarsınız beni....
Lalem ,üzülmeyiniz derim. Çünkü muhabbet kuşları insana yakın kuşlardır.hele ki size çok alışıksa.... Yani demek istediğim eninde sonunda gelir . Çünkü bir akrabamın muhabbet kuşu kaçmıştı3-4 gün sonra geri döndü. Ümidinizi kesmeyin muhabbet kuşunuz birgün karşınızda olabilir

Lalem beğendi.
Eski 24-09-2014, 18:49   #416
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Kafese ayna koyduysanız o nedenle size gelmiyordur.
Evet ayna koydum. Aynasını çok seviyor . Bu nedenle mi acaba?

Eski 24-09-2014, 19:31   #417
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenza2 Mesajı Göster
Evet ayna koydum. Aynasını çok seviyor . Bu nedenle mi acaba?
Aynayı alırsanız sorun kalmaz aynadaki aksini görünce başka bir kuş var zannediyorlar

selenza2 beğendi.
Eski 24-09-2014, 20:44   #418
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Sevgili Lalem,

İnan çok üzüldüm... Yıllar önce ben de bir kuşumu benzer şekilde kaçırmıştım. O zamanlar çalışıyordum. Evde hep benim kafamda gezerdi oğlum. Dışarı çıkarken ise annemin omzuna atlardı. Annem o günlerde rahatsızlığı nedeniyle hastanede yatıyordu. Bir gece önce annemle telefonda konuştu "anneciğim" diye diye. Neyse o sabah kalktım, işe gitmeye hazırlandım. Şirket aracı vardı bende. Çıktım aracım bagajını açtım, iş seyahatim için hazırladığım valizi bagaja koydum ve bagajı kapattım. Tam o anda "cik" diyerek havalandı kafamdan. "Paşa" diye seslenerek koştum peşinden, ileriye kondu, oradan başka bir yere... Hemen terasa çıkıp kafesini koydum belki geri döner diye. Çok gözyaşı dökmüştüm. Hep inşallah bir eve gitmiştir diye dua ettim. En azından güvende olmasını diledim. Şükür ki daha sonra aldığım Paşa, (kaçanın adı da Paşa idi) onun yokluğunu hissettirmedi bize hiçbir zaman. Umarım çocuklara yaşadığı üzüntüyü unutturacak başka bir cana sahip olursunuz en kısa zamanda ya da bir mucize olur da dönüverir ufaklık yuvasına...

Lalem ve selenza2 beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-09-2014, 22:06   #419
Ağaç Dostu

hira's Avatar

İstisnalar haricinde kaçıpta geri dönen kuş olmaz bence. Bende aynı şekilde çatıya koymuştum kafesi ama dönmemişti Hava alması için bahçeye çıkarmış eşim, o esnada kafesin altı çıkmıştı maalesef

selenza2 beğendi.
Eski 25-09-2014, 12:38   #420
Ağaç Dostu

Bugün 10 gün oldu kuşumuz kaçalı , rüyalarıma giriyor hiç aklımdan çıkmıyor..
Yeniden yavru kuş almak istiyorum. Kaçan kuşumuzun şu anda yumurtadan çıkmış kardeşleri var ama yine kaçırırım falan, birşey olurda yine çok üzülürüm diye tereddüt ediyorum doğrusu. Ne dersiniz arkadaşlar ?

selenza2 beğendi.

Etiketler
muhabbet kuşu beslenmesi

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024