agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni240Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-09-2011, 02:11   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Maltese Terrier

Merhabalar ağaçlar.net sakinleri Maltese Terrier (köpek) ile ilgili bir konu bulamadım bende konu açmaya karar verdim umarım yanlış yere konu açmamışımdır. kızım cindy nin resimleri ve maltese terrier ile ilgili bilgiler aşağıdadır.
(Alttaki bilgiler Alıntıdır Kaynak. juen.com)

Maltese Malta, Terrieri sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük; ama sağlam yapılı bir köpektir. Alt kürkü yoktur ve tüyleri dalgalı veya kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 cm'e kadar uzayabilir. Renk beyazdır; ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Kuyruk sırt üstünde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Burun kısmı zarifçe uca doğru sivrileşir ve toplam kafa uzunluğunun 1/3'ünü oluşturur. Siyah bir buruna ve keskin bir alın çıkıntısına sahiptir. Düz sırt çizgisi ile vücut uzunluğu omuz yüksekliğine göre biraz daha fazladır. Malta Terrieri ince yapılı; ama sağlam bir köpektir.

Karakteri

Malta Terrieri canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi bir alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Malta Terrieri dışarıda oynamaya bayılır; ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir. Bu köpekler dikkatsiz, çocuklara karşı huysuz olabilir ve bazıları zor tuvalet eğitimi alır. Bazen çok yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla şımartılıp aşırı korumacı olunmamalıdır. Aksi takdirde misafirlerden sahibini kıskanabilir.

Yaşam Ortamı

Malta Terrieri apartman hayatı için idealdir. Ev içinde oldukça aktiftirler.

Egzersiz İhtiyacı

Malta Terrieri uzun park yürüyüşlerinden büyük keyif alır ve yaşlansa da uzun yıllar aktif bir köpek olarak kalır.

Bakımı

Yumuşak ve uzun kürkün günlük fırçalanması büyük önem taşır. Gözler ve ağız çevresi de lekelenmeye karşı her gün temizlenmelidir. Düzenli olarak kuru şampuanlama ile yıkanabilir. Kulaklar temiz tutulmalı ve düzenli olarak içerde uzayan tüyler kısaltılmalıdır. Başının üzerindeki tüyler genellikle bir toka ile toplanır. Bazı köpek sahipleri tüyleri kısa keserek bakımını kolaylaştırır. Malta Terrieri nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu da allerjik kişiler için uygun bir seçenektir.

Kökeni

Bu çok eski ırk, Yunanlı filozof Theophrastus tarafından Malta'nın eski adı olan "Melita" ırkı olarak tanımlanmıştır. Minyatür spaniel ve poodle kanı karıştırılarak Italya'da üretilmiştir. İngiltere'ye Haçlı Savaşlarından dönen şövalyelerce getirildiğine inanılmaktadır. Irk özellikle de kadınlar arasında çok yaygındır. Malta'nın Romalı Valisi Publius, Malta Terrierini o kadar severdi ki onun bir resmini yaptırmış ve adına şiir yazdırmıştır. Bu gün Malta Terrieri çok sevilen bir pet ve değerli bir yarışma köpeğidir.

Eklenen Resimler

Düzenleyen esracer : 17-09-2011 saat 16:27
esracer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2011, 16:05   #2
Ağaç Dostu

kamelyavadisi's Avatar

Giriş Tarihi: 02-03-2010
yorum

Yorum gelmediğine göre , sanırım yanlış yere konu açtın. Yinde de çok güzel olduğunu söylüyorum. İyi ki bu bilgileri bizimle paylaştınız.

kamelyavadisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2011, 19:39   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-09-2010
Konu doğru yere açılmış lakin türün ilgi görüp görmeme meselesi. Sanırım meraklıları sayfayı görmedi bazen olabiliyor.

Mete Tiren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2011, 00:46   #4
Ağaç Dostu

Teşekkürler sayın kamelyavadisi. sayın metetrn. maltese terrier daha çok beyaz terrier olarak biliniyor yani karıştırılıyor tüm beyaz Terrierler Maltese değildir. maltese farklı bir cins minyatür ve fazla büyümüyor. ayrıca çok özel bir ırk bence ilgi görüyor ama biraz pahalı. diğer beyaz terrierlere göre. kızım 8 aylık oldu ve çok akıllı. ben daha öncede Terrier cinsi bakmıştım ama normal Terrierdi oda güzeldi, ama kızım cindy bir başka

Eklenen Resimler

Eski 30-11-2011, 23:48   #5
Ağaç Dostu

Maltese Terrier

Kızım Cindy nin Yeni resimleri

Eklenen Resimler

maki01, almira, sevim4 ve 7 kişi beğendi.
Eski 01-12-2011, 01:03   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-03-2010
Ayyyy Yerim ben Senii...
Bu ne tatlı bir tüy yumağı böyle. Eminim bakımı ve temizliği zor olsa gerek. İnsan bunun tüylerini tararken bütün dertlerini tasasını unutur ya. Şekermi şekermiş.
Sevgili Esracer,
güzel bir tanıtım sunumu hazırlamışsınız, ellerinize sağlık.
Kızınız Cindy'ninde, Dilerim Ömrü uzun olur.
Kimbilir ne oyunlar ne şaklabanlıklar yapıyordur, azıcık bir ilgi, sevgi ve şevkat için.

Dünyanın en sadık Dostuna sahipsiniz...

missmenas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2011, 16:56   #7
Ağaç Dostu

Teşekkürler. bakımı sanıldığı kadar zor değil. günde 2 sefer sabah ve akşam kürkünün detaylı taranması gerekiyor, tüylerini uzun tutabilmek için . evet zevkle ilgileniyorum çok iyi geliyor bana tabi bende ona

Eski 13-02-2012, 16:36   #8
Ağaç Dostu

Maltese Terrier

Kızım Cindy Ve oğlum Paşa.

Eklenen Resimler

Eski 28-03-2012, 21:50   #9
Yeni Üye

benjiyorki's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Ayy sen cok guzelsin bebegim masallah sana

benjiyorki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2012, 01:14   #10
Ağaç Dostu

Maltese Paşa

Paşa Koltukta Çorabımı çalarken yakalandı

Eklenen Resimler

Eski 06-05-2012, 16:22   #11
Ağaç Dostu

Maltese Terrier Cindy ve Paşa

Yeni Resimler. cindy kızgınlık döneminde. paşa 7 buçuk aylık oldu. bu dönemimiz biraz gergin geçiyor paşa sürekli cindy nin peşinde. 2 tane bebiş olunca, daha zor oluyor bakımları. her şeyi ikiye bölmek zorunda kalıyoruz. onları severken bile ikisini birden sevmek gerekiyor. yoksa paşa mız kıskanç cindy paşa ve ben çok mutluyuz

Eklenen Resimler

Eski 06-05-2012, 16:52   #12
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Balkon keyfinizi sevsinler sizin

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2012, 11:39   #13
Ağaç Dostu

teşekkürler paşa çiçekleri yemeye çalışıyor. ama artık öğreniyor yenmemesi gerektiğini. balkona çıkalımmı diyorum, hemen balkon kapısının önüne koşup sevinçten uçuyorlar sanki. bir balkona girişleri var, sanki dünya onların olmuş gibi

Eski 25-05-2012, 14:23   #14
Ağaç Dostu

cindy paşa ve güller :)

Cindy ve güller. kızım koklamasınıda biliyor saksının arasında da paşa var dışarıyı izliyor merakla

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2012, 13:25   #15
Ağaç Dostu

Maltese Terrier

Hım sizi sizi, yakaladım sizi

Eklenen Resimler

Eski 13-11-2012, 14:32   #16
Ağaç Dostu

Maltese terrier

Cindy, kızımın hamile kalma ihtimalinden dolayı, tüylerini kestirdik..

Eklenen Resimler

tourkana, maki01, dua ve 6 kişi beğendi.
Eski 13-11-2012, 14:37   #17
Ağaç Dostu

Bu da Paşamız..

Eklenen Resimler

Eski 12-12-2012, 23:40   #18
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-01-2011
Kuzenimde 1 dişi 1 erkek olmak üzere 2 tane vardı. Dişi olan uysal, sevgi doluydu, erkek olan ise tam tersi huysuzun önde gideni idi. Üremedilerde...

ardacan2000 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2012, 15:48   #19
Ağaç Dostu

evet dişiler biraz daha uysal. hepsi sevgi dolu aslında. ama çiftleşme dönemlerinde agresif olabiliyorlar. benim bebişlerde daha çiftleşemediler. erkek olan 1 yaşını yeni geçti. bakalım artık nisan da çifleşme dönemleri..

YeniBON ve esemeral beğendi.
Eski 23-04-2013, 10:00   #20
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-04-2013
Merhaba Esracer Hanım,

Ben 9 gün önce anneme sormadan bir maltes annesi oldum fakat şimdi maalesef bakamıyorum. Evde annem babam namaz kılıyor ve istemiyorlar artık yaşlılarda ilgilenemiyorlar. Ben nasıl böyle birşey yaptım hala anlayamaıyorum, çok çok üzgünüm oğlum için. İnanılmaz tatlı ve çok sevdim onu ama şimdi birine hediye etmek istiyorum fakat sizin kadar seven ve değer veren biri olsun istiyorum. 2,5 aylık parazit tedavisi devam ediyor 3 cü aşısı oldu pazar günü ve tuvalet alışkanlığınıda çok kısa sürede öğrendi. Kendim yüksek bir rakama aldım üzülerek aldım diyorum çünkü satılmalarınada çok üzülüyorum ama inanın tamamen o anki bakışlarından etkilenip maalesef parayla satılmasına razı geldim. Ama şimdi daha büyük üzüntüm ona artık bakamayacak olmam. Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? Kesinlikle ücret karşılığı vermeyeceğim sadece onu çok sevecek hep sahip çıkabilecek benim gibi yapmayacak bir sahibi olsun istiyorum.

YeniBON, Almira23 ve ozak beğendi.
svggls Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2013, 11:40   #21
Ağaç Dostu

Bende çok üzüldüm ailenizin o yavrucağı dışlamasına. Namaz kılıyor olabilirler. Ayrı bir oda ayarlayabilirlerdi namaz kılmak için. Bu çok üzücü bir durum. Ben nasıl yardımcı olabilirim bilemiyorum. Keşke bırakmasanız. O küçücük şeyin kime ne zararı olabilir. Umarım güzel bir aile bulur yavrunuz....

YeniBON beğendi.
Eski 23-04-2013, 12:54   #22
Ağaç Dostu

Yavrunuzun resimlerini ekleyiniz. Belki ağaçlar.net üyesi olan bir hayvan sever edinmek isteyebilir. Onun dışında en son çare veterinere geri götürmektir. Sakın o hayvanı mağdur etmeyiniz! eğer mağdur ederseniz hayat boyu onun ahını alırsınız... Buda size ders olsun. Bir anlık bir hevese kapılıp ta böyle bir hatayı yapmamalıydınız. Ayrıca 'ailem namaz kılıyor' diyorsunuz! Neden en başından düşünmediniz bunları? Neden ailenize danışmadan o yavruyu edindiniz? Yazık bu şekilde binlerce köpek ve kediler mağdur ediliyor. Bu bir eşyamı? 'ay aldım ama bakamıyorum vereceğim!' Kusura bakmayın şu an çok sinirlendim...

maki01 ve loveforlife beğendi.
Eski 29-04-2013, 20:16   #23
dua
Ağaçsever

dua's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esracer Mesajı Göster
Bu da Paşamız..
sizin paşa benim kızıma benziyor, maşallah hepsine 2 tanesinin bakımı çok zor olmalı ama o kadarda keyiflidir.

Eklenen Resimler

dua Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2013, 16:21   #24
Ağaç Dostu

Sevdikten sonra bakımı zor değil Dışarı gezmeye çıkarken zor oluyor. İnanılmaz heyecanlılar, biri sağa biri sola koşuyor. Düşünün artık bizim halimizi

YeniBON beğendi.
Eski 03-06-2013, 20:25   #25
Ağaç Dostu

Maltese Terrier yavruları

Cindy anne, Paşa baba oldu. Yavrular iki günlük

Eklenen Resimler

Eski 09-06-2013, 23:01   #26
Ağaç Dostu

Maltese terrier - anne ve yavruları

Cindy ve bebekleri...

Eklenen Resimler

Eski 30-06-2013, 18:52   #27
Ağaç Dostu

Maltese terrier - yavru

Hızla büyümeye devam ediyorlar...

Eklenen Resimler

Eski 11-07-2013, 16:44   #28
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2013
Galeri: 2
Arkadaşlar B'nde almayı düşünüyorum fiyatları ne kadar ve apartmanda sorun yaparmı şimdiden teşekkür ederim

salihcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2013, 01:13   #29
Ağaç Dostu

Aparman hayatı için oldukca idael, havlama nadir yapar. Ama uzun yalnızlıktan hoşlanmaz. Lütfen iyi karar verin onu asla bırakmamak üzere edinin. Özel türe girdiğinden fiyatları yüksektir...

Eski 18-07-2013, 15:25   #30
Ağaç Dostu

Maltese Terrier - Yavru

Bebekler 47. günündeler...

Eklenen Resimler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024