agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni9Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-05-2009, 21:07   #1
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
Terkedilmiş Kedi Yavruları

Bugün ailece doğa gezisi ve piknik amaçlı yaylalara çıktık. Tepelerde ıssız bir mesire yerinde piknik yapalım dedik (daha önceden de sık sık gelirdik) ve pikniğimize başladık. O sırada uzaklardan yavru kedi bağırışları geliyordu ama pek önemsemedik, çünkü mesire yerindeki ıssız binaya bakan birileri olduğunu, bu kedilerin de onların kedisi olabileceğini düşünüp ilgilenmedik ve pikniğe; fotoğraf çekimine, bitki keşfine devam ettik.

Bir süre sonra kedi sesi gelen tarafta fotoğraf çekmeye yöneldik ve bu arada kediye bakalım, belki biryere sıkışmıştır diye sesin geldiği tarafa yöneldik.

Ve onu gördük: El kadar, tekir, masumca yerde yatan bir yavru. Ölmüş. Hem de daha yeni ölmüş.. Belki daha önce önemseyip aramaya gitseydik, ölmeden kurtarabilecektik..

O sırada bir çalının arkasından boncuk gözlü mini mini bir yavru daha gözüktü.. Minnacık.. Tereddütle bize bakıyor..

Ona bakarken biraz ileriden bir canhıraş miyavlama daha geldi.. Bir tane boncuk gözlü minik de orada..

Yanlarında kupkuru olmuş ekmek parçaları.. Su yok.. Dilleri dışarda..

Birileri bunları oraya bırakmış, birkaç gün yaşasınlar diye biraz ekmek koymuş ve gitmiş.. İnsan yok.. Issız.. Yaylalarda geceler soğuk.. Nitekim biri dayanamamış ve ölmüş..

Yediğimiz yiyeceklerden vermeye çalıştık, yemediler. Su verdik içmediler. Bağırıp durdular.. Sonra kucağıma alıp sıcaklık sağlamaya çalıştım ve uyudular.. Sürekli annelerini aradılar..

Kara kara düşündük piknik boyunca, ne yaparız, ne ederiz.. Apartmanda oturuyoruz.. Annemin, rahatsızlığı yüzünden hayvanlarla haşırneşir olması sakıncalı.. Gündüz evde kimse yok.. Ben yazın staj için şehir dışında olacağım.. Kardeşimin ÖSS'sine 1 aydan az süre kaldı ve sessiz ortam lazım..

Piknik yerinden tartışmalarla ayrıldık minikleri yanımıza alarak.. Evde bakamazdık ama ne yapacağımızı da bilemedik.. Yol üstündeki köylerden birinde kedilere yem veren bir adamın yanına yaklaştık ve bunları da alıp alamayacağını sorduk. "Alırdım ama bu büyük kediler bunları parçalar" dedi adam; "az daha büyük olsalar başlarının çaresine bakarlardı"..

Yol boyu anaç gözüken bir kedi aradı gözlerimiz.. Yok..

Sonra deniz kenarındaki yazlık evlerin bahçelerine kimse görmeden bıraksak dedik.. Belki birileri yem verir..

Süt aldık ve şırınga ile içirmeye çalıştık. Ve yazlıkların orada bir park gördük.. Bırakabileceğimiz en iyi yerin burası olduğunu biliyorduk.. Uzun süre düşünceler içinde arabada bekledik.. Ve minikleri alıp parka götürdük..

Annem, ben ve kardeşim bir kaseye süt koyduk, arabadaki bir temizlik bezini bir ağaç dibine serdik.. Babam arabada bekliyordu, içi parçalanıyordu ama kedileri kesinlikle evde istemiyordu.. Miniklerimizi son kez sevip, peşimizden gelmesinler diye koşup arabaya bindik..

Üşüyeceklerdi.. Rüzgar vardı.. Kuytu biryer yoktu.. Daha çok küçüklerdi, doğru dürüst yürüyemeyecek kadar küçük.. Yemek bulamayacaklardı.. Sütleri bitince başka alternatifleri olmayacaktı..

Araba çalıştı ve yavaşça oradan uzaklaştık.. Bağrışmaya başlamışlardı kesin, bizi arıyorlardı.. Yavrular gün boyu yüzüme bakmışlardı, belki de beni anneleri olarak belleklerine kazıyabilmek için.. Beni arayacaklardı..

Babam arabayı o kadar yavaş sürüyordu ki.. Sanki gidemiyorduk.. Ama yapacak hiçbirşey yoktu..

Babam o an "nasıllardı, sakin durdular mı siz oraya koyunca? Kuytu muydu?" dedi ve gözyaşlarımız akmaya başladı..

Ve arabamız geri döndü.. Bu sefer hızla o yolları geri gittik ve parka gelince koşup onları bıraktığımız yere baktık.. Her birinin bir yere dağılıp bağrıyor olacağını düşünmüştük ama onlar iki kardeş şaşkın gözlerle etrafa bakmaktan başka birşey yapmamışlardı.. Boncuk boncuk süt mavisi gözleriyle, serdiğimiz bezin üzerinde birbirlerine sokulmuş etrafı seyrediyorlardı..

Hemen koşup yavruları kucakladık ve gözyaşları içinde eve getirdik..

Şimdi büyükçe bir kolinin içinde; tuvalet için toprakları ve yiyecek küçük et parçalarıyla birlikte karanlık bir odada duruyorlar. Ara ara uyuyup ara ara bağırıyorlar.. Yoğurtlu ekmek de koyduk ama yemiyorlar..

Ne yapacağız bilmiyoruz.. Biraz büyüyüp kendilerini koruyabilecek duruma geldiklerinde insanlar olan bir mekana bırakacağız mecburen..

Bakabilecek olan varsa haber versin lütfen, ulaştırabilme yolu yöntemi varsa ulaştırırız minikleri..

NOT: Silifke'deyiz..

Eklenen Resimler

NesliSezgin beğendi.
Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 10:00   #2
Ağaç Dostu

Sinarit's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2009
hassasiyetiniz için öncelikle bir hayvansever olarak teşekkür ederim,eğer vericek birini bulamazsanız bir pet shopa **** belediyenin hayvan barınağına bırakmanızı tavsiye edebilirim.

Sinarit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 10:07   #3
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Sevgili Nariel, onlar kendi başına iyip içemezler ayrıca yavrular yazın bile çok üşür.

Bu başlık (Kedilerde Gençlik Hastalığı) sana yardımcı olabilir.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 10:23   #4
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Arzu Hanım teşekkür ederim, o başlığı dünden beri tekrar tekrar okuyorum.

İnek sütünü(pastörize) yarı yarıya sulandırdım ve içine bir tutam şeker attım, enjektörle içiriyorum. Bunların ağızlarına göre küçük biberon nasıl bulabilirim ya da yapabilirim??

Küçük et parçalarını yiyorlar, sindirebilecekler mi bilmiyorum ama dünden beri hiç kaka yapmadılar. Karınları şişti, çok yemekten mi yoksa dışkılayamamaktan mı bilmiyorum..

O kadar küçük ve sevimliler ki yavrucuklar, elimiz ayağımıza dolaştı. Balkona çıkaracağım biraz sonra, biraz gezinsinler. Gerçi güneşte bile üşüyorlar..

Bebe aspirini vermeyi düşünüyorum suda ezip. Bir tanesi dünden beri halsiz ve sessiz, belli ki oralarda üşütmüş..

Eski 13-05-2009, 10:34   #5
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Anne sütü alması gereken bu minik kedicikler 3-4 günde bir büyük tuvaletini yaparlar, normal şartlarda tabi. İnek sütü ve birazcık da olsa katı gıdayla beslendikleri için sindirim zorluğu yaşıyorlar muhtemelen.

Umarım en kısa zamanda yuva bulursunuz. Almak isterdim ama ulaşım çok büyük sorun

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 11:20   #6
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Kabızlık sorunu için karınlarına masaj yapabilirsin bu onlara çok iyi geliyor. Ben en küçük biberonla beslemiştim yavruları ama internette de yavru kediler için çok cüzzi fiyatlarda biberonlar satılıyor.

Bir de onları sıcak tutmayı unutma, aspirin konusunda bir şey diyemeyeceğim. Bazı hayvanlara dokunuyor ama kediler bu grupta mı bilmiyorum.

Eski 13-05-2009, 11:31   #7
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nariel Mesajı Göster
İnek sütünü(pastörize) yarı yarıya sulandırdım ve içine bir tutam şeker attım, enjektörle içiriyorum. Bunların ağızlarına göre küçük biberon nasıl bulabilirim ya da yapabilirim?
Küçük et parçalarını yiyorlar, sindirebilecekler mi bilmiyorum
..
Ben de bu kadar küçük bulduğum yavru kedilerimi bir süre enjektörle beslmek zorunda kalmıştım. Zaten çok hızlı gelişirler, yakında sütü yalamaya başlarlar bile.

Et konusunda daha bir süre vermeseniz diyorum. Henüz çok erken geldi bana. Şimdilik süt yeterli olur onlara.

Canlarım benim, dünya güzelleri bunlar. Hani Ankara'da olsa yeminimi bozup ikisini de alırmıydım ne. Aman ya neler yazıyorum ben.

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 11:40   #8
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Bir süredir sesleri kesildi ve uyuyorlar. Yanlarına yaklaşmamaya çalışıyorum, beni görürlerse acı acı miyavlıyorlar.. Et vermeyeceğim bundan böyle, birazdan muhallebi yaparım. Sanırım tavuk suyuna bulanmış ekmek içini de yiyebilirler.

Ah bunları alabilecek biri olsa..

Eklenen Resimler

NesliSezgin beğendi.
Eski 13-05-2009, 11:44   #9
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Üzerlerini onları sıcak tutacak bir şeyle örtersen uzun süre uyurlar.

Eski 13-05-2009, 11:52   #10
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Şimdi koşup örttüm, uykudan bir uyanışları vardı ki görmeliydiniz Şaşkın şaşkın, yarı baygın..

Eski 13-05-2009, 12:29   #11
Ağaçsever

bulik's Avatar

Giriş Tarihi: 20-01-2009
SAKIN ASPİRİN VERMEYİN!

Aspirin kedilerde ölümcül sonuçlara sebep olabiliyor. Biz de bunu az kaldı kendi kedimiz üzerinde kullanacakken veteriner hekimimizin attığı çığlıklardan öğrendik.
Kedilere, sorun ne olursa olsun aspirin verilmezmiş.

Çok küçük bebek köpekler ve kediler, sürekli anne sıcaklığı ararlar.
Bu sebeple zamanınız olduğu ölçüde onları gögsünüzde tutmanızı ve kalp atışınızı duyabilecekleri bir şekilde yatırmanızı öneririm.

bulik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 12:35   #12
Ağaçsever

İncifem's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2009
Tavsiye,

Ameliyat eldivenleri gibi yumuşak eldivenin içini süt doldurup parmak uçlarından delerek

biberon gibi verebilir siniz.

İncifem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 12:48   #13
Ağaç Dostu

BalıkcıSerdar's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2009
Sn. Bulik'in bahsettiği "kalp atışlarını duyurma" konusunda naçizane bir tavsiyede benden, yuvalarının içine yerleştireceğiniz bir yastığın altına koyacağınız bir saat, tik-takları ile annelerinin kalp atışları gibi gelebilir ve uyurken daha huzur içinde olmalarını sağlayabilir.

Evet çok hoşlar ama kedilerden hiç hazetmediğimi de itiraf etmeden duramayacağım. Üzgünüm ama maalesef öyle.

BalıkcıSerdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 14:16   #14
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Aspirin vermedik, teşekkürler..

Tabaktan süt içebiliyorlar, epeyce içtiler. Bir de eldiven parmağı delip minik bir şişeye geçirdik ama ondan pek rahat içemediler.

Balkona bıraktım güneşlensinler diye, bir iki yuvarlanıp kapının önünden ayrılmamaya başladılar ve ciyak ciyak bağırmaya başladılar. Sonra bir de ne görelim! İkisi birden kapıdaki sineklik teline tırmanıyorlar! Canavar oldular bile şimdiden

Kolilerini temizleyip yeniden onları yuvalarına aldım. Herhalde yine uyudular, sesleri kesildi yavrucukların..

O komik andan görüntüler:

Eklenen Resimler

Eski 13-05-2009, 15:24   #15
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2009
Galeri: 40
nariel merhaba..

onlar biberondan sut icme zamanlarini cokdan gecmisler size bir recete yazacagim lutfen inek sutu vermeyiniz cok cok zararli ,
recete;1 su bardagi tam yagli sut, 2 yumurta sarisi, 1 tatli kasigi seker

Bunlari ilik sutte iyice eritip karistirin. Bu karisimin kalanini
buzdolabinda saklayin ve her seferinde ilitarak icirebildiginiz kadar
icirin. Ayrica gunde 2 damla kadar komple bebek vitamini vermekte fayda var.
Eczanelerde bebek vitamini olarak satilir, bulamazsaniz Vidaylin/ Vitabiol
surup da olur.

eger cis ve kakalarini kendileri yapabiliyorlarsa
bir avuc pirinc( iyi yikanmis) tavuk veya et suyu ( bir parca tavukla beraber haslayiniz ve blanderdan geciriniz) onlar bayılır bu karişima. vitamin surubundanda her seferinde verdiginiz de 2 damla damlatik karistiriniz.

ayrica bir kucuk legene **** ayakkabi kutusuna eger bulabilirseniz kedi kumu, bulmazsaniz gazete kırparak koyun ..

size ozelden bir websitesi yazacagim eger oraya uye olursaniz yuva arayabilirsiniz silifkede **** bana ,yakin fotolariyla, cinseiyet bilgileri ve sizin telefon numaranizi **** ail aresini yazıp mail atarsaniz ben sizin yerinize sitede yuva arayabilirim. yesimups@yahoo.com mail adresim

silifkede hayvansever olan gruplardan yardım isteyecegim belki yuva buluruz **** guvenli bir bahcede yasamalarin saglayabiliriz

mekaniniz cennet olsun, bu gariplere yasama tutunmalari icin faırsat verdiniz.

yesim ozgun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 15:27   #16
Ağaç Dostu

eger evde yuva bumalarina engeliniz varsa bir veteriner kliniginde pansiyona verebilirsiniz.veteriner klinigine sokak kedisi oldugunu soylediginizde size gerekli olan indirimi de yapacaktır. eger pansiyon derseniz arastiracagim . sizden bilgi ve haber bekliyorum

Eski 13-05-2009, 16:07   #17
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Yeşim hanım, ilginiz için çok teşekkür ederim. Uyandıklarında yakından fotoğraflarını çekip burada yayınlayacağım, size de gönderirim cinsiyet bilgileriyle beraber. Bunlara yuva bulunabilirse o kadar rahatlayacağız ki, çünkü büyümeye başladıklarında evde bakmamız imkansız; evin içine salamayız.. Yuva bulunmazsa biraz büyüyünce kedilerin bol olduğu biryere bırakacağız mecburen..

Verdiğiniz 1 su bardagi tam yagli sut, 2 yumurta sarisi, 1 tatli kasigi seker karışımındaki süt yine inek sütü mü olacak? Ve yumurtalar çiğ mi karıştırılacak?

Eski 13-05-2009, 16:10   #18
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Bu arada şunu da söyleyeyim, Silifke ya da Mersin'de olması şart değil sahiplenecek kişinin, daha uzak şehirlerde olsa da biz arabayla getirip bırakırız, çok çok uzak olmazsa eğer..

Eski 13-05-2009, 16:27   #19
Ağaç Dostu

evet tam yagli inek sutu olucak yumurta sarilari beyazindan tam ayrilacak ve cig olacak.

bu karisimla beraber mutlaka destekleyici bir urunle takviye etmeniz lazim. bu karisim anne sutunden alamadiklari enerjiyi ve vitamin destegi icindir. bu kedisler kakalarini yanlzi baslarina yapabiliyorsa ve o tele tirmanabiliyorsa arti bu karisim onlari doyurmaz ve gerekli olan gıdayi alamazlar. o nedenle tavuk veya et , pirinc paparasini da vermek durumundasiniz. yoksa ac kalirlar ve gelismelerini tam saglayamazlar.

gordugum kadariyle balkonda bitkileriniz var onlara bi cis kaka kabi yapmazsaniz bitkilerin topraklarinda ihtiyac gidereceklerdir. ve kedi cisi cok asidli oldugundan dolayi bitki koklerinizi yakacaktir. bitki koklerini korumak icin pekcok yontem var ama en kolayi. saksinizin ust kısmını bir bastan diger bir basa koli banti le kapatmak. daha sonra kolayca cikartabilirsiniz. cok az bir kısmını acik bırakirsaniz toptagin hava almasi icin yeterli olur. **** dilerseniz ince kumes teli ile topragini teli kivirarak kapatabilrsiniz.

ben suanda bircok arkadasima mail yoluyla silifkede size yardimci olacak birilerini ariyorum.
bri hayvan korumaci gruba uyeyim umarim birileri cikar.

bir sorunu zolursa dedigim gibi mail atabilirsiniz.

ve tekrar o minik can dostlarimiz adina cok tesekkur ederim. bu dunyanin sizin gibi hassas ve doga dostu insanlara ihtyaci var. tekrar mekaniniz cenet olsun

Eski 13-05-2009, 16:36   #20
Ağaç Dostu

ay unuttum yazmayi hemen birkac isinizi kolaylastiracak bir kac bilgi vermek istyorum.

kolide gordum pelus bebek koymussunuz super hareket

ama yeterli degil.

bir havlu serin altlarina.. geceleri sicak su torbasi sicak su torbasini bir kac kat sarin ki degip yanmasinlar. sıicak su torbaniz yoksa 0,5 lik pet siseyi alabilecegi sicaklik derecesi kadar yarisindan biraz fazla doldurun ve agzini iyice kapatin kalin bir naylon posetle sarin tekrar bir kac kat bez ile o siseyi tekrar sarın ki yanmasinlar. onuda havlunun altina koyun . uzerine pelus bebegi koyun o sicaklik onlara annelerini hatirlacak ve daha uzun ve rahat uyuyacaklar. birde varsa kucuk bir masa saati sıcaksu posetinin yanina koyun. o tiktak yaptikca anne kalbi atisi hissi yaratiyor yavrularda.

bir iki tane oyuncak koyun . yuvarlanan ve yutamayacaklari kadar buyuklukte onla oynasinlar oyalansinlar. enerjielrini sarfetsinler yoksa isiniz is))

kolay gelsin

Eski 13-05-2009, 16:36   #21
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Size nasıl teşekkür edebilirim bilmiyorum, sağolun.. Umarım güvenli yuva bulunur. (Yavrucukların biri erkek biri dişi.) Güzel haberler verirsiniz inşallah..

Eski 13-05-2009, 16:53   #22
Ağaç Dostu

inşallah resmleri bekliyorum unutmayin..

Eski 13-05-2009, 21:10   #23
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Kediciklerimizin karınları çok şiş. Çok yedikleri için mi yoksa kaka yapamadıkları için mi anlayamıyorum. Bugün biri kaka yapmaya çalıştı ama yapamadı. Ne yapabiliriz?

Bebekler için en küçük boy olan biberondan aldık, çok iyi geldi. Çok sevdiler.

Bir bardak süte iki yumurta sarısı ve bir tatlı kaşığı bal karıştırdım ve bu biberonla içirdim. Bayıldılar. Bir tabağa etli bezelye yemeğinin suyuna bulanmış ekmek içleri ve birkaç küçük parça et koyduk, epeyce bundan da yediler.

Bundan sonra azcık mı yedirsem acaba? Kaka yapamıyorlar, patlamasınlar..

Eski 13-05-2009, 21:19   #24
Ağaç Dostu

tamam simdi bezelye suyu cok zararli icindeki salca sogan en buyuk dusmanlaridir kedielerin.

şiş kadin nedeni
1- gazlari vardir.ayni insan bebeklerine yaptigimiz gibi parmak uclarimizla karnina masaj yapalim. bir saatte bir tekrarlayalim.
2- asiri derece ic parazitleri vardir. bu nedenle karinlari sistir , bu durumda yapacak bişi yok biraz buyumelerini bekleyip veterinerden ic parazit ile ilgili tedavi ve koruyucu damla **** hap almak.
3- kaka yapamiyor olabilirler. hemen yere gazete serin, bir parça pamuğu ilik su ile islatip popo kisimlarini uyarin minik dokunuslarla. bu sadece deneme ben kendilerinin yapabildiklerini dusunuyorum cunku en az br aylk varlar. siz yinede deneyin
4- evet cok fazla yemis olabililer. bir bakin bakalim ben sabaha kadar oturuyorum ve genelde mail basinda oluyorum. bu sitedeyim genelde mesaj atin hemen donerim size.

Eski 13-05-2009, 21:22   #25
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2007
Bebeklerin karınlarının şiş olma sebeplerinden bir tanesi de parazitler olabilir.

Gördüğüm kadarı ile kendi başlarına yiyip içip tuvaletlerini yapabilecek hale gelmişler. Bir kum dolu kutu koydunuz mu kuytu bir yere. Yavruyu bir iki kere kutunun içine koyup, patisiyle kumu eşelemesini sağladığınızda bir süre sonra gerisi geliyor. Daha küçük olsalar nemli pamukla karın ve poposuna hafifçe masaj yapın derdim. İyicene küçük kediler anneleri olmadan tuvalet yapamazlar.

kaktüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 21:36   #26
Ağaç Dostu

evet yazmistim kum olayini, yoksa kirpik gazete koyun. patilerini sizin de yardim ederek eşeletin yavas yavaş.

lutfen haber verin olur mu ara ara?

Eski 13-05-2009, 21:58   #27
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Evet bir tabağa kum değil ama normal toprak koyduk, bu toprağı çiş için kullanabiliyorlar. Kolinin bir köşesinde duruyor. Balkona saldığımızda ise tabağı da çıkarıyorum, yine ona çiş yapıyorlar. Popolarını alkolsüz ıslak mendil ile biraz ovaladım ama yok, dediğim gibi bir tanesi toprağı eşeledi, oturdu bekledi ama birşey yapamadan kalktı.

Peki öyleyse bir daha yemek suyu vermeyelim

Şu an yine uyuyorlar kutularında, uyudukları zaman yanlarına yaklaşamıyorum çünkü ağlamaya bir başladılar mı saatlerce susmuyorlar..

Sabah peynir versem iyi olur mu? Yine yumurtalı ballı karışımdan içireceğim, yanında peynir versem mi?

Erkek yavrumuz biraz ürkek, en ufak ani hareketten korkuyor ve saklanıyor. Dağda ölen kardeşinin yanında bu vardı, psikolojisi etkilenmiş olabilir..

Eski 13-05-2009, 22:17   #28
Ağaç Dostu

alkolsuz ıslak mendil zararlı .. popo kısmının kurumasına ve yara olmsaına neden olur. ılık su ile ıslatılmıs ve sıkılmıs pamuk ile yapılması gerek AMA ZATEN KENDİ BASLARINA YAPABİLİYORLAR DEMEKKİ!!! HARİKA..

KAKA İCİN gidiyorlarsa ve yapmak icin ıkındıklarinda parmaklarinizla ıkınma pozisyonundayken cok yumusak masaj yapın. dıskılamasina yardımcı olursunuz. normalde de yapın masajı gazı olabilir kaka yapamaması cok tehlikeli olur.

yumurtali sutlu SEKERLİ ( bal nedkadar yararli **** zararli bilmiyorum ) karısıma az miktarda zeytinyağı **** aycicek yagi koyun. dıskılamasina yardımcı olucaktır.

peynir verebilirsiniz. bol su koyun, kap derin olmasın icine dusup kotu bir kazaya neden olunmasin.

ama pirincli tavuklu paparayı mutlaka pişirin..

veteriner bulabilirseniz yarin kitten mama alabiliriniz . en azından sutle islatılırsa rahatllıkla yiyebilirler. hatta kitten oldugundan dolayı direk bile yiyebilirler.

Eski 14-05-2009, 19:31   #29
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Pisilerimiz bugün maşallah çok keyiflilerdi Bütün gün balkonda oynadılar, yavaş yavaş bacakları güçleniyor, koşmaya çalışıyorlar. Bacakları güçlenince balkon demirlerinin arasından atlayabilecek kadar formda olurlar, hatta saksılara basıp atlamaları çok daha kolay olur. Aşağı düşmelerini istemiyoruz, keşke bir yuva bulunsa kediler atlayacak seviyeye gelmeden..

Hazırladığım karışımdan biberonla içiriyorum, çok seviyorlar, annelerini hatırlıyorlar heralde.. Haşlanmış tavuk verdik, silip süpürdüler. Sütlü karışımın içine biraz yağ da ilave etmiştik, masaj da yaptım bol bol, bir de koşup oynadılar; ve sonucunda bir tanesinin kaka yaptığını görebildik Diğeri yaptı mı bilmiyorum..

Az önce kolilerine aldım yine, anında her biri bir tarafa serildi ve uyudular

Ve üzücü bir haber, bir tanesinin kulağının içine 2 tane kene yapışmış Umarım evin içine de yayılmaz keneler.. Yarın veterinere götüreceğiz keneleri çıkartması için.

Onlara bakabilecek olan varsa aranızda lütfen sahiplenin..

İşte ufaklıkların fotoğrafları (sarılı olan dişi, tekir-beyaz olan erkek):

Eklenen Resimler

NesliSezgin beğendi.
Eski 14-05-2009, 19:36   #30
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Çok sevimliler..

Eklenen Resimler

NesliSezgin beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024