agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-02-2011, 14:53   #61
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Bu hayvanda mahmuz göremedim ama mahmuz yeri belirgin yuvarlak aynı şekilde diğer tavuklara baktım onlarda da yeri belirgin sadece yuvarlak olarak bacak kısmında, yeni genç bir horozun mahmuzu yarım santime yakın var, sanırım bu horoz değil gerçi ibiği de yok ayrıca yumurta da yapmıyor bizi bir hayli merakta bıraktı ayrıca ötmüyor ve genç horoz buna yakın temas uygulamıyo diğer tavukların peşinde sürekli

Düzenleyen limon_sever : 21-02-2011 saat 14:55 Neden: eksik metin
limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2011, 15:01   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever Mesajı Göster
Bu hayvanda mahmuz göremedim ama mahmuz yeri belirgin yuvarlak aynı şekilde diğer tavuklara baktım onlarda da yeri belirgin sadece yuvarlak olarak bacak kısmında, yeni genç bir horozun mahmuzu yarım santime yakın var, sanırım bu horoz değil gerçi ibiği de yok ayrıca yumurta da yapmıyor bizi bir hayli merakta bıraktı ayrıca ötmüyor ve genç horoz buna yakın temas uygulamıyo diğer tavukların peşinde sürekli
Yumurta yapmaması tüy değişimi döneminden veya bulunduğu kümesin uygun sıcaklıkta olmamasından da kaynaklanabilir.Havalar ısınınca yumurtlamaya başlayacaktır bence. Bir başka karine de kuyruk tüylerini diğer tavuklarınkiyle ve horozunuzunkiyle karşılaştırmanız olabilir.Diğer tavuklara yakın temastan uzak durması da tavuk olduğu yönünde önemli bir işaret. Diğer genç horozunuzla kavga edip etmediklerine de dikkat etmenizde fayda var. Bir kümeste iki horoz olduğunda, birisi diğerini sindirene kadar, illa kavga çıkar.

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2011, 18:32   #63
Ağaç Dostu

addo's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2010
horoz değil % 100 garanti tavuk

addo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2011, 20:58   #64
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yarenimex Mesajı Göster
Yumurta yapmaması tüy değişimi döneminden veya bulunduğu kümesin uygun sıcaklıkta olmamasından da kaynaklanabilir.Havalar ısınınca yumurtlamaya başlayacaktır bence. Bir başka karine de kuyruk tüylerini diğer tavuklarınkiyle ve horozunuzunkiyle karşılaştırmanız olabilir.Diğer tavuklara yakın temastan uzak durması da tavuk olduğu yönünde önemli bir işaret. Diğer genç horozunuzla kavga edip etmediklerine de dikkat etmenizde fayda var. Bir kümeste iki horoz olduğunda, birisi diğerini sindirene kadar, illa kavga çıkar.
Tavuk gibi duruyor. Normal tavuğun yarısı kadar boyu var. 1 kg var yok arası bişey. Horozla hiç kavga etmiyor. Havaların ısınması ile inşallah bir netice alırız

Eski 24-02-2011, 20:59   #65
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi csydn Mesajı Göster
Çabalarınızı takdir ettim, Allah gönlünüze göre versin..!
Tavuk mu horoz mu ben de merakla takip edeceğim..!
Teşekkürler...

Eski 04-03-2011, 11:12   #66
Ağaç Dostu

Chotanaq's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2009
Galeri: 15
Yumurtasını bari yiyin ))

Chotanaq Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2011, 22:52   #67
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

2 horozu farklı bir yerde 1 hafta kadar tuttum ve 1 hafta sonunda istanbullu tavuğu onların yanına koydum. 2 horozda bu tavuğa ilgi gösterme çiftleşme girişiminde bulunmak istese de bu tavuk kıvraklığı ile yanına hiç yanaştırmadı. Ama bu olay karşısında sonuç olarak tavuk olduğu kesinleşti

Eski 20-03-2011, 23:44   #68
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-10-2010
KIRILDIM bu konuya Chicken Run.. cok guzel abi yaa )) tavuk cok mutlu gorunuyor ) yeni yerine adapte olmus.

isin sakasi bir yana tam bir doga ve hayvan dostusunuz. sabunla 2-3 kez yikamis olmaniz da harika

Ghengistr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2011, 14:47   #69
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ghengistr Mesajı Göster
KIRILDIM bu konuya Chicken Run.. cok guzel abi yaa )) tavuk cok mutlu gorunuyor ) yeni yerine adapte olmus.

isin sakasi bir yana tam bir doga ve hayvan dostusunuz. sabunla 2-3 kez yikamis olmaniz da harika
Teşekkürler

Eklenen Resimler

Eski 02-04-2011, 13:33   #70
Ağaç Dostu

Baki Berk Kayalar's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2005
Galeri: 73
Bu konuda bahsi geçen tavuk dostumla ilgili olabilecek bir haber.

Horoz olan tavuk
Son güncelleme: 31 MART 2011 - TSİ 14:12

Facebook
Twitter
Bu sayfayı arkadaşıma gönder
Yazıcı için

Gertie

Gertie, Huntington yakınlarında yaşayan Jeanette ve Jim Howard'ın sahip olduğu iki tavuktan biriydi.
İlgili Konular

Yaşam

Jeanette Howard, her iki tavuğun da kış aylarında daha az yumurtladığını ama bir süre sonra Gertie'nin yumurtlamayı tamamen bıraktığını ve horozlara özgü belirtiler göstermeye başladığını anlatıyor.

Cambridge'de kümes hayvanları konusunda uzman veteriner Marion Ford, depolanmış yemlerde oluşan bir tür mantarın ya da mikotoksinlerin yapay hormon etkisi yaratabileceğini söyledi.

Mikotoksinlerin yarattığı bu tür değişimlerin geri dönüşü olup olmadığı bilinmiyor.

Jeanette Howard, Gertie'nin görünümündeki ve davranışındaki değişikliği, birkaç ay önce, her iki tavuk da tüy dökmeye başladığında farkettiğini belirtiyor.

"Gertie'nin bu durumdan gayet iyi çıktığını düşünüyordum. Önceden çok seyrekti tüyleri; yeni tüyleriyse çok gür çıktı. Ayrıca kilo almış ve çok sağlıklı görünüyordu." diyen Howard, daha sonra Gertie'nin gerdanının belirmeye başladığını, ibiğinin çok daha büyüdüğünü ve belirgin bir hal aldığını, hatta bahçede gezinme şeklinin de değiştiğini anlatıyor.

Ve birkaç gün içinde de Gertie horoz gibi ötmeye başlamış.

Jeanette Howard, "Başta iyi ötemiyordu. Ama güzel bir ilerleme kaydetti ve şimdi gerektiği gibi ötebiliyor." dedi.

Veteriner Marion Ford, BBC'ye verdiği bilgide, tavuklarda cinsiyet değişimine zaman zaman rastlandığını belirtiyor.

Jeanette Howard ise, "Gertie'nin gerçekten cinsiyet değiştirip değiştirmediğinden emin değilim. Ama şu anda her bakımdan bir horoza benziyor." diyor.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler..._chicken.shtml

Baki Berk Kayalar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2011, 22:58   #71
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Sayın Baki Berk Kayalar,

Bu konuda hala kararsızlığım devam ediyor. Son gözlemlememde hayvanın mahmuzları yaklaşık olarak 3-4 milim kadar belirginleşmişti. Hayretler içinde kaldım Veteriner Marion Ford'u desteklercesine bir dönüşüm içinde. Galiba kesin bir şey söylemek için daha erken olduğunu düşünüyorum.

Eski 19-04-2011, 19:11   #72
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

2-3 gündür istanbullu diğer tavuklar folluktayken folluğa girip girip çıkıyor. Daha önce hiç yapmazdı. Yarın bir gün yumurtlayabilir mi ki?

Eski 21-04-2011, 12:48   #73
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Ve bugün follukta üç yumurta buldum. Dün akşam folluk boştu. 3 tavuktan başka bir hayvanımda yok. 2 tavuğum sürekli yumurtluyordu. Tüy dökmelerine karşın. Yumurtlamasalardı yine istanbullunun olduğunu bilemezdim. Diğerlerinin derdim. Zaten 2-3 gündür sürekli folluğa girip çıkıyordu. Bunda bir iş var diye düşünmeye başlamıştım ki bugün sürpriz yaptı. Rengi diğer tavukların yumurtalarına göre biraz daha koyu ve küçük. Zamanla diğerlerinin yumurta boyutuna getirecektir. Başlığı değiştirebiliriz artık. "İstanbul'dan Konya'ya Giden Tavuk" olarak.

Name:  yumurtalar.jpg
Views: 1917
Size:  21.4 KB

Eski 21-04-2011, 15:55   #74
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Chotanaq Mesajı Göster
Elimdeki 2 buçuk aylık horozu bağışlamak istiyorum!

Merhaba,

2 buçuk ay önce aldığım civciv horoz oldu ve çok yaramaz. Balkonda bir selede büyüdü. Çok üzülüyorum topraktaki mineralleri alamadığı için küçük kalabilir ve hep 1 metre kare içerisinde. Seleyi üstünden alınca tavana kadar uçuyor.

Önemli olan kesilmesin.

Ben Avcılardayım diğer ilçelere de getirebilirim metrobüste buluşabiliriz.

Bedava.
Temmuz doğumlu sosyetik tavuk tam 9 ay sonra yumurtlamaya başladı bu işte çok büyük gariplik var. Ya da Sosyetik tavuklar 9 ay da yumurtaya geliyor.

thares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2011, 20:57   #75
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Evet, bizde aylardır bu garip olayı çözemedik

Eski 21-04-2011, 21:25   #76
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Çok teşekkürler. Yumurtayı görmemizle belirsizlikte bitmiş oldu.

Eski 29-05-2011, 21:20   #77
Ağaç Dostu

Chotanaq's Avatar

Çok güzel paylaşım limon_sever arkadaşım. Diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum.
Çok ilginç olaylar gelişti gerçekten

Tadını merak ettim şimdi yumurtanın...
Zamanla asimile olacaktır. Bu arada tavuğun ilk zamanlar yemek artıklarından tavuk yediğini de dikkate almayı unutmayın, kümesteki diğer tavuklara dikkat, ama pişmiş seviyor..

Eski 05-06-2011, 20:50   #78
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

10 gündür felan yumurtlamıyordu. Bugün güvercin yumurtasından hafifçe büyük bir yumurta yumurtlamış. Bugün bir garipti. Yumurtanın tadı diğer tavuklarımın yumurtaları gibi Ama çarşı yumurtalarına göre epey lezzetlililer. Protein ihtiyaçlarını börtü böcek yiyerek gideriyorlar Ayrıca ayırt etmeksizin herşeye alıştı. Antioksidan değeri yüksek çileklerden bile yediriyorum

Eski 05-06-2011, 21:03   #79
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aygün Mesajı Göster
Görüntüsü tavuk gibi daha çok Fakat ötüyorsa bir şey diyemem.
"E, ben demştim." bu kadar yakışır

aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2011, 00:05   #80
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Evet dediğiniz oldu

Name:  istanbullu.jpg
Views: 1145
Size:  67.9 KB

Eski 27-08-2011, 16:21   #81
Ağaçsever

Beymen's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2010
Merhaba.. güzel bir paylaşım zevkle okudum..teşekürler..
resimdeki hanımefendi minyon görunuyor..resimin çekim açısından mı..yoksa zaten ufakmı kalmış..

Beymen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-09-2011, 08:56   #82
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Yumurtluyor mu hala sevgili limonsever?
Umarım durumu iyidir. Uzun zaman oldu.

Eski 24-09-2011, 10:30   #83
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Bazı aksilikler ve yoğunluk sebebiyle siteye giremiyordum. O yüzden bilgi paylaşımı yapadığım için kusura bakmayın. Öncelikle şunu söylemeliyim ki yaklaşık olarak 20-25 gün önce İstanbullu ve gurk tavuğunu 3 gün ara ile kaybettiğimiz. Çok üzgünüm Sebebini her ne kadar bilmesemde muhtemelen siyah hindilerin ezdiğini düşünüyorum. Çünkü geçen hafta da hindilerin altında kalan bir başka tavuğu zor kurtardım. Başka tavuklarında hindilerin gazabına uğramaması için hindileri kümesten bir an önce çıkarma girişimlerine başladım. Yeni bir kümes çaktım. Sadece sağlamlaştırma ve ön kısmında tel kısmı kaldı. Onu da bugün halledeceğim.

Eski 24-09-2011, 18:41   #84
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever Mesajı Göster
Bazı aksilikler ve yoğunluk sebebiyle siteye giremiyordum. O yüzden bilgi paylaşımı yapadığım için kusura bakmayın. Öncelikle şunu söylemeliyim ki yaklaşık olarak 20-25 gün önce İstanbullu ve gurk tavuğunu 3 gün ara ile kaybettiğimiz. Çok üzgünüm Sebebini her ne kadar bilmesemde muhtemelen siyah hindilerin ezdiğini düşünüyorum. Çünkü geçen hafta da hindilerin altında kalan bir başka tavuğu zor kurtardım. Başka tavuklarında hindilerin gazabına uğramaması için hindileri kümesten bir an önce çıkarma girişimlerine başladım. Yeni bir kümes çaktım. Sadece sağlamlaştırma ve ön kısmında tel kısmı kaldı. Onu da bugün halledeceğim.
Çok Üzgünüz Geçmiş Olsun

thares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-09-2011, 20:07   #85
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

İşte buna çok üzüldüm. Yazık olmuş. Geçmiş olsun.

Eski 28-11-2011, 09:14   #86
Ağaç Dostu

Chotanaq's Avatar

Limon_sever arkadaşım, çok üzüldüm ama yapacak birşey yok. Yeni kümes hayırlı olsun öyleyse yeni nesiller için.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024