agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Kaktüs
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni241Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-05-2018, 13:02   #511
Ağaç Dostu

cleryaa's Avatar

Giriş Tarihi: 13-04-2018
Bilgi için teşekkür ederim. Peki vitamin yani gübre verme zamanı neden farklı onu anlayamadım.. Uyanık olduğu her dönemde neden veremiyoruz? Araştırmama göre gübre dönemi Mart-Ağustos arası..Açıklarsanız sevinirim

cleryaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2018, 15:22   #512
Ağaç Dostu

namtha's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2006
Kaktüsler şayet kışı biraz soğukta ve zorlu şartlarda geçirdiyse sanıyorum bitki strese girip çoğalmaya çalışma eğilimine giriyor bu nedenle ilkbaharda hepimizin sevdiği ve beklediği o güzel çiçeklerini açıyorlar.Kaktüsler çok yavaş gelişen bitkiler olduğu için ve doğada bulundukları ortamların çoğunlukla makilik çorak çöller olduğunu düşünürsek gübre vermenin yanlış olduğunu düşünüyorum.İhtiyaç duydukları azotu atmosferden bile yeterince karşılıyor olabilirler.Ancak yukarıdaki nedenlerden dolayı ilk baharda çok çok az gübre ile bitkiyi beslemek faydalı olacaktır.Bitkileri ilk aldığımda saksının dip bölgesindeki toprağa çok çok az azot oranı düşük (bitkiyi fiziki büyümeye zorlar kaktüs için hiç iyi birşey değildir) fosfor oranı yüksek (kaktüsün çiçeklenme döneminde en çok ihtiyaç duyduğu elementtir ayrıca köklenmeye ve bitkinin gelişmesine faydalıdır) kompoze gübre attığım için kaktüslerimde ilave gübre şimdilik kullanmadım.Kaktüslerimi geçen yıl edindim ve satılan kaktüsler aslında çok küçük.Evdeki ilk kışları da olduğu için bu yıl soğuğa çıkararak bitkileri zorlamadım ev içersinde tuttum ve iyice kök salıp bulundukları ortama ve yeni saksılarına alışmalarını istedim bu nedenle bu yıl çiçek beklemiyorum iyice büyüyüp gelişsinler dedim .önümüzdeki kışı balkonda geçireceklerinden dolayı kış sonrası çok az gübre takviyesini belki düşünürüm

naturedesign beğendi.
namtha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2018, 16:47   #513
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Ankara'da kaktüs yetişir mi?

selamlar;
kaktüs konusundaki aramama en yakın sayfa bu olduğundan burada yazıyorum. Ankara Ayaş ilçesinde, bir eğitim alanımız var. Bu alanın sınırlarının bir kısmında kaktüs yetiştirmek istiyorum. Ankara şartlarında dış ortamda kaktüs çeşitlerinin yetiştirilebilirliği hakkında bilgisi olanların paylaşmalarını rica ederim.
Yazları oldukça sıcak olmasına rağmen, güneş batar batmaz hava soğur. kışın eksi derecelere düşer. Mart ayında geç donlar normaldir.

fahhri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2018, 08:28   #514
Yeni Üye

Matsthetic's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2018
Kaktüs hastalıkları hakkında bilgileri bu sitede nerede bulabilirim acaba yeni üyeyim bilmiyorum yardım eder misiniz?

Büşra baser beğendi.
Matsthetic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2018, 11:40   #515
Ağaçsever

Büşra baser's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2018
Kaktüs Hastalıkları - agaclar.net link yollamayı başaramamışsam eger forum yazan yere tıklayın aşagıya dogru inin 6. paragraftaki konuyu inceleyin başlıklar mevcut tıklayın kaktüs sukullent bakımı hastalıkları ile ilgili bilgisi olanların paylaşımları var

Matsthetic beğendi.
Büşra baser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2019, 17:27   #516
Yeni Üye

oguzsolmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2019
Kaktüsün radyasyonu emme özelliği çok iyi evimde en az 5 tane var.

oguzsolmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2019