agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Hangi bitkiler, hangi şehre, hangi koşullara uygun?
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-03-2008, 10:11   #1
Ağaç Dostu

crocus_07's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2008
Antalya İklimine Uygun Teras Bitkileri

Merhabalar
Antalya'da yaşıyorum, terasıma bir sürü mevsimlik çiçek ve kalıcı bitkilerden aldım bu sene bu işe ilk defa girişiyorum.
Sıcaklar gelmek üzere ve umarım bitkilerim yaşar bu işte acemi olduğum için biraz korkuyorum gerçi sürekli okuyup kendimi geliştirmeye çalışıyorum sitenin yardımları çok fazla bu yüzden Herkese ve Yöneticilere teşekkür ederim.Terasıma aldığım bitkiler şöyle;
sardunya,begonya,begonvil,limon selvi,ful,yasemin,gül,karanfil,petunya,ateş çiçeği,lavanta,frezya,aslanağzı,hercai menekşe,arpa soğan ,limon fidesi,lotus sarmaşık,kekik,fesleğen,nane hepsine tek tek bakıp bakımını öğrenmeye çalışıyorum ama kolay değil tabi uygulama nasıl olacak bilmiyorum denemeden bilinmiyor sanırım ben acemice bu bitkileri aldım saksılara torf kullanarak ektim , ne gibi bitkiler yetiştirebilirim bol çiçekli uzun süre kalan başka bitki türü var mı , sulamayı hangi saatlerde yapmam gerekir ? bu konular da bana fikir verebilecek arakadaşlar varsa yardımlarınızı rica ediyorum

Sevgiyle,
Çiğdem

Düzenleyen crocus_07 : 27-03-2008 saat 11:48
crocus_07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2009, 15:20   #2
Ağaçsever

starter's Avatar

Giriş Tarihi: 29-12-2008
Sayın Crocus07;
Sanırım bu mesaj gözden kaçtı. Ben de Antalya'da yeni yeni çiçekler bakmaya başladı. Soğanlar, tohumlar aldım fakat sıcaklardan aynı şekilde endişeliyim. Umarım yakında daha bilgili bir arkadaş bizi aydınlatır.

starter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2009, 21:07   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-12-2006
Sn Crocus07,
Bodrum papatyası yaz döneminde yaklaşık 3 ay boyunca çiçek açar. Beyaz renklisi ile birlikte pembe renklisi bulunuyor. Bunun dışında melissa (cestrum noctortum), russellia (mercan çalısı) ve grevilea sizin terasta rahatlıkla kaplar ve saksılar içinde kullanabileceğiniz güzel çiçekler.

sukranayalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024