agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-11-2006, 17:23   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
İstanbul Eğirdir turları

Gezi alternatifi olarak burada dursun, uygun bir zamanda bir şeyler yaparız belki

SÜTÇÜLER - EĞİRDİR - KOVADAGÖLÜ - YAZILI KANYON - ADADA ANTİK KENTİ - AĞLASUN - SAGALASSOS ANTİK KENTİ

Altın Postu aramaya çıkan Kaptan Iason ve Argonatları gibi; biz fotoğraf tutkunları ve doğaseverler en iyi ışığı yakalamaya çıkarız hep. Bu umudumuz hiç tükenmez. Yılın bu ayında güneş Eğirdir gölüne, onun nazlı kızı Kovada gölüne, Karacaören Baraj gölüne bir başka güzel doğar Toroslardan. Yazılı Kanyon'un şelalelerinin çağıldaması eşliğinde yürüyüşler daha bir keyifli yapılır antik yolda. Karikatürist Mıstık Ağabey'i anarak Sütçülerde yöre kadınlarının yaptığı katmer, dut pekmezi ve illa da Kekik Reçeli'ni tatmalı, Ağlasun Ay Şafağı şiirini mırıldanarak bir selam yollamalı Hasan Hüseyin'e.

Var mısınız bunları birlikte yaşayalım?
Yürek dolusu sevgilerle...

GEZİ PROGRAMI

Birinci gün
: Gece hareket (20.00)
İkinci gün
: Eğirdir'e varış ve otele yerleşme
: Can Adası (Atatürk'ün adası)
: Yeşilada
: Eğirdir kent gezisi
: İstikamet Kovada Gölü Milli Parkı
: Yemekte Sucuk Grill
; Türkiyenin ilk Milli Parkı Kovada Gölü nde yüzeceğiz (Dibi Çakıl kaplı krater gölü çok temiz)
: Akşam üzeri otele dönüş ve istirahat
: Yemekte günbatımı eşliğinde Tatlısu Levreği +
Soğuk mezeler + Sürpriz
Üçüncü gün
: Kahvaltı
: İstikamet Yazılı Kanyon Tabiat Parkı
: Karacaören Baraj gölünü kuşbakışı izleme
: Yazılı Kanyon (Nehir kenarı)'nda Alabalık
Partisi
: Kanyonun derinliklerine Antik yolda yürüyüş ve şelaleler
: Eğirdir'e dönüş ve akşam yemeği
(yemekte Saç Kavurma + soğuk mezeler)
Dördüncü gün
: Kahvaltı
: İstikamet Sütçüler
: Bir ırmak kenarında Yol + Çam ormanları +
Üçyıldız Çeşmesi
: Gülçin İlçi Çeşmesi
: Pisidia Adada Antik Kenti
: Zengi yaylasında yürüyüş
: Öğle yemeği (Sütçüler'de)
: Yazılı Kanyon'u kuş bakışı izleme
: Akşamüzeri Çınaraltı'nda Adaçayı ikramı
: Eğirdir'e dönüş ve akşam yemeği
(Sütçülerden Dut Pekmezi + Kekik Reçeli
almayı unutmayın.)
Beşinci gün
: Kahvaltı ve otele veda
: İstikamet Ağlasun
: Sagalassos Antik Kenti gezisi
: Öğle yemeği (Isparta'da Isparta Kebabı)
: Serbest zaman (1 saat)
: İstanbul'a hareket

HER GÜZEL ŞEYİN SONU - MERHABA GERÇEK YAŞAM

NOTLAR :
Bu tur yöreyi alternatif turizm in gözbebeği yapmak için her yıl dört kez yapılmaktadır.
Yörede gece gündüz ısı farklılıkları ortalama 12 C civarında olup konukların yanlarında yağmurluk kazak bulundurmaları önemlidir.
Konuklar yanlarında yürüyüş ayakkabısı, çalabildikleri bir enstruman , kaset,fotograf makinesi almaları hoş olur.
Yörede rakım Eğirdir 950 mt.,Zengi yaylası 1700 mt., Sagalassos Antik Kenti 2650 mt,Yazılı Kanyon Tabiat Parkı 200 mt civarındadır.
Konaklama Eğirdir Yeşilada Big Fish Pansion da olacaktır..
Tur Ücretine Bütün Ana ve ara ulaşımlar,Üç gece konaklama ,dört kahvaltı,üç öğle yemeği dahildir.
Tur ücretinin bir bölümü İstanbulda Kaparo olarak kalan bölümü Eğirdirde tahsil edilir.
Bu tur Uzman yöre rehberi ve fotograf emekçisi Mahmut Leventoğlu tarafından hiç bir çıkar elde edilmeden sadece yöre insanına katkı sağlamak ve yöreyi alternatif turizmin Gözbebeği haline getirebilmek için 15 yıldır yapılmaktadır.
Bu tur 17 Kişilik Mercedes Sprinter ile (15 Kişi) ****, 27 Kişilik Mitsubişhi (20 Kişi) ile yapılmaktadır

Mahmut Leventoğlu
0535/ 760 72 42
0216/ 316 67 46
Tur Ücreti : 240 YTL

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2007, 23:41   #2
Ağaç Dostu

Sebahattin's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2006
Alıntı:
Yörede rakım Eğirdir 950 mt.,Zengi yaylası 1700 mt., Sagalassos Antik Kenti 2650 mt,Yazılı Kanyon Tabiat Parkı 200 mt civarındadır.
Yazıyı ilk okuduğumda antik çağda 2650 metre rakımda insanlar nasıl yaşamışlar diye düşünmüştüm. TRT de 17.02.2007 de çıkan bir belgeselde Sagalassos Antik Kenti'nin rakımı 1570 metre olarak verildi.

Sebahattin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2007, 08:23   #3
Ağaç Dostu

Sebahattin bir yanlışlık olmasın.? Ben orada zirveden arkadaşımla Parapent le uçarken Altimetre ile ölçmüştük 2650 mt. diye aklımda kalmıştı. Neyse bugün tekrar araştıracağım dikkatine teşekkürler.

Eski 20-02-2007, 09:24   #4
Ağaç Dostu

Sebahattin's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2006
Rica ederim.
Aslında ben antik çağa müthiş bir ilgi duyan birisiyim ve antik çağda insanların yerleşim alanlarının özenle seçilmiş olduğuna inanıyorum. Yani antik çağdaki yerleşimler muhakkak ki yaşamaya değer yerlerde yapılmıştır diye düşünüyorum. Ben yazıyı ilk okuduğumda yüksekliğin insanlar için elverişli olmadığını düşünmüştüm. Tesadüf aynı gün TRT de belgesel çıktı ve Sagalassos antik kentinin yüksekliğini 1570 olarak söylediler. Hatta burada yazmak için not bile aldım.

Sebahattin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2007, 09:58   #5
Ağaç Dostu

Sevgili Sebahattin yanlışlık bende. Notlarıma baktım birlikte uçtuğum arkadaşımla konuştum oda doğruladı. Ben o ölçümü Sagalassos Antik kentinin arkasında ki zirvede yapmışım. Yani aslında sişzin ve benim ölçüm doğru. Kent 1570 mt rakımda kurulmuşArkadaki zirve ise 2650 mt. Torosların en yüksek zirvelerinden .

Eski 20-02-2007, 10:23   #6
Ağaç Dostu

DASK DOĞAY 2007 Doğada Görüntü avcılığı etkinliği bu yıl HEMŞİN KAYMAKAMLIĞI VE HEMŞİN BELEDİYESİ NİN KATKILARI İLE HEMŞİNDE YAPILACAKTIR.

Eski 09-03-2007, 10:29   #7
Ağaç Dostu

27-28-29 Nisan Tarihlerinde İstanbuldan Eğirdir-Kovada gölü-YazılıKanyonTabiatParkı-Sütçüler bölgesine bir tur düzenlenecektir. Tur proğramı bu başlıkta yayınlanacaktır. Katılmak isteyen arkadaşlar bu tur ile ilgili önerileri ile birlikte bu başlığa yazsınlar lütfen.

Not: Bu turdan elde edilen bütün gelir AĞAÇLAR NET havuzunda toplanıp sitenin masraflarında kullanılacaktır.

Eski 19-03-2007, 11:58   #8
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Giriş Tarihi: 05-12-2006
Galeri: 14
Yıllar önce Eğirdir ve Kovada Göllerine gezi düzenlemiştik , hatta hava uygun olduğundan gölde yüzmüştük de. Çok keyifli bir gezi olmuştu. Gidenlere sudak tavayı tavsiye ederim.

KUMRU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2007, 12:53   #9
gubse

gubse's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2005
Wink gezi

Bu geziye sadece İstanbul'dan mı katılım olacak? Başka illerden de katılım olabilir mi?

gubse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2007, 20:22   #10
Ağaç Dostu

Herkes dilediği yerden katılabilir sevgili GUBSE

Eski 30-03-2007, 15:37   #11
Ağaç Dostu

27-28-29 Nisan Sütçüler -Yazılıkanyon-Eğirdir ve Kovada gölleri Turuna katılmak isteyen arkadaşlar 15 Nisan tarihine haber vermeliler. Daha önce yapılmış bu yöre turu na örnek proğram yukarıda belirtilmiştir.

Ulaşım Sütçüler Belediyesi Otobüsü ile yapılacaktır. (29 Kişilik son model küçük otobüs)
Konaklama Sütçülerde Karacan Otelinde olacaktır. (Y.P)

Bu turdan elde edilecek gelir (azda olsa) AĞAÇLAR NET SİTESİ havuzunda toplanıp sitenin masrafları için kullanılacaktır.

TUR PROĞRAMI
26 Nisan Perşembe gece hareket
27 Nisan sabah Sütçülere varış ve tesise yerleşme kahvaltı(Yöresel yiyecekler+kekik reçeli
Kahvaltıdan sonra Sütçüler şehir ve Yöre pazarı gezisi Yeşildere Orman içi dinlenme yeri ve Koca mahar başı gezisi+ Zengi yaylası ve Pisidia adada gezisi otele dönüş ve akşam yemeği (Yemekte tenekede tavuk Özel bir spesiyal)
28 Nisan Cumartesi Sabah kahvaltısı ve Hareket İstikamet Yazılıkanyon
Selimler gediği ören yeri gezisi
Karacaören baraj gölünü kuşbakışı izleme
YazılıKanyon da Alabalık Partisi
Kanyon içinde yürüyüş ( Antik Yol-Sunak yeri-Şelaleler
Anıt çınar ağacı
Akşam üzeri Çandır köyünde köy kahvesinde Dallı ikramı
Otele dönüş ve akşam yemeği
30 Nisan Pazar Sabah Kahvaltısı (Kahvaltıda Yöresel Katmer) otele veda
İstikamet Kovada Gölü ve Eğirdir gölü gezileri Eğirdir gölü
Yeşilada da Akşamüzeri yöresel balık ve yengemin dolması
Partisi ve İstikamet İstanbul
Varış sabaha karşı 04-05 civarı
Her güzel şeyin sonu ve mesai

Not :bu tur en az 20 en çok 25 kişi ile yapılır.Katılmak isteyen ler tur ücretinin Yarısını belirteceğimiz hesaba yatırır kalanı Sütçülerde tahsil edilir.Eğer grup küçük olursa 15 kişi katılımı ile VW midibüsle de yapılabilinir.

Eski 03-04-2007, 09:25   #12
nil
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Mahmut bey, merhaba

Gezinize ben de katılmak istiyorum. Bununla ilgili olarak sizinle temasa geçeceğim, ancak birkaç sorum olacak ve onları da buradan sormayı uygun gördüm, böylece herkes bilgilenebilir:

-Bu turun ücreti nedir?

-Öğle/akşam yemeklerinin tümü tur ücretine dahil midir?

-Konaklama ücretinde tek kişi farkı nedir?

Açıklamalarınız için şimdiden teşekkürler,

Nil

Düzenleyen nil : 03-04-2007 saat 09:32 Neden: yanlış ifade
nil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2007, 10:15   #13
Ağaç Dostu

Sevgili Nil,
Yıllardır fotograf öğrencilerim için yılda ortalama dört kez bu tur u yaptık(Küçük değişikliklerle)
Eğer grubu tamamlayabilirsek maliyet çok düşecek. Grubu tamamlayamazsak yinede 5-6 kişilik küçük bir grupla da bu gezi yi yapmak istiyorum. Tur fiyatının içine herşey dahil olacak .Tüm ulaşımlar,sabah,öğle,akşam yemekleri,ara ulaşımlar ,tek kişi oda farkı. Bütün bunlar grubun tamamlanabilmesine bağlı. Eğer bu organizasyondan bir gelir çıkarsa onuda AĞAÇLAR-NET Sitemizin havuzunda toplayıp site giderleri için kullanılacak. Eğer küçük bir grubun var ise yine yapılabilinir. Yöre ve ulkaşım ile ilgili görüşme halindeyim.Gelişmeler olumlu.

Eski 03-04-2007, 11:03   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Ankara kalkışlı bir tur da düşünülebilir tabii.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2007, 11:13   #15
Ağaç Dostu

Neden olmasın ne kadar güzel olur. Zaten bu tur u Ankara da TEMPO TURİZM yapmakta. Tempo Turizm in ortaklarından sevgili Ali Rıza Alboğa çok iyi dostum ve arkadaşımdır. Her yıl bu yöreye muhteşem turlar yapar.

Eski 03-04-2007, 13:16   #16
Ağaç Dostu

kuyucu's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2007
Bende bu geziye katılmak istiyorum. Ama fiyatları öğrenmem gerekiyor. 4 kişi olabilir.

kuyucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2007, 15:25   #17
Ağaç Dostu

SÜTÇÜLER-YAZILIKANYON-KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI-EĞİRDİR GEZİSİ TUR PROĞRAMI

26 Nisan Perşembe Gece Hareket
27 Nisan Cuma Sabaha karşı Sütçülere varış ve otele yerleşme ve
kahvaltı (Kekik reçeli +Yöresel yiyecekler)
Sütçüler yöre pazarı gezisi,Yeşildere ormaniçi dinlenme
yeri gezisi,Mahar Başında Katmer partisi, Adada Antik
Kenti ve Zengi Yaylasında yürüyüş.Akşam yemeği otelde
(Tenekede tavuk partisi)
28 Nisan Cumartesi Kahvaltıdan sonra istikamey Yazılı Kanyon Tabiat parkı
Selimler gediği ören yeri,Karacaören baraj gölünü kuş
bakışı izleme,Kanyonda alabalık partisi,Kanyonun derinlik
lerinde Antik yolda yürüyüş ve şelaleler(Epiktetosun
Hür İnsan üzerine şiiri),Çandır köyü kahvesinde dallı ikramı
Otele dönüş ve akşam yemeği
29 Nisan Pazar Kahvaltı ve Otele veda istikamet Kovada gölü ve yürüyüş
Dileyenler göle girebilir,Eğirdir gölü,Yeşiladada öğle
Yemeği(Yengemin dolması) dileyenler göle girebilir.
Akşam üzeri İstanbula hareket varış sabaha karşı 4-5
sularında

Bu tur en az 15 kişi ile VW midibüs ile, **** 20-25 kişi arası Küçük otobüs ile yapılır. En geç 15 Nisan akşamı sonmüracaattır. Ödemeler belirteceğimiz hesaba yarısı **** dörtte biri ve kalan kısmı ise Sütçülerde yapılır.
Bu tur her yıl ilk baharda ve sonbahar da mutlaka 2şer kez yapılmaktadır. Aracın şöförü o bölgeyi çok iyi bilen bir şöfördür.Amaç o bölgeyi alternatif turizmin göz bebeği yapabilmektir. Konuklar yanlarında Mayo,yürüyüş ayakkabısı ,Kazak,kaban,T-Shirt ve fotograf makinası ile çalabildikleri bir enstruman getirebilirler.Yörede Yükseklik farklılıkları 1800 metre ile 200 metre arasında değişkendir. Dolayısı ile gece gündüz ısı farkı 15-18 C civarındadır.
Mahmut Leventoğlu
0535/742 50 38

Eski 03-04-2007, 15:46   #18
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mahmut Leventoğlu Mesajı Göster
Neden olmasın ne kadar güzel olur. Zaten bu tur u Ankara da TEMPO TURİZM yapmakta. Tempo Turizm in ortaklarından sevgili Ali Rıza Alboğa çok iyi dostum ve arkadaşımdır. Her yıl bu yöreye muhteşem turlar yapar.
http://www.tempotour.com.tr/23nisan/egirdir.htm

linkini buldum.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2007, 16:51   #19
Ağaç Dostu

Tempo turizm in 23 Nisandaki rehberi Ali Rıza Alboğa **** Arif tir. İkiside muhteşemdirler. Yöreyi çok iyi bilirler.Alternatif turlar konusunda Ankara da TEMPO TURİZM bir numaradır. Tur esnasında Akşehirde,Eğirdir de,Yazılıkanyonda en küçük bir problem yaşamazsınız GÜZELLİKLER HARİCİNDE )

Eski 10-04-2007, 09:19   #20
Ağaç Dostu

İstanbul da en iyi alternatif tur düzenleyen Günbatmadan Turizm de bu yöreye 23 Nisan da tur organize etti. Sahibi Ercan Binışık ın rehberliğinde gerçekleşecek olan bu tur Ercan ın anlatımı ile muhteşem geçecek.

Eski 15-04-2007, 07:48   #21
Ağaç Dostu

Bugüne kadar (15 Nisan 2007 ) Sütçüler-Eğirdir bölgesi ne hiçbir müracaat olmadığı için tur iptal edilmiştir. Bilgilerinize sunulur. Ben o tarihlerde oralarda olacağım kendi imkanları ile gelmek isteyenler olursa bana ulaşabilirler.

Eski 17-05-2007, 23:33   #22
Ağaç Dostu

Bu günlerde İsparta bölgesinde güller açmaya başladı. Gülyağı fabrikaları ve konkret fabrikaları gül alımına başladı. Bir spor salonu düşünün,tabanı 1 metre yüksekliğinde gül çiçeği yaprakları ile kaplı . Gölgede kurutmak amacı ile, o alanda güllerin üzerinde yatıyorsunuz **** şöyle diyeyim GÜL HAVUZUNDA YÜZÜYORSUNUZ. Yoğun bir gül kokusu ve siz ))) Önümüzdeki hafta bunu yaşayacağım İsparta da. Türsab Dergi ye gül ve gül ürünleri ile ilgili yazı ve fotograflar hazırlayacağım. Ayrıca Sütçüler turizmi ile ilgili yazı ve fotograflar hazırlayacağım. Kovada gölü,Yazılı Kanyon Tabiat parkı,Eğirdir gölü,Pisidia Adada antik kenti ve diğerleri )

Eski 03-06-2007, 08:20   #23
Ağaç Dostu

Filiz's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 1
Sayın Mahmut Leventoğlu, Bir daha ki gezine Antalya'ya kadar organize et, katılım olabilir gibime geliyor. Yazılı Kanyon'dan sonra Antalya'ya ne kadar kalıyor ki... Bence birkaç kez daha dene bu gezileri düzenlemeyi.. Çandırda mütevazi bir otel var orası ile de anlaşabilirsin.. Üyelerimiz Yazılı Kanyon-Çandır civarında saz kedisi, dağ keçisi, kızıl akbaba... olduğunu bilseler belki daha dikkat çekici olur.. Ayrıca, Kanyon yolunun Kral yolunun bir devamı olduğunu da anlatmalısın üyelerimize... Yakında kirazlar olgunlaşacak.. Kiraz festivali de olabilir bak.... Geldiğinizde ben de buradan katılırım size

Filiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2007, 13:00   #24
Ağaç Dostu

Sevgili Fidancı önerilerin için teşekkür ederim. 20 yıldır o bölgeyi alternatif turizm in gözbebeği yapmak için çalışır çabalar dururum. 20 yılda heralde toplam 100 civarında tur organize ettim o bölgeye. Kimler yoktuk ki,sade vatandaşlar,fotograf sanatçıları,fotograf emekçileri,dağcılar,kanyoncular,trek çiler,bisikletçiler ,kelebekçiler, yabancılar v.s O bölgelerde herkes tanır beni. Çandır daki oteli işleten Osman ağabey,Milli parkı işleten Ruhi bey,Köprülü Kanyonun başlangıcındaki Kasımlar ve Kesme köylüleri yani anlayacağın herkes.
Daha öncede belirtmiştim Ben Sütçüler liyim. orada bebeklik arkadaşım İbrahim Karacan otel işletir. Çok iyi bir yöre rehberidir. St.Paul Yürüyüş güzergahı nı çok iyi bilir. Doğayı çok iyi tanır ve tanıtır.
Selamlar

Eski 04-06-2007, 18:02   #25
Ağaç Dostu

Filiz's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 1
Ben de kime akıl veriyorum haberim yok.. Sonradan ıspartalı olan ben.... fahri ıspartalı n'olcak

Filiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2007, 09:50   #26
Ağaç Dostu

))))

Eski 16-06-2007, 19:51   #27
Ağaç Dostu

Pazartesi günü Eğirdir,Kovada Gölü,YazılıKanyon,Köprülü Kanyon,Sütçüler bölgesinde olacağım 5 gün o bölgede fotograf çekeceğim. )

Eski 16-06-2007, 19:55   #28
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Size diyecek bir şey bulamıyorum ve pes diyorum.
Çatlatacaksınız sonunda insanı!

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2007, 14:43   #29
Ağaç Dostu

))))

Eski 17-06-2007, 15:27   #30
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Tabi tabi gülmek lazım

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024