agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Beğeni Düzeni1696Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-10-2011, 11:54   #1591
Ağaçsever

aydınlık's Avatar

Giriş Tarihi: 12-09-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatma sunay Mesajı Göster
Son resim bana çok ilginç geldi. Ağzını açmış kuş gagası gibi...
Merhaba Sayın Fatma Sunay
Bence doğanın güzelliklerinden biri de bu. İnsanın hayal gücünü çalıştırıyor.

aydınlık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-10-2011, 12:17   #1592
Ağaçsever

aydınlık's Avatar

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Alfred Heilbronn Botanik Bahçesi Ülkemizin ilk kurumsal Botanik Bahçesi olma özelliğini taşır.

Botanik bahçesi ziyareti için övgülerine çok teşekkür ederim.[/QUOTE]

Merhaba sayın Nuri Murvet
Her ne kadar böyle değerli bir botanik bahçesinin (zorunlu göçle Türkiye'ye gelmiş) yabancı bir bilim insanı tarafından kurulmuş olması ve onun adını taşıması gibi içimi acıtan yanları varsa da daha da beter yanı olarak gördüğüm devletin yeterince sahip çıkmamasıdır. Sizler gibi ya da değerli öğretim görevlilerimiz gibi gönüllü olarak elinden geleni yapan insanlar da olmasa ne olurdu diye düşünmeden yapamıyorum. Aklıma gelmişken serada bahçıvan olarak çalışan bir bey vardı. Ziyaretçilerden biri muz koparma girişiminde bulunmuş ve ağaca zarar vermiş. Çok öfkelenmişti. Bize de uyarıda bulundu. Sahiplenmesi, tepkisi çok hoşuma gitti. Övgüleri sizler hak ediyorsunuz.Çünkü bugün bahçe sizler sayesinde varlığını devam ettiriyor. Saygılar.

Eski 23-10-2011, 19:41   #1593
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Galeri: 1
Merhaba sayın aydınlık
1933 yılında Türkiye'de Üniversite Reformu gerçekleşince bizzat Atatürk'ün daveti üzerine bu değerli bilim adamlarından botanikçiler arasında Prof. Dr. Alfred HEILBRONN Prof. Dr. Leo BRAUNER vardır .Fen Fakültesinin Biyoloji, o zamanki adı ile "Nebatat ve Hayvanat Enstitü"leri için yeni bir bina gerekli olunca Süleymaniye semtinde, İstanbul Müftülüğünün bahçesinde yer alan, ancak bir yangın sonucu kullanılamaz hale gelen, İstanbul Kız Sultanisi'nin arsası üzerinde bir binanın yapılması karara bağlanır.

Biyoloji Enstitülerinin temeli eldeki kayıtlara göre 3 Mart 1935 tarihinde atılmış, iki yıl sonra inşaat bitirilerek bina 4 Haziran 1937 tarihinde hizmete açılmıştır. Bu arada enstitü bahçesinin yapımına daha önce başlanmış 1934 yılındaki ilk düzenlemeleri takiben bahçe 1935 yılının İlkbaharında İstanbul Üniversitesi Botanik Bahçesi (Hortus Botanicus Universitatis İstanbulensis) adı ile hizmete girmiştir. Bahçenin kuruluş tarihi de Enstitülerin açılış tarihi olarak kabul edilmiştir.

Siz zaten bu kuruluş aşamalarını biliyorsunuzdur.

Bence isimlere takılmayalım, tarih olarak zamanın zorluğunu dikkate alarak konuşmak gerekli...

Bu adamlar bu bahçenin kurulması için inanılmaz çaba sarfetmişler ve kurmuşlar.

Bu zamana kadar, (ülkemizde biliyorsunuzdur Botanik konusu 10-15 yıldan beri popüler) ayakta kalabilmesi için çaba sarfeden herkesin ellerinden öperim.

Temennim bahçenin dünya çapında etkinliğinin olmasıdır, bu potansiyelde hükümetlerin birazcık desteği ile olacak güçtedir.

Bahçıvan arkadaşlarımız bu bahçenin neferleri, hepsinin yürekten gösterdikleri çabalar için kutluyorum.

Nuri Murvet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2011, 19:49   #1594
Ağaç Dostu

Merhaba sayın fatma sunay

Bu paylaştığım fotoğrafları bugün çektim...

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Alfred Heilbronn Botanik Bahçesi

Name:  İ.Ü Botanik bahçesi 965..jpg
Views: 2737
Size:  54.9 KB

Cyclamen persicum Sıklamen

Yaz sonu Sonbahar çiçekleri

Eski 24-10-2011, 12:32   #1595
Ağaçsever

aydınlık's Avatar

Merhaba Sayın Nuri Murvet
Evet Atatürk'e gelen, Einstein imzalı bir mektupla bu bilim insanlarının çağrılmasının ricası üzerine Atatürk'ümüzün bu isteğe uyduğunu ve onları davet ettiğini biliyorum. Atatürk'ün ileri görüşlülüğünü ve gelen bilim insanlarının çabasını takdir ediyorum. Zamanın koşulları neyi gerektiriyorsa onların yapıldığını anlıyorum.Benim sıkıntım daha büyük çaplı. Size yazdığım nokta kadarı.
....
Aslında bunları buraya uzun uzun yazmıştım. Ama sonra yeri olmadığı düşüncesiyle sildim. Sadece şu kadarını söyleyeceğim; kendime bir o dönemde o yoklukta elde edilen başarıları bir de Atatürk'ün yaptıklarının üzerine ne kadar ne koyduğumuzu ve yaptıklarının ne kadarını koruyabildiğimizi soruyorum.Emin olun cevap hiç hoşuma gitmiyor.
İsim meselesine gelince belki de gönlüm, Osmanlıdan bugüne kalan her şeyi devlet babadan bekleme mantığı yerine kaliteli eğitim sayesinde içimizdeki cevherlerin çıkarılmasını,yetiştirilmesini ve hepimiz tarafından bilinip takdir edilmesini istediği için bu kadar tepkili. Niye Cahit Arf gibi isimlerimiz çok değil? Acı olan kaç kişi onu biliyor ki?

gondag beğendi.
Eski 24-10-2011, 17:57   #1596
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aydınlık Mesajı Göster
Merhaba Sayın Nuri Murvet
.), kendime bir o dönemde o yoklukta elde edilen başarıları bir de Atatürk'ün yaptıklarının üzerine ne kadar ne koyduğumuzu ve yaptıklarının ne kadarını koruyabildiğimizi soruyorum.Emin olun cevap hiç hoşuma gitmiyor.
İsim meselesine gelince belki de gönlüm, Osmanlıdan bugüne kalan her şeyi devlet babadan bekleme mantığı yerine kaliteli eğitim sayesinde içimizdeki cevherlerin çıkarılmasını,yetiştirilmesini ve hepimiz tarafından bilinip takdir edilmesini istediği için bu kadar tepkili. Niye Cahit Arf gibi isimlerimiz çok değil? Acı olan kaç kişi onu biliyor ki?
Merhaba Sayın aydınlık

Bende kendime sizin sorduğunuz soruları sorduğumda, iç açıcı cevaplar veremiyorum.

Size katılmamak, mümkün değil...

Benimde konuştıkça yüreğimi sıkan, daral getiren meseleler, kendimce çözümü neler yapabilirimle çözmeye çalışıyorum.

Bundan sonra bilgimiz ve gücümüzün dahilinde neler yapabiliriz.

Cahit Arf evet kaç kişi onun dehasını, biliyor ki?

gondag beğendi.
Eski 24-10-2011, 18:25   #1597
Ağaç Dostu

Dün çekilen fotoğraflar.

Name:  İ.Ü Botanik bahçesi 966..jpg
Views: 1305
Size:  71.2 KB

Çiğdem (Crocus)

Eski 24-10-2011, 18:53   #1598
Ağaç Dostu

Perihan Bayram's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2010
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nuri Murvet Mesajı Göster
Merhaba sayın Nevin Marangoz hoşgeldiniz.

Eklenti 250760

Merhaba sayın Nuri bey,zevkle izliyorum.
Sarı Karides çiçeği,çok güzel.Küçük bir çelik bulabildim,Elazığ'dan bir dost gönderdi,şimdilik bir karış ama çiçek açıyor.Bakımı ve toprağı hakkında bilgi verirseniz mutlu olurum.Saygılar.

Perihan Bayram Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2011, 21:55   #1599
Ağaç Dostu

Merhaba sayın perihan bayram

Beloperone(Karides çiçeği) :

15-20derece arası en iyi gelişmesini yapar.

Yakıcı güneş ışığını doğrudan almayan yerlerde bulundurulmalıdır.

2-3 yılda bir Mart ayında saksı değiştirme yapılır.

Mayıs-Eylül ayları arası 2 haftada bir kez g/1 kompoze gübre verilir.

Budama toplu görünüşü muhafaza etmek için erken ilkbaharda hafif bir budama yapılır.

Çıkan çelikler kum ve turba karışımında kolay köklenir.

Toprak isteği.

4 Kısım tınlı toprak,
4 Kısım turba yosunu (veya yaprak çürüntüsü),
2 Kısım yanmış ahır gübresi,
2 Kısım kum.

Eski 24-10-2011, 22:05   #1600
Ağaç Dostu

Dün çekilen fotoğraflar.

Name:  İ.Ü Botanik bahçesi 967.jpg
Views: 1500
Size:  73.4 KB

Çiğdem (Crocus)

Eski 26-10-2011, 17:28   #1601
Ağaç Dostu

Perihan Bayram's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2010
Galeri: 14
Beloperone

Alıntı:
Merhaba sayın perihan bayram

Beloperone(Karides çiçeği) :

15-20derece arası en iyi gelişmesini yapar.

Yakıcı güneş ışığını doğrudan almayan yerlerde bulundurulmalıdır.

2-3 yılda bir Mart ayında saksı değiştirme yapılır.

Mayıs-Eylül ayları arası 2 haftada bir kez g/1 kompoze gübre verilir.

Budama toplu görünüşü muhafaza etmek için erken ilkbaharda hafif bir budama yapılır.

Çıkan çelikler kum ve turba karışımında kolay köklenir.

Toprak isteği.

4 Kısım tınlı toprak,
4 Kısım turba yosunu (veya yaprak çürüntüsü),
2 Kısım yanmış ahır gübresi,
2 Kısım kum.
Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim Nuri bey,saygılar.

Perihan Bayram Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2011, 20:09   #1602
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhabalar Sayın Nuri Murvet, Sayın Fatma Sunay, Sayın Aydınlık;

Hocam çok güzeller, sanırım Sayın Fatma Sunay' ın bahsettiği çiçek, muhteşem(diğerine göre, Aczık daha). O nasıl renk ve kenardaki başkalaşma, en güzel anı o olsa gerek. Aynen güneş batarken havaya uzanan leylek gagası efendim, ALLAH' ın mücizesi.

Teşekkürler Sayın Hocam.

Rahmetli ''ARF hocamızın'' da ruhu şad olsun. Vesile olan Sayın Aydınlık'a teşekkürler.

Eli öpülesi Bahçevanınızdan başlayıp katkıda bulanan herkese, Şahsınızda saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2011, 20:16   #1603
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Özürler Sayın Perihan Bayram,

Farketmemişim, bağışlayın lütfen.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2011, 21:13   #1604
Ağaç Dostu

Sayın perihan bayram

Sayın mrduran

, gezimize devam ediyoruz

Name:  İ.Ü Botanik bahçesi 968.jpg
Views: 2050
Size:  73.9 KB

Heliconia bihai- Yalancı Muz Çiçeği

Eski 30-10-2011, 17:07   #1605
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-01-2010
Ne kadar güzel çiçek sanki kuş gagası gibi bayıldım...

fatma sunay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2011, 19:50   #1606
Ağaç Dostu

Merhaba sayın fatma sunay

Name:  İ.Ü Botanik bahçesi 970j.jpg
Views: 1623
Size:  78.2 KB

Name:  İ.Ü Botanik bahçesi 969j.jpg
Views: 1505
Size:  79.3 KB

Yaz sonu Sonbahar meyveleri

Eski 01-11-2011, 07:16   #1607
Ağaç Dostu

ankstel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-11-2009
Değerli çalışkan arkadaşım kaktüs bahçesini bende defalarca gezdim bazı kaktüsler hasta ama süründüren bir hastalıkları var ve o bölümün düzenlenmesi zaruriyet arz ediyor.
böyle bir çalışmayı önerin gönüllü olarak tüm tecrübelerimi uygulamak isterim..
Çalışmalarını günü günü gününe takip ediyorum.

Görüşmek umudu ile

ankstel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2011, 20:15   #1608
Ağaç Dostu

Merhaba sayın ankstel

Botanik bahçede kaktüs serası olarak ayrılmış bir bölüm yok, biliyorsun...

Seninle yaptığımız sohbetler içersinde bu konuyu konuşmuştuk.

Bende senin gibi taşın altına elimi koymaya hazırım, zaten imkanlarımız ölçüsünde elimiz taşın altında....

Yakın zamanda geldin mi? Bilmiyorum.

Binada tadilat ve düzenlemeler bahara kadar devam edecek, ortalık biraz dağınık...

Kaktüs bölümü için bir de yer sorunu var, en önemlisi de tabii ki (Duygusal sebebler) bu iş bayağı bir maddi destek istiyor.

Erdal Üzen hocam'da yapılacak olan projeyi destekler, zaman içersinde bu sorunlarıda beraberce aşarız İnşallah .

Selamlar....

Eski 01-11-2011, 20:39   #1609
Ağaç Dostu

Name:  İ.Ü Botanik bahçesi 970.jpg
Views: 1674
Size:  74.7 KB

Eski 02-11-2011, 08:03   #1610
Ağaç Dostu

ankstel's Avatar

Cahit Arf

Merhaba Sayın Nuri Murvet aydınlık

Böyle örnek ve çok değerli ülkemizin ilk ordinaryüs profesörlerinden olan dehayı gündeme getirdiğiniz için sonsuz *** ederim
TÜBİTAK 1985 verdiği bir sempozyumda kendisi ile çok kısa olsa tanışma imkânım olmuştu

Cahit Arf kimdir biraz bilgi verelim.

1938 yılında Almanya Göttingen Üniversitesi’nde doktorasını bitirdi. Türkiye’ye geldiğinde ise İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde profesör ve ordinaryus profersörlük mertebelerine kadar geldi.
İstanbul Üniversitesi’nde 1962 yılına kadar kaldı.
Daha sonra Robert Koleji’nde Matematik dersleri vermeye başladı. 1964 yılında Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bilim kolu başkanı oldu.
Amerika Birleşik Devletleri’nde de bazı çalışmalarda bulundu.
Kaliforniya Üniversitesi’nde konuk öğretim üyesi olrak görev yaptı. 1967 yılında ODTÜ’de öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1980 yılında emekli oldu. Emekliye ayrıldıktan sonra TÜBİTAK’a bağlı Gebze Araştırma Merkezi’nde görev aldı. 1985 ve 1989 yılları arasında Türk Matematik Derneği başkanlığını yaptı.
Cahit Arf, İnönü Armağanı’nı (1949) ve TÜBİTAK Bilim Ödülü’nü kazandı (1974). Cebir ve Sayılar Teorisi üzerine uluslararası bir sempozyum 1990′da 3 ve 7 Eylül tarihleri arasında Arf’ın onuruna Silivri’de gerçekleştirilmiştir. Halkalar ve Geometri üzerine ilk konferanslarda 1984′te İstanbul’da yapılmıştır. Arf, matematikte geometri kavramı üzerine bir makale sunmuştur. Cahit Arf 1997 yılının Aralık ayında bir kalp rahatsızlığı nedeniyle aramızdan ayrıldı. Cahit Arf, matematik alanında çok büyük başarılara imza atmıştır.
Sentetik geometri problemlerinin cetvel ve pergel yardımıyla çözülebilirliği konusundaki yaptığı çalışmalar, cisimlerin kuadratik formlarının sınıflandırılmasında ortaya çıkan değişmezlere ilişkin “Arf değişmezi” ve “Arf halkaları” gibi literatürde adıyla anılan çalışmalarının yanı sıra “Hasse-Arf Teoremi” ile anılan teoremler kazandırmıştır.
Cahit Arf ülkemiz için çok önemli bir bilim adamıydı, ama pek akıllara gelmez nedense. Hatırlamalıyız ama. 10 TL’nizin arkasına baktınız mı hiç?

Eklenen Resimler

Eski 02-11-2011, 08:07   #1611
Ağaç Dostu

ankstel's Avatar

Alıntı:
Merhaba sayın ankstel

Botanik bahçede kaktüs serası olarak ayrılmış bir bölüm yok, biliyorsun...

Seninle yaptığımız sohbetler içersinde bu konuyu konuşmuştuk.

Bende senin gibi taşın altına elimi koymaya hazırım, zaten imkanlarımız ölçüsünde elimiz taşın altında....

Yakın zamanda geldin mi? Bilmiyorum.

Binada tadilat ve düzenlemeler bahara kadar devam edecek, ortalık biraz dağınık...

Kaktüs bölümü için bir de yer sorunu var, en önemlisi de tabii ki (Duygusal sebebler) bu iş bayağı bir maddi destek istiyor.

Erdal Üzen hocam'da yapılacak olan projeyi destekler, zaman içersinde bu sorunlarıda beraberce aşarız İnşallah .

Selamlar....

Merhaba Sayın Nuri Murvet arkadaşım

Bende Erdal Üzen hocam’la konuştuktan sonra bu konuya ilgi gösterecek arkadaşlarla görüştüm yalnız gereken alakayı göremedim ..

Öyle’ki belli bir zaman önce bazı arkadaşların ilk heyecanla Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi kurulan kaktüs bahçe ve serası şimdi içler açısı durumda Ali Nihat Gökyiğit Bey bu konuda bizzat kendi şahsen ilgilenerek her türlü imkânı kullanıma sunmuştu. sanırım bizim insanımız.maymun iştahlı bir yapı mevcut ilk sorun ve zorlukta hemen vaaz geçip her şeyi kaderine terk ediyorlar..

Tek umudum bu tür botanik bahçelerinde bir bölümün olması bu sorunlarında aşılmasında üstümüze düşenleri beraberce aşmak.

Selamlar

Eski 02-11-2011, 13:29   #1612
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
hiç sesim çıkmadan , soluk almadan geziyorum bu sayfayı.
yorum yazmıyorum; çünkü çok ayıp ki ben istanbul üniversitesi mezunu olmama rağmen burayı duymamıştım ve görmemiştim. çok üzülüyorum bu duruma.
bir daha bir haftasonu etkinliği düzenlerseniz mutlaka ama mutlaka ordayım. inşallah düzenlersiniz

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2011, 18:22   #1613
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ankstel Mesajı Göster
Merhaba Sayın Nuri Murvet arkadaşım

Bende Erdal Üzen hocam’la konuştuktan sonra bu konuya ilgi gösterecek arkadaşlarla görüştüm yalnız gereken alakayı göremedim ..

Öyle’ki belli bir zaman önce bazı arkadaşların ilk heyecanla Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi kurulan kaktüs bahçe ve serası şimdi içler açısı durumda Ali Nihat Gökyiğit Bey bu konuda bizzat kendi şahsen ilgilenerek her türlü imkânı kullanıma sunmuştu. sanırım bizim insanımız.maymun iştahlı bir yapı mevcut ilk sorun ve zorlukta hemen vaaz geçip her şeyi kaderine terk ediyorlar..

Tek umudum bu tür botanik bahçelerinde bir bölümün olması bu sorunlarında aşılmasında üstümüze düşenleri beraberce aşmak.

Selamlar
Sayın ankstel merhaba

Sizin iyi niyetinizi ve bir şeyler yapma gayretinizi taktir ediyorum.

Belki bilginiz yoktur, sizinle bu konuları konuştuktan sonra Erdal Üzen hocamızın saygıdeğer eşi vefat etti ve kendisini yeni yeni toparlıyor derken oğlu otobanda trafik kazasına karıştı araba takla atmış, Allahtan kendisine bir şey olmamış aksilikler hep üstü üstüne geldi birde botanik ana bilim dalı binası tadilata girdi, hala etraf dağınık..

Bu olanların haricinde biliyorsunuz, tüm kamu kuruluşları bürokrasinin kuşatmasında ha deyince bazı şeyler olmuyor.

Bakın siz diyorsunuz N.G.B.Bahçesinde bile sorunlar oluyorsa söylenecek fazla söz yoktur.

Siteminizde haklısınız, kurucuların yaptıklarını ileriye götürecek bilinç ve irade gerekli bir de ilgi alakada gerekli bence....

Tüm güzellikler sevgi ile başlıyor.

Bu güzellikleri ortaya çıkaracak bilgi ve tecrubede botanik bahçesi bünyesinde mevcut inanıyorum ki bu sorunlarda aşılacaktır.

Cahit Arf, hürmet ve saygı ile anıyorum, ruhu şad olsun....

gondag beğendi.
Eski 02-11-2011, 18:42   #1614
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ilksenozturk Mesajı Göster
hiç sesim çıkmadan , soluk almadan geziyorum bu sayfayı.
yorum yazmıyorum; çünkü çok ayıp ki ben istanbul üniversitesi mezunu olmama rağmen burayı duymamıştım ve görmemiştim. çok üzülüyorum bu duruma.
bir daha bir haftasonu etkinliği düzenlerseniz mutlaka ama mutlaka ordayım. inşallah düzenlersiniz

Merhaba sayın ilksenozturk hoş geldiniz.

Lütfen kendinizi bu kadar üzmeyin, o zaman ki bilinç ve ileriye doğru koyduğumuz hedefler bu konulara odaklanmamızı güçleştiriyordu.

Önemli olan farkındalık siz farkına varmışsınız, bence size teşekkür etmek gerekli siz kazandık tekrar hoş geldiniz.

Bahar ayına yaklaştığımız günlerde botanik bahçe gezisi etkinliği düzenlemek gerekli oldu, bu sayfalardan duyurumuzu yaparım, görüşmek dileği ile...Saygılarımı sunarım..

Eski 02-11-2011, 21:09   #1615
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-01-2010
1610 daki meyve ne acaba ilk defa gördüm ve erak ettim. Merakım için özür dilerim..

fatma sunay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2011, 20:31   #1616
Ağaç Dostu

Sayın fatma sunay

Sizi yanılttım galiba...

Meyvesi - Tohumu söyleminden meyvesi olanı seçtim...

Tohumu doğru olanıdır.

Merak ettiğiniz İris (Süsen ) çiçeği tohumudur.

Eski 03-11-2011, 20:47   #1617
Ağaç Dostu

Name:  İ.Ü Botanik bahçesi 971.jpg
Views: 2318
Size:  73.5 KB

İris (Süsen ) Çiçeği Tohumu

Eski 05-11-2011, 17:33   #1618
Ağaç Dostu

Ağaçlar net ailesinin, Mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

Eski 08-11-2011, 17:59   #1619
Ağaç Dostu

Name:  İ.Ü Botanik bahçesi 972.jpg
Views: 1434
Size:  61.8 KB

Brugmansia candida (Meleklerin trompeti)

Eski 08-11-2011, 19:56   #1620
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
elinize emeğinize sağlık

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024