agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)
(https)

Beğeni Düzeni323Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-08-2012, 23:12   #211
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-07-2007
selamlar mehmet bey,
sizden sonra, ahmet seyit bey ile gorustum,
malum ramazan icinde, isciler oruc oldugu icin yeterli calisma yapilamiyormus. o durumda ahmet bey cok yogun oldugunu soyledi, cunku hem bayindira hemde manisadaki tesislerine gitmemizi onerdi. ****** benim icinde pek uygun degil bu zaman.
kisacasi bayramdan sonraya biraktik gorusmeyi, detayli ve saglikli olabilmesi acisindan boylesi daha uygun olacak.
bu arada biz seker otuyla ilgili calismalara basladik. bayramdan sonrasi gunlerde bir takim bilgilere ulasmis oluruz.
ayrica, arpa bugday misir konusunda sorunumuz yok, telefondada konustugumuz gibi, daha once o konuda calismalarimizi yapmistik.
gorusmek uzere, hoscakalin.
sahin

sahin20 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2012, 23:23   #212
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
size çok teşekkür ederim değerli kardeşim

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sahin20 Mesajı Göster
selamlar mehmet bey,
sizden sonra, ahmet seyit bey ile gorustum,
malum ramazan icinde, isciler oruc oldugu icin yeterli calisma yapilamiyormus. o durumda ahmet bey cok yogun oldugunu soyledi, cunku hem bayindira hemde manisadaki tesislerine gitmemizi onerdi. ****** benim icinde pek uygun degil bu zaman.
kisacasi bayramdan sonraya biraktik gorusmeyi, detayli ve saglikli olabilmesi acisindan boylesi daha uygun olacak.
bu arada biz seker otuyla ilgili calismalara basladik. bayramdan sonrasi gunlerde bir takim bilgilere ulasmis oluruz.
ayrica, arpa bugday misir konusunda sorunumuz yok, telefondada konustugumuz gibi, daha once o konuda calismalarimizi yapmistik.
gorusmek uzere, hoscakalin.
sahin
Doğrusunuz Bayramdan sonra inşallah hayırlı güzel neticeleri bize bildirebileceğinizi ümid ederim size başarılar dilerim.
Çok sağolunuz.
Sizinle güneş enerjisi ve diğer alternatif yenilenebilir elektrik enerjisi sistemleri ile ilgilide yazışmak isterim.
Çünkü benim EV Sera sisteminde yenilenebilir enerji ile bu tür ürünler her yerde her zaman daha çok kolay başarılı bir şekilde bir çok insan tarafından üretilebilecektir inşallah.
Ülkemize ve halkımıza güzel hayırlı katkılarımız olacaktır diye ümit ediyorum.

iyibirinsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2012, 00:19   #213
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-03-2011

630 ile 660 nm farkı kamerada daha rahat gözüküyor.

bountr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2012, 18:12   #214
Ağaçsever

STEVIA ve IŞIK

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iyibirinsan Mesajı Göster
Doğrusunuz Bayramdan sonra inşallah hayırlı güzel neticeleri bize bildirebileceğinizi ümid ederim size başarılar dilerim.
Çok sağolunuz.
Sizinle güneş enerjisi ve diğer alternatif yenilenebilir elektrik enerjisi sistemleri ile ilgilide yazışmak isterim.
Çünkü benim EV Sera sisteminde yenilenebilir enerji ile bu tür ürünler her yerde her zaman daha çok kolay başarılı bir şekilde bir çok insan tarafından üretilebilecektir inşallah.
Ülkemize ve halkımıza güzel hayırlı katkılarımız olacaktır diye ümit ediyorum.
Selamlar Mehmet bey, iki gün önce cumartesi günü, Bayındıra Ahmet beyin yanına gittik, oturup sohbet ettik, paylaştık.
Sağolsun Ahmet bey, 35 tane stevia tohumu verdi, bende dün için ekim yaptım, bakalım gelişmeleri ne olacak, buradan paylaşırız.
Bu arada Ahmet beyde ışıklar kullanıyor ama, Ledler henüz yaygın olmadığı için, HPS Sodyum buharlı lambalar kullanıyormuş, bundan sonrası zamanda led lamba uyarlıyacağız Ahmet bey içinde. görüşmek üzere kolay gelsin.

Eski 27-08-2012, 19:01   #215
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-07-2012
Ve sonunda siparis verdim 4 adet asagidaki urunlerden siparis verdim.
Full spectrum 225(kirmizi+mavi ledler) 15w. Gecen sene Hollanda veya Danimarkada hic gunes isigi olmadan ledlerle domatez yetistirmisler. Sizlerden gelen cevaplar, yardimlar ve kucuk capli arastirmalarim sonucu bunlardan 4 adet almaya karar verdim, cok ta hesapli oldu avrupa birligi sagolsun extra vergi odemiyecegim. Sonuclari haftadan haftaya yazacagim! Benim gibi merakli olanlar icin detaylari ile birlikte hemde...
Umarim, domatez fidelerim ve salatalik fidelerim bu led isiklarla meyve verir. Isiklarim yol da, fideleri de tam klimanin karsisina koyacagim, hem ruzgar icin hem de kisin ortami ideal isida tutmak icin, hava temizleme modunu da ara ara actim mi, geriye meyvelerin cikmasini beklemek kalacak... Yardimci olan tum arakdaslarimiza tekrardan tesekkurler.

nılgun_dogan beğendi.

Düzenleyen vahitbudak : 27-08-2012 saat 19:05 Neden: harf eksikligi duzeltimi
vahitbudak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-09-2012, 22:41   #216
Yeni Üye

Elime ulasti sonunda. Fidelerden ne kadar uzaklikta olacak bu konu hakkinda bilgisi olan var mi? Paylasirsaniz cok sevinirim.

Eski 03-09-2012, 23:20   #217
Ağaçsever

vahit arkadaşım, fidelerden ne kadar uzak olacağı, elindeki lambanın ışık gücü değerinin ne olduğuna göre değişir. Ayrıca fidelerinin cinsine göre de. Örneğin domates fidesi ise, ışık almayan ortamda günlük 16 saat, mesafeyide 300 umol gücünde ışık verecek şekilde ayarlamalısın.

Eski 04-09-2012, 10:01   #218
Yeni Üye

Alıntı:
vahit arkadaşım, fidelerden ne kadar uzak olacağı, elindeki lambanın ışık gücü değerinin ne olduğuna göre değişir. Ayrıca fidelerinin cinsine göre de. Örneğin domates fidesi ise, ışık almayan ortamda günlük 16 saat, mesafeyide 300 umol gücünde ışık verecek şekilde ayarlamalısın.
Buradaki ledlerden 14w olanindan 4 adet aldim. Domates ve salatalik fidelerim var onlar icin aldim

Eski 04-09-2012, 10:34   #219
Ağaçsever

Led bitki yetiştirme lambaları

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vahitbudak Mesajı Göster
Buradaki ledlerden 14w olanindan 4 adet aldim. Domates ve salatalik fidelerim var onlar icin aldim
vahit bey, lambaların ışık gücü bence çok düşük, ama yinede dene ******,
led lambalar ısı vermediği için, istediğin kadar bitkilere yaklaştırabilirsin.
ayrica senin lambalarının gücü düşük olduğu için mümkün olduğu kadar yaklaştır.

benim dikkatimi çeken senin aldığın lambalar, gücü çok düşük olan (dip led dediğimiz, 2 bacaklı ledlerle yapılmış) ledler o yüzden ne kadar ışık gücü verebileceğini en iyisi sen deneyerek görmeye çalış.

biz power ledli lambalarımızla, 36-40 watt güçle, 1m2 alanı ancak ışıklandırılmasını söylüyoruz, sizinkiler 15 watt için 2 m2 demişler, bu bana pek mümkün görünmüyor, ama siz deneyin mutlaka, sonuçları paylaşırsanız seviniriz.

Eski 04-09-2012, 14:21   #220
Yeni Üye

Evet sonuclari paylasma merakindayim bunda hemfikiriz, faydali olabilmek adina. 6 adet domates ve 3 adet salatalik fidem var. Ledlerden birini, bir fideye cok yakin digerlerini ise kademeli uzakliklarda koyacagim, hangisinde daha iyi sonuc alacagimi ben de merak etmekteyim. Ledlari yakip gozumle ile baktigimda cok yakindan bakinca isik parlakligi goremedim ama gozumden bir karis uzaktan bakinca parlakligi hissettim, velhasil deneyerek sonuc almak en iyisi olacak, ayrica 3700lm florasan da yardimci olarak kullanacagim hersey hazir, duzenegi yarin kuracagim insaallah. Fikirleriniz icin cok tesekkurler Sahin bey, size de basarilar dilerim

Eski 04-09-2012, 15:40   #221
Ağaç Dostu

Bu kadar fideye bu ışıklar az gelir gibi geliyor, bence fide sayısını azaltıp deneyin. Domates bildiğim kadarıyla çok ışık istiyor.

Eski 05-09-2012, 00:16   #222
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bountr Mesajı Göster
Bu kadar fideye bu ışıklar az gelir gibi geliyor, bence fide sayısını azaltıp deneyin. Domates bildiğim kadarıyla çok ışık istiyor.
Evet domates cok isik istiyor ben de okumustum bir yerde, elimdeki tum fideleri degerlendirerek, deneyirek en verimsiz olani maalesef istemeden de olsa eksilticem . Omrumde ilk defa ekim yapiyorum, fidelerime birsey olacak diye cok korkuyorum. Elimdeki 4 led ve bir floresanla neler yapabilecegime bakacagim. 4 ledli lambayi da ayri uzunluklarda asacagim bakalim en cok verimi nerde, hangisinde alacagim.

1. led (isik gucu az oldugundan) fide ile mesafesi 6-7 cm olacak, cunku ledler hic isinmiyor
2. led yaklasik 15cm
3. led ise 20-25cm olacak
sonuncusu ise, kitapciga gore 2 m2 alana gore! (nasil olacaksa bende sasirdim) ayarliyacagim, baktim olmadi 1 m2 alana gore ayarlarim. Sonuc olarak anladim ki bu isin formulu (varsa ayri) deneyerek olacak, denem yanilma ile basaracagimdan eminim

Eski 05-09-2012, 09:26   #223
Ağaç Dostu

Bence ledleri hiç ayirmadan kullanın. Hepsini birleştirip kare haline getirin ve bütün fideleri bunların altına koyun. Böylece daha verimli olacaktır. Florasani da destek olsun diye araya sıkıştırabilirsiniz

Eski 05-09-2012, 18:27   #224
Yeni Üye

Alıntı:
Bence ledleri hiç ayirmadan kullanın. Hepsini birleştirip kare haline getirin ve bütün fideleri bunların altına koyun. Böylece daha verimli olacaktır. Florasani da destek olsun diye araya sıkıştırabilirsiniz
Mantikli, ama ledleri ne kadar mesafede asacagimi bilmeden hepsini bir uzaklikta asmam ne derece faydali olacak! Suan icin dusundugum gibi yaptim, her biri ayri uzaklikta, 1 hafta bekleyip sonucu gordukten sonra hepsini birlestirebilirim, ****** de en iyi verim aldigim mesafede

Düzenleyen vahitbudak : 05-09-2012 saat 18:28 Neden: **** simgelerini duzeltmek icin
Eski 05-09-2012, 19:07   #225
Ağaç Dostu

Mesafeyi göz kararı ayarlayabilirsiniz, bütün fideleri kaplayacak kadar yükseklikte asarsanız sorun olmaz, ne çok aşağı ne çok yukarı. Hatta kapalı bir kabin yapıp içini de mylar film ya da alüminyum folyo ile kaplarsanız ışığı yansıtıp daha verimli kullanabilirsiniz. Hazırları da satılıyor ama biraz pahalı bence.

Eski 05-09-2012, 19:24   #226
Ağaçsever

Sevgili arkadaşlar,
Bitkiler için gerekli olan ışık olayı aydınlatma anlamında değildir.
Bitkinin gerekli fotosentez yapabilmesi için ihtiyacı olan değerde ışık vermektir ve her bitkinin ihtiyacı olan ışık değeri farklıdır.
Bahse konu olan lambalar, özellikle ledler yapısındaki veya sonradan uygulanan mercek dereceleri farklıdır, bundan dolayı da bitkiye odaklayacağı, vereceği ışık gücü farklı olacaktır.
Elinizdeki lambaların, dalga boyu ve spektrum değerlerinin uygun olduğunu kabul edersek, bitkiye olan mesafesini de lambanın ışık gücüne göre uygulamalısınız.
Örneğin biz, domates biberiçin 30-50 derece lens kullanırken, salatalık marul için 70 - 90 derece lens kullanırız. mesafede 30 cm civarındadır.
Yine çilek için 120 derece lens kullanırız mesafe 70-80 cm.dir.
hepinize kolay gelsin,
sahin, 555.221 69 22

Eski 05-09-2012, 21:53   #227
Ağaç Dostu

Teşekkür ederim.Sizi şahinbey

Eski 15-09-2012, 03:15   #228
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-09-2012
su ılana bı bakın derım parası olan ıcın kacırılmıycak bır fırsat

SATILIK HomeBox L Silver (bitki yetiştirme kabini)

arjantin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2012, 00:45   #229
Yeni Üye

Inanilmaz.... Cok buyuk bir sevincle ve heyecanla yaziyorum, icim icime sigmiyor arkadaslar!
Isik duzenegini kurduktan sonra domates ve salatalik fidelerim cok yavas gelisiyordu, bodrum katinda isiksiz ortamda, (pencere onunde, bulutsuz hava olunca 1-2 saat ogle gunesi goruyor ki son 2 hafta surekli yagis, bulutlu) bodrum katinin isisi 12 derece idi, malumunuz yasadigim yerde kis basladi sayilir, klimayi 23 dereceye getirmistim 2 gun once. Az once sulamak icin asagi, bodrum katina inince ne gordum, aman Allahim! Salatalik 3-4 cicek acmis domates fidesinin biri ise ciceklenmek uzere, digerleri ise acaip bir sekilde gelismis boylari uzamis, yapraklar cogalmis, hatta en uzun olan kendi yapraklarini florasana dogru kaydirmis ki bir yaprak maalesef hafiften yanmis, sonucta gelismiler hemde nasil! Sok oldum acikcasi, led isiklar simdilik ise yariyor anlasilan, ciceklerden sonra meyvelerin gelismesi nasil olacak simdiden meraklandim acikcasi.
Surekli yagmur suyu ile suluyorum, pencereyi 2 gun araklikla 1 saat kadar acik biriakiyorum ve 10 gunde bir suni gubre yaptiklarim bunlar, simdilik hersey yolunda, cok mutluyum inanin insaallah kis ortasinda taze taze domates ve salatalik yemek nasip olur.

Eski 26-09-2012, 18:32   #230
Ağaç Dostu

Alıntı:
Inanilmaz.... Cok buyuk bir sevincle ve heyecanla yaziyorum, icim icime sigmiyor arkadaslar!
Isik duzenegini kurduktan sonra domates ve salatalik fidelerim cok yavas gelisiyordu, bodrum katinda isiksiz ortamda, (pencere onunde, bulutsuz hava olunca 1-2 saat ogle gunesi goruyor ki son 2 hafta surekli yagis, bulutlu) bodrum katinin isisi 12 derece idi, malumunuz yasadigim yerde kis basladi sayilir, klimayi 23 dereceye getirmistim 2 gun once. Az once sulamak icin asagi, bodrum katina inince ne gordum, aman Allahim! Salatalik 3-4 cicek acmis domates fidesinin biri ise ciceklenmek uzere, digerleri ise acaip bir sekilde gelismis boylari uzamis, yapraklar cogalmis, hatta en uzun olan kendi yapraklarini florasana dogru kaydirmis ki bir yaprak maalesef hafiften yanmis, sonucta gelismiler hemde nasil! Sok oldum acikcasi, led isiklar simdilik ise yariyor anlasilan, ciceklerden sonra meyvelerin gelismesi nasil olacak simdiden meraklandim acikcasi.
Surekli yagmur suyu ile suluyorum, pencereyi 2 gun araklikla 1 saat kadar acik biriakiyorum ve 10 gunde bir suni gubre yaptiklarim bunlar, simdilik hersey yolunda, cok mutluyum inanin insaallah kis ortasinda taze taze domates ve salatalik yemek nasip olur.
Hydroponic Cucumbers - Grown indoors with a LED grow light - YouTube

Eski 30-09-2012, 16:44   #231
Yeni Üye

Salataliklar ciceklendi ama, bazi ciceklerin altindan salataliklar cikiyor, bazilari ise sonuyor vemeyvesiz, isik mi yetersiz? 4 cicek var 3 tanesi sadece cicek, bir cicek salatalik cikariyor, hergun sulamam mi hata, isik mi az veya cok, anlayamadim!

Eski 07-10-2012, 13:48   #232
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-10-2012
Mutlaka tavsiye ederim. Kışın yorgan yıkamazk zorunda kalmazsınız ardo ile ısınırsanız benim gibi.

kimyacılar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2012, 21:11   #233
Ağaç Dostu

Thumbs down sizden netice bekliyorum.Şahinbey kardeşim

Alıntı:
Selamlar Mehmet bey, iki gün önce cumartesi günü, Bayındıra Ahmet beyin yanına gittik, oturup sohbet ettik, paylaştık.
Sağolsun Ahmet bey, 35 tane stevia tohumu verdi, bende dün için ekim yaptım, bakalım gelişmeleri ne olacak, buradan paylaşırız.
Bu arada Ahmet beyde ışıklar kullanıyor ama, Ledler henüz yaygın olmadığı için, HPS Sodyum buharlı lambalar kullanıyormuş, bundan sonrası zamanda led lamba uyarlıyacağız Ahmet bey içinde. görüşmek üzere kolay gelsin.
Siz stevia tohumlarını çimlendirebildinizmi acab şahin bey kardeşim.
Ben 79 adet ektim hiç bir netice alamadım.
Sizden hayırlı haberinizi beklerim.

Ardo nedir? | infrared ısıtıcı nedir nano plazma ısıtıcı nedir şu şekilde yeni ısıtıcı çıkmış bu konuda da sizi bilgilendirmek istedim.
Sizin güneş enerjisi farklı alternatif enerjiler ile ilgili bize inansayticaret@hotmail.com mail adresime bilgi yazarmısınız?
Malum kış geliyor ben evimi ve evime dikeceğim ürünlerimizi en iyi ekonomik ısıtıcı ile ısıtmak istiyorum.Bu konuda sizinde bilgi yardımınızı bekliyorum.
www.karbonisitici.com.tr
bura da bakarmısınız.
Ben Seyit Ahmet beye ulaşamıyorum.
Bana göndereceği fideleri henüz alamadım.
Ona ulaşabilirseniz sevgi saygı ve selamlarımı ve fidelerimi söylermisiniz?

Eski 12-10-2012, 15:25   #234
Ağaç Dostu

Kapalı kabinde sadece led ışıklarla yetiştirdiğim lolo rossolarım

Havaların sıcak gitmesi yüzünden fazla kızarmadılar

Eski 08-11-2012, 10:18   #235
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-08-2012
Selam arkadaşlar ben foruma yeni katıldım . bu şekilde faydalı bilgileri paylaşılabileceği forumların olması gercekden güzel bilgi alış verişi yönünden fevkulade bi forum yapılmış. elinize sağlık bilgiler ve paylaşım için teşekkürler
.

EsterqoN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2012, 10:22   #236
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-08-2012
arkadaşlar belki diyer konularda veya sorumun cevabı vardır yalnız ben site içerisinde gezinirken pc den kaynaklanan sayfa hatalarından ötürü problemler yaşıyorum . kısaca sormak isterimki . türkiyeden ebay dan alış veriş yapılabiliyormu acaba . misal bi 50 tl lik bi alış veriş yapsak bu benim kapıma gelene kadar kargo maliyetleri filan ne kadara mal olur . bilgisi olan arkadaşım varsa bilgilendirirse çok sevinirim . şimdiden teşekkürler
.

EsterqoN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2012, 01:27   #237
Ağaç Dostu

Ebayden çok defa alışveriş yaptım, hepsi de sorunsuz geldi. Zaten ürünü alırken yanında yazar Shipping ücreti diye. Tamamen satıcıya bağlıdır, 2-3 dolar da olabilir, 30-40 dolar da. International Shipping diye göndermeleri genelde daha ucuz olur.

Eski 19-11-2012, 09:37   #238
Ağaçsever

Libertyy's Avatar

Giriş Tarihi: 31-05-2008
Alıntı:
Ebayden çok defa alışveriş yaptım, hepsi de sorunsuz geldi. Zaten ürünü alırken yanında yazar Shipping ücreti diye. Tamamen satıcıya bağlıdır, 2-3 dolar da olabilir, 30-40 dolar da. International Shipping diye göndermeleri genelde daha ucuz olur.
Sn Bountr'nin satırlarına ek olarak....

eBay'den alışverişlerinizde Hongkong ve özellikle Çin menşeili mallarda satıcının (Değerlendirme)'sine çok dikkat etmelisiniz... Daha önce aynı kişiden alışveriş yapmış şahısların yorumlarını okumadan kesinlikle işlem yapmamanızı öneririm...

Libertyy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 09:43   #239
Ağaçsever

Libertyy's Avatar

Giriş Tarihi: 31-05-2008
Alıntı:
Ve sonunda siparis verdim 4 adet asagidaki urunlerden siparis verdim.
Full spectrum 225(kirmizi+mavi ledler) 15w. Gecen sene Hollanda veya Danimarkada hic gunes isigi olmadan ledlerle domatez yetistirmisler. Sizlerden gelen cevaplar, yardimlar ve kucuk capli arastirmalarim sonucu bunlardan 4 adet almaya karar verdim, cok ta hesapli oldu avrupa birligi sagolsun extra vergi odemiyecegim. Sonuclari haftadan haftaya yazacagim! Benim gibi merakli olanlar icin detaylari ile birlikte hemde...
Umarim, domatez fidelerim ve salatalik fidelerim bu led isiklarla meyve verir. Isiklarim yol da, fideleri de tam klimanin karsisina koyacagim, hem ruzgar icin hem de kisin ortami ideal isida tutmak icin, hava temizleme modunu da ara ara actim mi, geriye meyvelerin cikmasini beklemek kalacak... Yardimci olan tum arakdaslarimiza tekrardan tesekkurler.

Sn Budak,

Aynı Led lambalardan bende dün 4 tane sipariş verdim... Posta parası dahil bana 103,55 Euro'ya mal oldu... Umuyorumki perşembe ya da cuma elimde olur...

Ben bu sistemi kalorifer kazanının olduğu odaya kurmayı düşünüyordum... Siparişlerim geldikten sonra gelişmeleri devamlı ve fotoğraflarla süsleyerek paylaşmaya çalışacağım...

Ricam, sizde yetiştirmekte olduğunuz bitkileri fotoğraflasanız ve bizlerle paylaşsanız...?

Hmmm, lafı açılmışken suni gübre demiştiniz... Muhteviyatını merak ettim açıkçası...

Libertyy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 01:27   #240
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Libertyy Mesajı Göster
Sn Budak,

Aynı Led lambalardan bende dün 4 tane sipariş verdim... Posta parası dahil bana 103,55 Euro'ya mal oldu... Umuyorumki perşembe ya da cuma elimde olur...

Ben bu sistemi kalorifer kazanının olduğu odaya kurmayı düşünüyordum... Siparişlerim geldikten sonra gelişmeleri devamlı ve fotoğraflarla süsleyerek paylaşmaya çalışacağım...

Ricam, sizde yetiştirmekte olduğunuz bitkileri fotoğraflasanız ve bizlerle paylaşsanız...?

Hmmm, lafı açılmışken suni gübre demiştiniz... Muhteviyatını merak ettim açıkçası...
Aldığınız linkleri paylaşabilir misiniz?

Etiketler
led lamba ile tarım, ledli tarım

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024