agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras)
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni3853Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-05-2018, 22:34   #3301
Ağaç Dostu

Batuhan Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acakmak79 Mesajı Göster
Batuhan Yılmaz hafta sonu yazlığa gidip komşumun küpelilerinden çelik alıp pazartesi size yollarım.

Sevgili Acakmak79 nazik davranışınız için size teşekkür ederim.

Batuhan Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2018, 22:50   #3302
Yeni Üye

edadilek's Avatar

Giriş Tarihi: 30-08-2016
küpeliler çok nazlı oluyor , toprak isteği gerçek toprak ,aşırı sulama her bitkide olduğu gibi zarar veriyor benim tavsiyem asla direkt güneş altına konulmaması azar azar sulanması daha öncesinde askılı ve yüksek oturgaçlı saksılarda baktılarım çok güzel gelişmişti ne yazık ki taşınma sırasında kaybettim elinde tohum veya fide olanlar ile takas etmek isterim

edadilek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2018, 09:06   #3303
Ağaç Dostu

manolya's Avatar

Giriş Tarihi: 05-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gülizarşen Mesajı Göster
Neredeyse 15 gündür buraya kimse uğramamış. İnşallah birisi sorumu fark eder. Bir arkadaşım belçikadan gelirken bana bir fushia getirdi üzerinde minik tomurcukları var. Hangi tür olduğunu bilemiyorum. Ama içerisindeki toprak hazır torf. Forumda okudum. Hemen herkes toprak isteğinin gerçek toprak olduğu konusunda hem fikir. Şimdi ne yapmalı bu sıcakta üstelik tomurcukları üzerinde iken toprağı değiştireyim mi
şu an bulunduğu saksıdan daha geniş ve daha derin bir saksıya gübreli bahçe toprağı koyun, bulunduğu toprağı ve kökleri dağıtmadan yavaşça saksısından çıkarıp büyük saksıya geçirin, kökler ve kökteki toprak dağılmazsa bitki saksı değişimini farketmiyor, ben seradan aldığım çiçeklerde öyle dikim yapıyorum, kökler yeni toprağa doğru ilerlemeye ve gelişmeye devam eder, bir kısmının tofta kalması o kadarda olumsuz etkilemez heralde.

manolya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2018, 08:59   #3304
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-04-2018
Çiçek dostları merhabalar, 1 ay kadar önce aldığım küpelim coştukça coştu, sanırım yerini de çok sevdi(yazlıkta, ben haftasonları gidebiliyorum okullar kapanana kadar) ancak bu haftasonu gittiğimde önündeki sardunya yaprağında kırmızı örümcek gördüm, küpelimin toprağında da karıncalar cirit atıyordu. Küpelimde örümcek görmedim ama bu hafta bana yaprakları ve çiçekleri boynunu bükmüş gibi geldi. Sizce durumu nasıl, ben o karınca ve örümcek kardeşlerden nasıl kurtulurum???
Eklenti 674794

Düzenleyen acakmak79 : 26-05-2018 saat 09:11
acakmak79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2018, 15:39   #3305
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-04-2018
Huhuuuuuu buralara uğrayan yok mu acaba???

Üstteki küpelimin durumunu bir gözlemleseniz içim çok rahatlayacak...

acakmak79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2018, 11:17   #3306
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-12-2018
Herkese merhaba,

Küpe çiçeğim pencere kenarındaki masamda doğrudan güneş ışığına maruz kalmıyor. Fakat gün içerisinde ışık alabileceği bir konumda. Sulama açısından ise çok fazla abartmaktan korkutuğum için dikkatli davranıyorum; toprak yüzeyi kuru görünmesine rağmen toprağın içi nemli olduğundan fazla sulama yapmıyorum. Bir kaç gün içerisinde önce çiçeğinin rengi kararmaya ve büzüşmeye başladı, daha sonrasında ise tamemen kuruyup döküldü. Nasıl bir kurtarma operasyonu başlatabilirim? Güzel günler...

snmustun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2018