agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Etobur Bitkiler (http://www.agaclar.net/forum/etobur-bitkiler/)
-   -   Etoburlarda substrat Torf sorunsalı (Bu torf bildiğiniz torf değil) (http://www.agaclar.net/forum/etobur-bitkiler/2580.htm)

lunatic 18-03-2011 09:52

Malum sitelerde Gartengold'un baltık torfu balya olarak kalmamıştı. Küçük miktarlara da fahiş fiyat vermek istemedim. Bir balya başka bir siteden sipariş ettim. Biraz daha pahalıydı ama 2-3 ay bekleyemedim. Ankara'dan isteyen olursa maliyetine verebilirim. Postalamak 10lt bir torfu kargo dahil 8-10TL'ye getirebilir ekonomik olmaz ama çok lazım olan olursa gönderebilirim. Belki bizim kurumun anlaşmalı olduğu kargo şirketi indirim yapar. 10lt lik pet şişelere koyar gönderirim. Az önce kargodan aradılar. Sİze bir çuval gübre geldi geçerken alır mısınız yoksa oraya mı getirsinler diye sordular. Tercihleri muhtemelen 1. seçenekti. Artık iş yerine kadar getirecekler sonrasını da düşünürüz artık.

yeldasezen 03-04-2011 21:51

dionaea aldım ama toprağı herşeyi hazır değiştirmeme gerek varmı yoksa zaten en uygununu mu kullanmışlarrdır çünkü toprağı fln nerden bulabileceğimi de bilmiyorum hiç bitki yetiştirmedim son derece acemiyim lütfen yardım edin. emeğinize sağlık şimdiden teşekkrler

ephesos 04-04-2011 18:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi yeldasezen (Mesaj 779202)
dionaea aldım ama toprağı herşeyi hazır değiştirmeme gerek varmı yoksa zaten en uygununu mu kullanmışlarrdır çünkü toprağı fln nerden bulabileceğimi de bilmiyorum hiç bitki yetiştirmedim son derece acemiyim lütfen yardım edin. emeğinize sağlık şimdiden teşekkrler

Keşke bir resim ekleseydiniz. Bitkinin görünümü normal ise değiştirmemenizi tavsiye ederim, etoburlarda torf değişimi şubat ve mart arası en uygun dönemdir, bitki dormansiyadan çıkmadan bu işlem yapılmalı mecburi durumlar dışında artık torf değişimi geçti geçiyor.
Aldığınız bitki bir yapı marketi bitkisi ise ilerki zamanlarda yavaş yavaş bozulmaya başlama ihtimali çok yüksek, ticari nedenlerden dolayı genelde dormansiya dönemi geçirtilmemiş bitkiler oluyorlar. Umarım sorun yaşamazsınız.

nazlı2323 20-04-2011 00:01

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Gatay (Mesaj 204384)
Toprak sonunda buldum :) Perlitte tamam. Uygun bir saksı ayarladıktan sonra operasyonu yapacağım.

istanbulda nerede buldunuz acaba özelden yazabilirmisinz bu sitede kafam karışıyor hiçbirşey bulamıyorum teşekkürler

nılgun_dogan 16-09-2011 20:54

Arkadaşlar dün kızım etobur bitki almış küçük bir saksıda saksı değişimi yapmak istiyorum fakat bu torfu bulunduğum yerde bulmam imkansız bana 1 saksı değişimi kadar torf gönderebilen varmı ücretlide kabulum yardım ederseniz sevinirim

Ömer Can 03-06-2012 15:18

praecox merhaba baya araştırdım ama torf bulamadım.Bulduğm 50 kiloluktu onu da almak istemedim.Sizin hazır torf perlit karışımını sattığınızı okudum, bana da pttyle kapıda ödemeli olarak göndereblir misniz.Benim yaklaşık 150 tohumum var.Şimdiden çok teşekkürler, pttye vermeden fiyat konusunda beni bilgilendirirseniz çok iyi olur çok sağolun pm bekliyorm..

Ömer Can 05-06-2012 14:44

Arkadaşlar bu sarı torfu bulamıyorm yardım edebilecek kimse var mı?

saydemir 05-06-2012 17:31

Etobur bitki toprağı carnivorous 2 LİTRE drosera venus flytrap sarracenia cinsleri için özel - Toprak Ürünleri

Burada satılıyor.

doğalbahçe 06-06-2012 12:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi saydemir (Mesaj 979706)

Sevgili Etobur bitki yetiştiricileri,

Etobur bitkilerde kullanabileceğiniz ürün olarak sphagnum moss veya beyaz baltık torfu olarak geçen torf konusunda yardımcı olabilirim. Sitemizde satışı yapılmaktadır. 10 litrelik paketlerde kullanıma uygun formda temin edebilirsiniz. 4 litrelik paket fiyatına ödeyeceğiniz tutar yerine 10 litrelik paketi temin edebilirsiniz. 10 litrelik paketlerde 6 Tl dir. Gardengold kalitesiyle siz değerli üyelerimizin hizmetindeyiz.

Weezer 06-06-2012 21:40

Smoothgarden'dan alabilirsin.

ehtepot 16-11-2012 08:56

arkadaşlar merhaba,
''bana balık verme, balık tutmayı öğret'' sözünden hareketle bu toprağı satın almak yerine üretebilir miyiz diye bir süredir araştırıyorum. bu toprağın özelliği olan pH 3-3.5 değerini herhangi bir katkı malzemesi ile elde etmek mümkün görünmüyor. bu toprak düzenli yıkama yoluyla oluşuyormuş. yani etobur bitkilerin yaşama ortamı olan bataklık ve bol yağış alan yerlerde bulunuyor. ziraat mühendisi bir arkadaşım karadeniz bölgesinin toprağının bol yağış aldığından pH olarak düşük olduğunu söyledi. o bölgede yaşayan bir arkadaşımızdan rica etsek de analizini yaptırsa, eğer uygunsa firmalara bir dünya para vermek zorunda kalmasak nasıl olur?

torkulu 19-11-2012 01:58

arkadaşlar yetişkin fly trap big mounth , drosera caspensis satan varmı ?

hks 11-01-2013 14:47

merhabalar bende venüs, Drosera spatulata, Drosera capensis, Sarracenia Fiona bitkileri mevcut. henüz çimlenme aşamasındalar ama ilerde bana torf lazım olacak. internette özel kitler satılıyor, içerisinde özel topraklar var ayrıca hazır torflarda mevcut. şuan elimde onlardan var ama bunlara güven oluyormu? internet sitesinin adını vermek uygunmu bilmiyorm ama herkesiz bildiği açık arttırma sitesi. ayrıca sizden temin ediliyorsa daha güvenilir olacağından sizi tercih etmek isterim. bunun için sizinle nasıl bir iletişime geçmem gerekiyor. özeldenmi mail atmalıyım?

nazlı2323 04-04-2013 03:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi lunatic (Mesaj 770090)
Malum sitelerde Gartengold'un baltık torfu balya olarak kalmamıştı. Küçük miktarlara da fahiş fiyat vermek istemedim. Bir balya başka bir siteden sipariş ettim. Biraz daha pahalıydı ama 2-3 ay bekleyemedim. Ankara'dan isteyen olursa maliyetine verebilirim. Postalamak 10lt bir torfu kargo dahil 8-10TL'ye getirebilir ekonomik olmaz ama çok lazım olan olursa gönderebilirim. Belki bizim kurumun anlaşmalı olduğu kargo şirketi indirim yapar. 10lt lik pet şişelere koyar gönderirim. Az önce kargodan aradılar. Sİze bir çuval gübre geldi geçerken alır mısınız yoksa oraya mı getirsinler diye sordular. Tercihleri muhtemelen 1. seçenekti. Artık iş yerine kadar getirecekler sonrasını da düşünürüz artık.

birkaç yıldır etoburumun toprağını değiştirmedim acaba nerden bulabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden ***

skosse3 15-06-2013 15:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nazlı2323 (Mesaj 1132531)
birkaç yıldır etoburumun toprağını değiştirmedim acaba nerden bulabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden ***

uygun olsun derseniz yurtdışı en mantıklısı ama mıktar olarak fazla gelebilir

Peatmoss Etil Bitkiler iin ph2.5-3.5 alman 20L - Trkiye'nin ilk ve tek HYDROGROW SHOP'u / Let's GROW !

Peatmoss torf 200 lt 4-4.5ph Orjinal Paket - Trkiye'nin ilk ve tek HYDROGROW SHOP'u / Let's GROW !

bunları önerebilirim ben ilkini alıp nephentes yetiştirdim ve gayet iyi durumda.

bir de zengarden var tabii ki. benim çok sevdiğim bir yer kendileri ustelik satış sonrası da çok iyi ilgileniyolar. ( benim hatamla kurumaya başlayan bitkilerimin fotoğraflarını mail attığımda ücretsiz olarak yenisini gönderdiklerindeki mutluluğumu düşünün:) ) hemen linkini paylaşayım :)

etobur bitki toprağı, sinek kapan toprağı, venüs flytrap, venüs sinek kapanı | Zengarden Ev ve Bahçe

ben burada paylaştığım torfların hepsıni kullandım hepsi de sorunsuz sadece smoothgarden'den alırsanız bir de perlit almanız gerek çunku onların karışımında sadece torf var aynı miktarda perlit sipariş ederseniz hiçbir sıkıntınız olmaz. Ama Zengarden daki karışım perlitli ve hiçbir ekleme olmadan kullanabilirsiniz :)

Weezer 23-03-2017 13:11

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...50331a5d5b.jpgBu marka kullanan var mı? Daha önce gartengold alıyordum. Bu simsiyah birşey çıktı. Peatmoss diye aldık sakat gelmeyelim.

sanpedro 07-04-2018 12:12

Torfa ve yosun karışımı haricinde orkide toprağında da yetişiyor. Hatta işi teknik boyuta çıkartıp bitkiyi ev yapımı mini bir Aerophonic sistemle topraksız da yetiştirmek mümkün

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024