agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   El Yapımı Ürünler, Hobilerimiz (http://www.agaclar.net/forum/el-yapimi-urunler-hobilerimiz/)
-   -   El yapımı örgüler ve el işleri (http://www.agaclar.net/forum/el-yapimi-urunler-hobilerimiz/36217.htm)

aleydi 25-12-2015 12:25

Çok güzeller annenin eline sağlık sevgili Nomad. Oh kış günü sıcacık sıcacık:). Anne eli deyince bir başka oluyor. İyi günlerde kullanın.

aleydi 25-12-2015 12:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca (Mesaj 1428776)
Sağol Sevgili Aleydi,her zaman bekleriz.Ama eli boş olmaz:p:Sizin de oraların güzel işleri vardır.Benim daha iki kızım var,çeyizlerine örnek bekliyorum.

Sevgihocam her işi yaparımda tığ işi maalesef:). Onu bir sevemedim gitti. Ben kızınızı soracaktım yeni mi evlendi. Allah mesut etsin. Diğerleri kaç yaşındalar:confused:Ne güzel danteller örmüşsünüz. Kızlar çok şanslı. O mutfaktakilere bayıldım. Elinize sağlık. Hepsi güzelde kırlent çok şirin olmuş. Kotla yaptığınız çalışmalar çok güzel. Ben de eski kotlardan Kumanda toplayıcı yaptım bir ara paylaşırım.

Akçabardak ablamın perdelerde şahane, bayıldım.

Hepinizi emeğine sağlık. Güle güle iyi günlerde kullanın.

Jakin 25-12-2015 17:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD (Mesaj 1428850)
Annemin örüp-kargolayıp gönderdiği yeleklerimiz, burada sevgili aleydi görmek istemişti ben de hemen fotoğrafladım ;)

İlk fotoğraftakiler eşimin, ikinci fotoğraftakiler benim ;)

Sevgili A_NOMAD anne-babaya sevgi saygılar, elleri dert görmesin.
Güzel günlerde sağlıkla eskitin, sevgiler.. :)

sevgihoca 25-12-2015 18:28

Teşekkür ederim Aleydi,Büyük kızım dört ay önce evlendi.19 yaşında ve 15 yaşında iki kızım daha var.Fotoğrafladıklarım büyük kızımın dantelleri.Diğerlerininki sandıkta.Şimdi ortanca kızıma mutfak takımı örüyorum.Boş vakitlerimi değerlendiriyorum böylece.

Mücevher Çalısı 25-12-2015 18:37

Alıntı:

Annemin örüp-kargolayıp gönderdiği yeleklerimiz, burada sevgili aleydi görmek istemişti ben de hemen fotoğrafladım ;)

Eklenti 590219

Eklenti 590220

Yeleklerini güle güle kullan sevgili A_NOMAD. El işinin değeri bir başka oluyor, ben yıllarca parçalanana kadar giyerim mesela:) Üzerinde paralansın...

A_NOMAD 25-12-2015 19:02

Hepinize beğenileriniz ve güzel sözleriniz için teşekkürler ;)

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Mücevher Çalısı (Mesaj 1428951)
...El işinin değeri bir başka oluyor, ben yıllarca parçalanana kadar giyerim mesela:) Üzerinde paralansın...

Çok teşekkürler ;)
Kesinlikle hem daha güzel hem de daha kıymetli oluyorlar haliyle, üstünde bir sürü emek ve göz nuru olduğu için... Ben de aynen 'artık giyilemeyecek hale gelene kadar' giyerim, sonra da sökerek iplerinden başka bir şey örerim, iplerine bile kıyamam yani :rolleyes:

unutmabeni 25-12-2015 19:04

3 Eklenti(ler)
Ölmeye yüz tutmuş çiçeğime çözüm aramak için üye olduğum yerden tamamiyle define buldum. Elişi tutkunu olarak hayran hayran baktım resimlerinize, her şey çok güzel, o danteller, patikler, yelekler, örtüler... beni benden aldı. Ellerinize yüreğinize sağlık. Naçizane bende görümcemin torunlarına yaptıklarımı sizlerle paylaşmak istedim. Sevgiler...

sevgihoca 25-12-2015 19:08

Süper olmuş,Unutma beni.

A_NOMAD 25-12-2015 19:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi unutmabeni (Mesaj 1428964)
...Naçizane bende görümcemin torunlarına yaptıklarımı sizlerle paylaşmak istedim...

İçimden tam küçük hanımın pembişlerine 'ooo' diyorken aniden küçük beyin örgü smokinini görünce bayılmaya karar verdim :D ne güzel şeyler yapmışsınız, ellerinize sağlık ;)

akçabardak 25-12-2015 21:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aleydi (Mesaj 1428866)
Akçabardak ablamın perdelerde şahane, bayıldım.

Hepinizi emeğine sağlık. Güle güle iyi günlerde kullanın.

Teşekkür ederim perdelerimi beğendiğin için sevgili aleydi, çok severim tığ, örgü, dikiş ve nakış işlerini, kızımın ve oğlumun çeyizlerini hep kendi ellerimle yaptım.

akçabardak 25-12-2015 21:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi unutmabeni (Mesaj 1428964)
Ölmeye yüz tutmuş çiçeğime çözüm aramak için üye olduğum yerden tamamiyle define buldum. Elişi tutkunu olarak hayran hayran baktım resimlerinize, her şey çok güzel, o danteller, patikler, yelekler, örtüler... beni benden aldı. Ellerinize yüreğinize sağlık. Naçizane bende görümcemin torunlarına yaptıklarımı sizlerle paylaşmak istedim. Sevgiler...

Sevgili unutmabeni maşallah pek tatlı, pembişler de pek yakışmış, çok güzel olmuş, diğer örgüler de çok harika ellerinize sağlık, güle güle giyinsinler.

akçabardak 25-12-2015 21:11

Alıntı:

Eklenti 590219

Eklenti 590220

Sevgili A_NOMAD annenizin ördüğü yelekler çok güzel olmuş, el emeği göz nuru ellerine kollarına sağlık, güle güle iyi günlerde giyinin.

A_NOMAD 25-12-2015 21:55

Teşekkür ederim sevgili akçabardak, anne elinden çıktığından olsa gerek giyince içimizi ısıtıyorlar ;)

Bu arada daha önce sadece beğeni yapmıştım, yazmak kısmet olmamıştı ama o perdelere bakmaya doyamıyor insan, en azından ben doyamadım...
Komple tığ işi olmaları ise gerçekten çok emek gerektiriyor, ellerinize sağlık ;)

Yıllar önce bekar evime perde olarak beyaz çarşaf kumaşının (patiska mı deniyordu :D) kenarlarına ve birleşim yerlerine iş orlonuyla çok basit şekilde de olsa tığ işi yapmıştım ben de... :cool: :p
(Sizinkilerle yan yana getirilemez elbette ama sabrım yetse çok seviyorum o tip perdeleri, yapabilmeyi isterdim)

Tamamını sıfırdan yaptığım ilk perdelerim olduğundan, çok eskimiş olmalarına rağmen hala bir kenarda saklarım onları. Yerlerinden çıkarıp fotoğraflayayım da benim acemi işi ve emektar, üstelik de kendi başıma tuttuğum ilk evimin ilk perdelerini sizlere göstereyim bir ara...

Azıcık güleriz, iyi olur :D :D

akçabardak 25-12-2015 22:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD (Mesaj 1429019)
Teşekkür ederim sevgili akçabardak, anne elinden çıktığından olsa gerek giyince içimizi ısıtıyorlar ;)

Bu arada daha önce sadece beğeni yapmıştım, yazmak kısmet olmamıştı ama o perdelere bakmaya doyamıyor insan, en azından ben doyamadım...
Komple tığ işi olmaları ise gerçekten çok emek gerektiriyor, ellerinize sağlık ;)

Yıllar önce bekar evime perde olarak beyaz çarşaf kumaşının (patiska mı deniyordu :D) kenarlarına ve birleşim yerlerine iş orlonuyla çok basit şekilde de olsa tığ işi yapmıştım ben de... :cool: :p
(Sizinkilerle yan yana getirilemez elbette ama sabrım yetse çok seviyorum o tip perdeleri, yapabilmeyi isterdim)

Tamamını sıfırdan yaptığım ilk perdelerim olduğundan, çok eskimiş olmalarına rağmen hala bir kenarda saklarım onları. Yerlerinden çıkarıp fotoğraflayayım da benim acemi işi ve emektar, üstelik de kendi başıma tuttuğum ilk evimin ilk perdelerini sizlere göstereyim bir ara...

Azıcık güleriz, iyi olur :D :D

Elbette ki anne elinden çıktığı için sıcacık sıcacık içinizi ısıtıyor Allah onlara sağlıklı uzun ömürler versin, o yüzden anne ve babanızın kıymetini bilin, sayfanızda da yazmıştım okurken gözlerim doldu taştı diye, ben annemi ve babamı 35 sene önce kaybettim, mesajınızı okurken yüreğim cız etti.

Perdelerime gelince beğenmenize sevindim, çok teşekkür ederim. Biz bu evi aldığımızda bir heves bir heves salon perdesi hariç bütün odaların kapı ve pencerelerine tığ ile perde ve fiskos örtüsü ördüm.

Sizin yaptığınız perde de eminim çok güzel olmuştur, işin iyisi kötüsü olmaz, önemli olan içinizden gelerek yapmış olmanız, ellerinize sağlık, o yaşlarda hepimizin elinden gelen oydu. Seve seve görmek isteriz.

unutmabeni 26-12-2015 14:19

Sn sevgihoca,Sn A_NOMAD, Sn akçabardak, beğenileriniz için çok teşekkürler..ruh eşlerimi buldum burda, sizlerle tanışmak çok hoş.....

sonkez 26-12-2015 14:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca (Mesaj 1422040)
salon takımı , yatak odası ve oturma odası için yaptıklarım.

Maşallah size emeklerinize sağlık hepsi çok guzel olmuş.Bizimde 23 nisanda düğünümüz var kızım el isi istemem diye tutturdu.Bakalım anlasabilecekmiyiz :)

sevgihoca 26-12-2015 16:18

Babam rahatsız olunca kızımın evini sermeye gidememiştim.Kızım da kendince yerleşmiş evine.Bohçalar hiç açılmamış,çekyatların altında.Eve bir arkadaşı gelmiş,senin hiçbir şeyin yokmuş demiş.Tabii çok bozulmuş.Ben de kendisi okula gidince çıkardım herşeyini yerleştirdim.Bütün çekmecelerini Yaptığım çeyizlerle doldurdum.Şallarını,yazmalarını ,liflerini çekmecelere dizdim.Gelince kızdı filan ama sonra kendisi de beğendi.Ev yeni gelin evine benzedi çok şükür.Sevgili sonkez ben kızınızı dinlememenizi öneririm.Sade bir şekilde çeyizler de serildi mi güzel oluyor.

aleydi 28-12-2015 23:21

1 Eklenti(ler)
Kottan yaptığım toparlayıcı. Koltuğun kenarına iliştirdim. Kumandaları topluyor.

Eklenti 590595

duy-gu 29-12-2015 08:11

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aleydi (Mesaj 1429665)
Kottan yaptığım toparlayıcı. Koltuğun kenarına iliştirdim. Kumandaları topluyor.

Eklenti 590595

Çok güzel olmuş sevgili aleydi, her eve lazım :) Kumanda arayıp duruyoruz sonra :)

aleydi 29-12-2015 11:04

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi duy-gu (Mesaj 1429680)
Çok güzel olmuş sevgili aleydi, her eve lazım :) Kumanda arayıp duruyoruz sonra :)

Teşekkür ederim sevgili duy-gu. Evet o yönden baya işe yaradı. Alışkanlık oldu. TVyi kapatınca oraya kaldırmak. Kumanda arama derdine son:)

sevgihoca 29-12-2015 11:06

Çok cici olmuş Aleydi.Güle güle kullan.

sonkez 29-12-2015 11:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca (Mesaj 1429138)
Babam rahatsız olunca kızımın evini sermeye gidememiştim.Kızım da kendince yerleşmiş evine.Bohçalar hiç açılmamış,çekyatların altında.Eve bir arkadaşı gelmiş,senin hiçbir şeyin yokmuş demiş.Tabii çok bozulmuş.Ben de kendisi okula gidince çıkardım herşeyini yerleştirdim.Bütün çekmecelerini Yaptığım çeyizlerle doldurdum.Şallarını,yazmalarını ,liflerini çekmecelere dizdim.Gelince kızdı filan ama sonra kendisi de beğendi.Ev yeni gelin evine benzedi çok şükür.Sevgili sonkez ben kızınızı dinlememenizi öneririm.Sade bir şekilde çeyizler de serildi mi güzel oluyor.

Bende sizin gibi düşünüyorum :)

A_NOMAD 30-12-2015 12:29

3 Eklenti(ler)
Yardımınıza ihtiyacım var, kendime özene bezene bir kazak ördüm ama yakasını nasıl bitireceğime bir türlü karar veremiyorum :rolleyes:

Kazağımın ön kısmı:
Eklenti 590748

Arkadan görünüşü:
Eklenti 590749

Yaka oyuntusu:
Eklenti 590750

Önerilerinizi bekliyorum ;)

Sevgi Durul 30-12-2015 12:58

Sevgili A_NOMAD, yakayı toparlamak için ilmek alarak, saç örgüsü ya da iki ters iki düz ya da bir ters üç düz örgü kullanabilirsiniz. Yüksekliğini 10-12 cm, kendinize ölçerek ayarlayabilirsiniz.:)

Bu arada, ellerinize sağlık, güzel olmuş.:)

A_NOMAD 30-12-2015 13:27

İlmek alarak daha önce hiç yapmamıştım, saç örgüsü fikri de cazip geldi, bir deneyeyim bakalım...

Çok teşekkür ederim ;)

sevgihoca 04-01-2016 19:33

Anasına bak kızını al diye boşa dememişler A-NOMAD. Kazağınıza bayıldım,iyi günlerde kullanın.

sevgihoca 04-01-2016 19:42

3 Eklenti(ler)
Mutfak perdem.Geçen yıl okuldan gelince bunlarla uğraşıyordum.Ben ne kadar çok geriliyormuşum ki bunları yapıyormuşum:(Ah,bu öğrenciler.Şimdi evdeyim,hiçbir şey yapmıyorum.:cool:

Sevgi Durul 26-01-2016 15:43

4 Eklenti(ler)
Bu kış yeğenim için ördüklerim.:) Sadece evdeki yünleri kullandım.

Eklenti 593567

Eklenti 593568

Eklenti 593569

Eklenti 593570

Sevgi Durul 26-01-2016 15:45

4 Eklenti(ler)
Devamı.

Eklenti 593574

Eklenti 593571

Eklenti 593572

Eklenti 593573

akçabardak 26-01-2016 17:27

Sevgili SDurul çok güzel olmuşlar ellerinize sağlık, güle güle iyi günlerde giyinsin yeğeniniz. 118. mesajın en sonda ki beyazdan aynısını ben de torunuma örmüştüm.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024